درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می شود؟
 • 2024-04-20

درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می شود؟

همان گونه که می دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، وسایل و تجهیزاتی پدید آمده اند که رفاه حال انسان ها را بیشتر کرده و البته زندگی راحتی را برای ما رقم می زنند. به صورت کلی یکی از تجهیزاتی که امروزه در زندگی انسان ها تاثیر بسزایی دارد، درب های اتوماتیک تاشو است که انواع و اقسام مختلف آن را در محیط های خاص مشاهده کرده اید. به صورت کلی می توان اذعان داشت که درب شیشه ای اتوماتیک تاشو، از جمله درب های بسیار پر کاربرد و زیبا برای استفاده در محیط های مختلف است!

در واقع درب های اتوماتیک تاشو با شیشه های شفاف و ساختار بسیار خاصی که دارند، زیبایی بی حد و مرزی را به محیط مورد نظر می بخشند و در عین حال، قابلیت عبور نور را نیز دارا می باشند و بدین ترتیب هر محیطی که از این درب استفاده نماید، در صورت وجود نور طبیعی، می تواند از نور طبیعی محیط نیز بهره مند گردد. کاربردهای اصلی این درب ‌های اتوماتیک بسیار زیبا و کاربردی در فضاهای تجاری، اداری و مسکونی می باشد.

از طرف دیگر باید اشاره شود که درب اتوماتیک تاشو با امکان تا شدن، برای داخل دهانه های کم عرض گزینه ای مناسب و کاربردی خواهد بود. به دلیل آن که این نوع درب اتوماتیک شیشه ای راه حل منحصر به فردی برای راهروها ، کریدورها و ورودی هایی ست که برای نصب سایر درب های اتوماتیک، محدودیت جدی در ان ها وجود دارد. در این مقاله از وب سایت اسمارت کو قصد داریم تا به سوال پر تکرار شما عزیزان یعنی درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می شود؟ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

درب اتوماتیک تاشو چیست و چه کاربردی دارد؟!

 

به صورت کلی باید یک نکته بسیار مهم را خدمت شما عزیزان عرض کنیم، بدین صورت که استفاده از درب اتوماتیک تاشو در مکان هایی خواهد بود که با مشکل محدودیت فضا روبرو باشند و مکان زیادی برای قرار دادن درب های معمولی نباشد. شایان ذکر است که به لحاظ ساختاری درب اتوماتیک تاشو ظاهری بسیار شبیه به دربهای اتوماتیک لولائی دارند اما با این درب ها نیز تفاوت هایی خواهند داشت.

تفاوت بدین صورت است که هر لت آن به دو قسمت تقسیم می گردد و دو قسمت حاصل به یک دیگر لولا شده اند و در انتها نیز به جای دو لت نصب شده به دیوار، دو لت لولا شده به دیوار های اطراف و یک لت لولا شده به هر یک از این لت ها وجود خواهد داشت. تمامی اینها از جمله تفاوت های بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو با درب های لولائی است. در بعضی از موارد هم لازم است که تنها درب به یک سمت دیوار نصب گردد، که در این حالت درب شامل دو لت لولا شده به یکدیگر می باشد که یکی از آنها به یک سمت دیوار لولا شده است. از جمله کاربردهای بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو به شرح زیر خواهد بود:

 

درب اتوماتیک تاشو چیست و چه کاربردی دارد؟!

 

پارکینگ های مختلف

 

یکی از کاربردهای بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو استفاده از آن در پارکینگ های مختلف است. شایان ذکر می باشد که درب ‌های اتوماتیک تاشو به عنوان درب ‌های ورود و خروج در پارکینگ ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها برای پارکینگ گزینه ای مناسب است به دلیل آن که این درب ‌ها باز و بسته خواهند شد تا اجازه ورود و خروج از پارکینگ به وسایل نقلیه داده شود و از دسترسی غیر مجاز جلوگیری به عمل آید. برای دریافت مشاوره و مشاهده محصولات بیشتر جک پارکینگی روی لینک کلیک نمایید.

 

ساختمان ها و مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری

 

یکی دیگر از کاربردهای اساسی درب اتوماتیک تاشو، بهره گیری از این درب ها در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. به صورت کلی این درب ‌ها به ساکنان و بازدید کنندگان امکان ورود و خروج را فراهم می آورند و امنیت ساختمان را به طرز قابل توجهی بهبود می بخشند.

 

فرودگاه‌ ها، ترمینال ها و ایستگاه‌ های اتوبوس

 

شایان ذکر می باشد که بهره گیری از درب های اتوماتیک تاشو در فرودگاه‌ ها، ترمینال ها و ایستگاه‌ های اتوبوس به منظور ورود و خروج نیز رایج است. این درب‌ ها به سهولت و سرعت تردد مسافران و وسایل نقلیه در این مکان ‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

 

مراکز خرید، تجاری و اداری

 

در مراکز خرید و فروشگاه ‌ها، درب ‌های اتوماتیک تاشو برای جدا کردن محیط های مختلف و همچنین ورود و خروج مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت کلی درب های اتوماتیک تاشو برای مراکز خرید گزینه ای بسیار مناسب است به دلیل آن که این درب ‌ها از دیدگاه زیبایی و کارآیی به بهبود تجربه خرید مشتریان کمک شایانی خواهند کرد.

 

محیط ها و مکان های صنعتی

 

در محیط ‌های صنعتی مانند کارخانه ‌ها ، انبارها و فضاهای بزرگ دیگر، از درب ‌های اتوماتیک تاشو برای مدیریت تردد و کنترل دسترسی به مناطق مختلف بهره گیری می گردد و این درب ها در محیط های صنعتی علاوه بر زیبایی فضا، امنیت و آسایش را به ارمغان می آورند.

 

محیط ها و مکان های صنعتی

 

مکان های ورزشی و مراکز آموزشی

 

همان گونه که می دانید استفاده از درب اتوماتیک تاشو در ورزشگاه ‌ها ، استادیوم ‌ها و سایر مکان‌ های ورزشی برای ورود و خروج تماشاگران و ورزشکاران مورد استفاده قرار می ‌گیرند. از طرف دیگر استفاده از درب اتوماتیک تاشو در مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ‌ها به منظور کنترل تردد دانش‌آموزان و افراد مرتبط با مرکز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. به خاطر داشته باشید که درب ‌های اتوماتیک تاشو به عنوان یک راهکار بسیار مناسب و کاربردی و ایمن به منظور مدیریت تردد افراد و وسایل نقلیه در مکان‌ های مختلف استفاده می شود و هدف از استفاده آن بهبود امنیت ، کارایی و راحتی افراد خواهد بود.

 

فروشگاه ها و ساختمان های اداری:

 

درب ‌های اتوماتیک شیشه‌ ای تاشو در ورودی فروشگاه‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد، می توان مشتریان را به فروشگاه ها در هر نوع کاربری جلب نماید. از طرف دیگر این درب ‌ها در ورودی ساختمان‌ های اداری برای راحتی کارکنان و مراجعه ‌کنندگان نصب خواهند شد.

 

بیمارستان ها و مراکز درمانی:

 

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو، استفاده از آن در بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد. در واقع در بخش ‌های مختلف بیمارستان ‌ها، از جمله در واحد های مراقبت و ورودی‌ ها، از درب ‌های اتوماتیک تاشو استفاده می ‌شود تا رفت و آمد پزشکان و بیماران و سایر افراد راحت تر گردد.

 

ایستگاه‌ های عمومی :

 

در ورودی ایستگاه‌ های قطار و مترو نیز از این نوع درب ‌ها به عنوان راهی برای کنترل تردد مسافران استفاده می‌ گردد و استفاده از این درب ها به عنوان یک درب کاربردی و ویژه رایج است.

 

خلاصه ای از موارد بهره برداری از درب اتوماتیک تاشو:

 

همان گونه که در فوق اشاره کردیم و شما مشاهده کردید، استفاده و بهره گیری از درب های اتوماتیک تاشو در محیط های مختلف بسیار است. به همین دلیل در زیر به صورت خلاصه دامنه کاربرد درب اتوماتیک تاشو را خدمت شما عزیزان بیان کرده ایم.

 • تفکیک فضاهای داخلی ساختمان مانندساختمان های مسکونی، اماکن اداری و تجاری و بیمارستان ها و…
 • استفاده در سرویس های بهداشتی ، سونای خشک و مرطوب
 • درب ورودی لابی و دود بند های ساختمان
 • استفاده به عنوان درب ورودی و خروجی پارتیشن ها
 • شیشه فروشگاه ها و ...

 

بخش های تشکیل دهنده درب اتوماتیک تاشو:

 

درب اتوماتیک تاشو از بخش های بسیار مختلفی طراحی و ساخته شده است که هر کدام از این بخش ها یا اجزای درب اتوماتیک تاشو، وظیفه خاصی را بر عهد خواهند داشت. از جمله اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک تاشو می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • شیشه - درب از شیشه ‌های شفاف و مقاوم طراحی و ساخته شده است که به محیط‌ مورد نظر زیبایی و ظاهری بسیار خاص و منحصر به ‌فرد می ‌بخشد. این شیشه ها باید از جنس شیشه های سکوریت باشند تا به هنگام شکستن نیز مقاومت مطلوبی داشته و جان افراد را تهدید نکنند.
 • قاب درب اتوماتیک تاشو – این نوع قاب درب از جنس فلزی (پروفیل ها) یا آلومینیوم ساخته می‌ شود و به منظور استحکام و پایداری درب، طراحی و ساخته می شود. قاب های فلزی نسبت به قاب های آلومینیومی وزن بیشتری دارند و در برخی از موارد گران تر خواهند بود.
 • مکانیزم تاشو - مکانیزم تاشو درب اتوماتیک را در حرکت قرار خواهد داد و همچنین امکان باز و بسته شدن آسان درب را فراهم می آورد.  
 • سیستم اتوماسیون – این سیستم در درب اتوماتیک تاشو وجود دارد که بتواند امکان کنترل درب از راه دور و همچنین استفاده و کاربری بسیار راحت و آسان را برای افراد فراهم نماید.

 

بخش های تشکیل دهنده درب اتوماتیک تاشو:

 

مزایا و معایب درب اتوماتیک تاشو

 

حال که در خصوص درب های اتوماتیک تاشو اطلاعاتی را به دست آوردید، لازم است که درباره مزایا و معایب این درب ها نیز با شما صحبت کنیم. شایان ذکر می باشد که از جمله مزیت های بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو نسبت به درب های اتوماتیک دیگر مانند درب های لولایی کاهش شعاع حرکتی و همچنین باز و بسته شدن آن ها خواهد بود. در واقع این درب ها برای مکان هایی که فضای بسیاری ندارند و به عبارتی فضای اشغالی کمتری دارند از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. 

از طرف دیگر سرعت عملکرد درب های اتوماتیک تاشو نسبت به سایر درب های اتوماتیک بسیار بیشتر و مناسب تر بوده و همچنین از قابلیت تردد بسیار بالا و بدون محدودیت برای استفاده های مداوم و نامحدود برخوردار است به همین دلیل است که از آن در محیط های تجاری و پر رفت و آمد استفاده می شود. به صورت کلی این قابلیت خاص یکی از دلایل عمده استفاده در محیط های پر ترافیک خواهد بود.

درب های اتوماتیک تاشو نسبت به سایر درب های اتوماتیک از صدای کمتری نیز برخوردار هستند. مکانیزم محرک منحصر به فرد این درب ها سبب ایجاد عملکرد بسیار روان و نرم و بی صدا شدن آن می گردد. از سوی دیگر در بسیاری از مکان ها امنیت حرف اول را می زند و در این گونه از مکان ها، استفاده از این نوع درب ها بسیار پر فایده خواهد بود. در درب اتوماتیک تاشو می توان سرعت باز و بسته شدن درب را نیز کنترل کرد و بدین ترتیب از آن زمان انتظار افراد برای عبور از درب به مقدار بسیار زیادی کاهش خواهد یافت و عملکرد سریع درب تضمین می گردد.

نکته بسیار مهمی که در این خصوص باید بدانید این است که درب های اتوماتیک تاشو، در مدت زمان حدود ۲ تا ۴ ثانیه باز می گردند و سرعت استاندارد آن ها یک متر بر ثانیه خواهد بود. در ادامه مزیت های بسیار مهم درب اتوماتیک تاشو را نیز  خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد:

 • برخورداری از ظاهری بسیار زیبا و خاص به صورتی که این درب با ظاهر خود فضایی منحصر به فرد و مدرنی را به وجود می آورد.
 • این درب ها به دلیل برخورداری از شیشه های شفاف، قابلیت عبور نور و استفاده از نور طبیعی محیط را دارا می باشند. به صورت کلی این درب اجازه عبور نور به محیط را می‌ دهد و فضاها را روشنایی می ‌کند.
 • سیستم اتوماسیون T که در درب های اتوماتیک تاشو استفاده شده است، بهره گیری بسیار آسان و راحت را برای افراد فراهم می نماید.
 • باز شدن و بسته شدن تاشویی درب، از فضای بیشتری در مقایسه با درب ‌های سنتی صرفه‌ جویی خواهد کرد.

 

معایب درب اتوماتیک تاشو:

 

 • درب های اتوماتیک تاشور علاوه بر مزیت های بسیار فراوانی که دارند، از معایب خاصی نیز برخوردار هستند که در ادامه به آن اشاره می کنیم:
 • درب اتوماتیک تاشو نسبت به ضربه ‌ها و ضربه ‌های قوی بسیار  حساس می باشد و این امکان نیز وجود دارد که در صورت بر خورد و ضربه، شکسته شود.
 • سیستم مکانیزم و اتوماسیون درب های اتوماتیک تاشو به نگهداری و تعمیر منظم نیاز خواهند داشت تا بدین صورت عملکرد آن بهینه باقی بماند.

 

سخن پایانی:

در این مقاله از وب سایت اسمارت کو سعی کردیم تا به بررسی سوال پر تکرار شما یعنی درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می شود؟ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان در این خصوص مشورت فرمایید.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد