درب اتوماتیک شیشه ای چشمی چیست؟
  • 2022-04-13

درب اتوماتیک شیشه ای چشمی چیست؟

چشمی های اتوماتیک یکی از پرکاربردترین انواع درب های اتوماتیک در صنعت هستند و ساده ترین انواع درب های پارکینگ و ورودی در مکان های پرتردد، چشمی های اتوماتیک هستند.با وجود درب اتوماتیک چشمی، می توانید رفت و آمد را بسیار آسان کنید.


همانطور که از نام آن پیداست، زمانی که شخص (یا شیء) به فاصله تعیین شده در مدار درب نزدیک می شود، بدون نیاز به استفاده از دستگیره یا حتی کنترل از راه دور، در باز می شود.چشمی خودکار سرعت حرکت را افزایش می دهد، از تجمع جمعیت در ورودی مکان های پرتردد جلوگیری می کند و همچنین به افراد اجازه می دهد با کمترین تلاش و کوتاه ترین مکث عبور کنند.بنابراین برای سرعت و سهولت حرکت استفاده از درب های اتوماتیک چشمی را توصیه می کنیم.

 

نحوه عملکرد چشمی خودکار


نحوه کار چشم ها به این صورت است که وقتی روبروی هم قرار می گیرند، یک خط نور مادون قرمز در جلوی در تولید می کنند (با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست) و وقتی مانعی بین این دو چشم وجود دارد، ارتباط نوری آنها برقرار می شود و به طور خودکار درب اتوماتیک مرکزی را کنترل می کند دستگاه فرمان صادر می کند.


نحوه عملکرد این چشم در درب چشمی به این صورت است که درب در نقطه مادون قرمز قرار دارد یا از حالت عادی خود عقب است و می تواند جهت را تغییر دهد (مثلاً در بسته می شود، تغییر جهت می دهد و باز می شود).
این کار از خطر احتمالی ارسال شده به مدار کنترل و از رها شدن بی مورد درب جلوگیری می کند.


چرا درب برقی چشمی دار محبوب شده است؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی درب اتوماتیک به صورت دیجیتالی و الکترونیکی وارد بازار شده است که باعث استقبال افراد زیادی از این محصول شده است.همچنین می توانید برای افزایش ایمنی محیط از درب های اتوماتیک برقی استفاده کنید، دیگر نگران ایمنی محیط نباشید، مخصوصاً در جایی که مغازه ها، ساختمان های تجاری و اداری باید از نظر ایمنی محافظت شوند. این نوع درب اتوماتیک می تواند بسیار موثر باشد.


دیگر لازم نیست درها را به صورت دستی باز و بسته کنید. با نصب دوربین مداربسته و سنسور، درب به صورت خودکار باز و بسته می شود و چشم های دیجیتالی یکسان در بازار وجود دارد، معمولا نمونه دیجیتال دارای صفحه نمایشی است که به وضوح دور چشم را احاطه کرده است.


قسمت های مختلف درب چشمی


دستگاه فعالسازی:


به عنوان یک آشکارساز برای ارسال دستورات باز کردن درب به واحد کنترل درب استفاده می شود. آشکارسازهای مختلفی از جمله دستی (مانند پد لمسی، کنترل از راه دور، دکمه ها و کلیدها) و اتوماتیک (مانند سنسورهای حرکت، سنسورهای فوتوالکتریک و دیجیتال برای تشخیص موانع) وجود دارد. ردیاب های مختلفی در هر مکان به دلایلی مانند راحتی روی درب چشمی (اتوماتیک) نصب می شود.


واحد کنترل:


این قسمت قلب سیستم درب است،شامل تایمر سوئیچ، تنظیمات سرعت، فاصله بین قسمت های مختلف درب می باشد.

 

قسمت های مختلف درب چشمی


محرک:

 

محرک از نیروی موتور برای باز کردن درب استفاده می کند. بخش محرک درب باعث باز و بسته شدن آن می شود.


نوارهای حسگر:


نوار حسگر (ردیاب حضور) مسیر انتهایی درب و لبه های آن را کنترل می کند. این میله‌ها در صورت وجود تهدید یا حرکت آن منجر به برخورد با فرد یا تجهیزات در هنگام بسته شدن درب بلافاصله متوقف می‌شوند.


دستگاه های حفاظتی:


اپراتورهایی که درب های چشمی یا درب های اتوماتیک را نصب می کنند قانوناً موظفند از عمل باز و بسته شدن درب و سایر خطرات مرتبط اطمینان حاصل کنند. در برخی موارد، نظارت بر لبه اصلی بسته شدن درب کافی است. با این حال، در موارد خاص (به عنوان مثال، ساختمان هایی که عمدتا توسط افراد مسن، افراد کم تحرک یا کودکان کوچک استفاده می شود) باید کل محوطه درب ایمن شود. بسیاری از سیستم های درب قدیمی را نیز می توان با طیف وسیعی از وسایل ایمنی بازسازی کرد.


عناصر اصلی برای محافظت از منطقه خطرناک درب که باید محافظت شود عبارتند از:


 سنسورها برای جلوگیری از ضربه های شدید درهنگام باز و بسته شدن استفاده کنید.
برای جلوگیری از برخورد و اختلال، فاصله ایمن را رعایت کنید.
نیروی وارد بر در را محدود کنید.
سنسورهای کنترل درب و سنسورهای "سطح عملکرد c" برای درهای استاندارد و سنسورهای "سطح عملکرد d" برای مسیرهای فرار و نجات نیاز به ایمنی بالایی دارند (طبق استاندارد EN ISO 13849-1)


تعمیر، نگهداری و بازرسی


طبق قوانین و مقررات، درب های اتوماتیک باید از نظر فنی و ایمنی توسط کارشناسان متخصص بررسی شوند. این برای راه اندازی اولیه است، سپس حداقل یک بار در سال از آن بازدید کنید، و در صورت نیاز بیشتر علاوه بر بازرسی، نگهداری درب ها نیز الزامی است و نگهداری درب های چشمی در مسیرهای فرار دو بار در سال توصیه می شود.


ساختمان هایی که با چشمی قابل دسترسی هستند


هدف از معماری قابل استفاده، برنامه ریزی و ساخت ساختمان ها و مسکن هایی است که هرکسی بتواند بدون هیچ گونه کمک و محدودیتی از آن استفاده کند. اخیراً دسترسی آسان برای همه حتی در منازل مسکونی بیش از پیش رایج شده است.تعداد افراد مسن در جامعه به طور قابل توجهی در حال افزایش است و بسیاری از افراد می توانند و می خواهند در سنین بالا مستقل زندگی کنند.

 

علاوه بر این، دسترسی آسان به همه در مراحل مختلف زندگی می تواند مزایای بی شمار دیگری را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، برای افرادی که به طور موقت بر اثر تصادف از کار افتاده اند، افرادی که کالسکه، چمدان یا کیف خرید حمل می کنند، خانواده هایی که بچه های کوچک دارند یا افرادی که عموماً درها را با دست باز و بسته می کنند و برایشان سخت و غیرممکن است، کمک زیادی می کند، این همان چیزی است که چشمی های خودکار طراحی شده اند تا هرچه بیشتر راحتی را به کاربر بدهند.

 

 مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

 

از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای می توان گفت:


• جلوگیری از اتلاف انرژی
•رعایت نظافت محیط به دلیل عدم برخورد افراد با شیشه 


انواع درب اتوماتیک شیشه ای


1. درب اتوماتیک کشویی
2. درب اتوماتیک تلسکوپی
3. درب اتوماتیک منحنی
4. درب اتوماتیک تاشو
5. درب اتوماتیک دوار


 
درب اتوماتیک شیشه ای


درب به عنوان بخش اصلی و اتصال دهنده یک ساختمان یا مکان همواره مورد توجه مردم بوده است به طوری که شکل گیری و تکامل آن از زمان های قدیم تا به امروز دستخوش تغییرات بسیاری شده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سهم آن در زندگی جامعه بشری، درب فرم قدیمی خود را از دست داده و با تکامل ساختار آن به صورت خودکار در آمده است.درب های اتوماتیک درب هایی هستند که توسط قطعات و ابزار نصب شده بر روی درب به صورت خودکار باز و بسته می شوند.


• درب های اتوماتیک بسته به نوع اپراتور و اجزای خاص مورد استفاده انواع مختلفی دارند.
• درب های اتوماتیک به دلیل باز و بسته شدن اتوماتیک به راحتی وارد و خارج می شوند، همین سهولت استفاده از درب های اتوماتیک باعث استفاده در بسیاری از مکان های عمومی می شود. درب های اتوماتیک، مدرن ترین نوآوری هستند که در آن کارایی بالا، ایمنی، راحتی و طراحی در اولویت قرار می گیرند.


درب اتوماتیک شیشه ای چشمی


رایج ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای و محبوب ترین آن درب خطی در نظر گرفته می شود که یک درب اتوماتیک چشمی است که از طریق سنسورهایی که بالای درب تعبیه شده است به طور خودکار ورود و خروج افراد را کنترل می کند.

درب شیشه ای این محصول به صورت کشویی باز و با، باز شدن بسته می شود.
پرمصرف ترین درب های اتوماتیک شیشه ای محبوب ترین هستند.
از جمله درب های خطی محسوب می گردد.
بیشتر در فضاها و مکان های شلوغ استفاده می شود.
باز و بسته شدن چنین درهایی به صورت کشویی است.
سنسورها در بالای درب های شیشه ای کشویی اتوماتیک نصب شده اند که دسترسی پرسنل را کنترل می کنند.


درب شیشه ای چشمی


نصب درب های شیشه ای برقی در مکان های پرتردد برای کنترل تردد مردم با کاهش مصرف انرژی است. یکی دیگر از مزایای درب شیشه ای برقی افزایش امنیت است. درب شیشه ای برقی را می توان به گونه ای تنظیم کرد که درب به صورت خودکار از یک طرف در از طریق چشم درب شیشه ای برقی باز شود و قفل درب شیشه برقی با استفاده از فرمان دستی از سمت دیگر باز شود یا زنگ زدگی ظاهر شود.درب های شیشه ای برقی یکی از کاربردی ترین درب های اتوماتیک هستند.

 

اجزای تشکیل دهنده درب شیشه ای برقی

 

اجزای تشکیل دهنده درب شیشه ای برقی عبارتند از:

 

1. اپراتور 2. شیشه ایمنی 3. پوشش آلومینیومی یا فولادی مطابق میل خریدار. نمای ساختمان از بیرون چون 1. موتور 2. قفل برقی 3. باتری 4. تثبیت کننده یا منبع تغذیه 5. مرکز کنترل و سایر اجزا تشکیل شده است.مهمترین قسمت درب شیشه ای برقی اپراتور درب شیشه ای است، درب شیشه ای در بازار ایران بسیار زیاد است، قیمت و کیفیت متفاوت است، تقریبا بالاترین قیمت درب شیشه ای مربوط به اپراتور آن است.


انواع درب های شیشه ای را می توان به صورت زیر بیان کرد:


1. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا درب کشویی
2. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
3. درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ


انواع درب های شیشه ای کاربردهای مختلفی دارند که با توجه به نیاز خود از یکی از آنها استفاده کنید.


قیمت موتور درب اتوماتیک شیشه ای


در بیشتر موارد از موتور های تک فاز برای باز کردن خودکار دستگاه ها در واحدها استفاده می شود. این موتورهای درب اتوماتیک باید قابلیت چرخش به چپ و راست را داشته باشند؛ بنابراین با استفاده از یک موتور تک فاز با دو سیم پیچ یکسان، می توان با حرکت دادن یک خازن به صورت سری در هر سیم پیچ، این موضوع را تغییر داد. معمولاً 4 سیم از موتور خارج می شود که یکی به عنوان سیم زمین استفاده می شود و دو سیم دیگر به دو سر خازن متصل می شوند و سیم های مشترک هستند.


قیمت موتور درب اتوماتیک شیشه ای بستگی به نوع موتور دارد. تمام سیم های موتور به پایانه های مدار الکترونیکی در انتها متصل می شوند. این موتور ها از 50 وات تا 1000 وات تولید می شوند و برای درب های اتوماتیک در اندازه ها و وزن های مختلف مناسب می باشند. درهای دوبل فقط از دو موتور استفاده می کنند،اما در غیر این صورت از یک موتور استفاده می کنند.نکته ای که باید در هنگام کارکردن موتور به آن توجه داشت این است که کارکرد مداوم موتور در این سیستم ها می تواند باعث داغ شدن بیش از حد موتور و آسیب دیدن آن شود. بنابراین باید از باز و بسته شدن مداوم درب خودداری شود.

 

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

 

درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی مانند درب های کشویی خطی هستند.درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی، این نوع درب مناسب برای بازشو های وسیعتر است که به نام باز و بسته شدن نامگذاری شده است.درب های اتوماتیک تلسکوپی را می توان به صورت کاملا باز و نیمه باز و بسته و برای همیشه باز و بسته تنظیم کرد.


این محصول که به درب های تلسکوپی یا درب های اتوماتیک مرحله ای نیز معروف است،با الهام از این حرکت (تلسکوپی) باز و بسته می شود،با درب های شیشه ای که روی هم قرار گرفته اند.درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی یک درب شیشه ای کشویی نسبتا پیشرفته است.


روند باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای جمع شونده به این صورت است که وقتی سنسور درب شیشه ای درب را تشخیص می دهد اولین لت متحرک که در مرکز ورودی قرار دارد حرکت می کند و روی لت دوم قرار می گیرد و سپس این دو روی درب ثابت قرار می گیرند. بزرگترین مزیت درب اتوماتیک شیشه ای جمع شونده را می توان این دانست که سبک طراحی بیشترین فضای باز را به شما می دهد.

 

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی


تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای


علاوه بر خرید درب شیشه ای اتوماتیک از مغازه ها و شرکت های معتبر در این زمینه و نیاز به تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای، حتما به متخصص در این زمینه مراجعه کنید. در واقع، اگرچه درب های اتوماتیک کیفیت بالایی دارند، اما همچنان نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند. 


کلام آخر


با پیشرفت تکنولوژی، انواع چشمی ها به صورت دیجیتالی و الکترونیکی تولید و به فروش می رسد که به دلیل میدان دید وسیع، ایمنی و امنیت محیط را افزایش می دهد. در حال حاضر اکثر افراد مایل به نصب انواع مختلف این محصولات با توجه به عملکرد محیط هستند، این درب ها باید مجهز به چشمی و سنسوری باشد که به صورت خودکار باز و بسته می شود. علاوه بر کرکره اتوماتیک، انواع کرکره دیجیتال و معمولی در بازار موجود است.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

انواع درب های اتوماتیک
2022-04-13

از زمان ورود درب های اتوماتیک به ایران آنچه که در این سال ها برای این صنعت تازه نفس نامیده میشد واژه هایی مثل درب ریموت کنترلی ، جک برقی ، درب ریموتی و واژه های این چنینی بود که بین عموم رد و بدل میشد ، اما آنچه که همکاران و نصاب های این حرفه بصورت فنی و تخصصی به کار می برند نسبت به هر پروژه و نیاز کارفرمایان متفاوت است چرا که امروز ما با طیف وسیعی از محصولات درب اتوماتیک مواجه هستیم و شرکت گلدن گیت به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان وتولیدکنندگان این صنعت مفتخر است خدمات وسیعی را به همکاران و کارفرمایان ارائه نماید.

قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای تابع چه مواردی است؟
2022-04-13

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای یکی از جمله مهم ترین قطعات آن به شمار می آید که می تواند سبب باز و بسته شدن درب شود. قیمت این چشمی ها یا فوتوسل ها به موارد مختلفی از جمله تعداد سنسورهای به کار رفته در آن، برند مورد نظر، کیفیت و کارایی و ... وابسته می باشد.

نقش چشمی ها در درب اتوماتیک چیست؟
2022-04-13

درب های اتوماتیک به طور گسترده در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، اما برای استفاده در برخی مناطق مهم تر هستند. در بسیاری از ساختمان ها، درب های اتوماتیک اجازه ورود، خروج مدرن را می دهند.

مراحل نصب دوربین مداربسته چیست؟
2022-04-13

سیستم مدار بسته تلویزیون برای کنترل ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه و افزایش ضریب ایمنی ساختمان برای ورود افراد غریبه یا سارقان در یک منطقه مسکونی نصب می شود. علاوه بر این، با نظارت بر نوع تردد در پارکینگ، چشم ناظر بسیار دقیقی از وسایل نقلیه ساکنین است. کنترل جریان کار خدماتی، نظافت، عوامل کنتور خوان و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مناطق مسکونی می باشد.

خصوصیات درب اتوماتیک کشویی
2022-04-13

درب اتوماتیک کشویی یا درب اتوماتیک اسلایدینگ یکی از متداول ترین و رایج ترین درب های برقی در ایران و همچنین در جهان است. چرا که با کارایی بسیار بالا و همچنین قیمت مناسب ، برای اکثر فضاها و ورودی ها قابل اجرا می باشد .

کاربردهای درب اتوماتیک تلسکوپی کدام اند؟
2022-04-13

درب های اتوماتیک جزء وسایل پر مصرف در ساخت و سازها هستند، به این دلیل که امنیت بالایی دارند؛ در این مقاله بررسی می کنیم که کاربردهای درب اتوماتیک تلسکوپی کدام اند؟

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد