تفاوت درب اتوماتیک با درب هوشمند چیست؟
 • 2022-04-12

تفاوت درب اتوماتیک با درب هوشمند چیست؟

مزایای استفاده از قفل های اتوماتیک تجاری عبارتند از:

 

 • فعال شدن قفل ها بلافاصله پس از بسته شدن،
 • افزایش امنیت و راحتی،
 • امکان مدیریت قفل ها از راه دور

 

در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد باید گفت که ادغام با سیستم های امنیتی و سخت افزار و سیستم های اعلام حریق با قفل های اتوماتیک درب برای جلوگیری از ورود یا رهاسازی افراد در شرایط اضطراری امکان پذیر است. نمونه های زیر از قفل های درب اتوماتیک به صورت درب قابل ادغام با اکثر سیستم های کنترل دسترسی و سیستم های دسترسی بیومتریک هستند که بررسی شده اند.

دبلت ‌های برقی، قفل‌های خودکار درب هستند که مجهز به پیچ‌ های برقی با پرتاب مستقیم یا پیچ و مهره‌ای با زاویه راست برای قاب‌ های درب،  باریک ‌تر هستند. این نوع قفل برای فعال کردن مکانیسم قفل به جریان الکتریکی متکی است. پیچ های الکترونیکی بدون نیاز به تغییر در سخت افزار موجود، کنترل دسترسی یا سیستم امنیتی، امنیت بیشتری را برای مشاغل فراهم می کنند.

 

درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد 

 

 • قفل های برقی

 

به قفل درهایی که با جریان الکتریکی 12 ولت یا بالاتر کار می کنند، قفل ضربه ای الکتریکی می گویند. آن‌ها دستگاه‌ های کنترل دسترسی هستند و می ‌توان آن‌ ها را به ‌عنوان سیستمی ایمن در برابر شکست یا نگه ‌داشتن درب باز پیکربندی کرد. مهم است که توجه داشته باشید که هر دو سخت افزار امن و ایمن امکان خروج آزاد را ارائه می دهند. قفل ها را باز نگه دارید وقتی برق به سیستم وارد شود قفل باز می شود و تا زمانی که درب استفاده شود باز می ماند و دوباره به صورت دستی بسته می شود. اگر ضربه الکتریکی از جریان متناوب استفاده کند، متوجه خواهید شد که صدای وزوز ایجاد می کند. اگر دستگاه دارای برق DC باشد، تنها زمانی شنیده می شود که قفل باز شود.

 

 • قفل های الکترومغناطیسی

 

این قفل ‌ها که به عنوان قفل ‌های مغناطیسی و ماگلاک نیز شناخته می ‌شوند، از یک آرمیچر و صفحه آهنربای الکترومغناطیسی تشکیل شده‌اند که در هنگام بسته شدن به طور خودکار قفل می ‌شوند. آنها با اتصال صفحه آرمیچر به یک در و یک آهنربای الکتریکی به چارچوب در کار می کنند. جریان های الکتریکی که از قطعه آهنربا عبور می کنند به طور طبیعی یک صفحه آرمیچر را برای بسته نگه داشتن درب جذب می کنند.

 

 • بسته کننده درب اتوماتیک تجاری

 

در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد باید گفت که کدام اپراتور درب برقی یا درب مکانیکی برای درب خاص شما مناسب است. این امر به ایمنی درب در برابر آتش و الزامات امنیتی و همچنین هر ویژگی زیبایی شناختی یا دسترسی مطلوب بستگی دارد.

 

بسته کننده درب اتوماتیک تجاری

 

نکات موثر در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد

 

بسته های درب درجه 1 - برای کاربردهای تجاری پرترافیک. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر حجم ترافیک تا 400 نفر در روز مقاومت کنند و حداقل هفت سال قبل از نیاز به تعویض، دوام می آورند.

بسته های درب درجه 2 - برای کاربردهای تجاری کم تا متوسط. آنها طوری طراحی شده اند که روزانه بین 50 تا 100 عملیات را تحمل کنند.

 

 • اپراتورهای برقی درب

 

در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد باید گفت که اکثر اپراتورهای درب برقی هم در باز کردن و هم بستن درها کمک می کنند. آنها نیاز به برق دارند، اما برخی از انواع منبع تغذیه خاص خود را دارند. چهار نوع اپراتور درب برقی وجود دارد: اپراتورهای برق احیا کننده، اپراتورهای الکترومکانیکی کم انرژی، کلیدهای موج به باز و اپراتورهای الکترو هیدرولیک کم انرژی.

 

 • اپراتورهای برق احیا کننده

 

نصب اپراتورهای برق احیا کننده آسان است و برای سالهای زیادی دوام خواهند آورد. این اپراتورها با شارژ یک باتری داخلی کار می کنند که جریان کم انرژی را برای باز و بسته کردن یک درب تامین می کند. بسیاری از مدل‌ها دارای گزینه پلاگین هستند، اما در اصل برای تولید برق مورد استفاده خود طراحی شده‌اند. از آنجایی که این اپراتورها دارای باتری هستند و انرژی خود را تولید می کنند، نیازی به سیم کشی به آنها نیست. آنها را می توان به راحتی تقریباً در هر مکانی نصب کرد، صرف نظر از اینکه منبع تغذیه خارجی به راحتی در دسترس است یا خیر.

در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد می دانید که اپراتورهای برق احیا کننده برای مناطق پر تردد مناسب هستند که درها معمولاً به صورت دستی باز می شوند اما گاهی اوقات به عملیات خودکار نیاز است. آنها برای رعایت دستورالعمل های دسترسی ADA در فضاهای تجاری و امکانات عمومی عالی هستند. در این مکان‌ ها، اکثر افراد به صورت دستی درب را باز می ‌کنند، اما گزینه استفاده از درب بازکن برقی اغلب باید در دسترس باشد. تا زمانی که کمتر از 25 درصد از افرادی که از درب عبور می کنند از اپراتور برق احیا کننده استفاده می کنند، این اپراتور تمام نیروی مورد نیاز برای کارکرد درب را تامین می کند.

 

 • اپراتور درب های الکترومکانیکی

 

اپراتورهای درب الکترومکانیکی کم مصرف بی صدا هستند و به نیروی کمی نیاز دارند. آنها دارای جعبه دنده ای هستند که عملکرد خودکار و مداوم را ارائه می دهد و سال ها دوام می آورند. برخلاف اپراتورهای برق احیا کننده، اپراتورهای درب الکترومکانیکی کم انرژی باید به یک منبع برق خارجی متصل شوند. این اپراتورها را می‌توان در جایی نصب کرد که عملکرد خودکار حالت اولیه باز است، نه فقط گزینه‌ای که گهگاه استفاده می‌شود. آنها برای مناطق با ترافیک متوسط ​​تا زیاد مناسب هستند.

 

 • سوئیچ های موج باز

 

سوئیچ های موج باز عملکرد بدون لمس را ارائه می دهند. نشانه های شنیداری یا بصری (مثلاً حرکت) باعث باز شدن در می شود و نیازی به لمس درب یا دکمه را از بین می برد. پس از مدت زمان تعیین شده، درب به طور خودکار بسته می شود. در حالی که سوئیچ های موج باز کاربردهای زیادی دارند، به ویژه برای مکان هایی که بهداشت یک نگرانی عمده است مناسب هستند. بسیاری از کسب ‌وکارها آنها را در دستشویی ‌های عمومی نصب می‌کنند، به عنوان آخرین مرحله در ساخت سرویس‌ های بهداشتی بدون لمس، این اپراتورها همچنین برای مدت طولانی در محیط های پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

درب های اتوماتیک و هوشمند

 

تفاوت اصلی و عمده درب های اتوماتیک و هوشمند

 

هسته اصلی درب اتوماتیک سیستم کنترل آن است. اصل اساسی سیستم کنترل درب اتوماتیک استفاده از PLC برای خروجی سیگنال دیجیتال و سیگنال آنالوگ به اینورتر برای تغییر فرکانس نیروی کار و فرمان موتور محرک است. فیگور درب اتوماتیک همه جا دیده می شود. اصل کار درب اتوماتیک این است که حس کنید آیا جسمی از دستگاه سنجش در بالای در و دستگاه حسگر مادون قرمز کمکی در کنار چارچوب در عبور می کند یا خیر، که به درب، سیگنال سوئیچ می دهد و سپس قابل برنامه ریزی است.

کنترل دستگاه، مبدل فرکانس، موتور محرک و گیربکس حرکت لنگه در را کنترل می کنند تا عملکرد باز و بسته شدن درب را متوجه شوند. در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد می دانید که بزرگترین ویژگی درب اتوماتیک این است که می تواند عمل باز و بسته شدن اتوماتیک درب را بدون نظارت ارزیابی کند که به افراد راحتی زیادی می دهد، اما بزرگترین مشکل آن خطر ایمنی است. محبوبیت درب های اتوماتیک به اندازه کافی گسترده نیست، لذا این امر منجر به توسعه آهسته درب های اتوماتیک می شود. اینجاست که ساخت سیستم عمدتاً بر واردات متکی است.

در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد مهم ترین نکته این است که بدانید بخش کنترلی سیستم سخت افزار نمی تواند تقاضای بازار را برآورده کند. طراحی نرم افزار نسبتاً ساده است و سیستم طراحی شده نسبتاً ساده است. اینها می توانند درب اتوماتیک، ثبات و ایمنی عملیات را تعیین کنند، بنابراین بسیاری از کشورها باید تحقیقات سیستم کنترل، همراه با عملکرد درب اتوماتیک خارجی و نیازهای واقعی در فرآیند توسعه را تقویت کنند.

 

طراحی سیستم  در ارزیابی تفاوت اصلی و عمده درب های اتوماتیک و هوشمند

 

طراحی درب اتوماتیک به منظور ایمنی و سادگی باید در نظر گرفته شود. این طرح برای مکان های عمومی با جریان ترافیک زیاد اعمال می شود. برای مراقبت از کاربرد عملی و بهبود راحتی طراحی شده است. طراحی سیستم کنترل درب اتوماتیک مبتنی بر PLC نیاز به در نظر گرفتن عملی و ایمنی در زندگی واقعی دارد و ایمنی جسم عبوری را تحت تضمین عملکرد روان درب اتوماتیک تضمین می کند.

در اینجا در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد می دانید که بسیاری از سیستم ها از سنسور فوتوالکتریک استفاده می کنند تا تشخیص دهند آیا جسم سیگنال را به PLC می دهد یا خیر، و باز و بسته شدن درب اتوماتیک را از طریق اینورتر، موتور محرک و دستگاه انتقال در محرک کنترل PLC کنترل می کند. در همین حال، سنسور مادون قرمز پس از باز شدن درب اتوماتیک باز می شود. اجازه دهید آژانس های اجرایی مربوطه کار را هماهنگ کنند تا اطمینان حاصل شود که درب اتوماتیک می تواند به طور عادی و ایمن عمل کند.

محتوای اصلی فرآیند طراحی سیستم کنترل درب اتوماتیک شامل جنبه های زیر است: تسلط بر اصل کنترل و کنترل جریان درب اتوماتیک و درک فرآیند کنترل درب اتوماتیک به طور کلی. دستگاه سیگنال ورودی و دستگاه کنترل خروجی به وضوح طراحی شده اند و تعداد نقاط ورودی و خروجی در ترکیب با الزامات طراحی عملکرد درب اتوماتیک تخمین زده می شود. نوع PLC مناسب را بر اساس تعداد نقاط ورودی و خروجی انتخاب کنید.

آدرس های ورودی و خروجی در بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد به طور منطقی توزیع شده اند و نمودار سیم کشی ترمینال ترسیم شده است که برای طراحی نمودار نردبانی و راحتی در استفاده از شبیه سازی مفید است. با توجه به الزامات طراحی برنامه درسی و کاربردهای عملی، یک نمودار نردبانی کامل ترسیم کنید. از شبیه سازی نرم افزاری برای صادرات برنامه به فرمت مشخص شده استفاده کنید و شبیه سازی را اجرا کنید تا ببینید آیا این فرایند اجرا شده است یا خیر. عیب یابی و روش های عیب یابی غیر منطقی، بهینه سازی طراحی برنامه؛ بهینه سازی اشکال زدایی کلی سیستم های درب اتوماتیک، بهینه سازی برنامه های مشکل ساز و بهبود مستمر سیستم از طریق شبیه سازی های مکرر تا زمانی که عملکردهای مورد نظر اجرا شوند باید مورد بررسی قرار گیرند.

 

طراحی درب اتوماتیک

 

نتیجه گیری

 

می دانید که موتور محرک، دستگاه گیربکس را برای باز و بسته شدن درب اتوماتیک به حرکت در می آورد. عملکرد موتور توسط فرکانس AC کنترل شده توسط PLC برای کنترل مبدل فرکانس برای تامین موتور انجام می شود. از مزایای این طراحی و بررسی اینکه درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد می توان به عملکرد آسان، عملکرد پایدار و عملکرد بالا در زمان واقعی اشاره کرد.

در مقایسه با انواع دیگر موتورها، موتورهای AC بالغ تر می توانند هزینه را کنترل کنند و گشتاور خروجی پایدار و محدوده سرعت بیشتری داشته باشند. گیربکس درب اتوماتیک عمدتاً از یک موتور محرک، یک تسمه انتقال و یک قرقره انتقال تشکیل شده است. با توجه به نصب و نگهداری راحت، انتقال تنها بخش کوچکی از کل سیستم را اشغال می کند. برای کسب آگاهی بیشتر در حوزه شناسایی سیستم های هوشمند و اتوماتیک به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

امنیت درب اتوماتیک پارکینگی
2022-04-12

درب پارکینگ به لحاظ امنیت بسیار مورد توجه مالکان ساختمان می باشد، در این مقاله امنیت درب اتوماتیک پارکینگی را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاربرد درب اتوماتیک اسلایدینگ چیست؟
2022-04-12

انواع درب اتوماتیک برای امنیت و راحتی فراهم شده است؛ این نوع درب ها در انواع مختلف برای کاربردهای متنوع تهیه شده اند، در این مقاله می خواهیم بدانیم کاربرد درب اتوماتیک اسلایدینگ چیست؟

قوانین ایمنی درب اتوماتیک کدام اند؟
2022-04-12

امروزه استفاده از درب های اتوماتیک بسیار گسترش یافته است این دربها کاربرد فراوانی دارند ولی در عین حال اصول ایمنی مشخصی در حین نصب و راه اندازی دربها باید رعایت شود تا زمان استفاده اسیبی به افراد و وسایل نقلیه وارد نشود.

کاربردهای درب اتوماتیک تلسکوپی کدام اند؟
2022-04-12

درب های اتوماتیک جزء وسایل پر مصرف در ساخت و سازها هستند، به این دلیل که امنیت بالایی دارند؛ در این مقاله بررسی می کنیم که کاربردهای درب اتوماتیک تلسکوپی کدام اند؟

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای
2022-04-12

درب های اتوماتیک شیشه ای جلوه ویژه ای به معماری شهرها داده اند و به همین جهت طرفداران زیادی دارند. این دربها علاوه بر سهولت رفت و امد از ایمنی و زیبایی برخوردارند اما گاهی این دربها با مشکل مواجه شده و نیاز به عیب یابی دارند در این شرایط گاهی نیاز به افراد ماهر است و گاهی با برطرف کردن ایراد های جزئی مشکل حل می شود.

انواع سنسورهای درب اتوماتیک کشویی کدام اند؟
2022-04-12

این سنسورها مشخصاً برای افزایش قابلیت بازنمودن هرگونه از دربهای اتوماتیک برقی طراحی شده است. حسگرهای بازتابی، قدرت تشخیص بالاتری نسبت به سایر سنسورها در دربهای اتوماتیک شیشه ای را دارند، خصوصاً برای استفاده در ورودی هایی که سرعت عمل بالا مهم می باشد. این نوع سنسور یکی از حسگرهای فعال مایکروویوی قابل تغییر است که امروزه بکار می رود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد