انواع درب پارتیشن شیشه ای
  • 2023-09-11

انواع درب پارتیشن شیشه ای

منظور از پارتیشن های شیشه ای  همان جدا کننده هایی هستند که برای جداسازی فضای داخلی خانه یا محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند.  با استفاده از  پارتیشن شیشه ای فضایی خصوصی برای مصرف کنندگان ایجاد می شود در واقع مهمترین مزیت استفاده از پارتیشن شیشه ای ایجاد حریم خصوصی و عبور نور از فضای خارجی به داخلی است.

از نکات مهم و قابل توجه در انتخاب پارتیشن های شیشه ای انتخاب  نوع درب آن است که برای شما کارآیی مناسبی داشته باشد. البته درب پارتیشن شیشه ای انواع متنوعی دارد که می توان هر کدام از درب پارتیشن را با توجه  به فضا و نظر کارفرما انتخاب کرد. در این مقاله از سایت اسمارت کو قصد داریم شما را با  انواع درب پارتیشن شیشه ای آشنا کنیم تا با توجه به اطلاعاتی که ما در این مقاله ارائه می دهیم بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

درب شیشه ای پارتیشن

درب پارتیشن شیشه ای از دو قسمت متحرک و ثابت تشکیل شده است در واقع درب پارتیشن به حالت متحرک می باشد. البته درب پارتیشن ممکن است از چوب، شیشه و ... ساخته شده باشد اما درب پارتیشن شیشه ای طراحی جدیدتر و به روزتری دارد که دارای مزیت های بیشماری است.

این روزها از درب پاراتیشن شیشه ای بسیار استفاده می شود و آن هم به دلیل مزیت هایی است که این درب در زمان استفاده با خود به همراه دارد. یکی از مهمترین مزیت های درب پارتیشن شیشه ای این است که به دلیل استفاده از شیشه مات، شیشه شفاف و رنگی در آن فضای محیط روشن تر خواهد شد و نور طبیعی به خوبی فضای را احاطه خواهد کرد. با روشن شدن فضای محیط توسط نور طبیعی بدین شکل در انرژی صرفه جویی خواهد شد.

 

 

انواع درب پارتیشن شیشه ای

 

در زمان انتخاب و خریداری درب شیشه ای اتوماتیک باید به فریم ، نوع شیشه و نوع پروفیل پارتیشن  توجه داشته باشید و البته به نوع درب پارتیشن نیز توجه داشته باشید. درب پارتیشن در دو حالت لولایی و ریلی ساخته می شود که هر کدام از این دو درب با توجه به سلیقه کارفرما و شرایط فضا انتخاب می شوند. در ادامه به شرح مختصری از هر دو درب خواهیم پرداخت.

 

انواع درب پارتیشن شیشه ای

 

درب لولایی پارتیشن شیشه ای

از گذشته تا به امروز مرسوم ترین و پرکاربرد ترین درب پارتیشن شیشه ای درب لولایی است. طراحی این درب بدین شکل است که این نوع درب شیشه ای داخلی یک فریم قرار می‌گیرد و توسط یراق آلات از یک طرف فریم به پارتیشن متصل می‌شود و از طرف دیگر درب باز و بسته می‌شود. البته ناگفته نماند که همه این اتصالات در درب پارتیشن شیشه ای به صورت توکار انجام می‌شود به همین علت از بیرون دیده نمی‌شود. از نکات مورد توجه  در استفاده از این درب قابلیت قفل دار شدن آن در فضاهایی است که امنیت بیشتری مورد نیاز است. استفاده از این درب نسبت به درب پارتیشن ریلی به صرفه تر است که به همین علت پراستفاده ترین درب شیشه ای در محیط خانه و محل کار استفاده می شود.

درب ریلی پارتیشن شیشه ای

طراحی درب ریلی پارتیشن شیشه ای به صورت ریلی است که در طراحی ان از یراق آلات توکار استفاده شده که به صورت یک کشو باز و بسته می شود. جالب است بدانید این درب طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد که از طرفی نیز استحکام بالایی نیز برخوردار است.

از مهمترین مزیت های استفاده از این درب این است که برعکس درب لولایی نیازی به فضای باز و بسته شدن ندارد که همین موضوع موجب می‌شود این درب در فضاهای کوچک و باریک نیز کاربرد داشته باشد. همچنین این درب نیز مانند درب لولایی به صورت فریم دار و فریم لس قابل نصب است.

 

فریم مورد استفاده در درب پارتیشن شیشه ای

 

از فریم های مختلفی در ساخت هر دو نوع درب ها  استفاده می شود، البته آلومینیوم ضد زنگ که مقاومت و کیفیت بسیار بالایی دارد برای  فریم درب پارتیشن ها  بسیار مناسب است.

البته در فضاهایی که درب پارتیشن و فریم آن نیاز به مقاومت بالاتری در برابر آب و هوا دارد بهتر است از متریال استیل به عنوان فریم درب پارتیشن استفاده می‌کنیم  به این دلیل که فریم استیل در هر شرایط آب و هوایی مقاوت بالایی دارد و دچار خوردگی و زنگ زدگی نیز نمی‌شود . البته جالب است بدانید که آلومینیوم نسبت به استیل مقرون به صرفه تر است که بسته به شرایط آب و هوایی به کار می رود.

 

شیشه مورد استفاده در درب شیشه ای پارتیشن

معمولا در فضاهایی که تردد افراد زیاد است و  پر رفت آمد بوده  مانند ادارات و شرکت ها پارتیشن نصب می‌شود و  البته در نصب پارتیشن باید به امنیت مصرف کنندگان نیز توجه داشت، به همین دلیل باید از شیشه های نشکن و یا با مقاومت بسیار بالا  در درب پارتیشن شیشه ای استفاده کنیم.  در این بین شیشه های سکوریت و لمینت مقاومت بالایی دارند و  در تامین و حفظ امنیت نیز بهترین انتخاب ها برای درب شیشه ای هستند.

برای ایجاد جلوه زیباتر در دکوراسیون داخلی می توان از شیشه های رنگی در درب پارتیشن شیشه ای استفاده کرد. البته برای حفظ حریم خصوصی افراد نیز استفاده از شیشه مات بهترین اتخاب است. البته در محیط های اداری می توان برای توسعه کسب و کار خود با درج لوگو بر روی درب پارتیشن کسب و کار خود را گسترش دهید.

 

شیشه مورد استفاده در درب شیشه ای پارتیشن

 

مزیت های درب پارتیشن شیشه ای

این روزها استفاده از درب پارتیشن شیشه ای به دلیل کارآیی بالایی که دارد بسیار رایج است و در اکثر خانه ها و محیط کاری از جمله ادارات برای تقسیم کردن فضای داخلی و ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد ار درب پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. در ادامه برخی از مزیت های استفاده از درب پارتیشن شیشه ای را برای شما بیان می کنیم.

ایجاد فضای بیشتر

از بارزترین مزیت های درب پارتیشن شیشه ای ایجاد فضای بیشتر در خانه و محیط کاری است. درب پارتیشن لولایی در زمان نصب به فضای کمی نیاز دارد اما درب های کشویی به صورت جانبی قابل اجرا هستند. در زمان جابجایی یا بازسازی وسایل بزرگ از اتاقی به اتاق دیگر استفده از درب پارتیشن شیشه ای بسیار  می تواند مفید واقع شود. پارتیشن های دیواری کامل بین اتاق ها قرار می گیرد که با استفاده از درب های کشویی این امکان را  به شما می دهد که دو فضای کوچکتر و صمیمی یا یک فضای بزرگ در محیط اجرا ایجاد کنید.

 

کاهش مصرف انرژی

استفاده از درب پارتیشن شیشه ای نور محیط را به خوبی در فضای مورد استفاده عبور می دهد درب های پارتیشن شیشه ای فضای بیشتری را ایجاد می کنند در حقیقت این درب ها با شیشه ای که در آنها بکار می رود مانند آینه های بزرگ عمل می کنند. از طرفی با عبور نور طبیعی از شیشه های درب پارتیشن، نیاز به مصرف انرژی الکتریکی کاهش می یابد که در نتیجه قبوض انرژی نیز همچنین کاهش می یابد.

 

طراحی متنوع

درب های پارتیشن شیشه ای به دو صورت لولایی و کشویی وجود دارند که هر کدام از این درب های نیز به نوعی دارای تنوع بالایی از طراحی را دارند. هر کدام از این درب های با توجه به طراحی که دارند و همچنین با توجه به شرایط محیط خانه و محل کار قابل نصب هستند.

 

جنس شیشه ی بکار رفته در ساخت درب پاریتشن شیشه ای

درب پارتیشن شیشه ای اغلب در خانه و محل های پرتردد همچون محیط اداری قابل نصب و اجرا هستند. بنابراین در محیط پرتردد امکان برخورد و ضربه به این درب زیاد است. بنابراین برای حفظ امنیت افراد و همچنین در امان ماندن افراد از خطرات احتمالی باید از شیشه های مقاوم و نشکن در درب پارتیشن شیشه ای استفاده کرد.

شکستگی و به خطر افتادن جان افراد از جمله مواردی است که باید برای جلوگیری از چنین پیشامدهایی در جنس درب شیشه ای پارتیشن دقت زیادی داشته باشید. شیشه سکوریت و لمینت مقاومت خیلی بالایی در برابر ضربه و برخورد افراد و اجسام دارند که می توان از آنها در درب شیشه ای پارتیشن استفاده کرد. البته برای متناسب کردن درب پارتیشن با دکوراسیون نیز می توانید از شیشه رنگی، مات و طرح دار در درب پارتیشن استفاده کنید.

 

یراق آلات به کار رفته در درب پارتیشن شیشه ای

در درب پارتیشن شیشه ای در زمان نصب از یراق آلات مختلفی استفاده می شود که البته وجود این یراق آلات نقش قابل توجهی در دکوراسیون محیط کاری دارد. البته اگر یراق آلات و شیشه بکار رفته در درب پارتیشن با هم متناسب باشد زیبایی خاصی به محیط دکوراسیون داده می شود. البته متخصصان و تولید کنندگان ایرانی همیشه تلاششان براین است که یراق آلات و شیشه به کار رفته در درب پارتیشن شیشه ای با هم متناسب باشد. تنوع و کیفیت در محصولات ایرانی حرف اول را می زند که البته یراق آلات مورد استفاده در درب پارتیشن دوام و کیفیت بالایی نیز دارد  که البتته کارآیی درب پارتیشن شیشه ای نیز چندین برابر می شود.

 

انواع یراق آلات درب پارتیشن شیشه ای

 

از متریال های متفاوتی  برای نصب پارتیشن شیشه ای استفاده  می شود.  البته یکی از مواردی که در زمان تهیه این یراق آلات باید به آن توجه کنید، کیفیت آن ها است که اهمیت بالایی دارد.البته جنس یراق آلات باید طوری باشد که پس از نصب و به مرور زمان دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشوند. از یراق آلات مورد استفاده در درب پارتیشن شیشه ای می توان به  آهن کشی، چسب های مخصوص یو وی ، لولا به منظور نصب پارتیشن ها، استوپ، دستگیره پارتیشنی و فریم اشاره کرد.

البته به این نکته توجه کنید که نوع پارتیشن شیشه ای از قبیل ریلی بودن و… برای نصب و اجرا نیاز به یراق آلات مخصوص به خود  را دارند و ممکن است در برخی از موارد یراق آلاتی اضافه تر و یا کم تر بکار رود . مهم ترین یراق آلاتی که در درب پارتیشن شیشه ای بکار می رود شامل دستگیره، آهن کشی، قفل، فریم، لولا، استوپ و چسب یو وی است.

 

انواع یراق آلات درب پارتیشن شیشه ای

 

 

عوامل موثر در قیمت درب پارتیشن شیشه ای

شاید در زمان پارتیشن درب شیشه ای این سوال برای شما ایجاد شود که درب پارتیشن شیشه ای چه قیمتی دارد؟ البته در ابتدا باید بدانید که برخی از عوامل هستند که بر روی قیمت درب پارتیشن تاثیر می گذارند. بهتر است بدانید که قیمت درب پارتیشن شیشه ای بر اساس متر مربع نیز محاسبه می شود. البته نوع ساختار درب پارتیشن و تعداد درب ها روی قیمت نهایی پارتیشن ها نیز تاثیر بسزایی دارند.  البته نوع متریال به کار رفته  اعم از چهارچوب، دستگیره و لولا و نام برند نیز بر قیمت نهایی درب پارتیشن تاثیر می گذارند.

 

کاربرد پارتیشن شیشه ای

 

درب پارتیشن شیشه ای معمولا با هدف  جدا کردن کردن  فضای محیط کاری و  افزودن اتاق های بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گیرد.البته نوع جداسازی در ادارات، فضای کاری را حرفه ای تر نشان می دهد. از طرفی شفاف بودن شیشه درب پارتیشن فضای کاری را بزرگ تر نشان می دهد که کارمندان نیز رضایت بیشتری از محیط کاری خواهند داشت.

از مهم‌ترین مشخصات درب پارتیشن شیشه ای می توان به  مقاومت بالای آن در برابر صدا، گرما و سرما اشاره کرد. بهتر است بدانید که در کناره‌های این درب از درزگیر استفاده می شود که بدین طریق می توانید از عایق صدا و هم عایق حرارت آن بهره مند شوید. استقامت بالا و نشکن بودن درب پارتیشن شیشه ای اهمیت بالایی دارد که در حفظ سلامت افراد نیز نقش بسزایی دارد.

 

سخن پایانی

استفاده از درب پارتیشن شیشه ای در خانه و محیط کاری برای جداسازی فضا و ایجاد فضای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این روزها از درب پارتیشن شیشه ای بسیار استفاده می شود و آن هم به دلیل مزیت هایی است که این درب در زمان استفاده با خود به همراه دارد. یکی از مهمترین مزیت های درب پارتیشن شیشه ای این است که به دلیل استفاده از شیشه مات، شیشه شفاف و رنگی در آن فضای محیط روشن تر خواهد شد و نور طبیعی به خوبی فضای را احاطه خواهد کرد. با روشن شدن فضای محیط توسط نور طبیعی بدین شکل در انرژی صرفه جویی خواهد شد.

 در زمان انتخاب و خریداری درب پارتیشن شیشه ای باید به فریم ، نوع شیشه و نوع پروفیل پارتیشن  توجه داشته باشید و البته به نوع درب پارتیشن نیز توجه داشته باشید. درب پارتیشن در دو حالت لولایی و ریلی ساخته می شود که هر کدام از این دو درب با توجه به سلیقه کارفرما و شرایط فضا انتخاب می شوند. قیمت درب پارتیشن شیشه ای بر اساس متر مربع نیز محاسبه می شود. البته نوع ساختار درب پارتیشن و تعداد درب ها روی قیمت نهایی پارتیشن ها نیز تاثیر بسزایی دارند. البته برای استعلام گرفتن قیمت و سایر اطلاعات در مورد درب پارتیشن شیشه ای می توانید به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

 

 

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد