هزینه نصب جک پارکینگی چقدر است؟
 • 2023-09-09

هزینه نصب جک پارکینگی چقدر است؟

امروزه بیشتر افراد سعی می کنند از درب های اتوماتیک برای زیباسازی ساختمان ها و حتی پارکینگ های خود که بخشی به نام جک دارند استفاده کنند. جک های درب اتوماتیک امروزه توسط تعداد زیادی از شرکت های داخلی و خارجی ساخته می شوند و سپس با قیمت های مختلف در بازار عرضه می شوند تا نیاز مشتریان را برطرف کنند.در اين مقاله از سایت اسمارت کو به آن می پردازیم. 


هزینه نصب جک درب پارکینگ یکی از فاکتور هایی است که در خرید جک درب پارکینگ باید مورد توجه قرار گیرد. اصولاً هنگام خرید بسیاری از لوازمی که نیاز به نصب و تعمیر دارند، مانند جک پارکینگ، ماشین ظرفشویی، کولر و ... باید هزینه های جانبی آنها را در هنگام خرید در نظر بگیرید. این هزینه‌ های جانبی ممکن است شامل هزینه‌ های نصب و هزینه‌های خدمات معمولی باشد که باید هر از گاهی برای کارکرد صحیح تجهیزات انجام دهید، یا برای مثال هزینه خرید قطعات یدکی. صرف نظر از اینکه از نظر مالی، بودجه شما محدود به خرید جک درب پارکینگ است، باید به این هزینه ها توجه بیشتری داشته باشید. البته اگر نصب جک درب پارکینگ و سرویس ماهیانه آن را به همان شرکت تولیدی یا عرضه کننده بسپارید معمولا این هزینه ها برای شما کمتر خواهد بود. حتی ارزان ترین جک های درب پارکینگ نیز این هزینه های جانبی را دارند.


شاید از خود بپرسید: آیا می توانیم خودمان جک درب پارکینگ نصب کنیم؟ در واقع، پاسخ به این سوال منفی است. از آنجایی که نصب جک پارکینگی یک کار حرفه ای است باید توسط متخصص انجام شود. در کنار حرفه ای بودن، این یک شغل حساس است و اگر تجربه کافی در این کار ندارید، یک اشتباه ساده در واقع می تواند کارایی جک پارکینگ شما را خراب کند. علاوه بر این، درب های اتوماتیک پارکینگی انواع مختلفی دارند که هر کدام نصاب های مخصوص به خود را دارند. بنابراین اگر دانش فنی و تجربه این کار را ندارید، بهتر است نصب جک پارکینگ را به متخصصان بسپارید. همچنین، برای تنظیم ریموت درب پارکینگ خود با جک، به کمک متخصص نیاز دارید. با ما تماس بگیرید تا هزینه نصب جک درب پارکینگ را به شما توضیح دهیم.


جک پارکینگ چیست؟

جک پارکینگ که با نام های جک ورودی ، جک برقی درب ، جک ریموتی و درب ریموت کنترلی شهرت دارد، نزدیک به 20 سال است که جایگاه خود را در بازار ایران باز کرده است. امروزه از جک درب پارکینگ برای باز و بسته کردن درب های اتوماتیک استفاده می شود و افراد دیگر مجبور نیستند ماشین خود را برای باز و بسته کردن درب پارکینگ ترک کنند.


جک پارکینگ در ایران انواع مختلفی دارد و بهترین برند جک درب پارکینگ موجود در بازار ایران ساخت ایتالیا می باشد. خوشبختانه با پیشرفت صنعت ایران جک های پارکینگ ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و قابلیت رقابت با انواع خارجی را دارند.


جک درب پارکینگ به این صورت عمل می کند که بازوهای جک را در یک طرف درب تک لنگه و در دو طرف درب دو لنگه قرار می دهد و با فشار دادن دکمه ریموت، بازوها به طرفین حرکت و به باز شدن درب کمک می کنند. یکی از مزایای استفاده از جک در درب های اتوماتیک افزایش رفاه و آسایش افراد می باشد. زمانی که شرایط آب و هوایی مناسب نباشد دیگر مجبور نیستید از ماشین پیاده شوید و در را باز کنید و تنها با یک دکمه می توانید به راحتی در را باز کنید.
با ما همراه باشید تا درباره اجزای جک درب پارکینگ بیشتر بدانید و اطلاعات بیشتری در مورد قطعات جک پارکینگ دریافت کنید.

 

 جک پارکینگ چیست؟


انواع جک درب پارکینگ

پس از ورود پرفروش ترین جک پارکینگ به بازار، سازندگان انواع جک درب پارکینگ را با کاربردهای متفاوت روانه بازار کردند.آنچه باعث تفاوت بین انواع جک درب پارکینگ می شود، کاربرد و محل استفاده از جکها است. میزان تردد در ساختمان یکی از عواملی است که باعث ورود انواع پریز برقی به بازار شده است. به طور کلی انواع جک برقی درب پارکینگ را می توان به 4 دسته طبقه بندی کرد که عبارتند از:


•    جک بازویی پارکینگ

رایج ترین استفاده از جک پارکینگی بازویی برای درب های کشویی است. از این جک ها برای درب های دو لنگه استفاده می شود و هر جک تا 90 درجه قابل باز شدن است. استفاده از جک پارکینگ برای ساختمان هایی که فضای کافی برای باز و بسته شدن درهای بزرگ دارند مناسب است. جک دستی عمدتا برای درب پارکینگ حیاط و ویلا استفاده می شود.


•    جک پنوماتیک پارکینگ

جک های پنوماتیکی پارکینگ نسبت به سایر جک ها قدیمی تر هستند و در سیستم تولید این جک ها از سیستم های کنترل سرعت استفاده می شود. این جکها بدون نیاز به موتور برای باز و بسته شدن درب پارکینگ کار می کنند و به همین دلیل کوچکترین صدایی تولید نمی کنند و اگر جک پنوماتیکی درب پارکینگ صدا بدهد به این معنی است که باد تمام شده و نیاز دارد پر شود. هر اهرم جک پنوماتیک دارای ظرفیت بار 250 کیلوگرم می باشد و به همین دلیل این جک یکی از انواع جک های کم توان محسوب می شود.


 
•    جک الکترومکانیکی پارکینگ

جک های الکترومکانیکی برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ خانه های کوچک استفاده می شود. این جک ها گزینه خوبی برای مکان هایی با ترافیک کم هستند. جک پارکینگ الکترومکانیکی با دنده و گیربکس کار می کند. این دستگاه حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل کرده و در را باز و بسته می کند. جک پارکینگ الکترومکانیکی برای درب های 100 تا 500 کیلوگرم استفاده می شود.


• جک هیدرولیک پارکینگ

در جک هیدرولیک درب پارکینگ، روغن در یک محفظه سیلندر مانند وجود دارد که با اعمال برق به این اندام، عملیات اصلی جک هیدرولیک درب پارکینگ پارکینگ را هدایت می کند. روغن به قسمت پیستونی سیلندر فشار وارد می کند و به این ترتیب درب پارکینگ باز و بسته می شود. قیمت جک های پارکینگ هیدرولیک نسبت به جک های الکترومکانیکی گران تر است.

 

جک هیدرولیک پارکینگ


اهمیت جک در ساخت درب پارکینگ

باز و بسته شدن درب اتوماتیک با استفاده از جک انجام می شود و در صورت عدم وجود این قطعه در درب و یا آسیب دیدن، روند باز و بسته شدن درب مختل می شود.جک ها انواع مختلفی دارند و آنچه برای خرید جک مهم است استفاده از جک و محل استفاده از آن است. میزان تردد و وزن درب اتوماتیک از جمله فاکتورهایی است که هنگام خرید جک درب پارکینگ باید در نظر بگیرید.


ساختار جک درب پارکینگ

آشنایی با ساختار جک پارکینگی و اجزای جک به نصابان جک کمک می کند تا دید وسیع تری نسبت به این قسمت داشته باشند. در ابتدای توضیح اجزای جک درب پارکینگ باید به یک نظر مشترک در مورد تعاریف برسیم. در این مقاله جک برقی به تمام قطعاتی اطلاق می شود که به باز و بسته شدن درب کمک می کنند مانند سنسور چشمی، مدار کنترل، بازوی جک. منظور از جک پارکینگ در این مقاله بازوی جک می باشد که از 3 تکه یاتاقان و چرخ دنده و موتور الکتریکی ساخته شده است.


نصب جک درب پارکینگ

برای درک هزینه نصب جک پارکینگی، بهتر است ابتدا با مراحل نصب آن آشنا شوید. همانطور که گفتیم جک درب برقی پارکینگی انواع مختلفی دارد که نصب آنها یک کار تخصصی است. اما آشنایی با فرآیند حداقل در تئوری مناسب است تا اگر مشکلی پیش آمد به موقع متوجه آن شویم و برای رفع آن تلاش کنیم.


نکات کلیدی در هنگام نصب جک پارکینگ:


 1. محل نصب صحیح جک پارکینگی را تعیین کنید جک پارکینگی معمولاً در محکم ترین قسمت در نصب می شود.
  2. دیوار نزدیک در را بررسی کنید: در ساخت و ساز جدید، اغلب در دیوار کناری محلی برای جا دادن جک سوخت وجود دارد، اما اگر وجود نداشته باشد، دیوار باید تا حدی تراشیده شود.
  3. زاویه باز شدن درب را بررسی کنید: این مرحله بسیار مهم است و باید از دفترچه راهنمای جک پارکینگ خود کمک بگیرید.
  4. نصب پایه های جک: اجرای صحیح این مرحله برای کارایی جک بسیار موثر است، به خصوص در مورد نصب پایه های عقب، در صورت عدم استفاده دقیق، ممکن است عملکرد جک به طور کامل از بین برود و درب ممکن است نتواند باز شود یا به درستی بسته شود.
  5. هنگام نصب مدار فرمان باید دقت شود که در باز و بسته نشود.
  6. چشمی نصب ترجیحا باید در محلی نصب شود که از نفوذ آب باران جلوگیری شود.
  7. نصب فلاشر، به طور کلی در خارج از در نصب می شود.
  8. مراحل سیم کشی و سوراخ کاری، این یکی از دقیق ترین مراحل نصب است.
  9. از جک پارکینگ برای راه اندازی ریموت و برنامه ریزی کد آن استفاده کنید.
  10. پس از انجام تمامی مراحل لازم، عملکرد جک پارکینگی باید چندین بار بررسی شود تا از صحت مراحل نصب اطمینان حاصل شود.
  تا اینجا به سادگی با مراحل نصب جک پارکینگی آشنا شدیم. در زیر، اطلاعاتی در مورد هزینه نصب جک درب پارکینگ ارائه خواهیم کرد.با ما همراه باشید.


هزینه نصب جک درب پارکینگ

در مورد قیمت نصب جک پارکینگی می توان گفت که بستگی به نوع جک پارکینگی شما دارد. زیرا برخی از انواع جک درب پارکینگ مراحل نصب آسان تری دارند و برخی از انواع مراحل نصب سخت تری دارند. همچنین مهم است که دیوارهای جانبی درب برای مثال برای نصب جک آماده باشند. به طور کلی، هرچه فرآیند نصب سخت‌تر و طولانی‌تر باشد، نصب جک درب پارکینگ گران‌تر خواهد بود. اما به طور کلی، معمولاً اگر جک درب پارکینگ را از همان شرکتی که تجهیزات را از آن خریداری کرده اید، نصب و خدمات را دریافت کنید، هزینه کمتری برای نصب جک درب پارکینگ خواهد داشت. علاوه بر این، می توانید از این واقعیت نیز بهره مند شوید که سازنده یا تامین کننده جک پارکینگی شما می تواند تجهیزات را با مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش مشخص به شما ارائه دهد.

 

 هزینه نصب جک درب پارکینگ


خرید جک درب پارکینگ

در مطالب قبلی به طور مفصل به قیمت و خرید جک درب پارکینگ  و نحوه خرید آن پرداخته ایم. گفتیم که جک پارکینگی انواع مختلفی دارد و ابتدا باید با بررسی ویژگی های درب و فضای ساختمان خود نوع صحیح جک پارکینگی را مشخص کنید.سپس با بررسی ترافیک ساختمان و تعداد درهایی که در یک زمان مشخص باز و بسته می شوند، جک پارکینگی را انتخاب کنید که بتواند در این سطح از عملکرد مقاومت کند. علاوه بر این جک های پارکینگی مختلف با قدرت موتورهای مختلف برای اندازه های مختلف درب تولید می شود تا قابلیت جابجایی درب های سنگین را داشته باشد. بنابراین هنگام خرید جک درب پارکینگ باید به این چند فاکتور توجه کنید. همچنین علاوه بر در نظر گرفتن قیمت خود جک، باید هزینه های اضافی مانند هزینه نصب جک درب پارکینگ و سرویس ماهیانه آن را نیز در نظر بگیرید.


برندهای فروش جک درب پارکینگی

از پرفروش ترین برندهای جک درب پارکینگ می توان به برندهای ایرانی و همچنین برندهای خارجی اشاره کرد.امروزه با گسترش شرکت های تولید کننده و عرضه کننده جک پارکینگی در سراسر جهان، شما با تنوع زیادی از جک های پارکینگی برای خرید مواجه هستید. می توان گفت تعدادی از بهترین جک های درب پارکینگ ایرانی توسط برندهای معروفی تولید می شوند. همچنین تعدادی از بهترین جک های درب ایتالیایی توسط برخی از برندهای معتبر ایتالیایی که در ایران نیز نمایندگی دارند، تولید می شوند.علاوه بر این، برند آلمانی در تولید جک های اصلی درب پارکینگ با کیفیت بالا سرآمد است.


نکته مهمی که قبل از خرید باید به آن توجه کرد، خرید از شرکت های ارائه دهنده گارانتی،خدمات پس از فروش، تعمیر درب اتوماتیک و نمایندگی اصلی این محصولات است. با وجود اینکه بهترین جک درب اتوماتیک را خریداری خواهید کرد اما این جک ها طول عمر متفاوتی دارند و مانند سایر مواد مصرفی دچار مشکل خواهید شد.


کلام آخر

سابقه جک درب اتوماتیک در کشور ما حدود 20 سال است اما تولید جک در ایران قدمت زیادی ندارد.زمانی که شرکت های ایرانی تازه شروع به تولید این محصولات کردند، تقریبا اکثر مردم نمی توانستند به کیفیت، کارایی و طول عمر این جک ها اعتماد کامل داشته باشند، اما به تدریج کیفیت این جک ها را ارتقا دادند و این محصولات را با قیمت مناسب عرضه کردند. در بازار، این محصولات موفق می شوند جایگاه واقعی خود را در بازار به دست آورند.

 شاید یکی از دلایل بی اعتمادی به جک ایرانی، قیمت پایین آن نسبت به محصولات مشابه خارجی بود، اما به تدریج با اثبات کیفیت خود نسبت به بسیاری از برندهای خارجی، توانست خود را به خوبی در بازار تثبیت کند. همچنین جک ایرانی از استحکام نسبتا بالایی برخوردار است که این ویژگی می تواند به خوبی به آن در بازار فروش کمک و همچنین خیال مشتری را برای اعتماد به این محصول راحت کند.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد