عملکرد درب اتوماتیک ضد سرقت به چه صورت است؟
  • 2022-01-19

عملکرد درب اتوماتیک ضد سرقت به چه صورت است؟

درب اتوماتیک ضد سرقت باعث شده سارقان دیگر فرصتی برای ورود به ساختمان شما نداشته باشند. از ابتدای پیدایش بشر تا کنون، امنیت و حفاظت از خود و خانواده و همچنین دارایی یکی از مهم ترین نکاتی بوده است که هر فردی به آن توجه دارد. در واقع هر فرد به طور غریزی سعی در حفظ جان و مال خود دارد. بنابراین این نیاز به حفاظت و امنیت در گذشته وجود داشته و امروزه افزایش یافته است. اما نکته بسیار مهم در حال حاضر این است که فناوری ها ایمنی و در نهایت آرامش را افزایش می دهند.


ما معمولاً فضای ساختمان خود را در برابر سارقان ایمن می کنیم، مثلاً با قرار دادن نرده های محافظ یا نرده های آهنی روی دیوار یا پشت پنجره. اما مهم ترین قسمت ساختمان یعنی درب ورودی ساختمان و درب پارکینگ ها را نادیده می گیریم و فکر می کنیم درب ساختمان هیچ نقشی در جلوگیری از ورود سارقان ندارد. اما توجه به کوچکترین مسئله ایمنی خانه شما را از هر نظر ایمن تر می کند.


 درب های اتوماتیک ضد سرقت فقط از چند تکه آهن ساخته نمی شوند. برای افزایش ایمنی و حفاظت از منزل خود باید اصول ایمنی و استانداردهای ایمنی را رعایت کنید. از این رو در این مقاله قصد داریم در مورد درب های اتوماتیک ضد سرقت مهم، محافظت و ایمن سازی ساختمان ها و واحدهای تجاری صحبت کنیم. بنابراین تا پایان مقاله با اسمارت کو همراه باشید.


 
اهمیت استفاده از درب های اتوماتیک ضد سرقت


قبل از بررسی ویژگی ها و مشخصات مورد نیاز برای انواع درب اتوماتیک گاوصندوق باید اهمیت آنها را مشخص کنیم. با دانستن این کاربردها می توانید به صورت خودکار با اهمیت این درب ها آشنا شوید. اگرچه بسیاری از ما حتی با شنیدن این موارد از استفاده از این درب غافل می شویم، اما فراموش نکنید که حادثه خبر نمی کند. این تصور که دزدی و سرقت برای شما اتفاق نمی افتد و به سراغ شما نمی آید یک باور بسیار پوسیده و قدیمی است. اکنون هر ساختمانی می تواند در معرض این خطرات قرار گیرد. امن ترین ساختمان ها بانک ها هستند که همیشه مورد حمله سارقان قرار می گیرند. بنابراین رعایت این نکات می تواند درصد بالایی از ایمنی ساختمان شما را حفظ کند.


اگر به اخبار روزنامه ها و مجلات نگاه کنید و ماجرای سرقت های بزرگ را مرور کنید متوجه می شوید که وجود درب اتوماتیک شیشه ای ضد سرقت چقدر می تواند مهم باشد. هزینه کردن برای امنیت هرگز هزینه اضافی نبوده و نیست. بنابراین صرف هزینه برای تهیه این گونه درها نه تنها امری ضروری بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر در دنیای امروز است.

 

فراموش نکنید که دزدهای امروزی دیگر از دیوارها بالا نمی روند و جوراب سر نمی کنند. دزدی نیز مانند تمامی بخش‌های زندگی بشر، دستخوش تحولات چشمگیری شده و ابزارهای مورد استفاده توسط این از خدا بی‌خبران پیشرفت چشمگیری داشته است. بنابراین تنها راه مقابله با آن ها استفاده از فناوری های جدید و به روزی است که به این افراد امکان باز شدن و عبور کمتر می دهد. استفاده از درب های اتوماتیک ضد سرقت را حتما در اولویت قرار دهید تا هیچ نقطه شگرفی در ساختمان و پارکینگ برای آن ها باقی نگذاشته باشید.


 نحوه عملکرد درب اتوماتیک ضد سرقت


درب های اتوماتیک ضد سرقت عموماً به گونه ای طراحی می شوند که در مواقع عادی مانند درب اتوماتیک معمولی، زمانی که فرد در خانه یا محل کار است و ویژگی های امنیتی و حفاظتی آن در غیاب شخص عمل می کند. خانه یا محل کار فعال می شود. در واقع درب اتوماتیک ضد سرقت در حالت عادی تمامی عملکردهای درب اتوماتیک معمولی مانند درب اتوماتیک کشویی را دارد اما در مواقع دیگر مانند ساعات غیر اداری از ورود افراد ناشناس جلوگیری می کند. این نوع درب اتوماتیک نوعی حفاظت امنیتی بسیار بالا در برابر سارقان ایجاد می کند که عبور از آن بسیار سخت است.

 

 نحوه عملکرد درب اتوماتیک ضد سرقت

 

درب اتوماتیک ضد سرقت به گونه ای برنامه ریزی شده است که در مواقع خاص مانند شب به صورت خودکار قفل می شود و از هرگونه سرقت و خرابکاری جلوگیری می کند. درب‌های اتوماتیک ضد سرقت مدرن‌تر نیز مجهز به سنسورهای هشدار هوشمند هستند که در صورت متوسل شدن سارقان به زور برای شکستن و آسیب رساندن به در و شروع به زدن آلارم و آژیر، فعال می‌شوند. علاوه بر این، سیستم های دزدگیر مدرنی که بر روی درب های اتوماتیک ضد سرقت نصب می شوند، می توانند سیگنال های هشدار دهنده را به سازمان های انتظامی و همچنین مالک ساختمان ارسال کنند.


کاربردهای درب اتوماتیک ضد سرقت


در کجا می توان از درب اتوماتیک ضد سرقت استفاده کرد؟ برای بررسی کاربرد درب های اتوماتیک ضد سرقت باید با تنوع این محصول آشنا باشید.درب های شیشه ای ساخته شده با شیشه سکوریت تنها درب های اتوماتیکی نیستند که با آن روبرو هستید. استفاده از این نوع درب ها در قسمت های مختلف ساختمان ها اعم از اداری، مسکونی و حتی تجاری کاربرد دارد. برخی از مهمترین کاربردهای این نوع درب به شرح زیر است:


 
درب اتوماتیک شیشه ای ضد سرقت ساختمان های تجاری و اداری


ورودی ساختمان های تجاری از جمله بانک ها، مغازه ها، بازارها، سوپرمارکت های بزرگ و مواردی از این دست نیاز مبرمی به درب اتوماتیک ضد سرقت دارند. بدون استفاده از این نوع درب ها به نظر می رسد چیزی در محیط این ساختمان ها کم شده است. همچنین استفاده از این درب ها در بیمارستان ها و ساختمان های پرتردد کاملا ضروری است.


 
درب ورودی لابی ساختمان های مسکونی و برج ها


ساختمان هایی با لابی ها و ورودی های شیک نیاز به استفاده از درب های اتوماتیک ضد سرقت دارند تا هم زیبایی و جذابیت محیط را حفظ کنند و هم امنیت فضا را حداکثر کنند. ترکیب زیبایی و سکوریتی باعث می شود استفاده از درب های اتوماتیک معمولی برای چنین فضاهایی مناسب نباشد.


 
درب پارکینگ ها


یکی از نقاط ضعف عمده در ساختمان های مسکونی، اداری و حتی تجاری درب ورودی پارکینگ می باشد. دو ویژگی اصلی برای درب های مورد استفاده در جلوی پارکینگ ها مورد نیاز است. اولا ایمنی و امنیت و دوم راحتی دو عاملی هستند که بیشترین تاثیر را در انتخاب درب ورودی پارکینگ دارند. عدم توجه به این دو عامل باعث می شود که کاربران این قسمت از ساختمان را به نقطه شعف زیادی تبدیل کنند و دندان طمع دزدان را برای ورود از این درها تیز کنند. اگر فکر می کنید که آنها قادر به تشخیص این نقاط ضعف نیستند، سخت در اشتباه هستید. درب اتوماتیک ضد سرقت تنها نمونه درب است که می تواند امنیت بسیار خوبی را برای ورودی پارکینگ حفظ کند و رفاه ساکنین را نیز در نظر بگیرد.

 

درب پارکینگ ها


پیشرفت در فناوری ایمنی درب اتوماتیک


 پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فناوری باعث شده تا تمامی عناصر پیرامون انسان با تکنولوژی همراه شوند. فناوری ها نه تنها در تلفن های همراه و یا در سیستم ماشین لباسشویی و سیستم های اتوماتیک در کارخانه ها برای راحتی و آسایش کار شما تعبیه شده است، بلکه برای افزایش ایمنی و آرامش خاطر شما نیز استفاده شده است. یکی از خدماتی که تکنولوژی به بشریت ارائه کرده است، ارائه درب اتوماتیک ضد سرقت است. وجود برد الکترونیکی و سنسور در این نوع درب اتوماتیک باعث شده است که درب ورودی ساختمان با چند تکه تخته آهنی که با پیچ و لولا به هم متصل شده و تعویض می شود از حالت قدیم خارج شود و درب اتوماتیک ریموت دار جایگزین آن شود.


 اما نکته ای که بسیار مهم است این است که اکثر خانه ها و ساختمان ها از همان درهای قدیمی استفاده می کنند. بنابراین وقتی سارق وارد خانه آنها می شود، سوالی که به ذهنشان خطور می کند این است که با وجود تدابیر امنیتی که بر روی دیوار یا استفاده از درب آکاردئونی یا حتی گاوصندوق انجام داده ایم، سارق چگونه وارد خانه شده است. آنها یک نکته بسیار مهم را فراموش کرده اند. این نکته مهم امنیت درب ورودی ساختمان و درب پارکینگ می باشد. شما درهای خانه خود را قفل نکرده اید، پس چرا انتظار دارید دزد وارد خانه شما نشود؟


مزایای استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت


در استفاده از انواع درب اتوماتیک ضد سرقت می توانید انتظار مزایای زیر را داشته باشید.


• طرح های زیبای درب اتوماتیک ضد سرقت

 

درب اتوماتیک ضد سرقت تنها امنیت و حفاظت از ساختمان و منزل شما را تامین می کند. بلکه با طرح ها و مدل های جذاب و جالبی که در بازار موجود است نمای ساختمان شما را منحصر به فرد و زیبا جلوه می دهد. بنابراین استفاده از درب های اتوماتیک ضد سرقت، حفاظت و زیبایی را در عین حال برای ساختمان شما به ارمغان می آورد.


از آنجایی که درب ورودی ساختمان اولین عنصری است که فرد با آن مواجه می شود، پس باید به جنبه های زیبایی نیز توجه کرد. درب های اتوماتیک ضد سرقت در رنگ ها و مدل های مختلف موجود می باشد که می تواند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.


•    امنیت بالا

 

شرط اساسی صلح امنیت است. بنابراین برای اینکه شما امنیت را به خانه خود بیاورید و در نهایت آرامش داشته باشید، کافی است از فناوری های امنیتی برای خانه خود استفاده کنید. مطمئناً هیچ کس نمی خواهد منابع خود را در چند ساعت به دست سوء استفاده کنندگان هدر دهد. دستاوردی که باید سال ها روی آن کار کرد تا نیازهای اولیه زندگی برآورده شود.


بنابراین، شما باید حفاظت و ایمنی ساختمان خانه خود را جدی بگیرید. اما در نظر داشته باشید که هر فناوری که وارد بازار می شود به معنای ایمنی 100 درصدی ساختمان شما نیست، بلکه باید استانداردهای لازم را داشته باشد. همانطور که از قدیم گفته اند هر دور گردو نیست. همچنین باید به این نکته توجه کنید که هر بست و هر قفلی به معنای امنیت ساختمان شما نیست.

 

مزایای استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت


• دوام و طول عمر


یکی از مهمترین مزیت های درب اتوماتیک ضد سرقت عمر طولانی این درب ها می باشد. از آنجایی که دوام و ماندگاری یک محصول در هنگام خرید بسیار مهم است، بنابراین برای خرید درب اتوماتیک ضد سرقت باید به کیفیت و دوام بالای آن نیز توجه کرد. برای اینکه درب اتوماتیک ضد سرقت شعار ایمنی خود را تثبیت کند باید بتواند ویژگی های اولیه هر محصول را داشته باشد.


• رفاه


همچنین کاربران می توانند به راحتی از این نوع درب عبور کنند.


 
امنیت درب اتوماتیک پارکینگ ضد سرقت


با توجه به اینکه برای دستیابی به ایمنی استاندارد باید به تک تک جزئیات ساختمان توجه شود، بنابراین درب اتوماتیک پارکینگ نیز باید دارای تدابیر شدید امنیتی باشد. چرا که سارقان معمولا برای ورود به خانه از گیت های پارکینگ استفاده می کنند، حتی اگر قصد ورود به خانه را نداشته باشند، می توانند نقشه شوم خود را با سرقت از انبار یا وسایل داخل خودرو اجرا کنند. بنابراین می توانید با خرید درب ضد سرقت اتوماتیک پارکینگی، سارقان را ناامید کنید.


 
نکات برجسته درب اتوماتیک پارکینگ ضد سرقت


• با توجه به اینکه پارک با استفاده از ریموت کنترل می شود، بنابراین این سارقان نمی توانند به راحتی از درب پارکینگ عبور کنند، زیرا هیچ دستگیره مکانیکی برای ورود و خروج آنها وجود ندارد و تنها راهی که می توان از درب پارکینگ عبور کرد ریموت است در جیب شماست.
• استفاده از کدهای مخصوص برای برقراری ارتباط بین ریموت و همچنین درب اتوماتیک پارکینگ: زبان ارتباط ریموت با درب پارکینگ از طریق کد می باشد. در واقع درب پارکینگ از طریق کدی که از قبل روی آن تنظیم شده است، کد را دریافت کرده و سپس باز می شود.
در طراحی های جدید درب های ضد سرقت اتوماتیک پارکینگی از سیستم کدگذاری پیشرفته تری استفاده شده است. در سیستم های جدید درب اتوماتیک پارکینگی هر بار کد خاصی به درب اتوماتیک ارسال می شود و سپس درب طبق آن کد باز و بسته می شود.


جمع بندی درب اتوماتیک ضد سرقت


هدف از اعمال تدابیر امنیتی و استفاده از حفاظ دیواری یا درب ضد سرقت و همچنین درب اتوماتیک ضد سرقت این است که منزل، محل کار و اموالتان را از دست سارقان فرصت طلب در امان نگه دارید. بنابراین باید به فاکتورها و معیارهای خرید خوب درب ضد سرقت اتوماتیک توجه کنید.

 

درب اتوماتیک ضد سرقت


برای اینکه بتوانید با خیال راحت از خانه خود خارج شوید و به مسافرت و یا حتی سر کار بروید باید بتوانید با کمک این تجهیزات امنیتی خانه خود را ایمن کنید. اما اگر قرار است در هنگام مسافرت یا محل کار نگران ایمنی خانه یا فرزندان کوچک خود باشید، آن تجهیزات امنیتی هیچ فایده ای ندارند. زیرا هدف از محافظت از درب ورودی ساختمان شما این است که دیگر نگران ورود افراد غیرمجاز به خانه نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در اسمارت کو تماس بگیرید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

درب اتوماتیک دست دوم و نکات پیرامون آن
2022-01-19

گاهی افراد برای کاهش هزینه خرید درب اتوماتیک اقدام به انتخاب درب اتوماتیک دست دوم می کنند اما اینجا باید نکاتی را مد نظر قرار داد، گاهی خرید درب اتوماتیک دست دوم هزینه های جانبی زیادی را به خریدار تحمیل میکند که خرید درب نو میتواند به صرفه باشد، البته انتخاب بجا و برند مناسب در نمونه های دست دوم گاهی بسیار به صرفه است.

درب اتوماتیک ویژه اتاق عمل چه ویژگی هایی دارد؟
2022-01-19

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که درب اتاق عمل باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ با توجه پیشرفت تکنولوژی بسیاری از درب های اتوماتیک طراحی و ساخته شده اند که هر کدام مناسب برای بخش و قسمتی از بیمارستان هستند تا بیماری ها و آلودگی ها را وارد محیط خاص و ایزوله نکنند.

مقایسه عملکرد ایمنی درب های اتوماتیک و دستی به چه صورت است؟
2022-01-19

از نظر ایمنی درب های اتوماتیک انتخاب بسیار خوبی هستند.درب های اتوماتیک در مدل ها و طرح های مختلفی تولید می شوند و کاربرد فراوانی دارند.کاربردهای بی شمار درب های اتوماتیک به مراتب بیشتر از درب های دستی و درب های سنتی است.

نقش چشمی ها در درب اتوماتیک چیست؟
2022-01-19

درب های اتوماتیک به طور گسترده در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، اما برای استفاده در برخی مناطق مهم تر هستند. در بسیاری از ساختمان ها، درب های اتوماتیک اجازه ورود، خروج مدرن را می دهند.

درب اتوماتیک عمود گرد چیست و چگونه کار میکند؟
2022-01-19

درب های اتوماتیک عمود گرد ساختار و طراحی زیبایی دارد و اغلب استفاده از آن در ساختمان های همچون مناطق ویلایی، مسکونی و تجاری بسیار رایج است. باز و بسته شدن این درب ها در مدت کوتاهتری حتی در حدود 7 تا 12 ثانیه انجام می شود. درب های اتوماتیک پارکینگی عمود گرد به صورت دو لنگه و تک لنگه در ابعاد و اندازه بزرگ نصب می شود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت xساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد