تجهیزات جانبی در خرید جک درب پارکینگ چیست؟
  • 2022-03-08

تجهیزات جانبی در خرید جک درب پارکینگ چیست؟

از ابزارهای بسیار کاربردی که امروزه از آن استفاده می شود و  به منظور افزایش راحتی در عملکرد کارهای روزمره انسان‌ها به ساخت و تولید انبوه رسیده است، جک درب پارکینگ می باشد. این محصول کاربردی با داشتن مزایای خیلی زیاد توانسته‎‌ است که در اکثر ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد و به منظور سهولت در باز و بسته کردن درب‌ پارکینگ‌ها نقش به سزایی را در این زمینه ایفا کند.  در ادامه مقاله با ما باشید تا تجهیزات جانبی در خرید درب پارکینگ را به شما بگوییم.

 

جک درب پارکینگ چیست؟

 

پیش از اینکه به تجهیزات جانبی در خرید جک پارکینگ اشاره کنیم بهتر است نگاهی به کاربرد و مفهوم اصلی جک درب پارکینگ بیندازیم. جک درب پاکینگ یک دستگاه جداگانه است که بر روی درب پارکینگ نصب میگردد و با داشتن نیروی مکانیکی، درب پارکینگ را با یک ریموت باز و بسته می‌کند. از آنجایی که مدل و ابعاد درب پارکینگ ساختمان‌‌ها با یکدیگر تفاوت دارند، تولیدکنندگان آن را در ابعاد متفاوت و کارایی های گوناگون این محصول را تولید و عرضه می‌کنند.

معمولا یک کنترل از راه دور و یا همان ریموت برای دسترسی به این جک‌ها برایشان در نظر گرفته اند و این ریموت در اختیار اهالی ساختمان قرار داده می شود. افراد در حین ورود و خروج می‌توانند با این کنترل از راه دور، درب پارکینگ را باز یا بسته کنند و با این وسیله، دیگر نیازی نیست که از ماشین خارج شوند.

 

نحوه عملکرد جک بازویی به چه صورت است؟

 

نیروی محرکه در جک بازویی با کمک یک موتور الکتریکی تامین میگردد  که این وسیله  دارای یک مبنع تغذیه AC یا DC می باشد. دستور حرکت هم معمولا توسط یک ریموت کنترل ست شده با برد فرمان درب ارسال خواهد شد.پس از آن برد فرمان دستور را دریافت می کند و آن را برای جک ها ارسال می کند و درب در جهت مورد نظر به حرکت در می آید. از دیگر قطعات سیستم نیز برای مدیریت نحوه حرکت، اطلاع رسانی به افراد نزدیک به درب و شناسایی موانع سر راه درب به کار گرفته می شوند.

  

وجود جک در ساختار درب پارکینگ چه اهمیتی دارد؟

 

همانطور که می دانید وظیفه باز و بسته شدن درب پارکینگ بر عهده جک می باشد و در صورتی که این قطعه در درب ها وجود نداشته باشد و یا خراب شود روند باز و بسته شدن درب پارکینگ قطعا با مشکل رو به رو می شود. جک ها انواع مختلفی دارند و آنچه برای خرید جک اهمیت پیدا میکند کاربرد جک و مکان مورد استفاده از آن میباشد. میزان تردد و وزن درب اتوماتیک از جمله عواملی است که برای خرید جک درب پارکینگ باید در نظر داشته باشید.

 

تجهیزات جانبی در خرید جک درب پارکینگ

 

در بالاتر اشاره کردیم که استفاده از جک پارکینگ برای ساختمان موجب راحتی تردد افراد می باشد، اما این دستگاه معایبی نیز دارد. معایبی که اگر به آن‌ها توجه نکنید، منجر به بروز اتفاقات ناگوار و مشکلاتی می شود. راه رهایی از تمامی این معایب و بهبود عملکرد جک درب پارکینگ، خرید تجهیزات جانبی است که طول عمر و کیفیت کارکرد جک را تضمین کنند. در ادامه، برخی از تجهیزات جانبی کاربردی و ارزشمند جک درب پارکینگ را شرح خواهیم داد.

 

انواع قفل برقی

 

انواع قفل برقی

 

اگر شما به زور درب پارکینگ را باز کنید، جک پارکینگی مقاومت چندانی در مقابل این فشار از خود نشان نمی دهد. اما با وجود قفل برقی درب پارکینگ، می‌توان امنیت کامل را برای پارکینگ ساختمان فراهم کرد. این قفل‌ها  معمولا با استفاده از ریموت جک برقی باز میگردند و هیچ تداخلی در پروسه باز و بسته شدن درب پارکینگ با جک ندارند.

 

ریموت کنترل

 

ریموت کنترل هم یک  وسیله ارتباطی میان کاربر با مرکز فرمان است که معمولا ۲ ریموت کنترل در پکیج قرار داده می شود. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت جک درب پارکینگ این است که خودکار و عملکرد هوشمندانه ای دارد. البته طبیعتا از جک درب پارکینگ نمی توان انتظار داشت به صورت خودکار و با جی‌پی‌اس، موقعیت مکانی شما را تشخیص داده و درب را برای شما باز کند. برای استفاده از کنترل جک درب پارکینگ از راه دور، باید ریموت کنترل مخصوص آن را تهیه کرده و به جک متصل کنید. پس از این کار، شما می‌توانید تنها با فشار دادن یک دکمه، درب پارکینگ را باز و بسته کنید.

البته توجه داشته باشید که نیازی به خرید ده‌ها ریموت برای استفاده از جک درب پارکینگی نیست؛ بلکه در راهنمای خرید جک درب پارکینگ نیز ذکر شده که می‌توانید از رسیور رله در مدار فرمان جک برقی استفاده کنید. این وسیله موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده و کاربرد بسیار بیشتری نسبت به باقی وسایل در حوزه مرتبط دارد. با این تفاسیر می‌توان به همه ساکنین ساختمان، امکان کنترل و استفاده از جک درب پارکینگ را داد.

 

جک بازویی : در اصل جک بازویی یک ابزار برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی در جک می باشد.

چشمی : چشمی به خاطر داشتن سیستم مادون قرمز اگر متوجه خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی خود شود ، از باز و بسته شدن درب جلوگیری خواهد کرد و مانع از صدمه زدن درب به خودرو می گردد.

مرکز فرمان : همانگونه که از اسم این قسمت مشخص است وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را بر عهده دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ است.

فلاشر : فلاشر درحقیقت با علائم و آلارم هشدار دهنده متنوعی همچون چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نمایش می دهد.

 

انواع جک پارکینگ عبارتند از:

 

جک پارکینگی زنجیری

 

همانطوری که از نام این نوع جک مشخص است، عملکرد آن به کمک زنجیر می باشد. در این جک ها ، نوعی زنجیر به درب مورد نظر وصل می شود و باعث حرکت و یا بالا رفتن آن می گردد. در بین انواع جک های پارکینگی که در بازار موجود هستند ، مدل زنجیری نسبت به دیگر نوع جک ها قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای دارد.

 

این ارزان بودن، باعث افزایش محبوبیت و افزایش فروش این جک پارکینگی در بین مردم شده است، به گونه ای که تعمیر و نصب جک پارکینگ زنجیری از پر فروش ترین جک ها به حساب می آید.ولی باید گفت که هیچ ارزانی ای بی دلیل نیست. این مدل جک ها بسیار پر سر و صدا هستند، شاید از دلایل این که این مدل جک ارزان است، سر و صدای زیاد آن به هنگام باز و بسته شدن باشد. خرید این مدل جک ها برای کسانی که از سرو صدا دل خوشی ندارند، توصیه نمی شود.

 

جک‌‎ پارکینگی الکترومکانیکی

 

جک‌ پارکینگی الکترومکانیکی

 

جک درب پارکینگ الکترومکانیکی به کمک استفاده از گیربکس، چرخ دنده و همینطور تبدیل انرژی برق مورد استفاده به انرژی مکانیکی جهت حرکت درب‌ها، یکی از گزینه‌های بسیار عالی برای درب‌های پارکینگی که وزن بسیار بالایی ندارند، محسوب می گردد. بنابراین می‌توان گفت استفاده از آن در درب‌های ساختمان‌های اداری که معمولا دارای وزن بالاتری هستند و رفت و آمد خیلی بیشتری در آن ساختمان انجام می شود، پیشنهاد نمی‌شود. اما به طور کلی از آنجایی که این جک‌ها قیمت مناسب‌تری نسبت به هیدرولیکی دارند، می‌توانند در ساختمان‌هایی که با میزان تردد بالایی روبه‌رو نیستند کارایی بسیار خوب و مناسبی داشته باشند.

 

جک پارکینگی تسمه ای

 

تعمیرات و نصب این نوع جک با توجه به نامی که برای آن در نظر گرفته شده انجام می گیرد و عملکرد آن نیز با استفاده از تسمه صورت می گیرد. وظیفه اصلی بر عهده یک تسمه پلاستیکی است.در حقیقت این تسمه پلاستیکی، با استفاده از فرآیند مخصوص به خود، باعث می شود درب حرکت کند. این حرکت می تواند در جهت و یا خلاف جهت ( پایین و بالا ) یکدیگر باشد. مشکلی که در جک زنجیری باعث آزار می شود تا حدودی در مدل تسمه ای سعی شده برطرف گردد. پلاستیک به خاطر لطافت بیشتری که نسبت به آهن دارد، سر و صدای کمتری هنگام باز و بسته کردن درب پارکینگ ایجاد می کند. همچنین هنگام عمل به وظیفه خود ، لرزش کمتری ایجاد می شود.

 

جک پارکینگی پیچی

 

نوعی از انواع جک های پارکینگ که به پیچی معروف هستند، با استفاده از یک میله آهنی کار خود را انجام می دهند. در واقع این میله به صورت آهسته درب را باز و بسته می نماید و صدای خیلی کمتری دارد. همینطور مانند مدل تسمه ای هزینه بسیار کمی برای شما دارد.

 

جک پارکینگی مستقیم

 

جک پارکینگ مستقیم از معروف ترین مدل ها در سیستم های هوشمند کنترل از راه دور، جک مستقیم می باشد. عملکرد این مدل از جک ها به طور کل، با مدل های دیگر متفاوت است. همانطور که می توان از نام این مدل برداشت کرد، این مدل موتور، بدون دخالت ابزار کمکی و به صورت مستقیم درب را باز و بسته می کند.

 

حفاظت از جک پارکینگ

 

جهت حفاظت از جک پارکینگ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 

  • در تابستان برای چشمی یک سایبان تعبیه کنید (آفتاب به صورت مستقیم به آن نخورد)
  • در زمستان جهت جلوگیری از یخ زدگی موتور، درب اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید
  • چشمی را هرز گاهی تمیز کنید
  • تعویض به موقع باتری ریموت کنترل
  • به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن، درب ها تراز نیستند و باید تراز بشوند
  • در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب، روغن کاری کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان اسمارتکو در تماس باشید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

راهنمای خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-03-08

بدیهی است که بدون راهنمای خرید جک درب پارکینگ، نمی توانید یک خرید مطمئنی داشته باشید. همانطور که بسیاری از برندها معمولا جک های پارکینگی تولید می کنند و هر کدام ویژگی ها و کیفیت متفاوتی دارند. بنابراین داشتن دانش جامع از انواع جک پارکینگی پیش نیاز قبل از خرید می باشد.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ به چه صورت است؟
2022-03-08

جک های درب پارکینگ در طول روز به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرند و طی این استفاده های مکرر، جک ها دچار سایش و اصطکاک در خود خواهند شد. به همین دلیل لازم است تا بخش های مختلف این جک ها را روغن کاری نمود تا از سایش و خراب شدن جک های به کار رفته در آن ها پیشگیری شود

خرابی و یا مشکلات جک برقی درب پارکینگ چیست؟
2022-03-08

درب اتوماتیک بصورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، در نتیجه هر لحظه امکان خراب شدن آنها وجود دارد؛ بنابراین شما باید از راه‌حل‌های ابتدایی برای حل این مشکلات آگاه بوده و با کارشناسان این حیطه در ارتباط باشید. در انجام برخی از تعمیرات نیازی به وجود متخصصین نیست اما در برخی موارد وجود تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه ضروری است

جک درب پارکینگ FAAC چیست؟
2022-03-08

شرکت ایتالیایی فک یکی از برندهای مشهور در زمینه ساخت و تولید انواع درب های اتوماتیک و جک می باشد. این کمپانی، همواره با کیفیت ترین محصولات را تولید و عرضه می کند که یکی از این محصولات با کیفیت، جک درب پارکینگ FAAC می باشد.

جک درب پارکینگ COMUNELLO چیست؟
2022-03-08

یکی از جک های اتوماتیک عالی و مناسب برای درهای لولایی پارکینگی با تردد نامحدود می باشد که می تواند با عرض هر لنگه سه متر و تا وزن هر لنگه 300 کیلوگرم را پوشش دهد و همچنین قابلیت استفاده از باتری پشتیبان را در مواقع قطع برق را دارد.

قابلیت های جک ریلی پارکینگ
2022-03-08

جک ریلی پارکینگ مانند درب های اتوماتیک پارکینگی می باشد که بدنه تمام فلزی داشته و از طریق ریموت، میتوان از راه دور آن را کنترل کرد.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد