social-whatsApp
خرید و مشاوره فنی
social-phone
social-whatsApp
social-telegram
English
You have no items in your shopping cart.
Filters
per page

راهبند


راهبند به عنوان یک سد حفاظتی برای ورود به حریم شخصی ساختمان و محوطه حفاظت شده شما می باشد واین امر موجب می شود که سارقان به فکر ورود نباشند و یا با چالش همراه شوند ، در واقع زمانی که شما از راهبند و هر سیستم حفاظتی برای اماکن خود استفاده می‌کنید این تصور را ایجاد می کنید که به امنیت و آرامش خود اهمیت می دهید ،پس هر کسی نمی‌تواند فکر تجاوز به محیط شما را داشته باشد  همچنین وجود یک راهبند و یا هر گونه سیستم حفاظتی ارزش ملکی محیط شما را بالا می برد.

انواع راهبند اتوماتیک :

شرکت گلدن گیت در راستای توسعه محصولات درب اتوماتیک و راهبند متناسب با نیاز پروژه های مسکونی ، تجاری و اداری راهبند های مختلفی را عرضه می نماید که در مورد هر کدام توضیحات مختصری داده شده است که نحوه ی عملکرد و طرز کار آنها ذکر شده است.

1-      مدل اهرمی مکانیکی (نسبت به برند و مارک راهبند از 100 بار تا 600 بار در طول روز متغیر می باشد.)

2-       مدل اهرمی هیدرولیکی (برای تردد بسیار بالا و تردد نامحدود)

3-       مدل ستونی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)

4-       مدل دفنی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)

5-      مدل پارکینگ بند (قفل پارک برای یک خودرو)

6-      مدل زنجیری (برای تردد بالا و مکانهای خاص)

 

تفاوت فنی و ساختاری راهبند ها:

 

راهبند ها بر اساس مکانیزم باز و بسته شدن به دو دسته هیدرولیکی و مکانیکی تقسیم می شوند.

راه بند مکانیکی باز و بسته شدنش بواسطه سیستم چرخ دنده است و در مقابل راه بند هیدرولیکی از هیدرو پمپ و یا پمپ روغن و شیرهای هوا برای بالا و پایین کردن بازو استفاده می کند. در مدل هیدرولیکی نیرو متناسب و بهینه به بازو انتقال پیدا می کند و در صورت برخورد با مانع کمترین آسیب را می بیند اما در مدل چرخ دنده ای به دلیل برگشت نیرو از بوم به موتور خسارت بیشتری بوجود می آید. اگر قصد دارید راهبند را در پروژه ای نصب نمایید که حجم تردد بالا است بدون تردید به دلیل ساختار فنی ، راهبند هیدرولیکی گزینه معقول تری می باشد.

همچنین شما می توانید متناسب با نیاز پروژه و مدار راهبند از دستگاه کارت خوان ، دوربین پلاک خوان ، پوش باتن ، ریموت کنترل و دیگر سیستم های اخذ تردد و یا فرمان هوشمند باز و بسته شدن بهره مند شوید که در زمان مشاوره کارشناسان گلدن گیت کاربردی ترین سیستم را پیشنهاد می نمایند.

راهبند ستونی ویا بولارد چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در بعضی اماکن حساس که نیازمند تامین ضریب امنیت بالایی برای تردد است و خودرو باید کاملا بازرسی شود از راهبند های ستونی استفاده می شود که یک یا چند استوانه فولادی به اندازه عرض ورودی با ارتفاع متغیر نسبت به نوع تردد در زمین قرار می گیرند و از طریق کنترل راحت دور و یا فقط با تک فرمان پوش باتن سد فولادی ایجاد می کنند. راهبند های ستونی در برابر خودرو سواری و حتی کامیون بسیار مقاوم هستند و عموما برای امکان امنیتی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نصب راهبند های ستونی یا بولارد نسبت به بقیه راهبندها دشوار ترند و برای آنها شما باید حفره های 1.5 تا 2 متری را در زمین ایجاد کنید تا ستون های هیدرولیکی را در آنها قرار دهید. در این مدل راهبند استوانه سیلندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه قرار می گیرند و توسط بتن احاطه می شوند. فرض کنید اگر یک کامیون با سرعت 70 کیلومتر در ساعت با وزن تقریبی 6 تن به راهبند برخورد کند و ضربه ای را با انرژی 700 کیلو ژول تولید نماید راهبند بولار باز هم می تواند مقاومت نماید.

راهبند ستونی دارای قطر 80 الی 100 سانتی متر است و از 2 ثانیه تا 7 ثانیه سرعت بالا و پایین آمدن ستون متغیر است . راهبند های بولار دارای سنسورهستند که در صورت قرار گرفتن خودرو روی آن راهبند حرکتی نکند و خود یا خودرو آسیبی نبیند.

انواع راهبند ستونی هیدرولیکی

 دسته اول راهبند ها که عموما برای پروژه های مسکونی ، اداری و تجاری استفاده می شوند و مقاومت ستون ها و قطر استوانه به میزانی است که مانع تردد خودروی سواری باشد و دسته دوم که به عنوان بولارد ضد تروریست نام برده می شوند برای محیط های نظامی ، امنیتی و مراکز حساس اطلاعاتی به کار گرفته مش وند تا مانع از ورود و خروج هر گونه وسلیه نقلیه بدون مجوز شوند.

در این مدل راهبند استوانه فولادی با تکیه بر سیستم محرک خطی به سمت بالا و یا پایین حرکت می کند. در زیر پوسته این استوانه مجموعه پمپ هیدرولیک و سیلندر قرار گرفته که حرکت سیلندر را با پمپاژ روغن امکان پذیر می کند.این نوع راهبند به دلیل تعداد تردد بالا ایمنی مناسب، عمر زیاد و هزینه تعمیرو نگهداری مناسب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

راهبند ستونی الکترومکانیک


در راهبند ستونی الکترومکانیک، نیروی لازم برای حرکت این نوع راهبند را یک موتور الکتیکی به استوانه متحرک منتقل می‌کند  این نوع بولارد سیکل کارکرد پایین تری نسبت به نوع هیدرولیک داشته و به لحاظ میزان تردد در ساعت مقیاس کمتری نسبت به راهبند های هیدرولیکی دارد، هزینه تعمیر و نگهداری آنها بالاست و عمر کمی نسبت به بولارد هیدرولیکی دارد، به همین علت امروزه بیشتر از بولارد هیدرولیکی استفاده می‌شود.