روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای
  • 2022-06-06

روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

با توجه به‌ اینکه میزان رفت و آمد در برخی از اماکن بسیار زیادی و غیر قابل کنترل است، درب اتوماتیک باید سرعت مناسبی داشته باشد. همین موضوع موجب اهمیت روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای می شود.در ادامه این مقاله از سایت اسمارتکو به آن می پردازیم. 

 

روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

به طور معمول سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک طبق سفارش داده شده، روی معمول‌ترین تنظیمات از پیش تنظیم شده‌اند. هنگامی که درب اتوماتیک نصب شد، ممکن است برای عملکرد صحیح در دهانه، تنظیمات اضافی لازم باشد. به برخی از تنظیمات رایجی که می‌توان روی درب نزدیک‌تر انجام داد، باید بیشتر توجه شود. این کار به اطمینان از بسته شدن صحیح درب کمک می‌کند. مناطق کنترل نزدیک درب نموداری است که مناطق اصلی کنترل را نشان می‌دهد که می‌توان با استفاده از قطعات درب آن را کنترل کرد. 

چندین روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد که باید با توجه به شرایط، هر یک از آن ها را انجام داد. یک دستگاه سخت‌افزاری در درب اتوماتیک به کار رفته است که هر بار که درب باز می‌شود، به‌طور خودکار آن را می بندد. این سیستم بیشتر به نیروی هیدرولیک متکی است تا درب را با نیروی کافی بچرخاند تا بسته شود. متاسفانه، تعداد کمی از نصاب ها برای تنظیم صحیح سرعت درب، کمتر وقت می گذارند تا مطمئن شوند که با سطح نیروی مناسب کار می کند. 

 

روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

 

اهمیت روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

اگر درب خیلی سریع یا خیلی آهسته بسته می شود، برخی تنظیمات ساده می تواند کمک کند تا درب به درستی کار کند. در ابتدا باید پوشش را از بدنه نزدیکتر جدا کرد. هر گونه اتصال دهنده قابل مشاهده را باز کرده یا اگر هیچ بستی قابل مشاهده نیست، به سادگی و تنها یا کمک دست می توان پوشش را برداشت. پیچ ها برای استفاده مجدد باید کنار گذاشته شوند. 

 

انتهای باریک بدنه باید بررسی شود.

چندین روش تنظیم سرعت مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاصی را بررسی می کنند. در یک طرف، یک پیچ تنظیم مشاهده می‌شود که برای تنظیم کشش فنر استفاده می شود.کشش فنر از 1 تا 6 متغیر است و بر اساس وزن درب است. بست ها روی 3 از پیش تنظیم شده‌اند. از آچار آلن برای تنظیم آن روی 4 استفاده می کنند تا نیروی بسته شدن افزایش یابد. درب باید باز و بسته شود تا در صورت بروز مشکل، برطرف شود. 

● اگر این کار نیروی بسته شدن درب را بهبود بخشید، باید سطح 5 یا 6 را تنظیم شود و یک بار دیگر تست انجام می شود. 

● اگر با این کار مشکل شما حل شد، درپوش درب  تعویض می شود. 

● اگر نه، کشش فنر باید به 3 برگردد و مرحله بعدی انجام شود. 

● قسمت های بالایی درب باید بررسی شوند. دو پیچ تنظیم باید در دسترس باشد. 

 

اصول و روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

هنگامی که سرعت بسته شدن درب تنظیم شده و با یک C یا  S برچسب گذاری می شود. دیگری سرعت چفت یا سرعت چرخش درب را در 10 تا 15 درجه آخر قبل از بسته شدن تنظیم می کند و باید با L مشخص شود. ممکن است پیچ های تنظیم دیگری مشاهده شود اما آنها بر نیروی بسته شدن درب تاثیر نمی گذارند. با تنظیم سرعت بسته شدن، نیروی نوسان درب از 90 درجه به 10 یا 15 درجه افزایش پیدا می کند.

 پیچ 1/4 دور در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده شود تا سرعت بسته شدن و افزایش نیرو افزایش یابد. قبل از ادامه درب باید تست شود تا ببینید آیا با این کار مشکل حل شده است یا خیر. اگر این کار کمک کرد، پیچ را با افزایش 1/4 دور چرخانده و بعد از هر تنظیم درب امتحان می شود تا مشکل حل شود.

در این روش تنظیم سرعت تنظیمات تایمر درب اتوماتیک شیشه ای با تغییر سرعت قفل، نیروی قفل درب را تنظیم کرده یا از 15 درجه تا کاملا بسته قرار داده می شود. پیچ مشخص شده با L را در خلاف جهت عقربه های ساعت 1/4 دور چرخانده تا نیروی قفل افزایش یابد. پس از هر بار تنظیم، درب را تست کرده و پیچ را با افزایش 1/4 چرخش می چرخانیم  از آسیب دیدن درب جلوگیری شود. هنگامی که درب با میزان نیروی مورد نظر بسته نمی شود، پوشش بدنه طرف دیگر باید تعویض شود. 

 

اصول و روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

 

قطعات مهم در تنظیم سرعت درب اتوماتیک 

​سرعتی که درب از حالت کاملاً باز تا بین 3 تا 10 درجه

 کامل بسته می‌شود، سرعت مناسب برای بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای است.  باید درب را به نقطه قفل برساند اما هرگز در را محکم نباید کوبید. جک درب،  مقاومت موجود در بسته و باز شدن را ایجاد می کند، به طوری که در را نتوان به دیوار یا مانع پشت آن کوبید. بسیاری از درزگیرها فنر قابل تنظیمی دارند تا بتوانند طیف وسیعی از نیروی باز و بسته را ایجاد کنند. عملکرد تاخیری گزینه‌ای در برخی درب ها است که برای به تاخیر انداختن سرعت بسته شدن از حدود 180 تا 70 درجه محدوده استفاده می شود. 

● در فرآیند تنظیم درب، قانون اصلی برای بسته بدون تاخیر این است که در 7-8 ثانیه کاملا بسته می شوند. 

● برای تنظیم درب بسته تر به آچار آلن یا کلید شش گوش با اندازه مناسب نیاز است اما برای برخی از درب ها از سر صاف یا پیچ گوشتی فیلیپس برای سفت کردن یا شل کردن سوپاپ ها استفاده می کنند. 

● قبل از اینکه بتوان دریچه های تنظیم را دید، ممکن است که نیاز به برداشتن پوشش شد. 

● درب را بارها و بارها آزمایش کرده تا مشخص شود که کدام سرعت باید تنظیم شود.

 

بایدها و نبایدهای تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

هنگامی که  درب بدون تنظیمات مناسب نصب می شود، نیروی بیشتری برای باز کردن درب با پا لازم است. تنش را می توان به راحتی با چرخاندن کلید آلن روی درب بسته تنظیم کرد. نیروی باز شدن درب و سرعت بسته شدن را اندازه گیری کرده و بهترین راه برای اندازه گیری نیروی باز شدن درب، استفاده از فشار است. با پیچ های بسیار کوچک شروع باید کار را شروع کرد زیرا یک چرخش کوچک می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند. برای روش تنظیم سرعت انواع درب اتوماتیک شیشه ای اغلب از نردبان بالا و پایین می روند تا تنظیمات را بررسی کنند. 

● تنظیمات خلاف جهت عقربه های ساعت معمولاً سرعت یا مقاومت را افزایش می دهد و در جهت عقربه ساعت آن را کاهش می دهد.

● اگر درب بسته دارای قابلیت تنظیم فنری باشد، اغلب یک مهره بزرگ در انتهای بدنه است. 

● برای افزایش قدرت فنر، باید به جهت عقربه ساعت چرخانده شود. 

● در برخی مواقع به یک درب بسته تر نیاز است.

● اگر روغن از درب  نشت می کند، آن را باید دور انداخت و یک درب جدید خریداری شود. 

● اگر نمی توان درب را طوری تنظیم کرد که به هم نخورد یا مایع به بیرون نشت کرده است یا درزگیرهای دریچه فرسوده شده اند، باید تعویض شود. 

● اگر درب بسته کننده و فنر نداشته باشد و تنظیم کشش فنر گرد می شود، فنر شکسته است و بسته کننده درب باید تعویض شود.

 

بایدها و نبایدهای تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

 

بهترین راهکارهای برای افزایش سرعت درب 

سرعت باز شدن درب اتوماتیک یکی اصلی ترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه هستند. سرعت درب ها با توجه به کاربرد آن ها، تنظیمات و سالم بودن قطعات آن ها خواهد بود. بنابراین؛ تغییرات زیادی در افزایش سرعت آن نقش دارند. در صورتی که تنظیمات پیش فرض برای آن اعمال شود، باید سرعت حداقلی را داشته باشد. در صورت نیاز می توان تغییراتی را اعمال کرد. 

● برای اینکه تغییرات در تنظیم سرعت ایجاد شود، باید از روش پروگرام استفاده کرد. 

● برای این کار کافی است که دکمه Set و Stop رو فشار داد.

● برای این کار باید پنج ثانیه دکمه نگه داشته شود تا تغییرات پروگرام انجام شود. 

● بعد از روشن کردن یکی از چراغ های نشانگر LED از حالت ۱ تا ۸ عملکرد های متفاوتی دارد که برای تغییر سرعت درب شیشه ای از آنها استفاده می شود.

● زمانی که کلید Set فشار داده می شود، باید چند ثانیه صبر کرد تا LED 1 کاملاً روشن شود.

● گزینه Open یا Close کمک می کند که بتوان LED3 را به راحتی تنظیم کرد. 

● این کلید در تنظیم سرعت درب نقش مهمی دارد. 

 

مراحل روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

بعد از این مرحله می توان سرعت درب اتوماتیک را براساس نیاز تنظیم کرد. سرعت درب از ۱ تا ۸ متغیر است و L2 کمترین سرعت است. L8 بالاترین سرعت است که در مواردی که رفت و آمد زیاد باشد، به کار گرفته می شود. سرعت معمولی و متوسط مربوط به کلید L4 است. کلید 7 برای باز شدن با سرعت زیاد و بسته شدن با سرعت کم است. 

کلید 8 موجب می شود تا درب با سرعت بسیار زیادی باز شده و با سرعت معمولی بسته شود. درب اتوماتیک به گونه ای تعبیه شده است که می توان زمانی را که درب باز می ماند، تنظیم کرد. در روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای  بسیاری از عملکردهای درب اتوماتیک قابل تنظیم است که به راحتی می توان این کار را انجام داد. قسمت N1 مربوط به باز شدن لت های درب است که برای مدت زمان یک تا ۹۰ ثانیه قابل تنظیم هستند. البته برای تنظیمات پیش فرض ۷۰ ثانیه انتخاب مناسبی است. برای هر یک از این تنظیمات استاندارد وضع شده است اما با توجه به شرایط طبیعی توان آن را تغییر داد. 

 

کلیدهای پرکاربرد در روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

قسمت N2 برای تنظیمات نیمه استفاده می شود. به این حالت نیمه باز شو هم گفته می شود که از ۲۰ تا ۹۵ قابل تنظیم  است. به طور عمومی عدد ۶۰ گزینه مناسبی برای زمان هایی است که تمایلی به ورود هوای گرم یا سرد به داخل نیست. تا این تنظیمات کمک بسیاری به صرفه جویی در انرژی و کمتر شدن استهلاک درب خواهد کرد. 

کلید N3  برای تنظیم سرعت درب هست که به صورت استاندارد در روی ۴۰ تنظیم شده است. این قسمت هم از عدد ۱۰ تا ۹۰ قابل تنظیم است. کلید N5 که با کمک آن می توان چپ و راست بودن درب را به راحتی مشخص کرد. در صورتی که درب به درستی کار نکند، می‌توان از این کلید استفاده کرد.

 

نکات مهم در روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

 اگر روی عدد صفر تنظیم شود، درب سمت چپ و عدد به سمت راست خواهد بود. معنی این موارد مربوط به تنظیمات موجود است که در وهله اول انجام می شوند. بعد از این مرحله  دکمه Mode مجدداً ۶ ثانیه نگه داشته می شود که در این صورت خاموش و روشن شدن، تعداد دفعات بسته شدن و مواردی دیگر قابل تنظیم است. 

● در صورتی که دکمه mode برای مدت زمان ۱۲ ثانیه نگه داشته شود، تنظیمات ۱ تا ۷ قابل انجام هستند.

● این کلید مربوط به فضای قابل حرکت درب هست که از عدد دو تا ۲۵ امکان تنظیم آن وجود دارد.

● این عدد به صورت پیش فرض بر روی ۱۵ تنظیم می شود. 

● برای خارج شدن از قسمت تنظیمات می توان دکمه mode را به مدت ۳ ثانیه  نگه داشت و از آن خارج شد.  

● در راه اندازی و نصب درب اتوماتیک شیشه ای باید دقت کافی به خرج شود تا هیچ کدام از این تنظیمات از دسترس خارج نشود.

● در صورتی که نیاز به  تنظیمات بیشتری در قسمت کنترل وجود داشته باشد، باید از کلید دیجیتال استفاده کرد.

● لازم به ذکر است که برای دریافت خدمات مربوط به تعمیرات درب اتوماتیک باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. 

 

نتیجه گیری 

درب اتوماتی‌ شیشه ای نیاز به تنظیمات زیادی دارد که استفاده از آن را بسیار آسان تر می کند. با به کارگیری روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای از مشکلات احتمالی درب جلوگیری می شود. 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

درب اتوماتیک شیشه ای با کلید چند حالته چیست؟
2022-06-06

استفاده از کلید چند حالته در درب های اتوماتیک به شما اجازه می دهد که حالت های مشخصی از درب ها را به اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای معرفی کنید که این حالت ها شامل کاملا بسته، کاملا باز، تردد یک طرفه، درب نیمه باز و یا دو طرفه می باشد.

بررسی عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
2022-06-06

درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی یکی از پر کاربرد ترین و محبوب ترین انواع درب های شیشه ای اتوماتیک موجود در بازار می باشند که مشتریان زیادی همواره تمایل به خرید و نصب این درب ها در مراکز متعدد مد نظر خود دارند. این درب ها از ویژگی های منحصر به فرد زیادی در مقایسه با سایر انواع درب های اتوماتیک برخوردارند که باعث می شود افراد زیادی آن ها را انتخاب نمایند

عوامل موثر در عملکرد نادرست چشمی درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟
2022-06-06

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای یا چشمی درب برقی در واقع همان سنسور تشخیص ورود و خروج افراد می باشد به این صورت که یک چشمی در بیرون درب و یکی در داخل نصب میشود تا تردد افراد از دو طرف را پوشش دهد

دلایل استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک چیست؟
2022-06-06

درب های اتوماتیک شیشه ای یکی از محبوب ترین انواع درب های اتوماتیک هستند که استفاده از آن ها بسیار رایج بوده و برای محیط های مختلف از آن ها بهره گرفته می شود. دلایل استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای بسیار متفاوت است که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم.

روش عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک اسلاید چگونه است؟
2022-06-06

درب های شیشه ای اتوماتیک اسلاید یکی از انواع درب های شیشه ای اتوماتیک می باشند که استفاده از آن ها در محیط های تجاری و اداری بسیار رایج است. این درب ها عملکرد بسیار خاصی داشته و مزایای آن سبب شده است تا استفاده از آن ها افزایش یابد. در این مطلب به روش عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک اسلاید اشاره کرده ایم.

اپراتور شیشه ای اتوماتیک لابل ایتالیا چیست؟
2022-06-06

امروزه درب های شیشه ای اتوماتیک در ورودی بسیاری از ساختمان های پرتردد مانند مغازه ها، بانک ها و مراکز دولتی و خصوصی استفاده می شود. اگرچه استفاده از درب های شیشه ای در زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان موثر است، اما عوامل دیگری در استقبال مردم از نصب درب اتوماتیک شیشه ای نقش دارند.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد