سرویس جک درب پارکینگ
 • 2024-04-20

سرویس جک درب پارکینگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، وسایل رفاهی بسیار متعددی برای افزایش امنیت و رفاه حال انسان ها طراحی شده است. یکی از این وسایل و تجهیزات بسیار خاص، درب های اتوماتیکی است که در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها به وسیله نیروی برق و با یک ریموت کنترل، تنها با فشردن دکمه ای باز و بسته خواهند شد. به صورت کلی تمامی وسایل و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی بعد از مدتی استفاده ممکن است با خرابی مواجه شوند که قاعدتا به تعمیر نیاز خواهند داشت.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که تکنولوژی مورد استفاده در سیستم درب‌ های اتوماتیک، وابسته به یک قطعه الکترونیکی مهم به نام جک برقی می باشد که این جک جایگاه ویژه ای در درب های اتوماتیک دارد و سبب سهولت باز و بسته شدن درب پارکینگ ‌ها خواهد شد. با استفاده از جک درب پارکینگ است که کاربر بدون پیاده شدن از اتومبیل خود تنها با فشردن یک دکمه ریموت می ‌تواند درب پارکینگ را باز نماید و یا ببندد!  در بسیاری از مواقع این قطعه مهم ممکن است با خرابی مواجه شود و به همین دلیل عملکرد و مکانیزم اتوماتیک درب پارکینگ با اختلال روبه‌رو گردد!

به همین دلیل پس از خرابی و ایراد در درب های شیشه ای اتوماتیک و جک درب پارکینگ، به سرویس جک درب پارکینگ نیاز خواهید داشت. تعمیر جک پارکینگ یکی از امور فنی و تخصصی است که مستلزم داشتن مهارت در این زمینه است و نمی توان ان را به هر کسی سپرد. در این مقاله از وب سایت اسمارت کو قصد داریم تا به بررسی سرویس جک درب پارکینگ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

تعمیر و سرویس جک درب پارکینگ

 

همان گونه که در بخش مقدمه این مقاله اذعان داشته ایم؛ امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی درب های اتوماتیک با مدل های مختلفی روانه بازار شده است که البته استفاده از آن ها بسیار رایج می باشد! به دلیل آن که این درب ها علاوه بر اینکه کاربری بسیار راحت تری دارند، امنیت ساکنان یک ساختمان را حفظ خواهند کرد. به صورت کلی در دنیای امروز استفاده از درب ‌های اتوماتیک در قسمت‌ های مختلف ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیار مرسوم است و تمام افراد با آن آشنایی دارند. در این میان نیز یکی از قطعات بسیار مهم و پر کاربرد در درب های اتوماتیک، جک پارکینگی است که در تمامی درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار گرفته است.

 در برخی از موارد این امکان وجود دارد که جک درب عمل نکرده و دچار نقص فنی گردد، به همین دلیل سرویس جک درب پارکینگ بسیار حیاتی می شود زیرا کل عملکرد درب اتوماتیک به سرویس آن وابسته است. در این حالت بهتر است با بهره ‌مندی از خدمات تعمیر جک پارکینگ و کمک متخصصان و تعمیرکاران مجرب مشکل را بر طرف نمایید و هرگز برای تعمیرات این قطعه به افراد تازه کار یا افرادی که با این نوع از درب ها آشنایی ندارند، مراجعه نکنید! زیرا ساختار این جک درب پارکینگ بسیار خاص بوده و همه با آن آشنایی ندارد.

به صورت معمول جک درب‌ های اتوماتیک از قطعات مقاوم و بسیار مستحکمی طراحی و ساخته شده اند تا برای باز و بسته کردن درب‌ های سنگین کارایی بهتری داشته باشند. اما با این موارد نیز در مواقعی ممکن است قطعات حساسی مانند قطعه ‌های الکترونیکی و یا مکانیکی دچار اختلال و ایراد بشوند و مشکلاتی را برای کاربران به وجود بیاورند. در این راستا نیز به دلیل حساسیت بالای این قطعات بهتر است برای رفع مشکل از دانش و تجربه متخصصان کاربلد اسمارت کو بهره ببرید و سرویس جک درب پارکینگ را به ما بسپارید تا آن را به بهترین نحو ممکن تعمیر و سرویس نماییم.

 

تعمیر و سرویس جک درب پارکینگ

 

خدماتی که در سرویس تعمیر جک پارکینگ ارائه می شود:

 

اسمارت کو  برای شما عزیزان خدمات بسیار متعددی را برای سرویس جک درب پارکینگ ارائه می دهد و متخصصان با مراجعه به محل، به عیب ‌یابی دقیق جک درب پارکینگ می پردازند و به سرعت تعمیرات و سرویس مورد نظر را انجام می دهند. از طرف دیگر متخصصان اسمارت کو تمامی ایرادات جزئی و کلی انواع درب‌ های اتوماتیک و قطعات وابسته به آن را بر طرف کرده و آن را مانند روز اول به شما تحویل خواهند داد. تعمیر جک درب پارکینگ  یکی از خدمات تخصصی این سرویس می باشد که شامل تعمیر انواع جک پارکینگ مانند  bft، v2 و ... است. از جمله خدماتی که برای سرویس جک درب پارکینگ به شما ارائه می دهیم، به شرح زیر خواهد بود:

 • سرویس و تعمیر برد و مدار فرمان درب پارکینگ
 • سرویس و تعمیر انواع جک درب و تعویض قطعات داخلی آن مانند چرخ دنده برنجی، استاتور و ...
 • سرویس و تعمیر چشمی درب اتوماتیک
 • سرویس و تعمیر و ساخت دستگاه ریموت جک درب پارکینگ
 • تعمیر و تعویض دنده گیر بکس جک درب پارکینگ
 • روان کاری قسمت ‌های متحرک درب اتوماتیک
 • سرویس و بازبینی اتصالات
 • تعمیر و تعویض موتور جک درب و ...

تمامی این خدمات بسیار تخصصی بوده و بهتر است که توسط افراد حرفه ای انجام شود. به همین دلیل شما عزیزان برای سرویس جک درب پارکینگ بهتر است که به متخصصان حرفه ای مراجعه فرمایید.

 

مراحل سرویس جک درب پارکینگ چه می باشد!؟

 

حال که در خصوص سرویس جک درب پارکینگ و خدماتی که به شما عزیزان ارائه می شود، اطلاعاتی را به دست آوردید، بهتر است که درباره مراحل سرویس جک درب پارکینگ نیز با شما صحبت کنیم. به صورت کلی سرویس جک درب پارکینگ در چند مرحله انجام خواهد شد. در ادامه به بررسی مراحل سرویس جک درب پارکینگ می پردازیم:

 

1)قطع جریان برق:

پیش از انجام هر کاری، باید جریان برق به صورت کامل قطع گردد (منظور جریان برقی است که جک درب پارکینگ وارد می شود). این کار برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی ضروری می باشد.

 

2)بررسی دستگاه به صورت ظاهری:

 

در مرحله دوم لازم است که ظاهر دستگاه را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید. در واقع ظاهر دستگاه از نظر وجود هر گونه آسیب یا خرابی باید بررسی گردد و در این مرحله ایرادات کلی مشخص خواهد شد.

 

3)بررسی عملکرد جک درب پارکینگ:

 

در این مرحله، عملکرد دستگاه از نظر باز و بسته شدن درب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این مرحله در صورت مشاهده هر گونه مشکل، باید قطعه مربوطه تعمیر یا تعویض گردد.

 

4)تنظیم عملکرد دستگاه:

 

در این مرحله، عملکرد دستگاه به درستی تنظیم خواهد شد. به صورت کلی تنظیم عملکرد دستگاه سبب می گردد که دستگاه به نرمی و روانی کار نماید.

 

5)روان‌ سازی قطعات:

 

در این مرحله، قطعات جک درب پارکینگ به صورت منظم روان ‌سازی خواهند شد.

 

مراحل سرویس جک درب پارکینگ چه می باشد!؟

 

علت خرابی جک درب پارکینگ چه می باشد!؟

 

این سوال ممکن است برای بسیاری از شما عزیزان به وجود بیاید که علت خرابی جک درب پارکینگ چه می باشد!؟ برای پاسخ به این سوال باید اشاره داشت که از جمله شایع ‌ترین علت خرابی جک درب پارکینگ می ‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره داشت:

 

 • استفاده بیش از حد از درب پارکینگ
 • شرایط آب و هوایی نیز مانند برف و باران می‌توانند به مرور زمان به اجزای جک آسیب وارد نماید.
 • دمای شدید نیز باعث خرابی قطعات خواهد شد.
 • سرویس نادرست و نامناسب جک درب پارکینگ (اگر سرویس جک درب پارکینگ به درستی انجام نشود، به مرور زمان منجر به خرابی جک خواهد شد).
 • استفاده نادرست از درب پارکینگ (مانند باز و بسته کردن درب با زور و مواردی از این قبیل می ‌تواند سبب خرابی جک گردد)
 • عدم نگه داری و سرویس منظم جک درب پارکینگ (این موضوع در خرابی و فرسودگی بیش از حد جک درب پارکینگ بسیار رایج است)
 • عوامل محیطی مانند گرما، سرما، و رطوبت نیز می‌توانند باعث خرابی جک درب پارکینگ شوند.

 

نکات مهم در سرویس جک درب پارکینگ:

 

همان گونه که بارها در این مقاله اذعان داشته ایم، برای انجام سرویس جک درب پارکینگ، باید از یک متخصص با تجربه و کار بلد کمک بگیرید و از تجربیات ایشان استفاده کنید. زیرا تعمیر و سرویس جک درب پارکینگ بسیار تخصصی بوده و به خاطر داشته باشید که یک متخصص با تجربه می ‌تواند به شما کمک نماید تا جک درب پارکینگ خود را به درستی سرویس نمایید و همچنین از خرابی آن جلوگیری به عمل آورید.  از جمله نکات بسیار مهمی که در خصوص سرویس جک درب پارکینگ باید بدانید، به شرح زیر است:

 • سرویس جک درب پارکینگ باید به صورت منظم انجام شود، در غیر این صورت خرابی های غیر قابل جبرانی را به بار می آورد.
 • سرویس جک درب پارکینگ باید توسط یک متخصص با تجربه انجام شود، در غیر این صورت مشکلات متعددی برای جک پارکینگ به وجود می آید و ممکن است که دیگر قابل تعمیر نباشد.
 • در صورت مشاهده هرگونه مشکل در عملکرد جک درب پارکینگ، به سرعت آن را به یک متخصص نشان دهید.

 

مزیت های سرویس جک درب پارکینگ:  

 

سرویس جک درب پارکینگ آن هم اگر به موقع انجام شود، مزیت های بسیار متفاوتی را برای شما به ارمغان می آورد. از جمله مزیت های سرویس جک درب پارکینگ می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره داشت:

 • داشتن اطمینان از عملکرد صحیح درب پارکینگ از اهمیت بسزایی برخوردار است که سرویس جک درب پارکینگ کمک می نماید تا بتوانید به این اطمینان برسید و همچنین مشکلات احتمالی را شناسایی نمایید و به رفع آن بپردازید.
 • از آن جا که سرویس جک درب پارکینگ سبب افزایش طول عمر جک درب پارکینگ می ‌شود، لازم است که شما ان را به موقع انجام دهید و بدین ترتیب از خراب شدن و فرسودگی قطعات درب پارکینگ جلوگیری نمایید.
 • نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که سرویس جک درب پارکینگ بسیار مقرون به صرفه تر از تعمیرات کلی  تعویض جک می باشد، به همین دلیل است که سرویس جک درب پارکینگ هزینه ‌های نگهداری و تعمیر درب پارکینگ را کاهش خواهد داد.

 

قیمت سرویس جک درب پارکینگ چقدر است؟

 

این سوال نیز ممکن است برای بسیاری از شما عزیزان به وجود بیاید. به صورت کلی قیمت بنا به دلایل مختلفی می تواند متفاوت باشد و این دلایل به شرح زیر خواهد بود:

 • با توجه به خدماتی که انجام شده است
 • با توجه به تعداد قطعاتی که تعمیر و تعویض شده ‌اند
 • با توجه به مشکلی که در جک درب پارکینگ وجود داشته است و ...

نکته بسیار مهمی که باید در این خصوص بدانید، این است که قیمت قطعاتی که در زمان سرویس جک پارکینگ تعویض شده ‌‌اند بر روی قیمت سرویس جک درب پارکینگ تاثیر بسزایی دارد.  

 

مشکلات رایج در خرابی جک درب پارکینگ چیست؟

 

ممکن است در برخی از مواقع مشکلات مشابهی برای جک درب پارکینگ به وجود بیاید. حال باید اشاره شود که از مشکلات رایجی که در خرابی درب پارکینگ وجود دارد، می ‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره داشت:

 • کار نکردن خلاص کن جک به هنگام قطع جریان برق  
 • قطع شدن و ایجاد مشکل در برق ورودی به جک درب پارکینگ
 • خرابی و وجود یا ایجاد مشکل استارتر جک و خازن آن
 • وجود مشکل در سیستم برقی جک  درب پارکینگ
 • وجود  مشکل در قسمت برد جک 
 • ایجاد مشکلاتی در سنسور ایمنی درب پارکینگ
 • از بین رفتن یا بر هم خوردن تنظیمات مربوط به زمان بسته شدن خودکار درب پارکینگ (لازم ذکر است که این موضوع سبب می گردد که به صورت خودکار درب بسته نشود.)
 • از بین رفتن تنظیمات زمان ‌بندی باز و بسته شدن لنگه ‌های درب پارکینگ
 • شکسته شدن بازوهای جک
 • باز و بسته نشدن درب‌ پارکینگ به صورت کامل و یا با سرعت مناسب
 • نیمه باز ماندن درب پارکینگ
 • باز و بسته شدن ناگهانی درب پارکینگ
 • باز و بسته نشدن درب پارکینگ با دکمه ریموت کنترل  و ...

 

مشکلات رایج در خرابی جک درب پارکینگ چیست؟

 

نگهداری از جک درب پارکینگ

 

به صورت کلی مانند هر وسیله مکانیکی و برقی دیگری، جک درب پارکینگ به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. حال در زیر نکاتی را در خصوص نگهداری از جک درب پارکینگ اشاره کرده ایم تا بتوانید از این قطعه به خوبی مراقبت کرده و هزینه های تعمیرات را کاهش دهید:

 • تمیز نگه داشتن جک‌ ها
 • روغن کاری شفت جک ‌ها
 • چک کردن باتری ریموت کنترل ‌ها
 • چک کردن و تمیز کردن چشمی ‌ها
 • تراز بودن درب پارکینگ
 • کنترل سیم و کابل‌ ها
 • کنترل کردن جعبه فرمان
 • عایق کردن جعبه فرمان به منظور جلوگیری از ورود حشرات  و ...

 

 

سخن پایانی:

در این مقاله از وب سایت اسمارت کو سعی کردیم تا به بررسی سرویس جک درب پارکینگ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان در این خصوص مشورت کنید.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

جک درب پارکینگ که با نام‌های جک ورودی، جک برقی، جک ریموت و درب ریموت کنترلی نیز شناخته می‌شود وسیله‌ای است که به منظور باز و بسته شدن درب ورودی حیاط، درب پارکینگ منزل و درب ورودی محل کار به طور خودکار و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت مورد استفاده قرار می‌گیرد

امروز در ورودی اکثر پارکینگها اتوماتیک‌ است اما افزایش امنیت ورودی ها اهمیت دارد در این مقاله به چگونگی افزایش امنیت جک پارکینگی خانه می پردازیم.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد