درب اتوماتیک عمود گرد چیست و چگونه کار میکند؟
  • 2022-11-15

درب اتوماتیک عمود گرد چیست و چگونه کار میکند؟

امروزه انواع متنوعی از درب ها در بازار موجود است که مشتریان با توجه به نیاز خود بهترین و مناسبترین درب ها را انتخاب و خریداری می کنند. در گذشته از درب های قدیمی و معمولی در نبود درب های اتوماتیک بیشتر استفاه می شد اما رفته رفته نقش درب های قدیمی کم رنگ تر شد و درب های جدید جایگزین درب های قدیمی شدند.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی در صنایع درب و پنجره سازی شاهد طراحی و ساخت انواع متنوعی از درب ها هستیم که به رفاه و آسایش انسان کمک شایانی می کند. در این بین درب های اتوماتیک از جمله درب هایی است که در بین مشتریان درب محبوبیت بالایی دارد. این روزها با توجه به مزایای که درب های اتوماتیک دارد در مکان های مختلف استفاده از این مدل درب ها بیشتر رایج است. درب های اتوماتیک به دو صورت شیشه ای و پارکینگی است که هر کدام از این درب ها ویژگی های منحصر به فردی دارند.

درب اتوماتیک عمود گرد نیز یکی از درب های اتوماتیک است که ظاهر گرد و زیبایی دارد. در این مقاله از سایت اسمارت کو ما قصد داریم به معرفی درب اتوماتیک عمود گرد بپردازیم و پیرامون آن اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار دهیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

درب اتوماتیک چیست؟

درب اتوماتیک یکی از درب هایی پیششرفته و جدیدی است که برای باز و بسته شدن آن نیاز به نیروی دست ندارد بلکه از طریق برد الکتریکی و موتور الکتریکی باز و بسته می شود. بنابراین درب اتوماتیک آسایش و راحتی بیشتری را برای افراد از جمله افرادی که از توانایی ضعیف جسمی رنج می برند را فراهم می کند. این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود و نیازی به استفاده از نیروی دست ندارد.

جهت حرکت درب های اتوماتیک به صورت عمودی و افقی است که درب های اتوماتیک پارکینگی به صورت عمودی و درب های اتوماتیک شیشه ای به صورت افقی حرکت می کنند. درب های اتوماتیک عمود گرد ساختار و طراحی زیبایی دارد و اغلب استفاده از آن در ساختمان های همچون مناطق ویلایی، مسکونی و تجاری بسیار رایج است. باز و بسته شدن این درب ها در مدت کوتاهتری حتی در حدود 7 تا 12 ثانیه انجام می شود.

درب های اتوماتیک پارکینگی عمود گرد به صورت دو لنگه و تک لنگه در ابعاد و اندازه بزرگ نصب می شود. در زمان قطعی برق این درب ها قابلیت متصل شدن به سیستم های حسگرهای لوپ، لبه های امنیتی فتوسل، باتری، کی پدهای دیجیتال، کنترل ورودی و کارت خوان را دارند. این درب ها قابلیت این را دارند که در صورت تشخیص موانع در جلوی درب متوقف شوند و جهت حرکتش به صورت معکوس شود.

امنیت بالا، اصطحلاک کم و سرعت بالا از جمله مهمترین فاکتورهای مناسب برای یک درب ورودی پارکینگ است بنابراین یکی از بهترین گزینه برای انتخاب درب های پارکینگ، درب اتوماتیک عمود گرد است. درب اتوماتیک به کمک ریموت کنترل و سنسورهای حرکتی به راحتی قابل باز و بسته شدن است در واقع از درب های اتوماتیک با توجه به کاربردی که دارند در مکان های مختلف از آن استفاده می شود.

درب اتوماتیک گرد یکی از درب هایی اتوماتیک است با توجه به ساختار و طراحی که دارد فضای کمتری اشغال می کند و همین امر موجب محبویت این درب ها در بین مشتریان شده است. این درب ها بسیار مقرون به صرفه هستند و جای کمتری از فضا را اشغال می کنند. نوع عملکرد این مدل از درب ها به گونه ای است که درب حول محور خود حرکت می کند و به اندازه 90 درجه باز و بسته می شود به همین خاطر نسبت به سایر درب های اتوماتیک فضای کمتری اشغال می کند.

تجهیزات و ساختار درب اتوماتیک عمود گرد به این صورت است که در ابعاد بزرگ و وزن بالا در دو نوع تک لنگه و دو لنگه به کار می رود. درب های اتوماتیک عمود گرد به راحتی به سیستم های حفاظتی و امنیتی متصل می شود به این شکل که در صورت وجود موانع در سر راه خود به راحتی از حرکت باز می ایستد. از طرفی این درب ها به سیستم خروج اضطراری و سیستم های کنترل همچون خروج پلیس و اورژانس تجهیز می شود.

 

ویژگی‌های درب اتوماتیک عمود گرد

از ویژگی های بارز نمادها و استاندارد درب اتوماتیک عمود گرد می توان به جذابیت خاص و چشم نواز ورودی ساختمان، ویلا یا مناطق صنعتی اشاره کرد. از دیگر ویژگی های این درب ها می توان به سرعت باز و بسته شدن درب در مدت زمان خیلی کم در حدود 7 الی 12 ثانیه اشاره کرد.

 

کاربرد درب اتوماتیک عمود گرد

بهترین برند ایرانی درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به ساختار و طراحی منحصر به فردی که دارد کاربردهای زیادی دارد حرکت باز و بسته شدن این درب ها به صورت دورانی و به سمت بالاست . ساختار این درب ها حالت ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی دارد تا در همه شرایط بتوان بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. از قابلیت های دیگر درب اتوماتیک گردان این است که در انواع سطح زمین همانند زمین های زراعی، کوهستانی و عملیاتی قابل نصب است.

طبیعتا انباشته شدن یخ و برف بر روی درب های پارکینگ حرکت درب ها را غیر ممکن می سازد و موجب خوردگی و زنگ زدگی درب ها می شود.اما درب های اتوماتیک عمود گرد با توجه به ساختار و طراحی که دارد خاصیت ضد زنگ زدگی دارد و در مناطق کوهستانی استفاده از آن ایده آل تر است. با توجه به این ویژگی منحصر به فرد استفاده از این درب های اتوماتیک عمود گرد در مناطق ناهموار و کوهستانی شایع تر است.

 

مزیت های درب اتوماتیک عمود گرد

  • درب های اتوماتیک عمود گرد با توجه به شکل و ظاهر زیبا موجب زیباسازی ورودی ساختمان می شود و در اماکن تجاری و تفریحی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • این درب ها در برابر گرما و سایش محیط بسیار مقاوم هستند.
  • درب های اتوماتیک عمود گرد به طور کامل باز و بسته نمی شوند به همین خاطر از هدر رفتن انرژی در فصل سرما و گرما تا حد قابل توجهی جلوگیری می شود.
  • دارای سرعت عملکرد بالایی است به همین دلیل در مکان های پر تردد و شلوغ بسیار مناسب است.
  • با توجه به فضای درب پارکینگ می توانید درب اتوماتیک گردان را به صورت تک لنگه و دو لنگه در ابعاد متغییر سفارش دهید.
  • امنیت و ایمنی بالایی دارد و از تلفات جانی در نزدیک درب جلوگیری می کند.
  • با توجه به نحوه باز شدن این درب ها از هر گونه گرد و غبار و آلاینده ها جلوگیری می کند.

 

 یکی از مزایای سیستم درب اتوماتیک عمود گرد  راحتی استفاده از این مدل درب هاست به این خاطر که هنگام باز و بسته کردن درب شما نیاز نیست که وسایلی که به همراه دارید را روی  زمین قرار دهید  و سپس درب را باز کنید. از طرفی یا زمانی که کودکی را در آغوش دارید و باز وبسته کردن این مدل از درب ها به راحتی انجام می شود و در این رابطه آسایش و راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کند.

درب های اتوماتیک عمود گرد ایمنی بالایی را در ساختمان فراهم می کند و بدین صورت ساختمان، شما را از هر گونه دستبرد و سرقت سارقان محفوظ می دارد. ساختار و طراحی منحصر به فردی دارد و برای قفل کردن آن نیاز به قفل خاصی ندارد.

درب های اتوماتیک عمود گرد بالاترین استانداردهای ایمنی و کیفی را دارند.

این مدل از درب ها با جلوه زیبا و فوق العاده ای که دارند برای افزایش اعتبار ساختمان بهترین گزینه محسوب می شوند.

در تولید درب های اتوماتیک گرد از بالاترین و مرغوب ترین مواد اولیه ساخته می شود.

 

قیمت و خرید درب اتوماتیک

در زمان خرید درب اتوماتیک تنها نکته ای که اهمیت زیادی دارد این است که درب اتوماتیک را در چه محلی قرار است نصب کنید. انواع متنوعی از درب های اتوماتیک در بازار موجود است که هر کدام ساختار و طراحی متفاوتی دارد به عنوان مثال درب های ساختمان های مسکونی، بانک ها، فروشگاه ها و بیمارستان ها کاملا با هم متفاوت است. قیمت درب اتوماتیک پارکینگ به دلیل ساختار و طراحی هر کدام از آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است. عوامل موثری که بر قیمت درب های اتوماتیک تاثیر بسزایی دارند عبارت اند از ؛ کیفیت قطعات، طرح و رنگ هر کدام، نوع برند.

 

نکات مورد توجه در زمان خرید درب اتوماتیک

محل مورد نظر یکی از نکات مهم و ضروری در انتخاب درب های اتوماتیک است در واقع باید با توجه به محل نصب درب ، اقدام به انتخاب و سفارش درب اتوماتیک کنید.میزان تردد نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید با توجه به میزان تردد و عبور و مرور افراد هر کدام از درب های اتوماتیک که مناسب تر بود را خریداری کنید. به عنوان مثال برای میزان تردد زیادی از درب های کشویی، گردان و تاشو استفاده می شود و برای میزان تردد کم نیز از مدل های دیگر درب اتوماتیک استفاده می شود. اندازه دهانه ورودی درب نیز اهمیت بالایی در انتخاب درب اتوماتیک دارد بهتر است از درب اتوماتیک لولایی و اتوبوسی در دهانه ورودی کوچک استفاده شود.

 

جزئیات درب اتوماتیک

سیستم الکترونیکی درب اتوماتیک

سیستم الکترونیکی درب اتوماتیک شامل کلید ، کنترل، منبع تغذیه، سنسور، ریموت، الکتروموتور، برد و کنترل باکس درب اتوماتیک می باشد.

سیستم مکانیکی درب اتوماتیک

سیم جمع کن، کاور دستگاه، کاور گیر ، سطح مقطع قابل تعویض، هنگر اپراتور، تسمه، تسمه گیر، هرزگرد، استپرو بغل کاور از جمله بخش های سیستم مکانیکی درب اتوماتیک به حساب می آید.

 

سخن پایانی

این روزها استفاده از درب اتوماتیک به جای درب های معمولی بسیار رایج است در واقع این درب ها جایگزین خوبی برای درب های قدیمی تر هستند. انواع متنوعی از درب های اتوماتیک در ساختار و مدل های متنوع در بازار موجود است که هر کدام با توجه به قابلیت هایی که دارند با قیمت متفاوتی به فروش می رسند در این بین درب های اتوماتیک عمود گرد هم محبوبیت بالایی در بین مشتریان پیدا کرده است.

درب های اتوماتیک عمود گرد ساختار و طراحی زیبایی دارد و اغلب استفاده از آن در ساختمان های همچون مناطق ویلایی، مسکونی و تجاری بسیار رایج است. باز و بسته شدن این درب ها در مدت کوتاهتری حتی در حدود 7 تا 12 ثانیه انجام می شود. درب های اتوماتیک پارکینگی عمود گرد به صورت دو لنگه و تک لنگه در ابعاد و اندازه بزرگ نصب می شود.

در زمان قطعی برق این درب ها قابلیت متصل شدن به سیستم های حسگرهای لوپ، لبه های امنیتی فتوسل، باتری، کی پدهای دیجیتال، کنترل ورودی و کارت خوان را دارند. این درب ها قابلیت این را دارند که در صورت تشخیص موانع در جلوی درب متوقف شوند و جهت حرکتش به صورت معکوس شود. این درب ها منحصر به فرد هستند و از ظاهر زیبا و شکیلی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مدل از درب ها به سایت اسمارت کو مراجعه کنید و از کارشناسان این مجموعه اطلاعات لازم را دریافت کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

بررسی عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی
2022-11-15

درب اتوماتیک تلسکوپی در مکان هایی که فضای محدوتری دارند اما تردد در این مکان ها به نسبت زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار درب های اتوماتیک تلسکوپی بدین شکل است که از 2 یا 4 لت اسلایدی ساخته شده است . در زمان باز و بسته شدن درب هر کدام از لت ها به صورت کشویی در امتداد هم می لغزند. باز و بسته شدن لت های درب اتوماتیک تلسکوپی به این صورت است که یکی از لت ها جلوی لت دیگری قرار می گیرند و در نهایت به کناره درب جمع می شوند.

بهترین برند ایرانی درب اتوماتیک شیشه ای کدام است؟
2022-11-15

درب های اتوماتیک شیشه ای یکی از انواع درب های اتوماتیک یا برقی می باشند که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها در برندهای بسیار مختلفی موجود هستند که شما می توانید از میان بهترین برندهای ایرانی و خارجی آن ها را برای مکان مورد نظر خود انتخاب فرمایید.

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ
2022-11-15

درب اتوماتیک پارکینگ از پرکاربرد ترین انواع درب ها می باشد. انواع درب اتوماتیک پارکینگ شامل؛ درب ریلی، کرکره ای، راهبند، سکشنال و بازویی می باشد. یکی از عواملی که بر قیمت این درب ها تاثیر می گذارد نوع متریال بکار رفته در ساخت درب می باشد. هر کدام از متغیر ها می توانند بر قیمت درب اتوماتیک تاثیر بگذارند اما قطعات الکترونیکی و مکانیکی محصول از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب هستند.

جک پارکینگی ( درب اتوماتیک) جک برقی تابا
2022-11-15

جک پارکینگی درب اتوماتیک تابا محصول شرکت تابا در کشورمان است که این روزها در بازار با سایر برندهای خارجی در حال رقابت کردن است. جک برقی تابا جنس فلزی دارد که با توجه به درب پارکینگ در سمت چپ و یا راست درب نصب می شود.

انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای کدام اند؟
2022-11-15

فریم درب اتوماتیک شیشه ای از اجزای مهم در استحکام و زیبایی درب اتوماتیک محسوب می شود و در انتخاب و نصب این فریم ها باید نهایت دقت را در نظر داشت. این فریم ها در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شود تا هماهنگی و هارمونی بیشتری با محیط داشته باشند در ادامه به انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای اشاره می کنیم.

روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای
2022-11-15

با توجه به‌ اینکه میزان رفت و آمد در برخی از اماکن بسیار زیادی و غیر قابل کنترل است، درب اتوماتیک باید سرعت مناسبی داشته باشد. همین موضوع موجب اهمیت روش تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای می شود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد