علت ضبط نکردن دوربین مداربسته چیست؟
  • 2021-11-02

علت ضبط نکردن دوربین مداربسته چیست؟

قوانین مختلفی برای استفاده از دوربین مدار بسته در ملک شخصی و مکان های عمومی مانند کوچه ها یا جاده ها وجود دارد. استفاده از دوربین مدار بسته در یک خانه توسط قانون تنظیم می شود. هدف این قانون ایجاد تعادل بین حق مردم برای محافظت از دارایی آنان یا حق دیگران برای حفظ حریم خصوصی است. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته لازم است به سایت اسمارت کو مراجعه کنید تا هم از خدمات منحصر به فرد آنان استفاده کنید و هم شناخت درست تری نسبت به سیستم های دوربین مدار بسته پیدا کنید.

 

موارد حائز اهمیت در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

  • استفاده از دوربین مدار بسته در ملک شخصی

 

در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته سیستم های دوربین مدار بسته همیشه باید به گونه ای کار کنند که از حریم خصوصی دیگران محافظت شود. نصب دوربین مداربسته موضوع اختلافات زیادی بین همسایگان و شکایت مردمی به پلیس بوده که معتقدند از دوربین ها برای جاسوسی از آنها و خانواده هایشان استفاده می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، به سوالات زیر توجه کنید:

 

آیا واقعاً به دوربین مداربسته نیاز دارم؟ آیا می توانم از وسایل دیگری مانند قفل های جدید برای محافظت از خانه خود استفاده کنم؟ (شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایمن سازی خانه خود در برابر سرقت را مطالعه کنید (دوربین مداربسته چه چیزی را می خواهم ثبت کند؟ (یک درب ورودی، جای پارک، حیاط پشتی، سوله و غیره(همسایگان من در مورد نصب دوربین مداربسته من چه احساسی دارند؟ دوربین را کجا می توانم قرار دهم تا از حداقل نفوذ به حریم خصوصی همسایگان و دیگران اطمینان حاصل کنم؟ اگر برد دوربین مشرف به ملک همسایه باشد، آیا می توانم فیلترهای حریم خصوصی را وصل کنم؟

 

آیا باید تصاویر را ضبط کنم یا فید زنده کافی است؟

 

توجه داشته باشید که اگر دوربین شما تصاویری را در خارج از دارایی شما می گیرد، آن تصاویر مشمول قانون حفاظت از داده ها و GDPR هستند که توسط دفتر اطلاعات اجرا می شود و شما باید از رعایت این قانون اطمینان حاصل کنید. علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته، بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید، متغیر است.

 

  • مطمئن شوید که تاریخ و ساعت به درستی روی سیستم شما تنظیم شده است.

 

اطمینان حاصل کنید که ضبط‌ها برای هدف دیگری غیر از محافظت از دارایی شما استفاده نمی‌شوند. در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته ممکن است عوامل دیگری دخیل باشند که این امر باید توسط کارشناس یا متخصص اجرایی گردد.

 

بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

به طور منظم موارد ضبط شده را حذف کنید و مطمئن شوید که آنها برای محافظت از دارایی شما بیشتر از زمانی که لازم است نگهداری نمی شوند.همه ضبط ها را ایمن نگه دارید و دسترسی به آنها را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید که شما مسئول اتفاقاتی هستید که برای اطلاعات رخ می دهد.سیستم خود را به طور منظم بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. زباله ها را پاک کنید.

 

 

عوامل موثر در شناسایی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

توجه داشته باشید که در صورتی که دوربین مداربسته شما تصاویر یک حادثه را ضبط کند، ممکن است از ضبط های شما به عنوان مدرکی برای کمک به تحقیقات پلیس استفاده شود؛ بنابراین، باید در نظر بگیرید:

 

  • استخراج ضبط شده از سیستم شما چقدر است

 

موارد دیگر، ویدیو خاموش و روشن می شود، یک لحظه ویدیو خوب نشان داده می شود، لحظه دیگر شما از دست دادن ویدیو را می بینید. یکی دیگر از مشکلات رایج علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته از دست دادن ویدیو دوربینی است که فقط در شب سیاه می شود، اما در طول روز خوب کار می کند. یا همیشه یک صفحه سیاه می بینید. در هر صورت، نتیجه نهایی یکسان است، دوربین های شما هیچ تصویری را نشان نمی دهند

 

. این مشکلات بدون ویدیو یا از دست دادن ویدیو می‌تواند برای دستگاه‌های DVR آنالوگ، HDDVR )مانند DVR H.264، HD-TVI، HD-CVI، AHD(، NVR، دوربین‌های IP، سیستم‌های IP و هر نوع سیستم امنیتی دوربین مدار بسته ممکن است داشته باشید استفاده گردد. برای نتیجه گیری، از نظر اولیه، از دست دادن ویدیو به این معنی است که دوربین هیچ فید زنده ای را برای ضبط کننده ارسال نمی کند. این یک مشکل بزرگ است و باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید در غیر این صورت سیستم امنیتی شما به خطر می افتد.

 

  • از دست دادن ویدئو در سیستم های دوربین امنیتی

 

دوربین‌های Zosi، دوربین‌ها Zmodo، دوربین‌های Reolink، دوربین‌های Night Owl، دوربین‌های Swann، دوربین‌های Lorex یا Flir، دوربین‌ها Amcrest، دوربین‌های Q-See، سیستم‌های Watchdog، دوربین‌های LTS، دوربین‌های Annke، دوربین‌های داهوا، دوربین‌های Hikvision، یا هر دوربین امنیتی IP مارک های دیگر، همه آنها دارای از دست دادن ویدیو یا بدون مشکل ویدیو هستند.

 

چرا از دست دادن ویدیو در دوربین ها یا سیستم های امنیتی اتفاق می افتد؟ در بیشتر مواقع، مشکل از دست دادن ویدیو در دوربین های مدار بسته امنیتی یا علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته DVR یا NVR به دلیل عوامل متعددی ایجاد می شود: مشکلات شبکه، منبع تغذیه بد، مشکلات کابل کشی، سخت افزار معیوب، اشکال در نرم افزار دوربین، تداخل آدرس IP، تنظیمات نامناسب و غیره. در زیر متداول‌ترین دلیل از دست دادن ویدیو را نشان می‌دهد و نحوه رفع این مشکل را آورده است:

 

از دست دادن ویدئو در سیستم های دوربین امنیتی

 

  •  از دست دادن ویدئو ناشی از منبع تغذیه ناکافی است

 

معمولاً منبع تغذیه ناکافی دلیل اصلی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته در دوربین های امنیتی است. به خصوص اگر سیستم امنیتی شما این علائم را نشان دهد: عدم وجود سیگنال ویدئویی روی صفحه، صفحه سیاه، روشن و خاموش شدن دوربین، سوسو زدن ویدئو، از دست دادن ویدئو در شب، پیام بدون سیگنال ویدئویی، راه اندازی مجدد دوربین ها، NVR یا DVR به طور تصادفی خاموش می شود. عبارت ساده، دوربین نمی تواند آب لازم را از منبع تغذیه دریافت کند. فقط قدرت کافی برای عملکرد صحیح دستگاه ها وجود ندارد، بنابراین ویدیو از دست می رود.

 

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته ممکن است به این دلیل باشد که منبع تغذیه معیوب است و آمپر کافی ارائه نمی کند. به خصوص اگر سیستم دوربین امنیتی شما بیش از 10 سال قدمت داشته باشد.آداپتور برقی که دستگاه NVR یا DVR شما را تامین می کند معیوب است.اتصالات کابل شل شده است. به عنوان مثال، اتصال کابل بین DVR یا NVR و دوربین های امنیتی، کابل به آداپتور، منبع تغذیه، کابل بین تلویزیون، مانیتور و دوربین های امنیتی مداربسته، یا هرگونه اتصال شل احتمالی در خود دوربین وجود دارد.

سوئیچ PoE نامناسب شما. باید از یک سوئیچ PoE استفاده کنید که قادر به پشتیبانی از همه دوربین ها باشد. به عنوان مثال، دوربین های PTZ به یک سوئیچ مخصوص PoE نیاز دارند.

انژکتور PoE معیوب. بسیاری از اقلامی که به صورت آنلاین فروخته می شوند کیفیت پایینی دارند.

طول کابل خیلی طولانی است. مشخصات دوربین خود را بخوانید و مطمئن شوید که طول کابل در محدوده است.

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته ممکن است به این دلیل باشد که یک کابل برای تغذیه چند دوربین به طور همزمان استفاده می شود. این عامل در مورد نصب دوربین مدار بسته ضعیف است.

کابل های HDMI یا VGA آسیب دیده یا معیوب هستند.

 

  • نحوه رفع فقدان ویدیو ناشی از منبع تغذیه ناکافی:

 

تمام اتصالات برق، نوار چسب، کانکتورهای برق و کابل و اسپلیترهای برق را به دقت بررسی کنید.

پورت دیگری را در سوئیچ PoE امتحان کنید تا مطمئن شوید انرژی کافی از آن خارج می شود.

پورت دیگری را در جعبه برق امتحان کنید (اگر از سیستم DVR استفاده می کنید(

در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته سوئیچ PoE را تست کنید تا مطمئن شوید که انرژی کافی برای همه دوربین ها را همزمان تامین می کند. اگر از NVR با سوئیچ PoE داخلی استفاده می‌کنید، درگاه دیگری را امتحان کنید تا ببینید آیا دوربین روی صفحه ظاهر می‌شود یا خیر.

 

دوربین PTZ انرژی بیشتری می گیرد، مطمئن شوید که سیستم می تواند منبع تغذیه مناسب این نوع دوربین ها را تامین کند. برای کار با دوربین های PTZ از یک سوئیچ، انژکتور PoE استفاده کنید.سعی کنید از کابل های کواکسیال کوتاه تر یا کابل های اترنت برای روشن کردن دوربین های مدار بسته امنیتی استفاده کنید. کابل کشی با کیفیت بالا را برای سیستم خود دریافت کنید.

 

 

عملکرد دوربین مدار بسته و علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

راه های مختلفی برای محافظت از اموال شما در دنیای مدرن وجود دارد. یکی از متداول ترین روش ها برای افزایش امنیت ملک، نصب سیستم های دوربین مدار بسته است. اگرچه سیستم های دوربین مدار بسته پیچیده به نظر می رسند. آنها سیم هایی دارند که از دیوار عبور می کنند و دوربین های مختلفی که لزوماً به نظر نمی رسد کاری انجام دهند.

 

عملکرد دوربین مدار بسته

 

 NVR/DVR را بررسی کنید

 

در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته ساده ترین راه برای تشخیص دوربین مداربسته این است که به دستگاه ضبط ویدیوی شبکه یا ضبط کننده ویدیوی دیجیتال بروید. هر دوربین را باز کنید و مطمئن شوید که می توانید آن را مشاهده کنید. هر چند این همه چیز نیست. همچنین به عقب برگردید و بررسی کنید که هر دوربین اخیراً فیلم ضبط کرده است. این امکان وجود دارد که یک دوربین مداربسته به گونه ای کار نکند که همچنان به شما امکان می دهد دوربین را مشاهده کنید اما فیلم ضبط نکنید.

 

نتیجه گیری:

 

برخی از دوربین های مداربسته به شما امکان می دهند از طریق یک دستگاه تلفن همراه یا رایانه به دوربین های خود و فیلم های ذخیره شده خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید با استفاده از یکی از این پلتفرم ها دوربین های خود را بررسی کنید. نکته ای که باید در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته در نظر داشت این است که دوربین مدار بسته همچنان می تواند کار کند، در حالی که داده ها را به رایانه یا تلفن شما ارسال نمی کند.

 

این به این دلیل است که داده ها روی تلفن یا از طریق اینترنت ضبط نمی شوند. در عوض، روی NVR یا DVR ضبط می شود. مشکلات اینترنت یا مشکلات انتقال می‌تواند باعث شود که دوربین‌های شما در حالی که هنوز در حال ضبط هستند روی یک دستگاه راه دور نمایش داده نشوند. به همین منظور مراجعه به سایت اسمارت کو برای مشاوره با افراد متخصص در این حوزه و خرید سیستم دوربین مداربسته و بهره مندی از مزایا و خدمات این سایت می تواند موثر باشد.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

نکات نگهداری از دوربین مداربسته چیست ؟
2021-11-02

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی به شمار می آید که نگهداری از آن ها بسیار حائز اهمیت است. برای نگهداری مناسب از این دوربین ها باید تمامی اجزای آن ها کنترل شود تا در صورت ایراد بتوان به موقع آن ها را بر طرف کرد و به دیگر اجزای دوربین آسیبی نرسد.

دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟
2021-11-02

دوربین مدار بسته بی سیم دوربینی است که سیگنال های تصویری و صوتی را از طریق رادیو به گیرنده بی سیم منتقل می کند. دوربین های wifi یا وای فای مزایای زیادی نسبت به دوربین های سیمی دارند. از جمله اینکه آسیب پذیری کمتری دارد و امنیت آن را بیشتر می کند.

ویژگی های بهترین مدل دوربین مداربسته لامپی 360 درجه چیست؟
2021-11-02

دوربین لامپی مجهز به یک لنز پانوراما است که به شما امکان می دهد تصاویر عریض بگیرید و پوشش 360 درجه ارائه دهید. دوربین های لامپ معمولاً روی سقف نصب می شوند و وجود لنز پانوراما به محصور کامل اتاق کمک می کند. به همین دلیل است که دوربین های لامپی به دوربین های 360 درجه معروف هستند.

دوربین مداربسته کوچک کنترل از راه دور چیست؟
2021-11-02

یکی از مقرون به صرفه ترین و پرکاربرد ترین روش ها برای تامین امنیت و کاهش جرم و جنایت این است که در اکثر مکان ها دوربین مدار بسته کوچک نصب شود. با توجه به شرایط هر محیطی، خرید و نصب دوربین مخفی کوچک مناسب برای همان مکان ضروری است.

انواع دوربین مداربسته وای فای چیست؟
2021-11-02

دوربین های مداربسته وای فای زیر مجموعه ای از دوربین های مداربسته تحت شبکه هستند و نوع آنالوگ ندارند. دوربین های مداربسته وای فای به راحتی می توانند تصاویر باکیفیت را از طریق شبکه های کامپیوتری ارائه دهند. این دوربین ها تصاویر دریافتی را به داده های دیجیتال تبدیل می کنند و سپس از طریق شبکه ارسال می شوند.

انواع دوربین مداربسته لامپی کدام است؟
2021-11-02

لامپ دوربین مدار بسته لامپی همانطور که از نامش پیداست نوع خاصی از دوربین است که مشابه لامپ های LED رشته ای و کم مصرف طراحی شده و به سختی از لامپ های معمولی تشخیص داده می شود. به همین دلیل از این دوربین ها به عنوان دوربین های جاسوسی نیز استفاده می شود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد