قیمت درب اتوماتیک پارکینگ
 • 2022-06-15

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

مقدمه 

درب پارکینگ منزل و یا محل کار شما بزرگترین ورودی بوده و احتمالا هر روز از آن استفاده می کنید. یک سیستم ورود خودکار امکان دسترسی راحت ، ایمن و آسان به خانه و یا محیط کار شما را فراهم می کند.سرویس درب اتوماتیک پارکینگ و درب ریلی و سرویس و تعمیر جک درب پارکینگ درست به اندازه سرویس ماشین شما حائز اهمیت است. همانند موتور خودرو ، درب گاراژ نیز از قطعات متحرک متعددی تشکیل شده است که برای بلند کردن و پایین آوردن درب گاراژ به طور ایمن و کارآمد طراحی شده انددرب های اتوماتیک دارای یک وسیله مکانیکی همراه با سخت افزار های فیزیکی مانند؛ ساختار، کیفیت، اجزای سازنده، ابعاد و افزونه های متصل گوناگون هستند. پس عوامل مختلفی میتواند بر قیمت درب برقی تاثیر بگذارد. مانند؛ متریال بکار رفته، موتور کرکره، جنس تیغه، چشمی درب خودکار، منبع تغذیه و همچنین اندازه درب برقی بر قیمت آن تاثیر میگذارد. از آنجایی که این نوع درب ها به صورت سفارشی با اندازه و متریال مختلف ساخته می شوند پس نمیتوان قیمت واحد برای آن مدنظر گرفت. در این مقاله سایت اسمارت کو  تمام نکات موثر بر قیمت درب پارکینگ را برای شما عزیزان ارائه میدهد.

 

جک درب پارکینگ یا جک پارکینگی، دستگاهی است که به منظور افزایش ایمنی و راحتی در استفاده از درب های پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. این جک ها با استفاده از مکانیزم های مختلف، قابلیت باز و بسته کردن درب های سنگین را به صورت خودکار یا دستی فراهم می کنند. با نصب یک جک پارکینگی، علاوه بر افزایش امنیت، امکان کنترل بهتری بر روی عبور و مرور درب ها فراهم می شود.

در این مقاله سایت اسمارتکو  تمام نکات موثر بر قیمت درب پارکینگ را برای شما عزیزان ارائه میدهد.

 

انواع درب برقی پارکینگ کدام ‌اند؟

درب‌ اتوماتیک پارکینگی که در سایزهای کوچک تا خیلی بزرگ به منظور مصارف گوناگون تولید و ساخته می‌شوند، دارای انواع مختلفی هستند که عبارت‌اند از:

 • درب اتوماتیک پارکینگی لولایی
 1. درب اتوماتیک پارکینگی لولایی تک لنگه
 2. درب اتوماتیک پارکینگی لولایی دو لنگه
 • درب اتوماتیک پارکینگی ریلی (کشویی)
 • درب اتوماتیک پارکینگی کرکره‌ای
 • درب اتوماتیک پارکینگی زیرسقفی (سکشنال)

چه عواملی بر قیمت درب پارکینگ تاثیر می گذارد؟

درب اتوماتیک پارکینگ از پرکاربرد ترین انواع درب ها می باشد. انواع درب اتوماتیک پارکینگ شامل؛ درب ریلی، کرکره ای، راهبند، سکشنال و بازویی می باشد. درب های اتوماتیک دارای یک وسیله مکانیکی و سخت افزار فیزیکی مانند؛ ابعاد، ساختار، اجزای سازنده، کیفیت های مختلفی است. یکی از عواملی که بر قیمت این درب ها تاثیر می گذارد نوع متریال بکار رفته در ساخت درب می باشد.

هر کدام از متغیر ها می توانند بر قیمت درب اتوماتیک تاثیر بگذارند اما قطعات الکترونیکی و مکانیکی محصول از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب هستند که از چشمی درب اتوماتیک گرفته تا قفل برقی، منبع تغدیه، باتری و مرکز کنترل همه روی قیمت نهایی تاثیر می گذارند. آنچه در نصب درب های اتوماتیک بسیار مهم است، استفاده از تیم حرفه ای برای اجرای آن می باشد.  ناگفته نماند علاوه بر مشخصات فنی درب ها عوامل دیگری وجود دارند که به طور مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت درب تاثیر می گذارند که برخی از آنها شامل انتخاب مرکز فروش مناسب، نحوه خرید مستقیم و بی واسطه است.

 

چه عواملی بر قیمت درب پارکینگ تاثیر می گذارد؟

 

مهم ترین فاکتور های موثر در محاسبه قیمت درب اتوماتیک 

 • ابعاد
 • سنسور چشمی
 • کلید خلاص کن
 • اپراتور
 • موتور
 • تیغه

تاثیر ابعاد بر قیمت درب اتوماتیک

کارشناسان در محل مورد نظر شما حضور می یابند و پس از اندازه گیری دقیق ابعاد درب و سایر ملزومات قیمت دقیق را برای شما ارائه می دهند. سایز درب یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت نصب کرکره برقی پارکینگ می باشد. ابعاد درب اتوماتیک، وزن و جنس درب که می توانند بسیار متنوع باشند قیمت درب اتوماتیک ساختمان شما را تعیین می کنند. برای راه اندازی این نوع از درب ها سیم کشی نیز انجام می شود و بخشی از هزینه را در بر می گیرد.


 
سنسور چشمی درب اتوماتیک

چشمی جزو مهم ترین بخش درب اتوماتیک به حساب می رود. این قطعه حضور هرگونه مانع مانند شخص و یا ماشین را در فضای بین درب را تشخیص و شناسایی می کند. در نظر داشته باشید که چشمی درب به صورت بی سیم و با سیم موجود هستند.

 

کلید خلاص کن درب اتوماتیک 

از انجایی که این نوع از درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند  نگرانی که وجود دارد هنگام قطعی برق چگونه درب باید کار کند. برای حل این مشکل درب باید به کلید خلاص کن مجهز باشد تا هنگام قطعی برق امکان باز و بسته شدن درب را برای شما امکان پذیر کند.

 

اپراتور درب اتوماتیک 

یکی از مهم ترین قطعه درب اتوماتیک اپراتور آن می باشد که بر قیمت نهایی درب تاثیر بسزایی دارد. یک اپراتور مناسب ویژگی هایی دارد که در زیر به چند تا از آن ویژگی ها اشاره کرده ایم: 

 • مجهز به سنسور تشخیص مانع
 • دارای کلید خروجی
 • مجهز به مانیتور دیجیتالی 
 • قابلیت نصب باطری بکاپ 
 • قابلیت نصب چشمی

 

اپراتور درب اتوماتیک

 

موتور درب اتوماتیک 

اصلی ترین  قطعه درب اتوماتیک موتور ان می باشد. موتور مناسب برای کرکره برقی پارکینگ به دو نوع  موتور ساید و موتور توبولار تقسیم می شوند. 


موتور توبولار

موتور توبولار در کرکره هایی مورد استفاده قرار میگیرد که وزن کمتری دارند. از آنجایی که این موتور ها کوچک هستند ارزان تر می باشند و باعث کاهش قیمت درب اتوماتیک می شوند. موتور توبولار دارای برق اضطراری نیستند و برای مکان هایی با تردد کم مناسب هستند. 


موتور ساید 

در مقابل موتور توبولار، موتور ساید از اندازه بزرگتری برخوردار هستند و دارای برق اضطراری می باشند. این نوع موتور ها قابل تعمیر هستند. نا گفته نماند که این موتور ها باعث افزایش قیمت درب اتوماتیک می شود. برای اماکن پر تردد بهترین گزینه می باشد زیرا این موتور با کارکرد طولانی مدت دچار مشکل نمی شوند و به نسبت گرمای کمتری تولید می کنند.

 

تیغه درب اتوماتیک کرکره ای 

تاثیر گذار ترین مورد در قیمت درب کرکره پارکینگ قیمت تیغه کرکره است. نوع عایق، رنگ، جنس و اندازه تعیین کننده میزان قیمت تیغه می باشند. جنس تیغه کرکره برقی پارکینگ از فولاد، گالوانیزه، الومینیومی و تیغه های پلی کربنات می باشند. حتما به کیفیت تیغه ها توجه داشته باشید زیرا تیغه ها امنیت را فراهم می کنند و اگر تیغه نامرغوب باشد با ضربه خم و شکسته می شوند.

 

مزایای درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک زیبایی آن می باشد. استفاده از درب اتوماتیک باعث افزایش زیبایی و شیک بودن ساختمان می شود. در میان مشتریان ملک، کاربرد درب اتوماتیک در یک بنا ترجیح داده شده است. از نظر آنها ساختمان های دارای درب اتوماتیک از ارزش بالاتری برای خرید بر خوردار هستند. این نوع درب ها بر زیبایی فضای بیرونی بنا می افزایند. یکی دیگر از دلیل استفاده از درب های اتوماتیک ایمنی بالای آن می باشد. امنیت ورود و خروج هر ساختمان را افزایش می دهد.

ورود و خروج کنترل شده و تایم قابل تنظیم باز و بسته شدن درب از مزایای استفاده از درب اتوماتیک است. نکته دیگر افزایش راحتی رفت و آمد در ساختمان هایی با تردد بالا می باشد. با فشردن یک دکمه از ریموت درب پارکینگ باز و بسته می شود. هنگام خرید درب اتوماتیک کرکره ای به موتور آن اهمیت زیادی دهید زیرا باعث افزایش سرعت درب هنگام باز و بسته شدن می شود. 

درب های اتوماتیک از امنیت بالایی برخوردار می باشند زیرا عملکرد ان به گونه ای است که توسط موتور باز و بسته می شوند و به دلیل یکنواخت و سرتاسری بودن آن قابل نفوذ نیست. ظاهر زیبای کرکره درب اتوماتیک یکی دیگر از مزایای ان می باشد. کرکره های برقی دارای طراحی ساده و بسیار شیک می باشند و همچنین قابليت رنگ کردن بر روی تیغه ها وجود دارد. 

 

مزایای درب اتوماتیک

 

معایب کرکره درب اتوماتیک

در صورت استفاده ار موتور نامرغوب در امنیت درب اتوماتیک پارکینگی اگر درب را بیش از سه یا چهار بار در طول روز باز و بسته کنید موتور داغ می کند و از طول عمر آن کم میشود. درب های اتوماتیک دارای مزایا و معایبی هستند از این رو قیمت انها می تواند زیاد باشد. اگر درب اتوماتیک شده توسط افراد متخصص نصب نشود در طولانی مدت خراب شده و هزینه سنگینی در بر خواهد داشت.


نتیجه

عوامل مختلفی میتواند بر قیمت درب برقی تاثیر بگذارد.از آنجایی که این نوع درب ها به صورت سفارشی با اندازه و متریال مختلف ساخته می شوند پس نمیتوان قیمت واحد برای آن مدنظر گرفت. درب اتوماتیک پارکینگ از پرکاربرد ترین انواع درب ها می باشد. آنچه در نصب درب های اتوماتیک بسیار مهم است، استفاده از تیم حرفه ای برای اجرای آن می باشد. درب های اتوماتیک دارای مزایا و معایبی هستند از این رو قیمت انها می تواند زیاد باشد. در این مقاله تلاش کردیم تمام نکات ضروری در مورد قیمت درب اتوماتیک را برای شما عزیزان ارائه کنیم. 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

برق اضطراری جک پارکینگ و کرکره برقی
2022-06-15

استفاده از برق اضطراری جک پارکینگ و کرکره برقی امری رایج است که در زمان قطعی برق مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب با این سیستم بیشتر آشنا خواهید شد.

چرا نباید از ریموت بلوتوثی برای جک پارکینگ استفاده کرد؟
2022-06-15

درب پارکینگ دارای جک می باشد که قابلیت باز و بسته شدن به وسیله ریموت را دارد، در این مقاله می خواهیم بدانیم ریموت بلوتوثی برای جک پارکینگی مورد استفاده است؟

تفاوت کیفیت جک های پارکینگی ایرانی و خارجی چقدر است؟
2022-06-15

یکی از دلایل متفاوت بودن کیفیت محصولات شرکت های داخلی و خارجی مصرف کمتر موتور ریلی نسبت به جک های دو زمانه و یک زمانه است. البته اگر کمی بیشتر وقت بگذارید، می توانید از تولیدکنندگان داخلی انتظار داشته باشید که کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند و محصولات با کیفیت بالاتری را وارد بازار کنند.

تشخیص جک پارکینگ تقلبی از اصل
2022-06-15

تشخیص جک پارکینگ تقلبی از اصل می تواند دغدغه اصلی برای خریداران درب پارکینگ باشد.

جک پارکینگ چه زمانی دچار اختلال می شود؟
2022-06-15

اختلال در کارکرد درب پارکینگ می تواند باعث بروز مشکلات در امنیت اماکن گردد، در این مقاله می خواهیم بدانیم جک پارکینگ چه زمانی دچار اختلال می شود؟

جک درب پارکینگ FAAC چیست؟
2022-06-15

شرکت ایتالیایی فک یکی از برندهای مشهور در زمینه ساخت و تولید انواع درب های اتوماتیک و جک می باشد. این کمپانی، همواره با کیفیت ترین محصولات را تولید و عرضه می کند که یکی از این محصولات با کیفیت، جک درب پارکینگ FAAC می باشد.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد