مراحل نصب دوربین مداربسته چیست؟
  • 2021-11-28

مراحل نصب دوربین مداربسته چیست؟

آیا بهتر است دوربین مداربسته را خودتان نصب کنید یا از یک نصاب حرفه ای سیستم مداربسته بخواهید که آن را نصب کند؟پاسخ به این سوال به اطلاعات و توانایی های شما بستگی دارد. اگر اطلاعات کافی در مورد نحوه انتخاب دوربین مناسب و نحوه انتخاب تجهیزات مناسب برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته دارید و تجهیزات لازم را نیز در اختیار دارید، با مطالعه مقاله اسمارت کو، قادر به نصب دوربین مداربسته خواهید بود و مطمئن شوید که دوربین خود را به صورت استاندارد، اصولی و تمیز نصب کرده اید.

 

اقدامات لازم قبل از نصب دوربین مداربسته

 

لیست الزامات آماده سازی برای نصب دوربین های مدار بسته

 

اولین قدم این است که نیازها و انتظارات خود را از سیستم دوربین مدار بسته لیست کنید. این به این معنی است که مشخص کنید کجا باید تصویر را کنترل و نظارت کنید و اهمیت وضوح و کیفیت تصویر در هر مکان چگونه است.

 

مکان های رایج نصب دوربین مدار بسته:

 

    درب جلو، درب پشتی و درب اضطراری

    پنجره های رو به خیابان

    طراحی داخلی (داخل: آشپزخانه، پذیرایی و اتاق. محوطه مسکونی: لابی، ورودی جلو، پارکینگ، اتاق نگهبانی. دفتر: سالن انتظار، لابی، اتاق کارکنان. محیط صنعتی: سالن تولید، انبار، اتاق)

    کوچه یا خیابانی که محل عبور و مرور است

    اتاق کامپیوتر، اتاق برق، اتاق کامپیوتر، آتش نشانی

    پله ها و راهروهای خروج اضطراری

بهترین دوربین های مدار بسته را با توجه به نیازهای ایمنی خود خریداری کنید

 

دوربین های مداربسته استاندارد را برای خانه خود نصب کنید:

 

 پکیج ها دارای دو یا سه دوربین مداربسته (برای مانیتورینگ درب) و DVR (هارد دیسک) است و فضای ذخیره سازی کافی (هارد دیسک) برای ضبط دو تا سه هفته فیلم وجود دارد.

 

دوربین های مداربسته استاندارد

 

نصب دوربین مدار بسته برای نظارت بر کودکان و سایر اشیاء و مکان های مهم در خانه:

 

یک تا سه دوربین مداربسته بی سیم داخلی می توانند به طور کامل یک اتاق را پوشش دهند و تصاویر را مستقیماً به رایانه یا تلفن همراه شما ارسال کنند.

 

نصب دوربین مدار بسته برای مناطق مسکونی

 

سیستم مدار بسته تلویزیون برای کنترل ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه و افزایش ضریب ایمنی ساختمان برای ورود افراد غریبه یا سارقان در یک منطقه مسکونی نصب می شود. علاوه بر این، با نظارت بر نوع تردد در پارکینگ، چشم ناظر بسیار دقیقی از وسایل نقلیه ساکنین است. کنترل جریان کار خدماتی، نظافت، عوامل کنتور خوان و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مناطق مسکونی می باشد.

 

نصب دوربین مدار بسته برای مغازه ها و شرکت ها

 

هدف اصلی از نصب دوربین های مدار بسته برای شرکت کنترل و نظارت بر رفتار و عملکرد کارکنان، مشتریان و مشتریان می باشد. پس از نصب یک سیستم دوربین مدار بسته در شرکت یا فروشگاه خود، می توانید انواع رفتار و عملکرد سایر کارکنان و مشتریان، لحن صدای آنها یا اشتباهات آنها را به طور جامع زیر نظر داشته باشید و در نهایت از این کارایی نظارت برای بهبود خود استفاده کنید.

 

نصب دوربین مداربسته محیط های صنعتی و تولیدی و کارخانجات

 

دوربین های مداربسته در تمامی ابعاد در محیط های صنعتی، تولیدی و کارخانه ای می توانند نقش مهم و سازنده ای داشته باشند. عملیات نظارت بر پرسنل، تشخیص نادرست حوادث، کنترل موجودی و کالاهای ورودی و خروجی، کنترل و نظارت بر واحدهای مدیریتی و مالی از مهمترین اهداف نصب دوربین مدار بسته در محیط های صنعتی و تولیدی است.

 

برای اطمینان از انتخاب بهترین دوربین های مداربسته و (DVR) می توانید از سامانه مشاوره اسمارت کو استفاده کرده و با کارشناسان اسمارت کو تماس بگیرید. لطفا در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به یک سیستم دوربین مداربسته کوچک، بسته نرم افزاری نصب دوربین مداربسته ارزانتر خواهد بود و استفاده از پکیج نصب دوربین مدار بسته همراه با بسته نرم افزاری، می توانید به راحتی سیستم دوربین خود را بسازید. دوربین مداربسته را نصب کنید و هزینه نصب پرداخت نکنید.

 

سیستم دوربین مدار بسته بی سیم یا سیمی:

 

یکی از مزایای استفاده از دوربین های مداربسته بی سیم (بی سیم یا وای فای) این است که می توان آنها را بدون سوراخ کردن دیوارهای خانه برای سیم کشی نصب کرد. اما باید توجه داشت که هر چه دوربین وای فای (بی سیم، بی سیم) از ضبط کننده هارد دیسک دورتر باشد، قدرت و کیفیت سیگنال تصویر ارسالی کمتر می شود. اگر می خواهید فضای وسیعی را مانیتور کنید، از دوربین های مداربسته سیمی استفاده کنید، اما اکثر اوقات دوربین های مداربسته را در منزل خود نصب می کنید و سیستم های مداربسته بی سیم (وای فای، بی سیم) از نظر نصب آسان و سادگی سیستم بهتر هستند.

 

تشخیص حرکت:

 

برخی از دوربین های مداربسته تنها زمانی شروع به ثبت تصاویر می کنند که حرکت را تشخیص دهند. فقط زمانی که شخصی در اتاق است می توان تصویر را برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی و انرژی گرفت.

 

انتقال تصویر دوربین مداربسته

 

انتقال تصویر دوربین مداربسته:

 

بسیاری از دوربین های مدار بسته از انتقال تصویر DVR پشتیبانی می کنند. با استفاده از این عملکرد می توانید با استفاده از نرم افزار انتقال تصویر نصب شده بر روی سیستم، تصاویر دوربین مداربسته نصب شده در منزل و محل کار، خارج از منزل یا محل کار را از طریق تلفن همراه یا لپ تاپ مشاهده نمایید.

 

DVR و مانیتور را تنظیم کنید

 

برای مشاهده و ضبط تصاویر دوربین مداربسته به دستگاه DVR نیاز دارید. دستگاه DVR تمامی تصاویر ثبت شده توسط دوربین مدار بسته را دریافت کرده و به مانیتور یا تلویزیون ارسال می کند. DVR دارای فضای ذخیره سازی متفاوتی (هارد دیسک) است که می تواند تصاویر را برای چند روز تا چند ماه ذخیره کند. اگر پکیج دوربین مداربسته بخرید، معمولاً شامل DVR می شود.همچنین می توانید NVR (ضبط کننده ویدئوی شبکه برای سیستم تلویزیون مدار بسته شبکه) و VCR (VCR مورد استفاده برای سیستم تلویزیون مدار بسته آنالوگ) خریداری کنید.

 

تست تجهیزات قبل از نصب دوربین مدار بسته

 

قبل از نصب کیت دوربین مداربسته، لطفاً مطمئن شوید که همه تجهیزات (شامل کابل ها و دوشاخه ها، DVR، دوربین های مدار بسته، مانیتور یا تلویزیون) در شرایط خوبی هستند.

چگونه دوربین مدار بسته نصب کنید

ارتفاع و زاویه مناسب را برای نصب دوربین مداربسته انتخاب کنید

 

بهترین زاویه برای نصب دوربین های مدار بسته در هر اتاقی معمولاً گوشه ای است که دیوار و سقف تلاقی می کنند. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته تمام ورودی ها و خروجی های اتاق را پوشش می دهد و به منابع برق مانند پریزهای برق نزدیک است.اگر قصد نصب دوربین مداربسته در فضای باز را دارید، دوربین های مدار بسته را در ارتفاع 3 متری یا بالاتر نصب کنید تا افراد نتوانند به دوربین های مداربسته دسترسی داشته باشند.

 

دوربین های مدار بسته را روی دیوار نصب کنید

 

برخی از دوربین های مداربسته دارای نوارهای چسبی هستند که می توان آنها را روی دیوار نصب کرد، اما روش مطمئن تر این است که دوربین های مداربسته را به دیوار پیچ کنید.

 

    مکان مناسب را شناسایی کنید.

    محل پیچ های دوربین مداربسته را روی دیوار علامت بزنید.

    در ناحیه مشخص شده سوراخ هایی ایجاد کنید.

    دوربین مداربسته را به دیوار بچسبانید.کناره دوربین مداربسته را تنظیم کنید.

دوربین مدار بسته را به منبع برق وصل کنید.

 

تقریباً تمام دوربین‌های مداربسته مجهز به آداپتورهای برق هستند که به دوربین‌های مداربسته اجازه می‌دهند به یک پریز دیواری استاندارد وصل شوند. یک سر کابل آداپتور را به پشت دوربین مداربسته وصل کنید و سر دیگر آن (دوشاخه) را به پریز برق وصل کنید.اگر آداپتور دوربین مداربسته در جعبه حمل و نقل نیست یا آسیب دیده است، لطفا با محلی که دوربین مداربسته را خریداری کرده اید تماس بگیرید.

 

دوربین های مدار بسته را روی دیوار نصب کنید

 

دوربین مداربسته کابلی را به دستگاه DVR وصل کنید

 

تجهیزات نظارت تصویری از طریق جک های BNC به یکدیگر متصل می شوند. استفاده از دوشاخه BNC آسان است و با چرخاندن پیچ انتهای فیش BNC می توان آن را به پورت متصل قفل کرد. یک سر کابل RG (که به دو سر دوشاخه BNC متصل است) را به دستگاه DVR وصل کنید و سر دیگر کابل را به دوربین مداربسته وصل کنید. لطفا توجه داشته باشید که برای مشاهده تصویر دوربین مداربسته باید جک BNC را به درگاه ورودی وصل کنید.

 

دوربین مداربسته بی سیم را به کامپیوتر خود وصل کنید.

 

لوح فشرده (CD) همراه با دوربین مداربسته بی سیم (که به آن دوربین مدار بسته وای فای یا بی سیم نیز گفته می شود) ارسال می شود و برای نظارت و دسترسی به دوربین مداربسته بی سیم باید آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

 

برخی از دوربین های مداربسته وای فای یک گیرنده کوچک دارند که از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می شود. اطمینان حاصل کنید که گیرنده دوربین مداربسته بی سیم به درستی به کامپیوتر متصل است.IP دوربین مداربسته بی سیم خود را یادداشت کنید. با وارد کردن این شماره (آدرس IP) در هر مرورگر (مرورگر) می توانید از راه دور به دوربین مداربسته وای فای خود دسترسی پیدا کرده و تصویر آن را مشاهده کنید.

 

6. مانیتور (مانیتور یا تلویزیون) را به DVR وصل کنید.

 

فیش BNC برای اتصال دستگاه DVR به مانیتور نیز استفاده می شود. با این حال، کابل های HDMI، کابل های کواکسیال (AV) و کابل های VGA برای تماشای تصاویر دوربین مداربسته با کیفیت بالاتر استفاده می شوند. پس از انتخاب نوع کابل، یک سر کابل را به DVR و سر دیگر را به مانیتور وصل کنید.

 

می توانید به تعداد ورودی های دوربین مداربسته DVR به دوربین های مداربسته متصل کنید و DVR به طور خودکار تصاویر هر دوربین مداربسته ای را که متصل می کنید ضبط می کند.بررسی کنید که آیا دوربین مداربسته، DVR و مانیتور به منبع برق متصل هستند و همه دستگاه ها روشن هستند یا خیر. مطمئن شوید که کابل به درستی و ایمن به پورت مورد نیاز وصل شده است. برخی از سیستم ها تصاویر تمام دوربین های مدار بسته را با هم نمایش می دهند، اما برخی از سیستم ها امکان نظارت و نظارت جداگانه را دارند.

 

 مکان مناسبی را برای قرار دادن تجهیزات دوربین مداربسته انتخاب کنید

 

وقتی صحبت از سیم کشی تعداد زیادی دوربین مداربسته می شود، به مکانی نیاز دارید که همه کابل ها در کنار هم جمع شده و به دستگاه DVR متصل شوند. این مکان باید در دسترس باشد و بتوان از هر جای خانه سیم کشی کرد. به عنوان مثال، اتاق زیر شیروانی محل مناسبی برای قرار دادن تجهیزات نظارت تصویری است، معمولا یک دستگاه DVR برای نصب تمام دوربین های مدار بسته کافی است.برای نصب دوربین های مدار بسته از کابل های ترکیبی استفاده کنید.

 

رایج ترین کابل در سیستم تلویزیون مدار بسته، کابل ترکیبی است. این نوع کابل دارای دو رشته است که یکی برای تصویر و دیگری برای منبع تغذیه است، به همین دلیل به آن کابل ترکیبی می گویند. با استفاده از کابل ترکیبی، برای هر دوربین مداربسته فقط یک کابل لازم است. کابل تصویر کابل ترکیبی از RG59 است.

 

در زمینه برق سیم سیاه الکترود منفی و سیم قرمز الکترود مثبت است.

کانکتورهای BNC به دو سر رشته تصویر متصل هستند.

کابل های ترکیبی بهتر است برای فواصل زیر 50 متر استفاده شوند.

روش تامین برق دوربین مداربسته

 

تجهیزات دوربین مداربسته

 

برای تغذیه دوربین ها در هنگام نصب دوربین های مدار بسته باید از منبع تغذیه مرکزی یا ترانسفورماتور کم آمپر برای تغذیه هر دوربین استفاده کنید. دوربین را می توان با یک کابل ترکیبی یا یک کابل برق جداگانه تغذیه کرد. حتماً توان خروجی دوربین را با توجه به آمپر مصرفی کل سیستم یا دوربین مداربسته مورد نیاز انتخاب کنید.

کابل هر دوربین مداربسته را به ورودی DVR وصل کنید.

 

دستگاه DVR شما می تواند چندین دوربین مداربسته را مدیریت کند و به شما امکان می دهد تمام تصاویر دوربین مدار بسته را با یک دستگاه ضبط کنید. سپس مانیتورها تصاویر دوربین مداربسته را به صورت جداگانه یا با هم نمایش می دهند.

 

کابل دوربین مداربسته را مخفی کنید

 

برای راه اندازی یک سیستم نظارت تصویری حرفه ای، می توانید کابل ها را از دیوارها عبور دهید یا از لوله ها استفاده کنید. می توانید کابل ها را زیر فرش ها و موارد دیگر بگذارید. در این حالت کابل را به زمین بچسبانید.اگر هنگام استفاده از مته برقی برای سیم کشی و سوراخ کردن دیوار یا نصب دوربین با مشکل مواجه شدید، لطفا با اسمارت کو تماس بگیرید.نتیجه گیری

 

امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته جهت نظارت بر مکان های مورد نظر مانند مناطق مسکونی شرکت ها و.... حائز اهمیت است در نصب دوربین های مدار بسته باید اطلاعات ذکر شده در بالا مانند ارتفاع نصب نوع هارد دیسک نوع و متراژ سیم و...را مد نظر قرار دهید

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

دوربین مداربسته داهوا چیست؟
2021-11-28

شرکت فناوری داهوا، یکی از شرکت های بزرگ در حیطه ی دوربین های مداربسته در بازار جهانی می باشد و بخش از عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده، قطعا کاربران بسیاری در جست و جو اطلاعات اولیه برای راه اندازی دستگاه خود هستند.

دوربین مداربسته هایک ویژن چیست؟
2021-11-28

شرکت هایک ویژن را می توان یک بازار بی رقیب در عرصه تولید محصولات حفاظتی علی الخصوص تجهیزات مدار بسته به شمار آورد. در طی روز به طور کلی بیش تر از 200 هزار دوربین و سی هزار دستگاه ریکوردر در این شرکت تولید می شود که این میزان باعث شده تا مقام بیش ترین تولید دوربین های مدار بسته در دنیا را به خود اختصاص دهد.

دوربین مداربسته هایلوک چیست؟
2021-11-28

یکی از قابلیت های قدرتمند و بسیار کاربردی در دوربین هایلوک قابلیت WDR می باشد. WDR مخفف Wide Dynamic Range است. نور و روشنایی مناسب یکی از عوامل مهم برای ایجاد تصاویر با کیفیت است. اما اگر میزان نور محیط زیاد باشد، تصاویر تاریک و سیاه کاهش می یابد و بررسی وقایع مشکل می شود.

دوربین مداربسته تیاندی چیست؟
2021-11-28

از جمله فعالیت های برند تیاندی می توان به تولید محصولات باکیفیت، راهکارهای متنوع با توجه به فضای نصب دوربین مدار بسته، سیستم کنترل تردد هوشمند و ... اشاره کرد.مشتریان تیاندی در بیش از 60 کشور و 500 شهر در سراسر جهان از خدمات و محصولات این برند از جمله دوربین های مداربسته تیاندی استفاده می کنند.

دوربین مداربسته ضد آب چیست؟
2021-11-28

نتخاب دوربین مدار بسته ضد آب بهترین انتخاب برای محیط های بیرونی است. امروزه اکثر شرکت های بزرگ نظارت تصویری دوربین های خود را با قابلیت ضد آب تولید و تجهیز می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، همواره شاهد تغییرات مختلفی در قابلیت ضدآب دوربین های مدار بسته هستیم.

تنظیمات دوربین IP هایک ویژن چیست؟
2021-11-28

برای این که بتوان با دوربین های مدار بسته که از نوع تحت شبکه IP هایک ویژن می باشند کار کرد می بایست حتما آن ها را در شبکه مورد نظر تنظیم کرد تا بتوانند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهند و به درستی کار کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا این مورد را برایتان شرح دهیم.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد