دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟
  • 2022-01-16

دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

دوربین مدار بسته بی سیم دوربینی است که سیگنال های تصویری و صوتی را از طریق رادیو به گیرنده بی سیم منتقل می کند. دوربین های wifi (وای فای )مزایای زیادی نسبت به دوربین های سیمی دارند. از جمله اینکه آسیب پذیری کمتری  و در ضمن  امنیت بیشتری دارند. نصب آن آسان تر است و در نتیجه هزینه های نصب و نگهداری را کاهش می دهد. با اسمارت کو همراه باشید.


منبع تغذیه دوربین مدار بسته بی سیم:


دوربین های بی سیم برای کار مداوم به انرژی زیادی نیاز دارند. این دوربین ها می توانند از یکی از دو منبع اصلی برق استفاده کنند:

 

اولین منبع استفاده از کابل است. دوربین های مداربسته وای فای بر اساس مدل سیمی تغذیه می شوند. آنها همچنان دوربین های مداربسته بی سیم هستند زیرا اطلاعات را به صورت بی سیم انتقال می دهند.
منبع دوم انرژی باتری است. استفاده از باتری دوربین وای فای را کاملاً بدون کابل می کند. دوربین های با باتری برای مکان هایی که از برق اصلی استفاده نمی شود عالی هستند. اما برای ادامه کار، باید باتری را به طور مرتب تعویض کنید.


کاهش هزینه دوربین های بی سیم:


دوربین‌های مداربسته بی‌سیم به دلیل هزینه‌های نصب پایین (عدم نیاز به نصب کابل‌های ویدئویی و هارد دیسک‌های گران قیمت) و قابلیت نصب انعطاف‌پذیر، در بین مصرف‌کنندگان امنیتی مدرن بسیار محبوب هستند. دوربین‌های بی‌سیم را می‌توان در مکان‌هایی که دوربین‌های سیمی استاندارد نمی‌توانست نصب کرد. دوربین‌های وای‌فای علاوه بر سهولت استفاده و دسترسی، به کاربران اجازه می‌دهند تا با استفاده از اینترنت بی‌سیم باند پهن، پخش ویدئوی بی‌سیم را از طریق اینترنت ارائه کنند.


دو نوع دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ و دیجیتال وجود دارد:


دوربین بی سیم آنالوگ:


انتقال بی سیم آنالوگ استفاده از فرکانس های رادیویی برای انتقال سیگنال های صوتی و تصویری است. به طور معمول، محدوده انتقال بی سیم آنالوگ در فضای باز حدود 300 فوت (91 متر) است. دیوارها، درها و مبلمان این محدوده را محدود می کنند.


بی سیم آنالوگ در سه فرکانس 900 مگاهرتز، 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز موجود است. در حال حاضر اکثر دوربین های مداربسته بی سیم با فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار می کنند. اکثر روترهای خانگی، تلفن های بی سیم، کنترلرهای بازی های ویدیویی و اجاق های مایکروویو با فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار می کنند.

 

دوربین بی سیم آنالوگ


مزایا:


مقرون به صرفه: دوربین تکی کم هزینه
سیگنال را می توان توسط هر گیرنده ای دریافت کرد. برای راه اندازی شبکه نظارت بی سیم خود می توانید چندین گیرنده در مکان های مختلف داشته باشید.


معایب:


تداخل سایر لوازم خانگی مانند اجاق های مایکروویو، تلفن های بی سیم، کنترلرهای بازی های ویدیویی و روترها.
بدون نشانگر قدرت سیگنال: هیچ هشدار بصری (مانند نوار تلفن همراه) وجود ندارد که قدرت سیگنال شما را نشان دهد.
سهولت رهگیری: از آنجایی که بی سیم آنالوگ از فرکانس ثابتی استفاده می کند، دریافت سیگنال توسط گیرنده های دیگر امکان پذیر است.
فقط ارتباط یک طرفه: هیچ سیگنالی نمی تواند به گیرنده ارسال شود.


دوربین دیجیتال بی سیم:


دوربین‌های مداربسته بی‌سیم دیجیتال سیگنال‌های صوتی و تصویری آنالوگ را به صورت بسته‌های دیجیتالی روی فرکانس‌های رادیویی با پهنای باند بالا ارسال می‌کنند.سود:


محدوده انتقال گسترده - معمولاً نزدیک به 150 متر برای فرستنده های سنتی و 150 متر برای فرستنده ها و گیرنده های رادیویی (در فضای باز، نمای واضح)
ویدیو و صدا با کیفیت بالا
ارتباط متقابل
سیگنال های دیجیتال به این معنی است که می توانید دستورات و عملکردهایی مانند روشن و خاموش کردن چراغ ها را انتقال دهید.


کاربردهای دوربین مدار بسته بی سیم:


سیستم امنیت خانه:


دوربین های مدار بسته بی سیم روز به روز در بازار مصرف کننده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. این یک راه مقرون به صرفه برای نصب یک سیستم نظارت جامع در خانه یا محل کار با قیمت کلی ارزان تر است. دوربین های بی سیم نیز برای افرادی که خانه یا آپارتمان اجاره می کنند عالی هستند. از آنجایی که کابل ویدئو نیازی به عبور از دیوار یا سقف (از دوربین گرفته تا گیرنده یا ضبط) ندارد، نصب امنیت بی سیم نیازی به تایید صاحب خانه ندارد.


دوربین انبار:


دوربین های مدار بسته بی سیم نیز برای نظارت بر انبارها یا ساختمان های دیگر در ساختمان اصلی بسیار مفید هستند. از آنجایی که سیگنال های بی سیم را می توان از یک ساختمان به ساختمان دیگر ارسال کرد، سیم ها به دلیل جاده ها یا موانع دیگر قابل انتقال نیستند. یکی از کاربردهای رایج این اقلام مشاهده حیوانات در انبار از خانه های واقع در همان ملک است.


اجرای قانون:


سازمان های مجری قانون نیز از دوربین های مدار بسته بی سیم برای جلوگیری از وقوع جرم استفاده می کنند. دوربین ها را می توان در بسیاری از مناطق دوردست نصب کرد و داده های ویدئویی از طریق شبکه های بی سیم دولتی منتقل می شود.

 

کاربردهای دوربین مدار بسته بی سیم


دامنه بی سیم:


دوربین های مدار بسته بی سیم زمانی بهترین عملکرد را دارند که میدان دید واضحی بین دوربین و گیرنده وجود داشته باشد. اگر دوربین های دیجیتال در فضای باز زاویه دید واضحی داشته باشند، معمولاً بین 250 تا 450 فوت هستند. اگر در داخل خانه هستید، محدوده را می توان به 100 تا 150 فوت محدود کرد. دیوارهای مکعبی، دیوار خشک، شیشه و پنجره ها به طور کلی قدرت سیگنال بی سیم را کاهش نمی دهند. آجرها، کف بتنی و دیوارها می توانند قدرت سیگنال را کاهش دهند. درختان در چشم دوربین ها و گیرنده های بی سیم نیز می توانند بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارند.


دامنه سیگنال همچنین به وجود سیگنال های رقیب با استفاده از همان فرکانس بستگی دارد. به عنوان مثال، سیگنال دریافتی از تلفن بی سیم یا روتر ممکن است بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، تصویر دوربین ممکن است منجمد یا "شکسته شود". اغلب، راه حل قفل کردن کانالی است که روتر بی ‌سیم روی آن کار می‌کند.


دوربین مداربسته بی سیم حافظه دار


دوربین مدار بسته بی سیم یک دوربین تحت شبکه بی سیم است که می تواند به کارت حافظه SD متصل شود. برای داشتن این ویژگی باید یک اسلات کارت SD روی کارتن یا کاتالوگ دوربین نوشته شود.یکی از مزایای داشتن حافظه، امکان ضبط مستقل بدون اتصال به شبکه است. توجه داشته باشید که دوربین ها معمولاً بیش از 64 گیگابایت حافظه را پشتیبانی نمی کنند که در مقایسه با حجم فایل ویدیویی مقدار زیادی نیست.

 

بنابراین با 24 ساعت ضبط، نمی توان انتظار داشت که آنها بیش از یک هفته ضبط کنند. از نظر ایمنی، توجه به این نکته ضروری است که در صورت سرقت دوربین، دیگر امکان دسترسی به تصاویر قبل از تصادف وجود ندارد. به همین دلیل، این دوربین ها عمدتاً در محیط های مراقبت و یا در خانه استفاده می شوند.


دوربین مداربسته بی سیم چرخشی


دوربین مدار بسته بی سیم چرخشی یک دوربین مداربسته بی سیم حافظه دار است که می تواند با حرکت ۳۶۰ درجه افقی و ۱۵۰ درجه عمودی زاویه دید خود را تغییر دهد. امروزه استفاده از این دوربین ها به دلیل سهولت در نصب و راه اندازی، هزینه کم و عدم نیاز به تجهیزات DVR رو به افزایش است.


این دوربین ها را می توان کامل ترین دوربین های بی سیم دانست. امکاناتی مانند ضبط صدا، پخش صدا، پشتیبانی از کارت حافظه و قابلیت دید در شب تا عمق 20 متری، تشخیص حرکت و کنترل حرکت راحت از جمله ویژگی هایی است که بر محبوبیت این دوربین ها تاثیر زیادی گذاشته است.


دوربین مداربسته بی سیم 360 درجه


دوربین مدار بسته بی سیم 360 درجه نیز یک دوربین بی سیم است که قادر است تصاویر را به صورت پانوراما و 360 درجه مشاهده کند. به همین دلیل به این دوربین ها چشم ماهی نیز می گویند. دوربین های مدار بسته پانوراما به شما این امکان را می دهند که به جای چندین دوربین از یک دوربین استفاده کنید و همه زوایا را به طور همزمان مشاهده کنید. این دوربین ها به دو صورت نمای بالا (سقفی) و نمای عمودی (دیوار) استفاده می شوند.همچنین می توانید با نصب کارت حافظه روی دوربینی که روشن است از عملکرد ضبط تصویر استفاده کنید.

 

دوربین مداربسته بی سیم 360 درجه


توصیه هایی برای انتخاب و راه اندازی دوربین بی سیم


هنگام خرید دوربین مدار بسته بی سیم از کیفیت و پایداری شبکه وای فای خود اطمینان حاصل کنید.دوربین‌های مداربسته بی‌سیم مجهز به ANR می‌توانند در صورت قطع اتصال شبکه، تصاویر را به‌طور خودکار روی کارت حافظه ضبط کنند. اگر اتصال شبکه دوباره وصل شود، اطلاعات کارت حافظه به دستگاه ذخیره سازی ارسال می شود.


حتما از دوربین بی سیمی استفاده کنید که از رمزگذاری WPA/WPA2 پشتیبانی می کند و در انتخاب رمز عبور از حروف بزرگ و کوچک، کاراکترهای خاص و اعداد استفاده کنید.هنگام ایجاد یک شبکه بی سیم، پهنای باند دسترسی و تجهیزات شبکه باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، در یک دوربین تحت شبکه با استاندارد 802.11g، نباید بیش از 4 یا 5 دوربین به نقطه دسترسی بی سیم متصل شود.


آیا برای استفاده از دوربین های مداربسته بی سیم به اینترنت نیاز داریم؟


خیر، دوربین های مداربسته بی سیم تصاویر خود را از طریق شبکه وای فای داخلی به مانیتور یا دستگاه ذخیره سازی ارسال می کنند، فقط زمانی که بخواهیم تصویر دوربین را از خارج از شبکه وای فای مشاهده کنیم، مثلاً زمانی که می خواهیم تصویر دوربین را از شبکه وای فای دریافت کنیم. محل کار برای دیدن خانه، ما از اینترنت استفاده می کنیم.


مزایای دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟


مهمترین مزیت استفاده از دوربین های مداربسته بی سیم این است که برای حفظ زیبایی منزل یا محیط کار شما نیازی به سیم کشی نیست. همچنین نیازی به سیم کشی نیست که نصب دوربین را آسان تر می کند.راحتی نصب دوربین های مداربسته وای فای در ساختمان های چند طبقه بیشتر مشهود است. اگر هر سال محل کار خود را تغییر می دهید، استفاده از دوربین های بی سیم هر سال نیز منطقی تر است زیرا نیازی به خرید دوربین های مدار بسته و کابل های جدید ندارید و هزینه های شما را کاهش می دهد.


معایب دوربین مدار بسته بی سیم


امروزه نمی توان اهمیت نصب دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف را نادیده گرفت. این محصولات به دلیل عملکرد عالی و قیمت مناسب، شهرت بالایی در بین کاربران به دست آورده اند. با این حال، برخی از معایب این محصولات را نمی توان نادیده گرفت. اما قبل از آن، بیایید نگاهی به مزایای دوربین مدار بسته بی سیم بیندازیم:


کاهش میزان کابل کشی سیستم مداربسته
ایجاد نظم بیشتر در محیط
قابلیت نصب در محیط هایی که امکان نصب دوربین مداربسته وجود دارد.
کاهش قابل توجه هزینه

 

معایب دوربین مدار بسته بی سیم


نصب دوربین های مداربسته بی سیم می تواند میزان سیم کشی را کاهش دهد، اما به طور کامل آن را از بین نمی برد. همچنین برای تغذیه دستگاه به یک سیم برق نیاز دارید.برای جدا کردن این کابل می توانید از باتری ای که با باتری کار می کند استفاده کنید، اما هر چقدر هم که باتری خوب و با کیفیتی که استفاده می کنید، در نهایت عمر مفید آن تمام می شود.


برد دوربین بی سیم


برد و قدرت سیگنال ارسالی در یک دوربین بی سیم به عوامل مختلفی از جمله ساخت محل نصب و مواد مورد استفاده، تعداد موانع و دستگاه های موجود، تعداد اتاق ها، سایر دستگاه های وایرلس موجود در محل که سیگنال تولید کرده و ممکن است با سیگنال دوربین تداخل داشته باشد. به طور کلی می توان گفت یک دوربین بی سیم نمی تواند از نقطه مرکز نصب خود خیلی دور باشد. به عنوان مثال برد دوربین وای فای در فضای داخلی 20 تا 50 متر و در فضای باز بین 100 تا 200 متر است.


چگونه تصویر دوربین وای فای را در NVR دریافت کنیم؟


پس از نصب دوربین مداربسته بی سیم یا وای فای، این سوال پیش می آید که چگونه تصویر را روی ضبط کننده دریافت کنیم و اما بسیار محدود و نادر هستند. راه دیگر برای دریافت تصاویر استفاده از یک گیرنده یا اکسس پوینت در محل است که تصاویر را دریافت کرده و از طریق کابل شبکه به NVR ارسال می کند.


کلام اخر


دلایل این محبوبیت عدم سیم کشی و سهولت نصب چنین دوربین هایی است که نیاز به تجربه و مهارت خاصی ندارند. البته وقتی از عبارت "بدون کابل" استفاده می کنیم، منظور این است که این دوربین ها برای ارسال داده هایی مانند تصویر و صدا نیازی به کابل ندارند، اما به هر حال باید با کابل تغذیه شوند. البته انواع دیگری از دوربین های بی سیم نیز وجود دارند که کاملاً بدون کابل کشی هستند و این دوربین ها با باتری کار می کنند، اما مانند هر دستگاه دیگری که با باتری کار می کند، هر چند وقت یک بار نیاز به شارژ مجدد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با اسمارت کو تماس بگیرید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

علت ضبط نکردن دوربین مداربسته چیست؟
2022-01-16

یکی از مشکلاتی که گاها برای دوربین های مدار بسته اتفاق می افتد ضبط نکردن است که می تواند عوامل متعددی باعث این مشکل شود اما به راستی علت ضبط نکردن دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی دوربین مداربسته
2022-01-16

در تکنولوژی دوربین مدار بسته انواع دوربینهای آناالوگ و دیجیتال برای انواع نیاز افراد تولید و عرضه شده است، در واقع تولید کنندگان برای افزایش بازار فروش دوربین مداربسته نسبت به تولید نمونه های متنوع اقدام کرده اند.

شرایط نگهداری از دوربین مداربسته چیست ؟
2022-01-16

هیچ مکان و هیچ تاسیساتی به طور کامل در برابر نفوذ دزدان و مجرمان محفوظ نیست، بنابراین یک عنصر حیاتی در حفاظت از اماکن و کسب و کارها، استفاده از سیستم دوربین مداربسته برای نظارت تمامی فعالیت‌های جاری است.

تنظیمات دوربین IP هایک ویژن چیست؟
2022-01-16

برای این که بتوان با دوربین های مدار بسته که از نوع تحت شبکه IP هایک ویژن می باشند کار کرد می بایست حتما آن ها را در شبکه مورد نظر تنظیم کرد تا بتوانند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهند و به درستی کار کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا این مورد را برایتان شرح دهیم.

بررسی فناوری تشخیص حرکت در دوربین های مدار بسته
2022-01-16

امروزه انواع دوربین های مداربسته با آخرین تکنولوژی به بازار عرضه می شوند. شرکت های سازنده این دوربین ها به دنبال ارتقای فناوری استفاده شده در دوربین ها هستند.با کمک تشخیص حرکت می توان امنیت را دو برابر کرد. با این فناوری می توان در فضای ذخیره سازی و هزینه های مالی صرفه جویی کرد.

معرفی دوربین مدار بسته آپارتمان
2022-01-16

با توجه به اینکه در شهرهای امروزی اکثر مردم در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی زندگی می کنند، استفاده از دوربین مدار بسته در این مناطق راه حلی اساسی است که بیشتر به ذهن می رسد.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد