درب پارکینگ ریلی در مقایسه با درب پارکینگ بازویی (مزایا و معایب)
  • 2023-10-11

درب پارکینگ ریلی در مقایسه با درب پارکینگ بازویی (مزایا و معایب)

پیشرفت علم و فناوری همیشه در جهت راحتی بشر در حال توسعه است. یکی از این پیشرفت ها حوزه تولید و ساخت درب های برقی و اتوماتیک پارکینگی است. دو مدل مختلف درب پارکینگ اتوماتیک در بازار وجود دارد. دو نمونه عبارتند از: درب پارکینگ ریلی و درب پارکینگ بازویی. در این مقاله ابتدا مزایا و معایب هر یک از انواع درب ها را توضیح می دهیم و سپس با مقایسه آنها بهترین مورد استفاده را به شما معرفی می کنیم. پس اگر تصمیم به نصب درب اتوماتیک برای پارکینگ خود گرفته اید تا پایان این مقاله از سایت اسمارت کو با ما همراه باشید و سپس تصمیم خود را بگیرید.


ویژگی های منحصر به فرد درب های پارکینگ ریلی

یکی از بهترین و جدیدترین نمونه درب های برقی و اتوماتیک درب پارکینگ ریلی می باشد. ویژگی اصلی و منحصر به فردی که این درب ها را از نمونه های مشابه متمایز می کند فضای کوچکی است که اشغال می کنند. از درب های پارکینگی ریلی می توان به عنوان درب انواع کابینت، کمد، اتاق و ... استفاده کرد اما یکی از کاربردهای اصلی این نوع درب ها به عنوان درب بزرگ و سنگین برای پارکینگ ها و کارخانه ها می باشد.


نحوه عملکرد درب پارکینگ ریلی

جک درب پارکینگ ریلی  به گونه ای طراحی شده اند که کمترین فضا را اشغال می کنند. شاخه های ریلی در قسمت بالایی درب پارکینگ ریلی نصب شده است. این انشعابات به درب اجازه می دهد تا از طریق قرقره ها روی ریل های تعبیه شده حرکت کند. شاخه ها و قرقره های طراحی شده برای درب های پارکینگ ریلی می توانند محدودیت های وزنی خاصی را تحمل کنند. بنابراین، شما باید بر اساس نوع و وزن دربی که قصد استفاده از آن را دارید، قرقره ها و شاخه های ریلی را سفارش دهید. قرقره ها و شاخه های درب پارکینگ ریلی معمولاً وزن درب از 150 تا 1500 کیلوگرم را تحمل می کنند.

 

 نحوه عملکرد درب پارکینگ ریلی


ویژگی های ظاهری درب پارکینگ ریلی

طیف گسترده ای از نمونه های درب پارکینگ ریلی با ظاهری متفاوت در بازار وجود دارد. شما می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود درب ریلی مناسب پارکینگ یا کارخانه خود را انتخاب کنید. البته یک نکته بسیار مهم این است که در هنگام انتخاب درب پارکینگی ریلی باید به فضای نصب این درب توجه کنید. از آنجایی که این درها به موازات دیوار کنار در حرکت می کنند، طول دیوار نباید از طول درب پارکینگ ریلی کوتاهتر باشد.اگر درب پارکینگ ریلی بیشتر از طول دیوار کناری باشد، درب به دیوار می چسبد و باز نمی شود.


مکانیزم عملکرد درب پارکینگ ریلی

درب های پارکینگ ریلی دو عملکرد را انجام می دهند. 1. باز شدن دستی و 2. باز شدن خودکار.
روش اول باز کردن درب پارکینگ ریلی نیاز به قدرت زیادی دارد و باید هر بار که از ماشین خارج می شوید از ماشین پیاده شده و آن را باز کنید. از طرفی در روش دوم از برق برای بازکردن درب پارکینگ ریلی استفاده می شود. در این روش می توانید از ریموت کنترل برای باز و بسته شدن خودکار درب استفاده کنید. علاوه بر این، برنامه‌های ویژه‌ای را می‌توان بر روی تلفن شما نصب کرد تا به‌طور خودکار پارکینگ‌های ریلی را باز و بسته کنند.


سیستم برق اضطراری درب پارکینگ ریلی

درهای پارکینگ ریلی همچنین می توانند به منبع تغذیه اضطراری مجهز شوند. در این حالت درب پارکینگ ریلی به باتری متصل می شود و حتی در زمان قطع برق می توانید درب پارکینگ ریلی را بطور خودکار باز و بسته کنید.
درب پارکینگ ریلی به گونه ای طراحی شده است که حتی در صورت از کار افتادن باتری اضطراری یا عدم استفاده از باتری در هنگام قطع برق، درب پارکینگ را می توان به صورت دستی باز کرد.در این حالت می توانید از کلید و اهرم برای باز کردن درب استفاده کنید.


درب پارکینگ ریلی با سرعت بالا و صدای کم

از آنجایی که درب پارکینگ ریلی فقط در یک مسیر مشخص و کوتاه حرکت می کند، سرعت باز شدن آن بسیار بالا بوده و میزان اصطکاک و ضربه با اجسام خارجی بسیار کم است. اصطکاک کم باعث می شود درب پارکینگ ریلی هنگام باز و بسته شدن بسیار بی صدا باشد.


درب پارکینگ بازویی

ما دستورالعمل های جامعی را در مورد درب های پارکینگ ریلی به شما ارائه می دهیم. حال بیایید درب پارکینگ بازویی را معرفی کنیم و آن را با درب پارکینگ ریلی مقایسه کنیم. همانطور که از نام آن پیداست، درب های پارکینگ بازویی با کمک جک بازویی شکل باز و بسته می شوند. این جک ها از یک طرف به درب و از طرف دیگر به دیوار مجاور متصل می شوند. هنگامی که از کنترل از راه دور یا تلفن همراه خود برای باز کردن درب پارکینگ بازویی استفاده می کنید، بازوها مانند لولای در عمل می کنند و درب بازویی باز می شود. درب پارکینگ بازویی با باز شدن 90 درجه حرکت می کند که بزرگتر از درب پارکینگ ریلی است.


درب های پارکینگ بازویی در دو مدل تک و دو لنگه عرضه می شوند.درهای لولایی فقط جک دارند و درب روی لولا می چرخد. از طرف دیگر درهای دوتایی دارای دو بخش هستند که هر کدام با جک باز و بسته می شوند.
درب های پارکینگ بازویی فضای بیشتری نسبت به درب های پارکینگ ریلی اشغال می کنند. به عنوان مثال، اگر یک درب پارکینگ بازویی با لولاهای 5 متری دارید، درب برای باز شدن به 5 متر فضا نیاز دارد. در مقایسه، یک درب پارکینگ دو لولایی پنج متری بازویی در هنگام باز شدن، 2.5 فضا را در هر طرف اشغال می کند.


مکانیزم عملکرد درب پارکینگ بازویی

درب های پارکینگ بازویی از طریق کنترل از راه دور یا برنامه موبایل باز و بسته می شوند، درست مانند درب های پارکینگ ریلی. در این نوع درب ها می توانید در صورت قطع برق از باتری های اضطراری نیز استفاده کنید.
البته توجه داشته باشید که بر خلاف درب های پارکینگ ریلی، باز کردن دستی درب بازویی فرآیند بسیار دشواری است. در این نوع درب ها برای باز شدن به صورت دستی باید فشار زیادی به جک وارد شود که این عامل باعث تغییر شکل آنها می شود.

 

 مکانیزم عملکرد درب پارکینگ بازویی


درب پارکینگ بازویی به روشی مشابه درب پارکینگ ریلی باز و بسته می شود اما با سرعت بسیار کمتری نسبت به درب ریلی.بازویی سرعت درب پارکینگ کم است زیرا درب فاصله زیادی برای باز و بسته شدن دارد. علاوه بر این، دلیل دیگری که باعث می شود درب های پارکینگ به آرامی باز و بسته شوند، وزن زیاد این گونه درب ها است. وزن کل درب بازویی فقط روی جک تاثیر می گذارد و این عامل باعث می شود جک کندتر حرکت کند.


در نهایت، یکی از ویژگی های برجسته درب های پارکینگ بازویی این است که مجهز به سنسور حرکت هستند. این سنسورها از بسته شدن خودکار درب زمانی که جسمی در بین آن وجود دارد جلوگیری می کند.


کدام درب برای خرید و نصب بهتر است؟ درب پارکینگ ریلی یا بازویی؟

در این مقاله به ویژگی های درب پارکینگ ریلی و بازویی پرداختیم. شما باید بر اساس کاربری و سلیقه خود درب پارکینگ مناسب را انتخاب کنید. در این بخش مقایسه نهایی بین درب های پارکینگ ریلی و بازویی را ارائه خواهیم داد

. آ. اگر دیوار کنار درب ورودی پارکینگ شما فضای کافی برای حرکت موازی درب دارد، بهتر است از درب پارکینگ ریلی استفاده کنید. در غیر این صورت، درب های پارکینگ بازویی توصیه می شود.
ب. هر دو درب پارکینگ ریلی و بازویی مجهز به حسگر حرکتی و باتری اضطراری هستند و از این نظر تفاوتی بین آنها وجود ندارد.
ج. در صورت قطع برق و نداشتن باتری اضطراری، درب پارکینگ ریلی به راحتی با کلید و اهرم باز می شود، اما درب پارکینگ بازویی در این شرایط به سختی باز می شود.
د. درب های پارکینگ ریلی بسیار ایمن تر از درب های پارکینگ بازویی هستند و به اجبار باز نمی شوند.
ه- سرعت باز و بسته شدن درب های پارکینگ ریلی بسیار بیشتر از درب های پارکینگ بازویی است.
و. درب پارکینگ ریلی و بازویی بی صدا باز و بسته می شود.
ز. اصطکاک بین درب پارکینگ ریلی و اجسام خارجی کمتر از اصطکاک درب پارکینگ بازویی است این عامل منجر به طول عمر بیشتر درب پارکینگ ریلی می شود.

چه زمانی باید به تعویض درب های اتوماتیک فکر کنیم؟

عملکرد درب های اتوماتیک الکترونیکی و هوشمند است، بنابراین ممکن است درب ها بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببینند. در این صورت درب اتوماتیک نیاز به تعویض دارد. درب های اتوماتیک در مکان هایی با ترافیک زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است کیفیت قطعات درب اتوماتیک بنا به عوامل مختلفی کاهش یابد.درب های اتوماتیک دو مشکل دارند یکی اینکه درب باز نمی شود و دیگری اینکه درب اتوماتیک خود به خود باز می شود. این مشکلات حاکی از وجود مشکل در درب اتوماتیک است و باید اقدامات موثری برای تعمیر آن انجام شود.


آسیب های جبران ناپذیر درب های اتوماتیک را بشناسید.

امروزه از درب های اتوماتیک در ورودی ساختمان ها برای جلوگیری از تردد و تجمع و همچنین به دلایل ایمنی استفاده می شود. دلایلی که باعث می شود چنین درهایی دچار اختلال شوند و نیاز به تعویض خودکار درب داشته باشند عبارتند از عدم تراز درب، شل بودن تسمه، خرابی موتور درب برقی، تنظیمات نادرست درب و غیره. درک عواملی که باعث خرابی درب اتوماتیک می شوند می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا قطعات آن قابل تعویض هستند یا اینکه آیا درب نیاز به تعویض دارد.


ایرادات اساسی در عملکرد درب

ممکن است مشکل اساسی در عملکرد درب اتوماتیک وجود داشته باشد، جایی که درب خود به خود باز و بسته می شود. یا اصلاً در باز نمی شود. در واقع، دلایل مشکلات خرابی درب اتوماتیک متنوع است. احتمال خراب شدن قسمتی از کنترلر درب اتوماتیک به نام رادار اپراتور وجود دارد. رادار اپراتور از فناوری مادون قرمز استفاده می کند.اگر قسمت رادار اپراتور در معرض نور خورشید باشد، درب به طور خودکار باز و بسته می شود. البته خرابی سنسور می تواند در عملکرد درب اتوماتیک نیز مشکل ایجاد کند. درب های اتوماتیک دارای انواع مختلفی از سنسورها هستند. هر سنسور عملکردهای متفاوتی دارد. از مهم ترین سنسورها می توان به سنسورهای نوری و ...اشاره‌ کرد. کارشناسان مجرب می توانند ایرادات درب را بررسی کنند.

 

 ایرادات اساسی در عملکرد درب


خرابی موتور درب برقی

یکی از رایج ترین مشکلات درب های اتوماتیک خرابی موتور درب است. اگر با این مشکل مواجه شدید، باید موتور درب را بررسی کنید. ابتدا باید موتور درب را روشن کنید تا تنظیمات درب به حالت اولیه بازگردد. اگر راه اندازی مجدد درب اتوماتیک مشکل را حل نکرد، انکودر درب باید تعویض شود. اگر در باز کردن درب مشکل دارید، درب اتوماتیک را تعویض کنید. تشخیص علت خرابی درب اتوماتیک به یک متخصص با تجربه نیاز دارد.


قطعات درب برقی آسیب دیده

یکی از اجزای درب اتوماتیک تسمه است که با گذشت زمان ممکن است شل شود. شل بودن تسمه یا آسیب به یکی از اجزای درب ممکن است عملکرد را مختل کند.برای رفع این مشکل، باید تسمه را در جای خود محکم کنید. تسمه های مورد استفاده در درب های اتوماتیک از کیفیت بالایی برخوردار بوده و معمولاً در مدت زمان طولانی نیاز به تعویض دارند. با گذشت زمان، این تسمه ها تعویض می شوند و پس از تعویض، درب مانند روز اول کار می کند. حتماً چند تسمه یدکی برای در های خود خریداری کنید تا در صورت آسیب دیدن آنها را تعویض کنید.


چه زمانی برای تعویض درب اتوماتیک تصمیم بگیریم؟

درست است که درب های اتوماتیک عمر طولانی دارند، اما درب های اتوماتیک ممکن است به دلیل کارایی بالا یا عوامل مختلف دیگر دچار مشکل شوند و قابل تعمیر نباشند، بنابراین درب های اتوماتیک نیاز به تعویض دارند. در صورت عدم تعویض درب اتوماتیک مشکلات زیادی پیش خواهد آمد و در صورت قدیمی بودن درب اتوماتیک ممکن است امکان تعمیر لوازم جانبی درب وجود نداشته باشد زیرا لوازم درب کاملا فرسوده و مستهلک شده است. اگر تعمیر درب گران است یا روز اول بعد از تعمیر، کار نمی کند باید آن را تعویض کنید. گاهی اوقات هزینه های تعمیر بیشتر از قیمت خرید است.


آخرین کلام

در این مقاله ویژگی های درب پارکینگ ریلی و بازویی توضیح داده شده است. برای خرید و نصب مناسب ترین نمونه می توانید مشخصات این دو درب را با هم مقایسه کنید. شرکت ما یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید انواع درب اتوماتیک، لوازم جانبی و تعمیرات می باشد. پرسنل این شرکت به طور منظم دوره های تعمیر و نگهداری حرفه ای و عیب یابی درب های اتوماتیک را در سوئیس می بینند. برای خرید طیف گسترده ای از درب های اتوماتیک می توانید از کارشناسان مجرب ما مشاوره بگیرید. محصولات این شرکت شامل ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد