دوربین یا دزدگیر اماکن; خرید کدام یک واجب تر است؟
  • 2023-05-20

دوربین یا دزدگیر اماکن; خرید کدام یک واجب تر است؟

بسیاری از مردم محصولات سیستم حفاظتی را بدون درک درستی از آنچه این سیستم ها می توانند انجام دهند خریداری می کنند و می بینیم که انتظارات آنها از محصولاتی که خریداری می کنند با آنچه تصور می کردند بسیار متفاوت است. به عنوان مثال دزدگیر و دوربین مداربسته عملکردهای کاملا متفاوتی دارند و بسیاری از افراد این دو را یکی اشتباه می کنند که می تواند منجر به از دست دادن پول یا عدم پاسخگویی به نیاز مشتری شود. بنابراین، در این مقاله از سایت اسمارت کو به ویژگی های هر دو می پردازیم تا خریداران بتوانند یکی یا هر دو را بر اساس نیاز خود تهیه کنند.


کارکرد دزدگیر اماکن چیست؟

همانطور که از نام دزدگیر مشخص است، وظیفه آن شناسایی افرادی است که وارد منطقه محافظت شده توسط سیستم هشدار می شوند. حالا می خواهد در بدنه ماشین یا کارخانه بزرگ یا خانه کوچک باشد. دزدگیر از طریق سنسور هایی که در اختیار دارد، هر نوع نفوذی را تشخیص می دهد و با انتشار صدای بلندی که از دزدگیر ایجاد می شود، سارق را به سرعت فراری می دهد. هنگامی که سنسور فعال شد و دزدگیر را فعال کرد، این سناریو همچنین پیش‌بینی می‌کند که دزدگیر از تلفن ثابت یا سیم کارت موجود در سیستم برای ارسال پیام هشدار به مالک ملک از طریق تلفن یا پیام متنی استفاده می‌کند و از او می‌خواهد خودش را سریع به محل مورد نظر برساند.

نصب دزدگیر اماکن را می توان به عنوان یک سیستم حفاظتی در نظر گرفت، مانند حفاظی که روی دیوار یا جلوی پنجره یا در قرار می گیرد. این حفاظت ها از نفوذ بیگانگان جلوگیری می کند و اثر پیشگیرانه دارد. اگر فردی بخواهد از این موانع عبور کند ممکن است روی او تاثیر بگذارد. عواقب نفوذ به یک مکان با دزدگیر، صدای کر کننده است و باعث فرار سارق در 99 درصد مواقع می شود.

 

 کارکرد دزدگیر اماکن چیست؟


چالش های استفاده از دزدگیر چیست؟

سنسور های متعددی برای دزدگیر وجود دارد که هر کدام برای مکانی مناسب هستند، مانند آهنربا برای در و پنجره، چشمی برای پوشش محیط، سنسور لرزش برای دیوارها و سنسور خطی برای فنس و بالای دیوار استفاده می گردد. استفاده نادرست از این سنسور ها می تواند منجر به خطاهایی شود به گونه ای که مصرف کنندگان ممکن است آنقدر از فعال شدن دزدگیر بترسند که سیستم دزدگیر بی دلیل زنگ هشدار را به صدا در نیاورد. از سوی دیگر، دزدگیر اماکن تشخیص سرقت بین انسان و حیوان و هر چیزی که حرکت می کند کمی سخت است و سنسور های ویژه قادر به تشخیص این تفاوت هستند، به همین دلیل دزدگیر سرقت می تواند چالش برانگیز باشد.

دزدگیر اماکن دارای لوازم جانبی متعدد و موثری می باشد.یکی از مهمترین آنها تماس گیرنده است. در چند سال اول تولید، تلفن ها به عنوان یک دستگاه جداگانه برای تکمیل دزدگیر عرضه می شد و می توان از تلفن ثابت برای برقراری تماس و گزارش سرقت استفاده کرد. با گذشت زمان، تماس گیرنده در اکثر محصولات با دزدگیر ادغام می شود، به صورت پنل روی درب دزدگیر تعبیه شده و به دو نوع سیم کارتی و خط ثابت تقسیم می شوند. تماس گیرنده های سیم کارتی به این دلیل به وجود آمدند که برخی از سارقان خطوط تلفن را قطع می کردند تا از برقراری تماس جلوگیری کنند.


دزدگیر اماکن سیمکارتی

راهنمای خرید دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی، علاوه بر تماس از طریق سیم کارت، قابلیت ارسال پیامک شبکه، فعال سازی دزدگیر در مناطق فعال سازی مشخص شده و شارژ سنسور های بی سیم را نیز دارد وبه دزدگیر اضافه شده است، یکی دیگر از لوازم جانبی مهم دزدگیر باتری است. اگر باتری وجود نداشته باشد، وقتی برق اصلی قطع شود، دزدگیر از کار می افتد و سارقان از آن سوء استفاده می کنند. بنابراین، با استفاده از باتری، دزدگیر می تواند پس از قطع برق به کار خود ادامه دهد و در صورت وصل شدن برق، دوباره شارژ شود. آنها برای پخش صدای دزدگیر در محیط، بلندگوها و دزدگیرها طراحی شده اند که از بیرون شنیده خواهد شد. انواع مختلفی از سنسور ها برای دزدگیر سرقت وجود دارد، مانند سنسور های حرکت، سنسور های شوک یا لرزش، سنسور های دود و آهنربا. اکثر این سنسور ها در دو نوع بی سیم و سیمی در بازار موجود هستند. در زیر توضیح مختصری از نحوه کار آنها ارائه شده است.

سنسور های حرکتی از همه سنسور ها بیشترین استفاده را دارند. این سنسور با تشخیص حرکت فعال می شود و دزدگیر را فعال می کند. آهنربا سنسوری متشکل از دو تیغه است که به محض دور شدن دو تیغه از یکدیگر زنگ هشدار را فعال می کند. دو تیغه روی چهارچوب در و تیغه دیگر روی در تعبیه شده است تا در هنگام باز شدن درب دزدگیر فعال شود، سنسور ضربه با احساس لرزش فعال می شود. این سنسور در نزدیکی شیشه درب و پنجره بالکن یا نزدیک دستگیره درب ورودی برای فعال کردن دزدگیر و به صدا درآوردن دزدگیر با ضربه زدن به شیشه و شکستن قفل درب ورودی استفاده می شود.

سنسور های دود نوع دیگری از سنسور هایی هستند که برای دزدگیر سرقت استفاده می شوند.وظیفه این سنسور تشخیص دود در محیط و فعال کردن زنگ هشدار می باشد. برای راحتی و سهولت استفاده، دستگاه مجهز به کنترل از راه دور است. این ویژگی بسیار مهم است زیرا با استفاده از آن می توانید دستگاه را دور از دسترس سارقان قرار دهید و به راحتی با استفاده از ریموت دزدگیر ضد سرقت را فعال و غیرفعال کنید.

 

 دزدگیر اماکن سیمکارتی


دوربین های مدار بسته

همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته یکی از پرکاربردترین سیستم ها در سیستم های امنیت و تضمین فضایی در سراسر جهان هستند که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین مدار بسته از زمان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته است. البته تاریخچه آن برای ما چندان مفید نیست زیرا سیستم هایی که امروز در اختیار ما قرار گرفته است، از زمین تا آسمان با آنچه حتی 10 سال پیش موجود بود تفاوت می کند.

دوربین های مداربسته امروزی به دو دسته آنالوگ و شبکه تقسیم می شوند. سیستم آنالوگ یک سیستم نسبتا قدیمی است. این سیستم مبتنی بر فناوری آنالوگ است. جالب اینجاست که دوشاخه اتصال سیستم دوربین مداربسته آنالوگ شباهت زیادی به دوشاخه آنتن قدیمی دارد.جدای از این، این دوربین های مداربسته توسط چندین شرکت چینی به نام های CVI و Turbo HD ساخته شده اند. کیفیت تصویر در این سیستم‌ها پایین است، اما در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های تکنولوژیکی بسیار بهبود یافته است، اگرچه هنوز کیفیت یک دوربین IP را ندارد.


اما دوربین های تحت شبکه

این دوربین‌ها که به دوربین‌های IP معروف هستند، کیفیت تصویر بالاتر و البته قیمت ‌های گران‌تری دارند. دوربین های مدار بسته با توجه به نیاز کاربران می توانند خدمات مختلفی را ارائه دهند. به عنوان مثال دوربین های مداربسته جدید دارای عملکردهای پلاک خوانی، تصویربرداری رنگی در نور کم، عبور از خط، تشخیص حرکت، تشخیص حرارت و ... هستند که به خوبی می تواند تمامی نیازهای کاربران را پوشش دهد.

دوربین های IP نیز به طور گسترده در زمینه پیشگیری از جرم استفاده می شود. به عنوان مثال، این دوربین ها می توانند با استفاده از الگوهای حرکتی در نظر گرفته شده برای آنها، اشیا را تشخیص دهند. یعنی اگر شخصی وارد یا خارج شود، دوربین می تواند او را شناسایی کند و با هشدار به اپراتور از وقوع جرم جلوگیری کند. تا اینجا نگاهی کوتاه اما مفید به دو مورد از پرکاربردترین سیستم های امنیتی در جهان انداخته ایم.


 دوربین های مداربسته و دزدگیرهای اماکن

همانطور که قبلا توضیح دادیم، به طور کلی همه این سوال را دارند که کدام یک برای حفاظت از فضایی که می خواهم بهتر است و کدام یک را باید انتخاب کنم؟ پاسخی برای این سوال وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.


 دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن، مکمل هم

دوربین های مداربسته یا دزدگیر اماکن دو سیستم امنیتی پرکاربرد در حال حاضر هستند، اما مهم این است که اجزای امنیتی فضا را نتوان از یکدیگر جدا کرد، یعنی کدام بهتر است. به عبارت دیگر نمی توان گفت اگر محیط اداری دارید دوربین مداربسته برای ایجاد امنیت در آن کافی است یا فقط دزدگیر را نصب کنید و فضا را ایمن کنید.

سیستم های امنیتی و سیستم های امنیتی مکمل و جدایی ناپذیر هستند. توصیه به هر کسی که قصد برقراری امنیت در یک فضا را دارد این است که به سیستم امنیتی نیاز نداشته باشد و از تجهیزات لازم برای این کار استفاده کند. به عبارت دیگر پکیج های دزدگیر و دوربین های مداربسته از یکدیگر جدا نیستند بلکه مکمل یکدیگر هستند . بنابراین بهتر است برای افزایش امنیت فضا از هر دو سیستم با هم استفاده شود تا اینکه آنها را از یکدیگر جدا کنید.بر اساس مطالعات انجام شده، میزان سرقت یا ارتکاب جرم در فضا هایی که از هر دو سیستم امنیتی استفاده می کنند به طور قابل توجهی کمتر از فضاهایی است که از هر دو سیستم استفاده می کنند.

 

  دوربین های مداربسته و دزدگیرهای اماکن


انواع دزدگیر

برای اینکه با بررسی تفاوت دوربین مداربسته و دزدگیر بهترین خرید را انجام دهید، باید انواع دزدگیر را جدا از انواع دوربین مداربسته بشناسید. شما می توانید با توجه به نیاز خود از انواع مختلف هشدار استفاده کنید. از مهم ترین انواع دزدگیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 برای این که با بررسی تفاوت دوربین مدار بسته و دزدگیر بهترین خرید را داشته باشید، باید علاوه بر آشنایی با انواع دوربین مدار بسته با انواع دزدگیر ‌ها نیز آشنا شوید. دزدگیر‌ ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز خود می ‌توانید از آن‌ ها استفاده کنید. از جمله مهم ‌ترین انواع دزدگیر‌ ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


وحشت برای دزدها

برخی از دزدگیر های ضد سرقت پس از فعال شدن، فقط صدای بلندی برای ترساندن سارقان ایجاد می کنند و در نتیجه از سرقت های مختلف جلوگیری می کنند. همچنین این صدای بلند می تواند افراد مختلف را باخبر کند.گاهی اوقات به دلیل دوری فرد از زمین، صدای دزدگیر به تنهایی کار نمی کند، بنابراین لازم است با شماره ذخیره شده در سیستم دزدگیر تماس بگیرید. در این موارد می توان به سیستم های هشدار خط ثابت اشاره کرد.


اطلاع رسانی از طریق پیامک

در مواقعی که خط تلفن در محل وجود ندارد یا بخواهیم ایمنی محیط را افزایش دهیم کافی است از سیم کارت برای زنگ هشدار استفاده کنیم. احتمال خرابی این نوع دزدگیر بسیار کم است از طرفی علاوه بر تماس می توانید در مواقعی که در خطر هستید پیامک نیز ارسال کند.


چندین دفتر یا محل سکونت را کنترل کنید.

زمانی که بخواهیم چندین سیستم دزدگیر را در محله های اداری یا مسکونی به صورت متمرکز مدیریت و کنترل کنیم به یک سیستم پیشرفته نیاز داریم در این زمان استفاده از سیستم هشدار شبکه ای بسیار کاربردی است. بعد از توضیح کلی ما در مورد دزدگیر اماکن در مقاله دوربین مداربسته یا دزدگیر بهتر، می خواهیم در مورد انواع سنسور دزدگیر صحبت کنیم.
 
 
نصب دوربین مداربسته روی دزدگیر

 

یکی از روش های معمول اتصال دوربین های مداربسته به دزدگیر این است که قسمتی از سیستم دزدگیر را به یکی از دوربین های مدار بسته متصل کنید. یعنی اگر یکی از دوربین های مداربسته از محل نصب آن جدا شود، دزدگیر ایجاد می کند و به سرعت به مدیر ساختمان اطلاع می دهد. همچنین امکان اتصال سنسور مغناطیسی (بهترین دوربین مداربسته یا دزدگیر) به دوربین مداربسته نیز وجود دارد که با این کار می توان دوربین مدار بسته و دزدگیر را به هم متصل کرد.

 

کلام آخر

دزدگیر اماکن یک وسیله حفاظتی است، مانند حفاظ پنجره ها و درها و باید برای کسانی که به حریم خصوصی خود اهمیت می دهند و می خواهند در هنگام نفوذ سارقان کار کند، در اولویت قرار گیرد. اما دزدگیر ضد سرقت 24 ساعته نظارت می شود و کار حرفه ای برای جلوگیری از نفوذ سارقان انجام نمی دهد، اما می تواند در مواقع ضروری تصویر را برای مرجع ذخیره کند.

بهترین ویژگی هایی که می توانید از هر دو دریافت کنید استفاده از آنها با هم است. به طوری که با بسته شدن درب و دوربین ها به طور مداوم در حال ضبط زنگ هشدار فعال می شود، در صورت فعال شدن دزدگیر، صاحب ملک یا کسب و کار می تواند محیط را ببیند و به درستی عمق مشکل را درک کند. البته دوربین می تواند از نوع بی سیم تک باشد که هزینه زیادی برای مصرف کننده نخواهد داشت.

اما توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته به تنهایی مانع از سرقت نمی شوند، زیرا اگر دزد می داند دوربین های مداربسته در آنجا وجود دارد، می تواند با پوشاندن صورت خود به راحتی سرقت کند، اما با دزدگیر و دوربین های مداربسته در ترکیب، بهترین مکان های محافظتی را خواهید داشت.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت xساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد