چگونه امنیت انواع جک پارکینگی خانه را افزایش دهیم؟
  • 2024-06-15

چگونه امنیت انواع جک پارکینگی خانه را افزایش دهیم؟

جک پارکینگی از تجهیزات مهم و کارآمدی است که این روزها در اکثر خانه ها پیدا می شود. استفاده از آن موجب افزایش امنیت و راحتی افراد می شود به همین دلیل یکی از محصولات پرطرفدار محسوب می شود. انواع متنوعی از جک در درب های اتوماتیک  پارکینگ به صورت جک درب دولنگه یا تک لنگه به کار می رود که می توان با در نظر گرفتن برخی از تکنیک ها، امنیت آن را چندین برابر کرد.

بنابراین اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که با این سوال مواجه هستید که چگونه می توان امنیت انواع جک پارکینگی خانه را افزایش داد؟

ما در ادامه این مقاله از سایت اسمارت کو به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت پس پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

چگونه می توان امنیت خانه را با وجود جک پارکینگی افزایش داد؟


برای افزایش دادن  امنیت انواع جک پارکینگی خانه باید به برخی از نکات مهم توجه داشته باشید تا از این طریق بتوانید امنیت جک پارکینگی خانه را افزایش دهید. این نکات مهم عبارت اند از:

افزایش دادن سرعت بازو بسته کردن جک پارکینگی


بازو بسته کردن جک پارکینگی آن هم با سرعت بالا یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به شمار می آید. اگر سرعت باز و بسته کردن جک پارکینگی کند باشد برای هر بار ورود و خروجی از درب باید منتظر ماند که این امر وقت زیادی را از شما خواهد گرفت. البته زمانی که جک پارکینگی درب را باز می کند اگر شما بسته شدن درب نمانید و محل را ترک کنید به طور مسلم افراد ناشناس وارد ساختمان شما می شوند.

بنابراین برای بالا بردن امنیت جک پارکینگی ، بالا بردن سرعت باز و بسته کردن درب یکی از روش های عالی محسوب می شود.بنابراین افزایش دادن سرعت باز و بسته شدن جک پارکینگی یکی از نکات مهم و قابل توجه در بالابردن امنیت جک پارکینگی است.

 

استفاده کردن  از ریموت های غیر قابل کپی


ریموت های جک پارکینگی قابل کپی کردن هستند و در صورت افتادن در دست افراد سودجوبه راحتی امنیت جک پارکینگی به خطر می افتد. بنابراین باید از ریموت های غیر کپی  استفاده کرد تا دیگران دغدغه کپی کردن ریموت را نداشته باشید.

 

خلاص کن کلیدی در جک های پارکینگی


در جک های پارکینگی، خلاص کن به صورت آچاری است که با استفاده از ابزارهایی همچون پیچ گوشتی به راحتی باز می شود. با توجه به اینکه سارق ممکن است از دیوار بالا بیاید و جک پارکینگی را خلاص و درب را باز کند. بنابراین باید برای رفع چنین مشکلی و از طرفی بالا بردن امنیت جک پارکینگی از خلاص کن کلیدی استفاده کنید.

مغزی به کار رفته در این خلاص کن ها توسط یک کلید باز می شود که در دست صاحب خانه قرار دارد  و هیچ فرد دیگری نمی تواند به راحتی آن را باز کند. بنابراین با استفاده از جک پارکینگی به همراه خلاص کن می تواند امنیت ساختمان شما را افزایش دهد.

 

امنیت درب پارکینگ با قفل برقی

 

قفل برقی


این احتمال وجود دارد که سارق با استفاده از دیلم با نیروی زیاد به لنگه رویی درب فشار زیادی وارد کند.در این صورت شفت جک ها خم و درب باز می شود. اما با استفاده از قفل برقی می توان امنیت جک پارکینگی را افزایش داد.در صورتی که طول لنگه های درب زیاد باشد و شما از قفل برقی بر روی جک پارکینگی استفاده نکنید این احتمال وجود دارد که سارق با هل دادن درب را باز کند.در واقع سارق می تواند توسط یک خودرو آن هم با دنده عقب گرفتن  به لنگه رویی به درب فشار وارد کند و به راحتی وارد پارکینگ شود.

 

مهمترین مزیت های نصب قفل برقی بر روی جک پارکینگ


استفاده از قفل برقی بر روی جک پارکینگی با مزیت های زیادی همراه است که در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

افزایش طول عمر موتور


گاهی اوقات در صورت مواجه شدن سیستم موتور با عوامل جوی همچون باد ، باران، برف و تگرگ ممکن است موتور خراب شود که در نتیجه طول عمر آن نیز کاهش یابد. در واقع باد یکی از عامل های تهدید کننده برای سیستم موتور به حساب می آید چرا که ممکن است با ایجاد فشار زیاد به بازوهای سیستم اتوماتیک فشار وارد کند که این امر مانع از ترازشدن آن می شود.

از طرفی ارتعاشات ناشی از تردد وسایل نقلیه سنگین آن هم در جاده های شلوغ موجب ایجاد اختلال در سیستم اتوماسیون موتور می شود. نصب قفل برقی بر روی جک پارکینگی موجب می شود تا قفل با استفاده از پیچ و مهره ای به دروازه اجازه دهد تا در محور ثابت بماند، در نتیجه تنش های خارجی جذب و عمر موتور نیز افزایش می یابد.

 

کاهش سرقت


نصب قفل برقی بر روی جک پارکینگی مانع از تلاش دزدان برای باز کردن درب با قطع کردن سیستم موتور درب می شود. 

 

ویژگی های مهم جک پارکینگ چیست؟

جک پارکینگی دارای چشمی ها و حسگرهایی است که به راحتی موانع در جلوی درب را تشخیص می دهد که در نتیجه آن از برخورد درب به موانع نیز جلوگیری می شود.
جک پارکینگی با استفاده از برق و انرژی الکتریکی کار می کند. با این حال در صورت قطع شدن برق می توان از طریق دست درب را باز یا بسته نمود.

 

مزایای استفاده از جک پارکینگ چیست؟


یکی از مهمترین مزیت های استفاده از جک پارکینگی، سهولت در استفاده از آن است. اما علاوه بر این دارای مزیت های زیادی است که عبارت اند از:

در زمان باز و بسته درب صدایی ایجاد نمی شود.

دارای سیستم موتور قدرتمند است.

قابلیت باز و بسته کردن درب را به دو روش انجام می دهد.

ایمنی و امنیت بالایی دارد.

در برابر شرایط آب و هوایی از جمله رطوبت بسیار مقاوم است.

به قطعات هوشمند برای باز و بسته درب مجهز است.

 

نکات مهم در حفاظت از جک پارکینگ

مهمترین نکته در خرید سیستم ها و دستگاه های حفاظتی توجه به نوع برند، کیفیت و خرید از مراکز معتبر است.بنابراین در زمان نصب جک باید به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید. این نکات مهم عبارت اند از:

شرایط آب و هوایی متناسب


در زمان نصب جک باید به برخی از نکات مهم  نظیر آب و هوا و دمای مکان نصب جک توجه داشته باشید و در نهایت جک پارکینگی را خریداری کنید که سازگار با محیط مورد نظر باشد. کارکرد جک های مکانیکی به دلیل شرایط آب و هوا با اختلال مواجه می شود.در واقع در دمای گرمسیری به دلیل تابش زیاد نور خورشید جک پارکینگی آسیب می بیند که البته در مناطق سردسیری به دلیل کاهش دما ممکن است جک پارکینگی دچار یخ زدگی شود به همین دلیل از عایق های حفاظتی برای محافظت از آن در برابر سرما استفاده می شود.

 

نصب استاندارد و حرفه ای جک پارکینگی


یکی از مهمترین اقدام برای نصب جک پارکینگی ، نصب صحیح و استاندارد آن است که موجب ایمنی بالای درب پارکینگ می شود. بنابراین نصب اصولی و صحیح جک پارکینگ موجب جلوگیری از هزینه های گزاف می شودو از همه مهمتر اینکه مقاومت جک پارکینگی را هم چندین برابر می کند.

 

انتخاب جک پارکینگی متناسب با تردد در باز و بسته شدن درب


باتوجه به  اینکه جک پارکینگی با میزان تردد افراد رابطه مستقیمی دارد به همین دلیل برای بالا بردن و طول عمر جک باید متناسب با میزان تردد عبور و مرور جک پارکینگی را انتخاب کنید.

 چگونه امنیت انواع جک پارکینگی خانه را افزایش دهیم

سرویس دهی منظم جک


به منظور بالا بردن عملکرد جک درب پارکینگ و رفع ایرادات به وجود آمده در آن  نیاز به بازدید‌های ماهانه و مستمر است. تمامی  سیستم های مکانیکی با گذشت زمان دچار استهلاک و فرسودگی می شوند که به منظور رفع ایرادات به وجود امده در این سیستم ها بهتر است سرویس دهی منظم را فراموش نکنید و به طور منظم جک پارکینگی را سرویس دهی کنید و در صورت مشاهده هر گونه ایراد در آن برای رفع آن اقدام کنید تا در طولانی مدت بتوانید از عملکرد خوب آن بهره مند شوید.

هر ازچند وقت یک بار آن را تمیز کنید و از سالم بودن قطعات مربوطه اطمینان یابید.

باتری ریموت کنترل را به موقع تعویض کنید.

در فصل زمستان برای جلوگیری از یخ زدگی موتور درب را به پشم شیشه بپوشانید.

قسمت های مختلف جک را روغن کاری کنید.

به منظور اجتناب از ایجاد صدا و همچنین اختلال در عملکرد جک باید درب ها را تراز کنید.

نصب جک پارکینگی بر روی درب های سبک و سنگین، درب مجتمع های مسکونی و یا مکان های پرتردد همچون ادارات و اماکن دولتی

مانند بیمارستان ها با حذف نیروی انسانی موجب صرفه جویی در قیمت ها می شود و به این دلیل که نیاز به کارگیری نیروی انسانی برای

هر بار باز و بسته کردن درب نیست. باز و بسته کردن درب در آب و هوای بد به طور خودکار و تنها با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت  باز انجام می شود.

یکی دیگر از مزیت های جک پارکینگی این است که در کنترل ترافیک موثر هستند، به این دلیل که  فقط در مواقع ضروری باز و بسته می شوند و افراد غریبه یا خودروها اجازه ورود به مسکن یا ادارات دولتی را ندارند و بدین وسیله  امنیت این مکان ها به خوبی حفظ می شود.

در گذشته باز و بسته کردن درهای سنگین اماکن شلوغ بر عهده نیروی انسانی بود اما این روزها وضعیت بسیار متفاوت تر از گذشته است و به وجود آمدن تجهیزات جدید همچون جک پارکینگی رفاه و اسایش افراد نیز هر چه بیشتر فراهم شده است.

 

در زمان انتخاب جک پارکینگی باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟


در زمان انتخاب جک پارکینگی باید به برخی از پارامترها و عوامل مختلف توجه داشته باشید. این نکات عبارت اند از:
یکی از نکات مهم در زمان انتخاب جک پارکینگی توجه داشتن به وزن درب است. بنابراین جک باید گشتاور تولیدی مناسب برای جابجایی وزن درب مورد نظر را داشته باشد.

یکی از ویژگی های پرفروش ترین جک پارکینگی، کورس حرکتی است. بنابراین باید جکی را انتخاب کنید که از کورس حرکتی مناسبی برخوردار باشد. به این نکته دقت داشته باشید که انتخاب جک پارکینگ با کورس زیاد علاوه بر اینکه قیمت بالایی دارد از سرعت کمی نیز برخوردار است.
بهتر است با توجه به میزان تردد در باز و بسته شدن درب، جک پارکینگی را انتخاب کنید. بنابراین جک پارکینگی را انتخاب کنید که مناسب با میزان تردد درب باشد.

 

عوامل موثر بر قیمت جک پارکینگی


انواع متنوعی از جک پارکینگی موجود است که هر کدام دارای قیمت های مختلفی هستند. البته عوامل زیادی هستند که قیمت جک پارکینگی را دستخوش تغییر می دهند این عوامل موثر بر قیمت جک پارکینگی شامل نوع جک و نوع برند است.به طور مثال برخی از جک های پارکینگی به صورت گیربکسی، هیدرولیکی یا پنوماتیک است که اغلب برخی برند داخلی و برخی نیز برند خارجی است.

همه این عوامل بر قیمت جک پارکینگی بسیار موثر هستند. بنابراین در زمان خرید جک پارکینگی باید به همه این موارد توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید جک پارکینگی با قیمت مناسب را خریداری کنید.

 

سخن پایانی
جک پارکینگی را به نام های جک برقی و جک ریموت کنترلی نیز می شناسند. استفاده از این تجهیزات کارآمد و کاربردی موجب تسهیل در باز و بسته شدن درب می شود و از طرفی آسایش و راحتی افراد را فراهم می سازد. جک پارکینگی دارای مزیت های زیادی است که مهمترین مزیت استفاده از آن فراهم کردن امنیت و رفاه برای کاربران است. جک های پارکینگی انواع متنوعی دارند و از طرفی قابلیت این را دارند که بر روی درب های تک لنگه یا دو لنگه در وزن و ابعاد مختلف نصب شوند.

باز و بسته شدن جک پارکینگی تنها از طریق فشار دادن دکمه ریموت انجام می شود به همین دلیل خوبی استفاده از آن این است که برای هر بار باز و بسته کردن درب دیگر نیاز نیست که از خودرو پیاده شوید. یکی از ویژگی های جک پارکینگی، کورس حرکتی است. بنابراین باید جکی را انتخاب کنید که از کورس حرکتی مناسبی برخوردار باشد. به این نکته دقت داشته باشید که انتخاب جک پارکینگ با کورس زیاد علاوه بر اینکه قیمت بالایی دارد از سرعت کمی نیز برخوردار است.

بهتر است با توجه به میزان تردد در باز و بسته شدن درب، جک پارکینگی را انتخاب کنید. بنابراین جک پارکینگی را انتخاب کنید که مناسب با میزان تردد درب باشد.ما در این مقاله از سایت اسمارت کو به مواردی اشاره کردیم که با بکارگرفتن آنها می توانید امنیت جک پارکینگی را چندین برابر کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

با نصب جک پارکینگی تنها با فشردن یک کلید درب پارکینگ به طور خودکار باز و بسته می شود. در این مقاله با انواع جک پارکینگی و اجزای آن آشنا می شویم.

جک درب پارکینگ که با نام‌های جک ورودی، جک برقی، جک ریموت و درب ریموت کنترلی نیز شناخته می‌شود وسیله‌ای است که به منظور باز و بسته شدن درب ورودی حیاط، درب پارکینگ منزل و درب ورودی محل کار به طور خودکار و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت مورد استفاده قرار می‌گیرد

جک درب پارکینگ از مهم ترین قطعات درب های اتوماتیک است که به سرویس و نگهداری نیاز دارد. این قطعه در صورت خرابی می تواند عملکرد درب را با مشکل مواجه کند. در این مطلب به بررسی سرویس جک درب پارکینگ پرداخته ایم.

شرکت گلدن گیت یکی از شرکت های ایتالیایی شناخته شده و مورد اعتماد در زمینه تولید و عرضه انواع لوازم جانبی درب اتوماتیک از جمله جک های درب پارکینگ می باشد. می توان گفت شناخته شده ترین تولید کننده جک درب اتوماتیک در دنیا شرکت گلدن گیت می باشد. در ادامه همراه ما باشید.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد