جک درب پارکینگ Fadini چیست؟
  • 2022-03-12

جک درب پارکینگ Fadini چیست؟

جک های درب اتوماتیک پارکینگ راه زیادی را برای حفظ ایمنی سازه شما انجام می دهند، زیرا این درب ها به طور خودکار باز و بسته می شوند و امکان کنترل بهتر ورود و خروج خودرو را فراهم می کنند. باز و بسته شدن دستی درب های پارکینگ که به دلیل خطای انسانی باز می مانند، معمولا احتمال ورود افراد غریبه را افزایش می دهند، اما در مورد درب های اتوماتیک که با باز شدن به طور خودکار بسته می شوند و اجازه ورود را می دهند، اینطور نیست. 

امروزه باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون نیاز به تلاش انسان بسیار آسان تر از گذشته است. جک پارکینگی برقی وسیله ای است که می تواند بدون دخالت انسان درب ها را باز و بسته کند و همچنین می تواند ایمنی ساختمان ها را تا حد زیادی تضمین کند. جک های برقی پارکینگی به دو دلیل می توانند در حفاظت از ساختمان ها و خودروها در پارکینگ ها نقش داشته باشند. یکی از دلایلی که جک های برقی پارکینگی می توانند ایمنی سازه ها را تامین کنند باز و بسته شدن خودکار درب ها است.

درب هایی که به صورت دستی باز و بسته می شوند می توانند به دلیل خطای انسانی باز بمانند و به سارقان اجازه دسترسی به پارکینگ ها یا حتی خانه ها را می دهند. اما جک درب برقی پارکینگی به دلیل باز و بسته شدن خودکار، در باز و بسته شدن آن اختلال ایجاد نمی کند که می تواند از باز و بسته شدن به موقع سارقان جلوگیری کند. جک های برقی پارکینگی با کنترل از راه دور باز و بسته می شوند، از قفل فیزیکی که با کلید باز و بسته می شود استفاده نکنید.

این بدان معناست که باز و بسته شدن با ریموت امکان باز کردن قفل آن توسط دزد را به صفر می رساند و تنها با اجازه شخص باز و بسته می شود. جک های برقی پارکینگ نیز در آرام نگه داشتن ساختمان ها موثر هستند زیرا درب ها را بسیار آهسته و بدون ضربه زدن باز و بسته می کنند. اگر قرار باشد در توسط شخصی باز و بسته شود، احتمال کوبیدن درب وجود دارد.

 

انواع جک پارکینگی

 

در گذشته برای پارک در پارکینگ نیاز به پیاده شدن از خودرو بود اما با وجود جک پارکینگ برقی می توان با فشردن دکمه ریموت بدون خارج شدن از خودرو درب را به راحتی باز کرد. پس از عبور خودرو از در، جک پارکینگ برقی بسته می شود که باعث صرفه جویی در زمان می شود. انواع درب اتوماتیک پارکینگی تولید و عرضه شده است که از جمله آنها می توان به درب اتوماتیک پارکینگی مسیری، جک درب لولایی، درب اتوماتیک زیر شیروانی، جک پارکینگی زیرزمینی و بسیاری از انواع درب اتوماتیک پارکینگی اشاره کرد که هر فرد یا سازمانی می تواند با توجه به خود یکی از آنها را انتخاب کند.

نیاز دارد.یکی از پرطرفدارترین انواع این درب ها، درب اتوماتیک لولایی پارکینگی است. دلیل این محبوبیت این است که این درب ها هم از داخل و هم از بیرون باز و بسته می شوند. این نوع درب ها از درب های سنگین محسوب می شوند.جک های پارکینگی انواع مختلفی دارند، بنابراین مصرف کنندگان این محصولات باید در انتخاب آنها احتیاط کنند:

 

1- مارک جک پارکینگی

 

به جرات می توان گفت که سازنده جک پارکینگی مهمترین نکته در انتخاب این محصول است؛ در حال حاضر برندهای زیادی در زمینه تولید درب های کنترلی در سراسر دنیا فعال هستند که سازنده نشانگر کیفیت اتوماتیک است. درب، و برند پیشرو در بازار ایران می تواند پارکینگ جک، سیماران، سوزوکی، پویادر، گارد، بتا، بنچمارک و ... باشد.جک های پارکینگی سری S و Conte ساخت ایتالیا، سری B تحت لیسانس در ایتالیا تولید و در ایران مونتاژ می شوند.

 

2- طول جک

 

طول بازوی جک یکی از عوامل مهم در انتخاب جک مناسب است و طول باز و بسته شدن جک باید همیشه متناسب با طول هر لنگه در و باز شدن آن باشد.طول باز شدن درب اتوماتیک مسیر به چرخش موتور بستگی دارد و مسیر یا جک پارکینگی کشویی توسط یک دنده شانه ای نصب شده روی در باز یا بسته می شود.

 

3- وزن درب پارکینگ

 

وزن درب اصلی ترین مشخصه در انتخاب نوع جک محسوب می شود.از طرفی اگر وزن درب بسیار کمتر از قدرت جک باشد، فشار وارده بر درب بیشتر از حد معمول بوده و درب با ضربه باز و بسته می شود.بنابراین وزن درب باید با وزن جک مطابقت داشته باشد.

 

انواع جک پارکینگی

 

4- مکانیسم انتقال نیرو

 

در هنگام خرید جک همیشه یک سوال وجود دارد و آن نوع موتور جک است.موتور جک پارکینگی دو نوع الکترو هیدرولیک و الکترومکانیکی است.

 

    جک پارکینگی الکتروهیدرولیک

 

جک الکترو هیدرولیک موتور و متعلقات آن با راندمان برق فشار بازوی هیدرولیک حرکت می کند و در را باز و بسته می کند و به دلیل نیاز به تکنولوژی بالاتر و کشورهایی مانند ایتالیا حیف است که کشور من پارکینگ الکترو هیدرولیک تولید نمی کند. جک ها ، چین، اسپانیا، آلمان و ... وارد می شوند. جک های پارکینگ هیدرولیک دارای قدرت بیشتر، عملکرد روان تر و عمر طولانی تر هستند.

 

    جک الکترومکانیکی

 

جک های الکترومکانیکی رایج ترین نوع هستند و بیشتر در منازل مسکونی، ساختمان ها، ادارات، درب ویلاها، خودروها و درب کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع جک پارکینگی به دلیل قیمت بهتر، دسترسی آسان به تعمیرات و قطعات، عملکرد بی صدا، مصرف انرژی پایین و بسیار بیشتر از جک های الکترو هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع جک پارکینگی با توجه به نیروی مکانیکی و نیروی ماردون حرکت کرده و باز و بسته می شود.

   

قیمت جک درب پارکینگ

 

فاکتورهای مهم در انتخاب یک جک پارکینگی خوب

 

عوامل دیگری مانند نوع مدار فرمان، زاویه باز شدن، قابلیت دو زمانه، نوع آزادسازی، مدت زمان گارانتی و تامین کننده، محل ساخت، لوازم جانبی، مقاومت و درجه بندی آب و هوا، لوازم جانبی، سازگاری با سایر تجهیزات و ... نوع پارکینگ خود را انتخاب کنید.

 

جک پارکینگی مناسب برای نصب پشت درب

 

جک های پارکینگی ایرانی مناسب در بازار عبارتند از جک پارکینگ یال، جک پارکینگ سوزوکی، جک پارکینگی بریزی و برندهای مطمئن و معتبری که خرید آنها مطمئن است.جک های پارکینگی معمولاً سیستم های برقی هستند که در صورت استفاده نادرست، دارای تعداد زیادی کلید و عدم جابجایی و تعمیر به موقع، فشار زیادی به موتور جک وارد می کند، برق قطع می شود و آسیب و فرسودگی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 

درب اتوماتیک پارکینگ

 

اصولاً تمامی گیت ها یا گیت های پارکینگ مجهز به سیستم خودکار هستند، با استفاده از این سیستم می توان سرعت حرکت ترافیک را افزایش داد و همچنین از اتلاف انرژی جلوگیری کرد، مثلاً در یک کوچه باریک و شلوغ زندگی می کنید، زمانی که به دروازه رسیدید. ماشین خود را پارک می کنید و از جک برقی استفاده نمی کنید، باید بایستید و درب را به صورت دستی باز کنید. با این کار ماشین شما برای مدتی رانندگی می کند و کمی ترافیک در کوچه ایجاد می کنید.

 

درب اتوماتیک پارکینگ

 

پارکینگ اتوماتیک است و هیچ کدام از اینها اتفاق نمی افتد.یکی دیگر از کاربردهای این سیستم ایمنی است، مثل الان و برعکس، شما در یک کوچه بسیار خلوت زندگی می کنید و هنوز گیت برقی ندارید، حالا باید از ماشین پیاده شوید. درب را به صورت دستی باز کنید، اگر کسی در کمین شما باشد و به شما حمله کند این بهترین زمان است.از دیگر کاربردهای جک های راه دور می تواند کنترل یا محدود کردن رفت و آمد افراد یا نصب این سیستم بر روی تجهیزات امنیتی و نظارتی باشد.

 

جک برقی پارکینگ یا جک درب پارکینگ: رایج ترین جک درب اتوماتیک جک درب آپارتمان است که درب ورودی شما را به یک درب برقی تبدیل می کند که می توانید با ریموت درب اتوماتیک آن را کنترل، باز و بسته کنید. البته خود جک پارکینگی انواع مختلفی را شامل می شود: سیستم های اتوماسیون جک برقی را می توان با توجه به سیستم عامل به دو دسته اصلی هیدرولیک و الکترومکانیکی (گیربکس) تقسیم کرد.

 

جک درب اتوماتیک پارکینگی (تک لنگه)

 

از یک لولای درب تشکیل شده است که به سمت راست یا چپ باز می شود. تک درب فضا را کاملاً نود درجه باز می کند و تردد خودروها در پارکینگ را آسان تر می کند. قفل به دلیل فشار زیاد خطر باز شدن درب زیاد است.این جک بوم در جاهایی استفاده می شود که از یک طرف فضای زیادی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، ساختمان هایی که در طبقه همکف یا زیرزمین پارکینگ دارند، بیشتر از این نوع درب پارکینگ استفاده می کنند.

 

درب پارکینگ تک لنگه را می توان در پارکینگ های سرپوشیده و ساختمان های شمالی و حیاط نصب کرد، اما از نظر فنی برای ساختمان هایی که درب های پارکینگ زیرساخت ها هستند توصیه نمی شود. به این دلیل که عرض درب عموماً بیش از 2.30 متر است و اگر جک پارکینگ در دنده دوم نباشد با بسته شدن درب از سرعت کاسته نمی شود و به درب زده می شود و باعث آلودگی صوتی می شود.

 

جک درب اتوماتیک پارکینگی (دو تکه)

 

فرم و شکل این درب ها به گونه ای است که دو لولای در کنار یکدیگر قرار می گیرند و باز شدن درب توسط جک فضای مناسبی برای عبور خودرو فراهم می کند.درب های دوبل بیشترین استفاده را دارند و می توان گفت بیش از 80 درصد درب های کشور از این نوع درب ها هستند. از درب های اتوماتیک دوبل در ساختمان های پشت بام یا حیاط استفاده می شود، تا زمانی که طول هر لنگه درب باشد، فضای داخلی باید آزاد باشد تا فضای باز و بسته شدن درب فراهم شود.دو راه برای باز کردن دو درب اتوماتیک وجود دارد: جک های بازویی و جک های زیرزمینی که هر کدام شایستگی های خاص خود را دارند و در ساختمان های مختلف قابل استفاده هستند.

 

جک فادینی

 

پارکینگ فادینی جک فادینی ایتالیا

 

جک پارکینگی فادینی (FADINI) محصول ایتالیایی یکی از اولین متخصصان در زمینه درب اتوماتیک می باشد. طیف گسترده ای از جک های پارکینگی فادینی قابل نصب بر روی انواع درب های مسکونی، تجاری و شرکتی می باشد. جک پارکینگی فادینی برای درب های دوبل، لولای پارکینگ مناسب است و دارای روکش مقاوم برای کار مداوم می باشد. جک های پارکینگ فادینی هیدرولیک هستند و معمولاً در درب هایی با جریان بیش از 30 در ساعت استفاده می شوند. برخی از مشخصات فنی رایج جک های پارکینگی فادینی:

 قابلیت رهاسازی در مواقع اضطراری را دارد. جک پارکینگی فادینی با براکت بسیار محکم از جنس استیل ضد زنگ طراحی شده است. مدل های مختلف جک پارکینگی فادینی می توانند قدرتی از حداکثر 1.8 متر تا 7 متر داشته باشند. آنها دو سرعت دارند و می توانند 80 بار در ساعت حرکت کنند. دارای موتور هیدرولیک با قابلیت بای پس. بدنه فلزی مستحکم جک باعث شده تا در شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده باشد.

امروزه نام فادینی نشان دهنده قدرت برند در دنیاست که توسط شرکت های مطرح داخلی کشورمان به مشتریان عرضه می شود.کیفیت این محصول بسیار بالاست، در ایتالیا دارای گارانتی مادام العمر هستند و مهمترین دستاورد این برند کسب عنوان بهترین سیستم درب اتوماتیک پارکینگ در 60 کشور جهان است. این برند تولید کننده کلیه قطعات کارکرده می باشد و در محصول دارای بهترین و بالاترین استاندارد در کارخانه فادینی می باشد.در کلیه مراحل و قطعات هیدرولیک، مکانیک، الکترونیک با گذراندن تست های مختلف کنترل کیفی و با مهر فادینی ایتالیا آماده حضور در بازار جهانی جک پارکینگی و درب اتوماتیک می باشد.

 

نتیجه :

 

استفاده از جک های برقی برای درب اتوماتیک این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. درب های اتوماتیک پارکینگی از انواع جک درب ورودی ساختمان ها، سازمان ها و شرکت ها به دلیل سهولت استفاده می باشند.اسمارت کو مارا در انتخاب بهترین نوع جک کمک خواهد کرد

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

۷ مشکل رایج درب اتوماتیک گاراژ و دلیل وقوع آنها چیست؟
2022-03-12

همانطور که می دانید درب های اتوماتیک به صورت هوشمند و الکترونیکی کار می کنند و در هر زمان ممکن است آسیب ببینند؛ بنابراین باید راه حل های اساسی این مشکلات را بدانید و با کارشناسان اسمارت کو در تماس باشید. برخی از تعمیرات نیازی به متخصص ندارد اما در برخی موارد حضور تکنسین حرفه ای و با تجربه الزامی است

تجهیزات جانبی در خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-03-12

جک درب پارکینگ ، یکی از تجهیزات بسیار کارآمد و رایج است که امروزه در پارکینگ اکثر ساختمان‌ها وجود دارد. این دستگاه به دلیل میزان راحتی که برای اهالی ساختمان فراهم می‌کند، بسیار محبوب است. این محبوبیت عاملی بوده که باعث رواج یافتن استفاده از راهنمای خرید جک درب پارکینگ شده است.

راهنمای خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-03-12

بدیهی است که بدون راهنمای خرید جک درب پارکینگ، نمی توانید یک خرید مطمئنی داشته باشید. همانطور که بسیاری از برندها معمولا جک های پارکینگی تولید می کنند و هر کدام ویژگی ها و کیفیت متفاوتی دارند. بنابراین داشتن دانش جامع از انواع جک پارکینگی پیش نیاز قبل از خرید می باشد.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ به چه صورت است؟
2022-03-12

جک های درب پارکینگ در طول روز به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرند و طی این استفاده های مکرر، جک ها دچار سایش و اصطکاک در خود خواهند شد. به همین دلیل لازم است تا بخش های مختلف این جک ها را روغن کاری نمود تا از سایش و خراب شدن جک های به کار رفته در آن ها پیشگیری شود

خرابی و یا مشکلات جک برقی درب پارکینگ چیست؟
2022-03-12

درب اتوماتیک بصورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، در نتیجه هر لحظه امکان خراب شدن آنها وجود دارد؛ بنابراین شما باید از راه‌حل‌های ابتدایی برای حل این مشکلات آگاه بوده و با کارشناسان این حیطه در ارتباط باشید. در انجام برخی از تعمیرات نیازی به وجود متخصصین نیست اما در برخی موارد وجود تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه ضروری است

جک درب پارکینگ FAAC چیست؟
2022-03-12

شرکت ایتالیایی فک یکی از برندهای مشهور در زمینه ساخت و تولید انواع درب های اتوماتیک و جک می باشد. این کمپانی، همواره با کیفیت ترین محصولات را تولید و عرضه می کند که یکی از این محصولات با کیفیت، جک درب پارکینگ FAAC می باشد.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد