تکنولوژی ۴K در دوربین مداربسته چیست؟
  • 2022-06-13

تکنولوژی ۴K در دوربین مداربسته چیست؟

سیستم های دوربین های امنیتی یک راه عالی برای نظارت بر خانه یا محل کار شما هستند. در حالی که زمانی با هزینه گران ‌تر به فضای شما اضافه می ‌شدند، اما در سال ‌های اخیر مقرون به صرفه ‌تر شده ‌اند و جدیدترین مدل ‌ها می ‌توانند به راحتی به تلفن هوشمند یا سیستم خانه هوشمند شما متصل شوند.

به لطف رزولوشن 4K موجود در اکثر مدل های امروزی، به راحتی می توانید ببینید که در خانه و اطراف خانه یا محل کار شما چه می گذرد. وقتی سر کار هستید، در تعطیلات هستید، یا زمانی که فقط می‌خواهید بررسی کنید چه کسی پشت در است، این می‌تواند به شما آرامش دهد. به منظور آشنایی بیشتر با تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته لازم است به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

 

تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته بررسی فضای کاری و محیط خانه شما را آسان می‌ کند. 

 

- چه چیزی را در نظر بگیرید؟

میدان دید: هرچه میدان دید دوربین بازتر باشد، بیشتر عکس می گیرد. داشتن میدان دید گسترده یک ضرورت مطلق نیست، فقط باید در نظر بگیرید که دوربین شما کجا خواهد بود. به عنوان مثال، دوربینی که در یک گوشه قرار دارد به میدان دید بسیار وسیعی نیاز ندارد، اما دوربینی که کل حیاط را پوشش می‌دهد به میدان دید بسیار وسیع نیاز دارد.

تعداد دوربین ‌ها : اگر می ‌خواهید منطقه بزرگ‌ تری را پوشش دهید، دوربین‌ های بیشتری می ‌خواهید. در نظر بگیرید که چند ناحیه را می خواهید نظارت کنید تا تصمیم بگیرید که در کل به چند دوربین نیاز دارید.

دید در شب: اکثر دوربین ها دید در شب دارند، اما برخی از آنها می توانند بیشتر از سایرین ببینند. اگر به مراحل نصب دوربین مداربسته خود برای دیدن مسافت طولانی در شب نیاز دارید، ممکن است بخواهید گزینه های دید در شب قدرتمندتری را انتخاب کنید.

فضای ذخیره سازی: اگر می خواهید ویدیوهای امنیتی خود را پخش کنید، به فضای ذخیره سازی نیاز دارید. شما به ظرفیت ذخیره سازی کافی نیاز دارید تا به راحتی ویدیوهای 4K خود را برای چند روز یا بیشتر در یک زمان ذخیره کنید، اما می توانید ضبط های روزهای قبل را نیز پاک کنید تا فضای بیشتری آزاد کنید.

 

تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته چیست؟

 

- انتخاب تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته

بسیاری از کارشناسان سیستم‌ های دوربین امنیتی 4K را با دوربین‌ های متعددی که می ‌توانند یک ملک بزرگ را پوشش دهند و همچنین سیستم ‌های کوچک ‌تری را که برای پوشش دادن تنها نقاط ورودی خانه طراحی شده‌اند، گنجانده‌ اند. دوربین‌های مداربسته همگام هستند، بدون شک صدای دوربین‌های مداربسته 4K را شنیده‌اند و از این آخرین روند آگاه هستند. برای اینکه کار را برای شما ساده ‌تر کنیم، 5 مزیت برتر انتخاب دوربین ‌های مداربسته 4K را گردآوری کرده‌ایم. 

 

مزایای استفاده از تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته

- شواهد را ببینید.

همه دوربین ‌های مداربسته می ‌توانند حرکات افراد، ترافیک و جمعیت را مشاهده و ضبط کنند، اما آیا واقعاً می ‌توانند سطح جزئیات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند؟ اگرچه بسیاری از سیستم ‌های HD می ‌توانند کیفیت وضوح بالایی را ارائه دهند که بسیاری از مصرف‌کنندگان به آن نیاز دارند، لذا تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته یک گام فراتر رفته و گزینه‌ هایی را برای بهبود کیفیت زوم دیجیتال تصاویر دوربین ‌های مداربسته ارائه می‌دهند.

 

- بر اساس زیرساخت‌های موجود

با پیشرفت‌ های فناوری IP در چند سال گذشته، تعجبی نخواهد داشت که دوربین ‌های مداربسته 4k UHD به راحتی بر روی زیرساخت ‌های موجود شما ساخته شوند. در زیرساخت‌ های فناوری اطلاعات مورد استفاده معمولاً بسیار جلوتر از نیازهای صنعت امنیت هستند، بنابراین اکثر روترها، سوئیچ ‌ها و رایانه ‌های شخصی (و غیره) به راحتی با دوربین‌های مدار بسته 4K سازگار هستند.

 

- سازگاری VMS

بسیاری از VMS(سیستم‌های مدیریت ویدیو) با دوربین ‌های 4K کار می ‌کنند و ارتقای راه‌حل موجود شما را نسبتاً ساده می ‌کنند. VMS اغلب جریان 4K را ضبط می کند و از جریان فرعی با وضوح پایین تر برای نمایش، عملکرد زنده و تجزیه و تحلیل استفاده می کند که برای دستگاه مشاهده بهینه شده و با هدف صرفه جویی در پهنای باند است.

 

- صرفه جویی در هزینه نسبت به دوربین های مدار بسته HD

تکنولوژی K 4 در علت ضبط نکردن دوربین مداربسته  می تواند پوشش سایت بیشتری نسبت به دوربین های فول اچ دی داشته باشد، بنابراین صرفه جویی در هزینه واقعی ناشی از نیاز به دوربین های کمتر، کابل کشی کمتر، پیکربندی، کانال های ضبط و مجوزهای نرم افزار VMS است. 

 

دلایل نیازمندی به سیستم های دوربین امنیتی 4K 

قبل از پرداختن به مشخصات دوربین های 4K، مهم است که ابتدا نیاز به این فناوری پیشرفته را برطرف کنیم. هدف، نظارت جمع آوری و ذخیره اطلاعات است. شما باید به شدت فناوری 4K را برای نظارت خانگی یا تجاری در نظر بگیرید، زیرا 4 برابر بیشتر اطلاعات در حال ضبط و ذخیره سازی در مقایسه با جایگزین آن وجود دارد. از دیدگاه یک صاحب کسب و کار مقتصد، حتی اگر کسی در تلاش برای صرفه جویی در هزینه باشد، ارتقاء آن هنوز منطقی است.

این سناریو معادل داشتن سریع‌ ترین خودروی جهان است، زیرا می ‌خواهید صاحب سریع ‌ترین مدل باشید و مدل جدیدی را که اکنون سریع ‌ترین خودروی جهان است، خریداری نکنید. شما در حال اجرای نظارت هستید تا حیاتی ترین اطلاعات ممکن را جمع آوری کنید، اکنون محصولی وجود دارد که به ما امکان می دهد 4 برابر اطلاعات بیشتری جمع آوری کنیم و ضروری است که قابلیت نظارت خانه یا کسب و کار شما را ارتقا دهیم تا بتوانید به جمع آوری بیشترین اطلاعات ممکن ادامه دهید.

یکی دیگر از مزایای تکنولوژی K 4 در دوربین مداربسته، اثبات آینده کسب و کار شما است. به همان ترتیبی که تعریف استاندارد اکنون چیزی مربوط به گذشته است. به زودی وضوح 1080P منسوخ خواهد شد. برای جلوتر ماندن از این منحنی، ممکن است زودتر از 4K استقبال کنید، همه ما می دانیم که فناوری برای هیچ کس ثابت نیست. 

 

دلایل نیازمندی به سیستم های دوربین امنیتی 4K

 

4K به چه معناست؟

اگر با پیشرفت ‌هایی که در چند سال اخیر در صنعت دوربین رخ داده است، در ارتباط بوده‌اید، احتمالاً در مورد دوربین‌ های 4K که به عنوان دوربین ‌های 8 مگاپیکسلی (مگا پیکسل) نیز شناخته می ‌شوند، شنیده‌اید. 4K به وضوح دوربین اشاره دارد، دوربین ها 4000 پیکسل افقی را در صفحه نمایش جای می دهند. این بدان معناست که دوربین های 4K  4 برابر بهتر از دوربین های سطح بعدی هستند.

این فناوری به ما این امکان را می دهد که در عین حفظ سطح بالایی از کیفیت، روی تصاویر زوم کنیم. امکان زوم دوربین سطح NCIS یا CSI در شرایط عالی را فراهم می کند. مزیت افزوده 4K امکان داشتن تصاویر رنگی تمیز و شفاف حتی در سناریوهای کم نور مانند شب یا روز ابری است. به طور خلاصه، 4K نسبت به دوربین های دیگر تصویربرداری بهتر انواع دوربین مداربسته وای فای ، قابلیت های دید در شب بهتر و ارزش زوم بیشتری دارد.

 

کاربرد تکنولوژی 4K در دوربین مداربسته

تکنولوژی 4K در دوربین مداربسته برای تماشای بیرون و داخل خانه یا کسب و کار مفید است. کاربردهای عملی آن مشابه دوربین های مداربسته متوسط است. به عنوان یک کاربر 4K، می توانید مطمئن باشید که برای دیدن چیزهای نظارتی مشکلی نخواهید داشت. همیشه باید هنگام خرید دوربین امنیتی برای فضای مسکونی یا تجاری خود نوع دوربین را در نظر بگیرید. این عامل میزان وضوحی است که می خواهید دوربین شما برای اطمینان از کیفیت تصویر ایده آل داشته باشد.

میزان وضوح دوربین امنیتی شما می تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. بنابراین، بهترین وضوح برای یک دوربین امنیتی چیست؟ بیایید ابتدا با وضوح تصویر آشنا شویم:

 

دوربین با وضوح بالا برای پوشش مناطق بزرگ یک ملک استفاده کنید. 

در نظر گرفتن اینکه چه مقدار منطقه را می خواهید پوشش دهید راه دیگری برای تعیین بهترین وضوح دوربین امنیتی است. دوربین‌های HD می‌توانند تصاویری با جزئیات بسیار عالی ثبت کنند، اما ممکن است نتوانند مناطق بزرگ را به طور کامل پوشش دهند زیرا میدان دید آنها محدود است. اگر می خواهید یک منطقه بزرگ مانند پارکینگ یا جلوی خانه خود را زیر نظر داشته باشید، نصب چندین سیستم امنیتی در نقاط مختلف ممکن است بهترین گزینه باشد.

 

دوربین های امنیتی با وضوح بالا را با یک شبکه پایدار نصب کنید.

وضعیت شبکه شما تعیین می کند که دوربین امنیتی شما چند مگاپیکسل می تواند داشته باشد. از آنجایی که دوربین های با وضوح بالاتر به پهنای باند بیشتری برای انتقال تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا نیاز دارند، داشتن یک شبکه پایدار و سریع بسیار مهم است. یک شبکه کند می تواند باعث شود که سیستم امنیتی شما تصاویر و فیلم ها را با وضوح کمتر ارائه دهد.

 

اجازه دهید سیستم های هشدار Mesa به شما کمک کنند تا سیستم نظارت عالی را پیدا کنید.

خانه و کسب و کار شما باید پناهگاه امن شما باشد، بنابراین بسیار مهم است که از آنها در برابر هر گونه حادثه احتمالی محافظت کنید، و چه کاری بهتر از سیستم های هشدار Mesa ؟ قبل از شروع فرآیند نصب، نیازهای امنیتی اولیه شما را برای اطمینان از بهترین گزینه های انواع دوربین مداربسته براساس ظاهر و عملکرد برای ملک شما تعیین می کنیم. پس از مشاوره اولیه، تیم کارشناسی یک استراتژی دقیق برای نظارت شما تولید می کند و سیستمی را بر اساس نیاز شما طراحی می کند. 

 

 

اجازه دهید سیستم های هشدار Mesa به شما کمک کنند تا سیستم نظارت عالی را پیدا کنید.

مواردی که باید در بررسی تکنولوژی 4Kدوربین مداربسته در نظر بگیرید.

در خرید دوربین های امنیتی، بدون شک با رزولوشن های مختلفی برای انتخاب مواجه خواهید شد. اعدادی مانند 1080p یا 4k امتیاز فروش دوربین ها هستند و قبل از خرید باید آنها را درک کنید. دوربین های 1080p و 4k از جهات مختلفی متفاوت هستند که بر نحوه استفاده از آنها در یک سیستم امنیتی تأثیر می گذارد. دوربین های امنیتی 1080p برای استفاده های داخلی و از نزدیک، مانند نظارت بر اتاق یا ورودی، عالی هستند. تکنولوژی 4K در دوربین مداربسته انعطاف ‌پذیری بیشتری برای نظارت بر فضاهای بزرگ‌تر ارائه می ‌دهند، با وضوح بالاتر که امکان ثبت جزئیاتی مانند چهره یا پلاک خودرو را فراهم می ‌کند.

هر وضوح دوربین مداربسته هایک ویژن می تواند مزایای خاصی را برای سیستم شما به ارمغان بیاورد. قبل از بیرون رفتن و خرید بهترین دوربین‌ها، این یک استراتژی عالی برای دسترسی به نیازهای امنیتی شما قبل از خرید است. برخی رزولوشن ‌ها برای محیط‌ های خاص مناسب ‌تر هستند، در حالی که برخی دیگر در صورت استفاده بیش از حد نامناسب هستند.

 

نتیجه گیری

در بررسی تکنولوژی 4Kدر دوربین مداربسته باید بدانید که وضوح تصویر به سادگی تعداد پیکسل هایی است که در یک تصویر بسته بندی شده است. رزولوشن بالاتر منجر به تصویر واضح تر و صاف تر می شود، در حالی که وضوح پایین تر و شفاف تر خواهد بود. در تصاویر با وضوح بسیار پایین، حتی می‌توانید لبه‌های پیکسل ‌ها را مشاهده کنید که به «پیکسیل‌سازی» معروف است. شما می خواهید از وضوح بسیار پایین اجتناب کنید زیرا به هیچ وجه نمی توانید جزئیات مهم را تشخیص دهید، که استفاده از ویدیو را محدود می کند.

معمولا وضوح تصویر را بر حسب عرض x ارتفاع یا چیزی در حدود 1920 x 1080 می بینید. این بدان معناست که تصویر 1920 پیکسل عرض و 1080 پیکسل ارتفاع دارد. وقتی صحبت از تلویزیون ها و دوربین های امنیتی به میان می آید، اصطلاحات استانداردی مانند 4K یا 1080p را می بینید که برای توصیف وضوح، نسبت تصویر و چند جزئیات دیگر استفاده می شود. اصطلاحی مانند 4k  به نوعی رزولوشن عامیانه است، به معنای تصویری با عرض تقریباً چهار هزار پیکسل است. بهتر است در این حوزه از کارشناسان مرتبط راهنمایی بخواهید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری
2022-06-13

فضای ابری در زمینه دوربین های مداربسته، سرویسی جدید است که به کاربران امکان ذخیره سازی اطلاعات را در یک بستر امن تحت شبکه می دهد. این فناوری، پروسه دریافت اطلاعات را بسیار ساده می کند و برای بسیاری از افراد به یک سیستم صرفه جویی در زمان تبدیل شده است.

آیا امکان هک شدن در دوربین مدار بسته وجود دارد؟
2022-06-13

هک یعنی ورود غیر مجاز افراد به سیستم نرافزاری که دوربین های مدار بسته هم از این قاعده مستثنی نیستند و قابل هک شدن می باشند. در ادامه نحوه هک کردن دوربینها توسط هکرها و روش هایی برای افزایش امنیت دوربین های مداربسته و جلوگیری از هک شدن در اختیارتان قرار می دهیم.

آیا دوربین مدار بسته بدون اینترنت هم کار می کند؟
2022-06-13

آیا می خواهید بدانید دوربین های مداربسته بدون اینترنت کار می کنند یا خیر ؟ این بستگی به مدلی دارد که شما استفاده می کنید. برخی از دوربین ها به این صورت کار می کنند و برخی دیگر کار نمی کنند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این مطلب که آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت کار می کند؟ لازم است ادامه آن را دنبال کنید و به منظور کسب آگاهی بیشتر به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

اتصالات و کابل دوربین مدار بسته
2022-06-13

دوربین های مدار بسته یکی پر استفاده ترین وسایل و تجهیزات امنیتی هستند که در مکان های مختلف از آن ها بهره گرفته می شود. این دوربین ها اتصالات و کابل های ویژه ای دارند که در این مطلب به انواع آن ها اشاره شده و کارایی آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.

چگونگی رفع نویز در دوربین مداربسته
2022-06-13

یکی از ایرادها در دستگاه دوربین مدار بسته ایجاد نویز است؛ در این مطلب به چگونگی رفع نویز در دوربین مداربسته می پردازیم.

نقش دوربین مداربسته حرارتی در کنترل تردد چیست؟
2022-06-13

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین و خاص ترین وسایل و تجهیزات در کنترل تردد و عبور و مرور افراد و هم چنین تامین امنیت آن ها می باشد. این دوربین ها می توانند از هر لحاظ به کمک افراد جامعه بیایند و آن ها را از خطرات احتمالی به هنگام عبور و مرور حفظ نمایند.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد