پروفیل هندریل آلومینیومی چیست؟
 • 2022-02-08

پروفیل هندریل آلومینیومی چیست؟

در زمان های قدیم به دلیل دانش کم و دسترسی نداشتن به فلزات، اغلب برای ساخت هر چیزی از جمله درب و پنجره و حتی نرده از چوب استفاده می شد. در طول زمان با پیشرفت دانش بشری افراد سعی کردند فلزات را جایگزین چوب در فرآیند ساختمانی کنند. آنها از فلزات به جای مواد طبیعی و چوب برای درب، پنجره ، نرده و.... استفاده می کردند. از مهمترین علت های که موجب شد افراد فلزات را جایگزین چوب کنند می توان به استحکام و دوام بالای فلزات نسبت به چوب اشاره کرد.

 

چوب در مقابل فلزات از استحکامی کمی برخوردار است و به همین دلیل زود خراب می شود. امروزه در ساخت و ساز برای نصب درب، پنجره و.......از پروفیل استفاده می شود.پروفیل ها انواع متفاوتی از شیشه ای، آلومینیوم ، استیل و.....دارند. ما در این مقاله از سایت اسمارت کو قصد داریم به موضوع پروفیل هندریل آلومنیوم بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.


لزوم استفاده از پروفیل


هزینه و دوام کار در ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است. چوب به کار رفته در درب و پنجره در ساخت و ساز به تدریج فرسوده  و از استحکام آن کاسته می شود. متخصصان در صنایع ساختمانی با به کارگیری دانش و تخصص خود توانسته اند فلزات مکعبی  شکل توخالی طراحی و تولید کنند. آنها با تولید جعبه های فولادی سبک توانستد مصالح مفید و مهمی را در صنایع ساخت و ساز ارائه کنند. پروفیل از مقاومت و دوام بالایی در برابر عوامل طبیعی برخوردار است. وزن سبک و امنیت بالا از ویژگیهای پروفیل محسوب می شود.


پروفیل‌ها انواع مختلفی دارند ولی معمولا بیشتر پروفیل ها  از جنس فولاد هستند. پروفیل هایی که با جوش به هم متصل می‌شوند در دسته پروفیل درز دار قرار می گیرند. عده ای دیگر از پروفیل‌ها هستند که به دستگاه جوش نیاز ندارند و در دسته بدون درز در صنایع ساخت و ساز به کار می روند. بهتر است در ادامه تعریفی از پروفیل داشته باشیم تا شما راحت تر با مفهوم پروفیل در صنایع ساخت و ساز آشنا شوید.

انواع پروفیل نرده شیشه‌ای چیست؟

پروفیل نرده‌های شیشه‌ای فقط به یک نوع متریال محدود نمی‌شوند، بلکه می‌توان چند نمونه از آنها را در بازار یافت امّا به طور عمده جنس آنها از استیل و آلومینیوم می‌باشد. پروفیل‌های مربوطه در فاصله‌های تعیین شده‌ای نصب می‌شوند تا شیشه‌ها با قرارگیری در داخل آن‌ها، ثابت گردند.

 • پروفیل آلومینیومی
 • پروفیل فولادی
 • پروفیل دفنی


پروفیل چیست؟


پروفیل در صنعت ساختمان سازی چه مفهومی دارد؟ در جواب این سوال باید بیان کنیم که پروفیل به معنای ثابت ماندن یک مقطع در طول مشخص و معین است. پروفیل در صنعت درب، پنجره ، نرده ، لوله یا نمای ساختمان استفاده می شود.

 

پروفیل چه کاربردهایی در صنعت ساختمان دارد؟


امروزه از پروفیل‌ها  در صنعت ساخت و ساز جهت ساختن درب و پنجره‌های آلومینیومی یا آهنی استفاده می شود. از پروفیل ها به دلیل ساختار محکمی که دارد در ساخت پنجره ها و چهارچوب درب ها نیز به وفور استفاده می شود. علاوه بر این موارد پروفیل کاربردهای دیگری هم دارد. در صنعت ساختمان سازی از پروفیل برای ساخت و تولید نرده های فلزی در کنار راه پله ها و راهروها هم استفاده می شود.


از کاربردهای پروفیل می توان به مواردی از قبیل راه پله ها، نرده کشی کنار دیوارهای کارخانجات، زمین های محصور شده ، نرده پیاده روها و خیابان ها اشاره کرد.پروفیل کاربرد وسیع تری هم دارد به این دلیل که از پروفیل در صنعت خودرو سازی و ساخت پایه میز و صندلی نیز استفاده می شود. 


در ساختمان سازی از مصالح زیادی استفاده می شود. امروزه یکی از مصالحی که بیشترین کاربرد را در ساخت و ساز دارد می توان به مصالح فلزی از جمله پروفیل های فلزی اشاره کرد. پروفیل با توجه به نوع و شرایط ویژه ای که دارد در صنعت ساخت و ساز برای قسمت خاصی به کار می رود. پروفیل های آلومینیومی یکی از مصالح فلزی پر کاربرد در صنعت ساخت و سازهستند.در ادامه این مقاله از سایت اسمارت کو با ما همراه باشید تا مفهوم هندریل را برای شما بیان کنیم؛

 

هندریل چیست؟


هندریل چیست؟


هندریل در لغت به معنای تکیه گاه است. به بیان دیگر هندریل در ساخت و ساز به معنای یک میله افقی یا شیب‌دار است که به عنوان یک تکیه گاه و راهنما عمل می کند. این میله افقی و شیب دار به راحتی در دست جا می شود و شما می توانید با گرفتن آن از راه پله ها بالا روید. هندریل علاوه بر این که به عنوان یک تکیه گاه در ساخت و ساز به کار می رود در حقیقت موجب زیبایی ساختمان نیز می شود. پیمانکاران ، هندریل را با هدف زیبایی ساختمان و همچنین امنیت افراد در ساختمان به کار می برند. ساکنین ساختمان با استفاده از هندریل به راحتی و بدون هیچ خطری می توانند از نرده ها بالا روند. هندریل خطر سقوط افراد را از ارتفاع به طور  چشمگیری کاهش می دهد و مانع سقوط و افتادن آنها می شود


مزایای اجرای هندریل در ساخت و ساز

 

 1. به طور آسان و راحت در مکان مربوطه نصب می شود
 2. هزینه نگهداری هندریل به نسبت پایین است
 3. در فضای داخلی و خارجی ساختمان از آن استفاده می شود
 4. طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح های هندریل وجود دارد
 5. امنیت لازم را برای ساکنین در ساختمان فراهم می کند

 

انواع هندریل


هندریل انواع مختلفی دارد که به عنوان یک تکیه گاه در ساختمان عمل می کند. پیمانکار با توجه ساختمان و دکوراسیون آن هر کدام از هندریل های مناسب با مکان مربوطه را به کار می گیرد.

 • استیل
 • شیشه ای
 • آلومینیومی


ما در متن بالا مفهوم پروفیل و هندریل را برای شما بیان کردیم تا بهتر و راحت تر با این موضوعات آشنا شوید. در ادامه قصد داریم به موضوع پروفیل هندریل آلومینیومی بپردازیم و شما را با کاربرد پروفیل هندریل آلومینیومی در صنعت ساخت و ساز اشنا کنیم.


پروفیل هندریل آلومینیومی چیست؟


امروزه با توجه به دسترسی افراد به فلزاتی همچون آلومینیوم، از این مصالح در ساخت و ساز برای اجرای هندریل بیشتر از هر زمانی دیگر استفاده می شود. آلومینیوم یکی از جدیدترین و به روزترین مصالحی است که در صنعت ساخت و ساز به کار می رود.

 

پروفیل هندریل آلومینیومی

 

پروفیل های هندریل  آلومینیومی به دلیل فلز به کار رفته آلومینیوم  عموما در راهرو ها ، حفاظ های شیشه ای ، راه پله ها ، استخرها و حفاظ پاساژ ها بیشتر از هر مکان دیگر به چشم می خورد.  از کاربرد پروفیل هندریل آلومینیوم می توان به  بالکن ها ، فروشگاههای زنجیره ای  برای حفاظت و یا گاهی برای زیبایی بخشیدن به محیط اشاره کرد. در مواقعی که به پاساژها و فروشگاه ها سر می زنید شاید متوجه نرده های شیشه ای در کنار راه پله ها در طبقات بالا و زیرین فروشگاه ها شده باشید. این نرده های شیشه ای ثابت و مجهز با فلزات فولادی به کار رفته در آن همان پروفیل هندریل آلومینیومی است که با پوشش هندریل در مکان مربوطه نصب شده است.

 

مزایای پروفیل  هندریل آلومینیومی


از مزایای پروفیل هندریل آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


آلومینیوم به کار رفته در پروفیل هندریل از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و به راحتی شل نمی شود.
آلومینیوم در عین اینکه وزن سبکی دارد از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و همچنین ایمنی بالایی نیز دارد.
پروفیل هندریل آلومینیومی طرح ها و رنگ های متنوعی دارد که زیبایی قابل توجهی به محیط می بخشد
در راهروها، راه پله ها به عنوان حفاظ به کار می رود و مانع از سقوط و افتادن افراد از پله ها می شود
پروفیل هندریل آلومینیومی در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است و با بروز رطوبت از مقاومت آن چیزی کاسته نمی شود.

 

روش اجرا پروفیل هندریل آلومینیومی


پروفیل هندریل آلومینیومی نصب ساده و راحتی دارد. برای نصب پروفیل هندریل آلومینیومی می توان از پیچ های ساختمانی استفاده کرد. با کمک پیچ های ساختمانی می توان به راحتی پروفیل را بر روی زمین نصب کرد. آلومینیوم به کار رفته در پروفیل هندریل از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و به هیچ عنوان دچار شل شدگی نمی شود.


در چه مکان هایی باید پروفیل هندریل آلومینیوم  را نصب کرد؟


آلومینیوم به کار رفته در فضاهای باز، راه پله ها و بالکن ها همراه با یک سری از یرآق الات به کار می رود. هندریل آلومینیوم مانند یک گیره و نگهدارنده به عنوان یک تکیه گاه در ساختمان عمل می کند. از پروفیل هندریل آلومینیوم در مکان های همچون موارد زیر استفاده می شود.


در ساختمان در مسیرهای خروجی اصلی در دو طرف راه پله ها از پروفیل هندریل آلومینیوم استفاده می شود.در مکان های پر خطر از جمله در دو طرف شیب راه هایی که در مسیر دسترس یا خروج اصلی ساختمان قرار دارد به این صورت که فاصله هر میله دستگیره از یکدیگر 75 سانتی متر است نصب می شود.


انتخاب پروفیل هندریل آلومینیومی مناسب


امروزه برای زیبا سازی ساختمان های مسکونی چند طبقه و ساختمان های تجاری و ادارای از نرده های آلومینیومی به عنوان حفاظ استفاده می شود. آلومینیوم به کار رفته در پروفیل هندریل در عین سبکی از دوام و پایداری بالایی برخوردار است. آلومینیوم مقاومت بالایی دارد و به راحتی زنگ نمی زند و از دوام و پایداری بالایی نیز برخوردار است. استحکام و دوام بالای آلومینیوم به کار رفته در پروفیل هندریل موجب می شود تا برای طراحی بالکن های ساختمان ها نیز از آن استفاده شود.

 

انتخاب پروفیل هندریل آلومینیومی مناسب


یکی از مزیت های پروفیل هندریل آلومینیومی این است که طرح ها و رنگ های متفاوتی دارد. آلومینیوم طرح ها و رنگ های گسترده ای دارد. طلایی، سیلور و طرح چوب از طرح های به روز پروفیل هندریل آلومینیوم است که به وفور در اغلب ساختمان ها از آن استفاده می شود.پروفیل هندریل سیلور آلومینیوم در معابر عمومی و مراکز پر رفت و آمد استفاده می شود.


در ساختمان های لوکس با دکوراسیون زیبا، پروفیل هندریل آلومینیوم طلایی بیش از هر چیز دیگری خود را نمایان می کند. پیمانکاران با اجرای پروفیل هندریل آلومینیومی جلوه زیباتری از طراحی را در ساختمان پیاده می کنند تا علاوه بر امنیت، بر زیبایی ساختمان نیز بیافزایند.در اغلب ساختمان ها که طراحی و دکوراسیون خانه به صورت گرم و طبیعی است بهتر است برای جلوه بهتر ساختمان از پروفیل هندریل آلومینیومی طرح چوب استفاده شود.

 

مقایسه پروفیل هندریل آلومینیومی با پروفیل هندریل استیل


همان طور که می دانید استیل و آلومینیوم هر دو در دسته فلزات قرار دارند. تنها تفاوتی که استیل و آلومینیوم با هم دارد مربوط به مقاومت و دوام آنهاست. استیل فلزی است که در مجاورت با رطوبت به راحتی زنگ می زند و پس از مدتی سوراخ ، شکاف و یا درز در آن به وجود می آید. گاهی در مواردی اگر زنگ زدگی استیل به درستی تعمیر نشود به راحتی می شکند. از سویی دیگر آلومینیوم بسیار با دوام تر از استیل است و در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی از جمله باران و برف دچار زنگ زدگی نمی شود.

 

نگهداری از پروفیل هندریل استیل به مراتب پیچیده تر است و باید در طول زمان برای جلوگیری از زنگ زدگی آن را رنگ آمیزی کرد. در پروفیل هندریل آلومینیومی سطوح به کمک پوشش پودری، رنگ و روکش می شوند. پوشش پودری متنوع در رنگ های زیبا موجب استحکام و پایداری پوشش هندریل آلومینیومی می شود. پوشش هندریل به کار رفته بر سطح آلومینیوم موجب براق شدن و درخشندگی بالای آن می شود. پروفیل هندریل آلومینیومی  هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به پروفیل هندریل استیل دارند برای تعمیر و نگهداری به هزینه بالا و خاصی احتیاج ندارند.

 

هندریل دفنی

هندریل دفنی در نوع خود بی نظیر است زیرا مناسب برای مکان هایست که می توان پروفیل نگهدارنده پنل هایی شیشه ای را در زیر سطح زمین تعبیه کرد و تنها چیزی که می بینید بیرون آمدن شیشه از کف  بدون ایجاد هیچگونه خطوط و مانع از دید است. سیستم نرده شیشه ای یا هندریل دفنی مناظر پانورامایی عالی ایجاد میکند و آنها را به گزینه‌ای عالی برای نما ویلا،  پاسیو، رستوران‌های مشرف به دریا، استخر و یا برای املاک تجاری لوکس تبدیل می‌کند.

هندریل شیشه ای با پایه های بلند:

این نوع نرده شیشه ای برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب است. صاحبان و طراحان اماکن تجاری اغلب پایه های بلند را انتخاب می کنند که به دلیل قابلیت اطمینان و ظاهر بسیار صنعتی آنها قابل توجه است.

هندریل شیشه ای با پشتیبان های نقطه ای:

این گزینه برای راه پله های باریک که محدودیت فضا دارد وهر اینچ ضروری است، بهترین گزینه است.

هندریل شیشه با پایه کوتاه:

این هندریل ها برای راه پله هایی که به دلیل محدودیت های ساختاری خاص نمی توانند به روش دفنی یا نقاط پشتیبان نصب شوند عالی هستند.

نرده آلومینیومی شیشه ای

نرده آلومینیومی شیشه ای به طور کلی با طراحی مدرن انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار اکسترود شده را با  نسل جدید شیشه های حرارت دیده ترکیب می کند. همچنین یکپارچگی سازه، دوام، مقاومت در برابر آب و هوا و نگهداری کم در دراز مدت را تضمین میکند. حفاظ شیشه ای تراس به همان اندازه که بادوام و جذاب است بدون ایجاد مانع در دید، مانند  یک مانع محافظتی در برابر سقوط در ساختمان های بلند را ارائه می دهند. نرده شیشه ای کاملا مناسب برای استفاده در محیط داخلی یا خارجی است و می تواند در برابر فشار و باد شدید مقاومت کند.هنگامی که از پروفیل هندریل شیشه ای استفاده می کنید مطمئن باشید که محصولی دارید که بادوام، همه کاره و قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و فشار ناشی از باد است.


سخن پایانی


امروزه در صنعت ساخت و ساز برای زیبایی و همچنین امنیت بالای افراد، پیمانکاران از پروفیل هندریل آلومینیومی استفاده می کنند. نرده های آلومینیومی از استحکام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار است به همین دلیل در طول زمان زنگ نمی زند. به دلیل داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح های مختلف در پروفیل آلومینیوم طرح دار می توانید با توجه به شرایط و نوع ساختمان و همچنین دکوراسیون به کار رفته در آن هر مدل را که خواستید انتخاب کنید. به کار بردن پروفیل هندریل آلومینیومی علاوه بر امنیت، زیبایی خاصی به ساختمان شما می بخشد. در این مقاله سعی کردیم شما را با یکی از مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز آشنا کنیم؛ شما برای کسب اطلاعات بیشتر یا گرفتن مشاوره فنی و تخصصی در زمینه  هندریل  آلومینیومی می توانید با کارشناسان خبره ما در سایت اسمارت کو ارتباط برقرار کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

پروفیل هندریل شیشه ای چیست؟
2022-02-08

هندریل ها یا دست اندازها یکی از مهم ترین تجهیزات در ساختمان ها می باشند که می توانند به عنوان جان پناه نیز مورد استفاده قرار گیرند. یکی از بهترین انواع حفاظ ها، هندریل های شیشه ای می باشد که برای نصب آن ها باید از پروفیل های آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ بهره برد.

مزایای استفاده از هندریل استیل چیست؟
2022-02-08

نرده ها میله های افقی یا شیب دار هستند که می توانند به عنوان تکیه گاه و راهنما استفاده شوند. حفاظ ها از یک یا گروهی از مصالح ساختمانی ساخته می شوند و برای جلوگیری از سقوط در نزدیکی لبه آزاد یک سطح مرتفع که به عنوان گذرگاه عمل می کند، نصب می شوند.

هندریل پله برقی چیست؟
2022-02-08

هند ریل در واقع به ریلی اطلاق می شود که به عنوان تکیه گاه و یا نگهدارنده در کنار پله برقی، سکو و غیره به کار می رود و عموما در کنار راه پله و در یک ارتفاع مناسب نصب می شود

کامپوننت هندریل شیشه ای به چه صورت نصب می شود؟
2022-02-08

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات روزافزون دیگر امکان استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای وجود دارد. این امکان مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است.

قیمت هندریل چگونه محاسبه می شود؟
2022-02-08

هندریل در واقع نقش تکیه گاه در مکانهایی مانند راه پله را دارد و باعث جلوگیری از سقوط افراد می شود. هندریل در انواع مختلفی وجود دارد که قیمت گذاری آن بر اساس نوع و جنس هندریل مانند استیل یا الومینیوم تعیین می شود.

هندریل شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد؟
2022-02-08

نرده شیشه ای یا هندریل عناصری است که باعث می شود پروژه شما مانند الماس بدرخشد. روی پلکانی بایستید که تماماً از نرده های شیشه ای ساخته شده است. داشتن منظره عالی لذت زندگی در ویلا را دو چندان می کند. نکته مهم در استفاده از ساختمان های تجاری و اداری مدرن عناصر خنثی مانند شیشه سکوریت است.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد