انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای کدام اند؟
  • 2022-06-07

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای کدام اند؟

مقدمه 
فریم درب اتوماتیک شیشه ای همان قابی است که در چهارچوب درب قرار می گیرد تا شیشه ها در داخل آن فیکس شود. فریم ها به منظور حفاظت از شیشه ها به خصوص لبه های آن کار گذاشته می شوند چرا که در مکان های پر تردد احتمال برخورد به لبه های شیشه و شکستن آن زیاد است، بدین منظور از فریم درب اتوماتیک استفاده می کنند.

نصب فریم بسیار مهم است و فریم درب اتوماتیک توسط شرکت طبق استاندارد تهیه و اجرایی می گردد. در ادامه سایت اسمارتکو‌ انواع فریم درب اتوماتیک همراه با تمام مشخصات از فریم را اطلاع رسانی کرده است پس با ما همراه باشید.  


فریم درب اتوماتیک شیشه ای 

فریم درب شیشه ای اتوماتیک از اجزای مهم در استحکام و زیبایی درب اتوماتیک محسوب می شود و در انتخاب و نصب این فریم ها باید نهایت دقت را در نظر داشت. این فریم ها در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شود تا هماهنگی و هارمونی بیشتری با محیط داشته باشند ولی رنگ سفید آن بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و برای مکان های عمومی مناسب ترین گزینه است. از این فریم ها در نصب دهانه های معمولی نیز استفاده می شود که باعث زیباتر شدن بیشتر دهانه های نصب شده می گردد.

دهانه ی درب اتوماتیک همان قسمت ریلی سیستم است که می توان بر حسب مکان و موقعیت درب به طور کامل در قسمت عرضی بالای درب قرار داد که در این حالت دهانه کاملا در معرض دید است و یا آن را در فضایی که در بالای درب تعبیه شده است قرار داد که در این حالت دهانه پنهان است.  فریم ها در حالتی که دهانه در معرض دید کامل است می تواند بر روی ریل قرار بگیرد و باعث چشم نوازی و زیبایی بیشتر گردند.

 

 فریم درب اتوماتیک شیشه ای

 

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم های درب برقی شیشه ای به دو صورت استیل و آلومینیومی وجود دارد .فریم ها با توجه به کاربری که دارند طراحی می شوند و بعد از اندازه گیری برش می خورند و سپس با استفاده از سایر یراق آلات همچون فیکسچر و لاستیک دور شیشه فیکس می شوند.


فریم آلومینیومی درب اتوماتیک:

استفاده از فریم یا پروفیل آلومینیومی به دلیل تنوع در رنگ ها مانند سفید و مشکی ، خاکستری، قرمز سیر یا آبی و سبز و قهوه ای و … با طیف رنگی روشن تا تیره بسیار بیشتر شده است . چون آلومینیوم ها بازیافتی و ضایعاتی نمی باشد، بنابراین از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. فریم های آلومینیومی نسبت به فریم های استیل جایگاه بهتری در بازار دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند علت این امر هم آن است که فریم های آلومینیومی از مرغوب ترین آلیاژهای آلومینیومی با اینج بالای 10 ساخته می شود که بسیار سبک، مقاوم و زیبا هستند و از کیفیت بسیار خوبی بهره مندند. تمامی این فریم ها با مواد نانو و سپس با مواد الکترواستاتیک شستشو داده می شود تا بر زیبایی و استحکام آنها افزوده شود . 


فریم استیل درب اتوماتیک:

فریم های استیل موجود در روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای بسیار ظریف و زیبا بوده و دارای رنگ های متنوعی می باشد. بر روی این فریم یک لایه ورق استیل قرار گرفته تا کیفیت بیشتری داشته باشد.

 

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای از نظر شکل

پروفیل درب اتومات شیشه ای به منظور جلوگیری از شکسته شدن لبه های شیشه ها نصب می شوند یکی از رایجترین انواع درب اتوماتیک،می توان به درب اتومات شیشه ای ریلی می باشد که در مغازه ها، فروشگاهها، بیمارستان،بانک و مراکز تجاری کاربرد دارد.

این درب برقی از یک اپراتور تشکیل شده است که در بالای درب نصب می شود ،پنل های شیشه ای این درب ریلی به دیوار نصب می شوند، برای در امان ماندن شیشه ها به خصوص در مراکز پرتردد از یک کاور مقاوم استفاده می کنند که با توجه به نوع کاربری و درب، نصب و اجرا می شوند. ابعاد این کاور ها با توجه به نوع و وزن شیشه می توانند باریک یا پهن باشند.


درب اتوماتیک فریم دار باریک:

دربهایی که از فریم هایی با عرض 3.5 سانتی متر و فریم کفی 6 سانتی متری استفاده می کنند،درب اتوماتیک فریم باریک هستند. از آنجائیکه ضخامت این فریم ها باریک است برای شیشه هایی با ضخامت و وزن کم استفاده می شود و تحمل بار شیشه هایی با ضخامت 8 میل به بالا را ندارد. از این فریم ها در درب اتوماتیک شیشه ای فریم لس و درب های شیشه ای با طرح اتوماتیک استفاده می شود. این فریم ها برای درب های شیشه ای معمولی که هر کدام 100 کیلو گرم وزن دارد، مناسب می باشد.

 

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای از نظر شکل

 


درب اتوماتیک فریم دار پهن:

این نوع فریم مناسب دربهایی می باشد که وزن شیشه های آن بالا می باشد. اندازه ی این فریم ها 6 سانتی متر واز فریم کفی 8 سانتی متری استفاده می کنند. این فریم ها باید مقاومت بیشتری داشته باشند چرا که تحمل وزن شیشه های سنگین تر نیاز به استحکام بیشتری دارد به همین جهت در ساخت این فریم ها به استحکام آن توجه بسیاری می شود. دربهای برقی شیشه ای در وزن های مختلفی وجود دارند، وزن یک درب معمولی حدود 100 کیلوگرم می باشد اما اگر به حالت سفارشی درست شود وزن بالاتری پیدا می کند به همین دلیل باید فریم ها مطابق با وزن شیشه ها طراحی وتولید شوند.

 

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای: از نظر کاربرد


 مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به محل قرار گیری و کاربرد آن به انواع مختلفی تقسیم می شود:
●فریم کناری یا بغل که در اطراف درب نصب می شود و دارای ابعاد 6-2.5 سانتیمتر است.
●فریم کفی که در کف درب اتوماتیک استفاده می شود و دارای ابعاد 6-7.5-8-10 سانتیمتر می باشد.
●فریم u شکل که برای پوشش درزهای درب اتوماتیک کاربرد دارد.
●فریم در پوش
●فریم کاور

و انواع فریم های دیگر با کاربردهای مختلف که براساس نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مزایای فریم درب اتوماتیک شیشه ای 

همان طور که می دانید برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به شیشه سکوریت می باشد. این شیشه ها برای حفظ امنیت و محافظت در برابر شکستن بخصوص لبه های آن نیاز به فریم دارند. این موضوع در مکان های پرتردد مانند بیمارستان و مراکز تجاری بسیار مهم است. زیرا احتمال برخورد با لبه های شیشه و شکستن آن بسیار است. سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه های ساختمانی انجام می شود. این فرایند را می توان بر روی شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده یا لعاب خورده نیز انجام داد. در ادامه به چند تا از مزایای فریم درب اتوماتیک شیشه ای اشاره میکنیم: 


●از ورود یا خروج گرما و سرما به داخل جلوگیری میکند. بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
●باعث کاهش صدا در هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک می شود.
●منجر به افزایش سرعت درب می شود.
●نیاز به مصرف برق بالا ندارد بنابراین در هزینه های ناشی از مصرف برق صرفه جویی می شود.
●ظاهر و طراحی زیبایی به درب اتوماتیک می بخشد.
●به سرعت و بدون نیاز به وسایل جانبی نصب می شود.
●از شیشه در برابر شکستن محافظت می کند.
●ایمنی درب را افزایش می دهد.

 

مزایای فریم درب اتوماتیک شیشه ای


انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک تلسکوپی

باز شدن این درب ها به صورت خطی بوده و بسیار روان و بی سر و صدا می باشد. درب های اتوماتیک تلسکوپی را می توان تا ارتفاع سه متر و نیم نصب نمود. این نوع درب ها دارای یک چشمی بوده که با مشاهده جسمی در مقابل خود باز شده و پس از مدتی مجدد بسته می شود، چفت شدن این درب ها بر روی هم از ورود آلودگی ها گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری کرده ومانع از هدر رفتن انرژی می گردد. درب های اتوماتیک تلسکوپی را می توان قفل کرد که این ویژگی باعث افزایش ایمنی این دستگاه خواهد شد. نصب این درب در ورودی ساختمان علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی باعث زیبایی و جذابیت ساختمان نیز می شود.


درب شیشه ای لولایی

انواع درب اتوماتیک شیشه ای لولایی مانند درب های لولایی قدیمی بوده با این تفاوت که این درب ها با نیروی برق و به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود. این درب ها ظرافت خاصی داشته و می توان آن را در مکان هایی که دارای فضای کمی هستند، نصب نمود. کارکرد آرام و بی سر و صدای این درب ها باعث برقراری آرامش و سکوت در ساختمان می شود. همچنین درب های لولایی قدیمی را نیز می توان با تغییراتی بر روی آن به صورت اتوماتیک تبدیل کرد.


درب شیشه ای ریلی فریم دار 

یک طراحی مدرن است که باعث شده است استفاده از این درب ها طرفداران زیادی پیدا کند و در اکثر مکان ها از آن استفاده شود. درب شیشه ای ریلی فریم دار به صورت چند لت یا تک لت وجود دارد. وجود فریم در درب شیشه ای ریلی سبب می شود تا از آسیب هایی مثل وزش باد جلوگیری شود. درب شیشه ای ریلی فریم دار به وسیله ی قرقره متحرک به فریم درب متصل می‌ گردد و در ابعاد مختلفی در بازار وجود دارد و بیشتر از جنس آلومینیوم است؛ که در برابر اکسید شدن مقاوم است. این درب به علت حرکت در محور افقی فضای حرکتی بسیار کمی را اشغال نموده و بر مساحت محیط تردد در داخل فروشگاه شما می‌افزاید.


درب شیشه ای کشویی فریم دار

این نوع از درب های اتوماتیک پرطرفدار در بازار می باشد که به صورت کشویی باز و بسته می شود. طراحی شیک و ساده این درب ها باعث شده که از این درب ها در اکثر ساختمان ها به کار برده شود. حسگرهای تعبیه شده در درب های اتوماتیک کشویی باعث شده که تردد در آن راحت تر شود. این درب ها عمری طولانی داشته و تا مدت ها می تواند برای شما کارایی داشته باشد. حرکت درب کشویی فریم دار به صورت کاملا روان بوده و به راحتی جابه‌جا می‌گردد.

حرکت درب فروشگاه در محور ریلی سبب می‌گردد تا درب بدون کمترین صدا جابه‌جا گردد. درب شیشه ای کشویی جهت فضاهایی که احتیاج به افزایش بیشتر محیط داشته و از کمبود فضا رنج می‌برند بسیار مناسب است. امروزه برای مکان های تجاری و خرید، درب اتوماتیک یک نیاز اساسی به شمار می رود. در مراکز خرید و فروشگاه ها استفاده از این درب ها بیشتر کاربرد دارد.

 

نتیجه

فریم درب اتوماتیک شیشه ای همان قابی است که در چهارچوب درب قرار می گیرد تا شیشه ها در داخل آن فیکس شود. این فریم ها در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شود تا هماهنگی و هارمونی بیشتری با محیط داشته باشند. دقت داشته باشید که نصب فریم بسیار مهم است. در این مقاله اسمارتکو سعی کردیم تا انواع فریم از نظر کاربرد، جنس و شکل را به شما عزیزان معرفی کنیم و در نهایت انواع درب شیشه ای را معرفی کردیم تا با آگاهی بیشتری اقدام به راهنمای خرید درب اتوماتیک شیشه ای کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

درب اتوماتیک شیشه ای چشمی چیست؟
2022-06-07

نحوه کار چشم ها به این صورت است که وقتی روبروی هم قرار می گیرند، یک خط نور مادون قرمز در جلوی در تولید می کنند (با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست) و وقتی مانعی بین این دو چشم وجود دارد، ارتباط نوری آنها برقرار می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای برای آزمایشگاه چیست؟
2022-06-07

در این قسمت از مقاله سایت اسمارتکو سعی داشتیم تا یک پاسخ مناسب برای سوال "درب اتوماتیک شیشه ای برای آزمایشگاه چیست؟" پیدا کنیم و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس اگر برای شما عزیزان هم این سوال پیش آمده است که چرا در آزمایشگاه ها از درب های اتوماتیک شیشه ای استفاده میشود، بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

مقایسه درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم و نو
2022-06-07

در این مقاله از سایت اسمارتکو سعی داشته ایم تا به صورت کاملا تخصصی نکاتی را به منظور مقایسه درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم و نو را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه ای دست دوم را دارید، بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید چرا که فاکتورهای بسیار مهمی را برای انتخاب هوشمندانه درب اتوماتیک شیشه ای نو و دست دوم را به شما آموزش داده ایم. پس با ما همراه باشید.

عوامل موثر در عملکرد نادرست چشمی درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟
2022-06-07

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای یا چشمی درب برقی در واقع همان سنسور تشخیص ورود و خروج افراد می باشد به این صورت که یک چشمی در بیرون درب و یکی در داخل نصب میشود تا تردد افراد از دو طرف را پوشش دهد

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای کابا چیست؟
2022-06-07

کنترل باکس کابا دارای یک مدار با طراحی بسیار کاملی می باشد.برد مدار چاپی(PCB) این کنترل باکس به صورت چهارلایه و از کیفیت بالا برخوردار میباشد.قطعات روی این کنترل باکس نیز دارای کیفیت بالایی می باشد و دارای چندین افزاینده و کاهنده ولتاژ سوییچینگ می باشد.

چگونه درب اتوماتیک شیشه ای را تنظیم کنیم؟
2022-06-07

در بهای اتوماتیک شیشه ای یکی از مهم ترین انواع درب اتوماتیک به شمار می آیند که از آن ها در مکان های مختلفی استفاده می شود. این درب ها ممکن است پس از مدتی استفاده دچار ایرادهایی بشوند و به تنظیمات و رفع عیوب نیاز پیدا کنند. از این رو در این مقاله به بررسی تنطیمات درب اتوماتیک شیشه ای پرداخته ایم.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد