خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته
  • 2022-03-16

خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته

یکی از مناسب ترین و مطمئن ترین راه حل های امنیتی، سیستم نظارت تصویری یا سیستم دوربین مدار بسته است. دوربین های مدار بسته می توانند جزئیات دقیق و با کیفیتی از آنچه در حال وقوع است را نشان دهند. به طور کلی می توان گفت که ذخیره سازی تصاویر و رویدادها به صورت ثبت دائمی، بر اساس تشخیص حرکت و بر اساس رویدادهای خاص انجام می شود. تابع SMD داهوا یکی از کاربردی ترین توابع برای مدیریت بهتر و بیشتر محیط است.برای کسب اطلاعات بیشتر با اسمارت کو همراه شوید .

 

در گذشته، زمانی که ضبط‌ها را بر اساس تشخیص حرکت اشیا تنظیم می‌کردیم، دوربین‌های مدار بسته با هرگونه تغییر الگوریتمی در پیکسل‌های تصویر شروع به ضبط می‌کردند که در بسیاری از موارد منجر به خطا و سردرگمی کاربران سیستم‌های نظارت تصویری می‌شد. هشدارهای تشخیص حرکت و حتی غیرفعال کردن گزینه هشدار تشخیص حرکت. سیستم های دوربین مداربسته قدیمی هر رویداد طبیعی (مانند حرکت برگ، باد، باران و برف، حرکت حیوانات خانگی، تغییرات نور محیط و غیره) را به عنوان تشخیص حرکت،  تشخیص می دادند. شرکت های بزرگ نظارت تصویری همواره سعی می کنند با ارائه راهکارهای مختلف این خطاها یا هشدارهای نادرست ناشی از تشخیص حرکت را به حداقل برسانند.

 

در همان زمان داهوا به عنوان یکی از تولیدکنندگان  پیشرو وپیشرو در این صنعت، فناوری هوش مصنوعی را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی معرفی کرد و به منظور ارتقای این توانایی، امکان تشخیص هوشمند حرکت پچ، فناوری‌های جدید را معرفی و به نمایش گذاشت. قدرت این موارد مثبت کاذب را به حداقل برسانید و تجربه ای منحصر به فرد را به کاربران خود ارائه دهید.ظهور فناوری تشخیص حرکت هوشمند SMD

 

در سال 2018، داهوا یک فناوری جدید به نام Smart Motion Detection را راه اندازی کرد، یک سیستم تشخیص حرکت دستی که از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کند. Smart Motion Detection یا SMD Dahua با استفاده از هوش مصنوعی قادر به تشخیص هرگونه حرکت افراد و وسایل نقلیه (وسایل نقلیه) از سایر حرکات در محیط است و می تواند بلافاصله در مدت زمان کوتاهی هشدارهای لازم را ارائه دهد. در اسرع وقت از طریق نرم افزار برای کاربر ارسال کنید.

 

با توجه به اینکه سیستم‌های نظارت تصویری در محیط‌ها و سناریوهای مختلف استفاده می‌شوند، داهوا برای بهینه‌سازی فناوری، بهبود رضایت کاربران و رفع نیازهای کاربران در هر پروژه و برنامه، فناوری تشخیص حرکت هوشمند را طراحی و به نمایش گذاشته است.

  

ظهور قابلیت SMD Plus

 

فناوری Dahua Patch Plus یک سیستم تشخیص حرکت هوشمند است که توسط داهوا در سال 2019 منتشر شد و به عنوان نسخه بهبود یافته Dahua Patch شناخته می شود. این فناوری جدید نسبت به نسخه اصلی دقت بیشتری دارد و در شرایط محیطی مختلف قابل استفاده است. یکی از ویژگی های قابل توجه این فناوری تشخیص افراد و وسایل نقلیه با دقت بیشتری نسبت به نسخه اولیه است.

 

فناوری Dahua SMD plus می تواند افراد را در فاصله 7 متری و وسایل نقلیه را در فاصله 10 متری با ضریب خطای کمتر از 1٪ تشخیص دهد. با استفاده از فناوری SMD plus می توان اطلاعات افراد و وسایل نقلیه را از هم جدا کرد و کاربران می توانند به سرعت در حین پخش جستجو کنند.

   

پچ 3.0 داهوا چیست؟

 

SMD 3.0 نسخه به روز شده جدید SMD plus است که می تواند با دقت بیشتری بین افراد و وسایل نقلیه در تصاویر تمایز قائل شود. این نسخه به روز شده می تواند انسان ها را در فاصله 15 متری و وسایل نقلیه را در فاصله 25 متری با دقت بالایی در میدان دید آنها تشخیص دهد.

 

 اهمیت فناوری Dahua SMD 3.0

 

همانطور که قبلا ذکر شد، تکنیک‌های تشخیص حرکت گذشته، هر تغییر تصویری را که باعث تغییر پیکسل‌های تصویر می‌شد، به‌عنوان حرکت تشخیص می‌داد، بنابراین بسیاری از تصاویر ثبت‌شده در دستگاه ضبط تصویر نادرست و بی‌فایده بودند و در نتیجه فضای هارد دستگاه را اشغال می‌کردند. هنگامی که شخص یا وسیله نقلیه ای به دوربین مدار بسته می آید، سیستم SMD شما یک هشدار قابل جستجو در ضبط کننده ایجاد می کند. با SMD 3.0، تمام اعلان ها به درستی در گوشی شما دانلود می شوند.

  

 کجا می توان از فناوری SMD 3.0 استفاده کرد؟

 

این فناوری پیشرفته را می توان در مواردی که استفاده از نیروهای امنیتی محدود شده است مورد استفاده قرار داد. با کمک SMD 3.0، سایت های بزرگ مانند بنادر، اسکله های بارگیری، انبارها، پارکینگ ها و حتی ورودی و خروجی کارکنان شرکت می توانند قابلیت و دقت نظارت محیطی را بهبود بخشند.همه این پیشرفت ها به دلیل ظرفیت بالای فناوری هوش مصنوعی است و با ادامه پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، انتظار داریم فناوری های بیشتری مانند SMD را در سیستم های نظارت تصویری مشاهده کنیم.

 

 تنظیمات SMD در دوربین داهوا

 

 تنظیمات SMD در دوربین داهوا

 

راه اندازی این قابلیت شبیه به تشخیص حرکت معمولی یا تشخیص حرکت است، با این تفاوت که در قسمت تنظیمات یا تنظیمات به قسمت تشخیص حرکت هوشمند مراجعه کرده و تنظیمات مورد نظر را اعمال می کنیم.

 

معرفی مختصر قابلیت های Dahua SMD 3.0

 

به خوبی شناخته شده است که قابلیت تشخیص حرکت در سیستم های دوربین مدار بسته یکی از قابلیت های مهم و کاربردی است که کاربران برای نظارت دقیق و بهتر محیط اطراف خود به آن نیاز دارند. به منظور رفع نیازهای کاربران و افزایش رضایت کاربران و سهولت استفاده، داهوا فناوری‌های SMD Plus و SMD 3.0 را برای دقیق‌تر کردن فرآیند تشخیص حرکت، کاهش مثبت کاذب به صفر و ذخیره فضای روی هارد دیسک معرفی کرده است.

 

 تکنولوژی دوربین مداربسته چیست؟

 

حال می خواهیم با اسمارت کو در مورد تمام آنچه فناوری تشخیص چهره نامیده می شود صحبت کنیم و کاربرد آن چیست و امکان SMD چگونه باعث پیشرفت آن می شود؟در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته نیز با این پیشرفت ها پیشرفت کرده اند و امروزه این دستگاه ها انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی برای مصرف کاربران دارند. علاوه بر این ویژگی های سخت افزاری، این دوربین های مدار بسته دارای ویژگی های نرم افزاری برای استفاده بهینه از دوربین هستند.

 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دوربین های مداربسته هوشمند که بسیاری از مشتریان بر روی آن تمرکز می کنند، توانایی تشخیص چهره است. افراد از این دوربین برای شناسایی چهره افرادی که از قسمت های مختلف عبور می کنند استفاده می کنند. از این دوربین ها می توان در مناسبت های مختلف از جمله درب های ورودی و خروجی اماکن مهم مانند پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ساختمان های دولتی، بانک ها و ... استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای دوربین های تشخیص چهره، نظارت بر ورود و خروج اتاق های مهم مانند اتاق های کامپیوتر مرکز داده، اتاق های کنترل و مراکز مدیریت بحران است.این فناوری در سیستم‌های نظارت تصویری آنالوگ وجود ندارد، بنابراین افراد فقط می‌توانند این ویژگی را در سیستم‌های تحت شبکه با استفاده از دوربین‌های خاص داشته باشند.

   

تشخیص چهره در دوربین مداربسته به چه معناست؟

 

وقتی صحبت از فناوری تشخیص چهره در دنیای دوربین‌های مداربسته می‌شود، به تحلیل تصویر دوربین مداربسته اشاره می‌کنیم، مفهومی که به VCA یا تجزیه و تحلیل محتوای ویدیویی معروف است. VCA یک الگوریتم هوشمند است که از پردازش تصویر دوربین مدار بسته برای انجام کارهایی مانند تشخیص چهره، تشخیص حرکت، تشخیص خط خیالی، ورود غیرمجاز و برای کاربران استفاده می کند. این قابلیت در همه دوربین های مداربسته وجود ندارد، فقط دوربین های IP از این فناوری پشتیبانی می کنند.

 

 سیستم تشخیص چهره در دوربین های مدار بسته چگونه کار می کند؟

 

دوربین تشخیص چهره از الگوریتم های هوشمندی برای تشخیص ویژگی ها و قوانین ظاهری مانند چشم ها، ابروها، بینی، خطوط صورت، فاصله بین چانه و گوش ها و ثبت چهره استفاده می کند. دوربین تشخیص چهره می تواند چهره ها را با دقت قابل قبولی حتی در صورت قرار گرفتن مورب در مقابل دوربین (با حداکثر انحراف 45 درجه) تشخیص دهد. پس از تشخیص چهره، دوربین تصویر چهره را می گیرد و در دستگاه ضبط ویدیو (سرور ضبط NVR یا دوربین مدار بسته) ذخیره می کند.کاربر نیازی به مشاهده تصویر ضبط شده توسط دوربین ندارد، بلکه فقط باید تصویر ضبط شده را مشاهده کند. یعنی دوربین تشخیص چهره مردم را ببینید

  

 سیستم تشخیص چهره در دوربین های مدار بسته

 

تفاوت بین تشخیص چهره دوربین مداربسته و تشخیص چهره چیست؟

 

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که دوربین های تشخیص چهره مشابه دوربین های عکاسی چهره نیستند.دوربین تشخیص چهره، چهره افراد را تشخیص می‌دهد و به کاربر اجازه می‌دهد تا چهره‌های مختلف را در پایگاه داده دوربین جستجو کند، در حالی که دوربین عکاسی چهره فقط یک یا چند عکس از هر فرد را ضبط می‌کند و در پایگاه داده ذخیره می‌کند، کاربر نمی‌تواند Image-in را جستجو کند. -image ثبت می شود، به این معنی که هیچ تحلیلی از داده ها در واقع انجام نمی شود. به عنوان مثال، اگر چهره شخصی توسط دوربین تشخیص داده شود، اگر فرد در ناحیه تحت پوشش دوربین قرار داشته باشد، کاربر می تواند با شناسایی چهره فرد، فرد را تحت نظر داشته و ردیابی کند و حتی از منطقه ممنوعه ای که از آنجا به این صورت است، آگاه شود. اگر این ویژگی در دوربین عکاسی از چهره موجود نباشد.

  

برخی از مزایای تشخیص چهره دوربین مدار بسته

   

1) پیشگیری از جرم

 

یکی از وظایف مهم سیستم های نظارت تصویری پیشگیری از وقوع جرم است، این دوربین ها می توانند چهره افراد را در مکان های مجرمانه و خطرناک به موقع تشخیص دهند تا از حوادث غیرقانونی مانند قتل، سرقت و ... جلوگیری کنند.

 

2) اسناد بصری ارزشمند را جمع آوری کنید

 

اگر برای ارائه به مراجع قضایی نیاز به جمع آوری اطلاعات مفید به صورت محلی دارید، بهترین راه حل استفاده از این دوربین مداربسته است. این دوربین ها با شناسایی، شناسایی و ضبط چهره افراد، اطلاعات لازم را برای ارائه به مراجع قضایی به عنوان مدرک جمع آوری می کنند.

 

3) چهره افراد را در مکان های شلوغ ضبط کنید

 

در مکان های شلوغ، استفاده از دوربین های تشخیص چهره بسیار مهم است. دوربین تشخیص چهره می تواند چهره تمام افرادی که وارد مکان مورد نظر شما می شوند را ضبط کرده و آنها را در حافظه ایمن ثبت کند. با معرفی تصاویر مجرمان و مجرمان خطرناک به دوربین، کاربران می توانند از رسیدن به محل مورد نظر مطلع شوند.با توجه به موارد فوق متوجه شدیم که با استفاده از دوربین‌ها و فناوری تشخیص چهره، علاوه بر تشخیص تصاویر افراد، می‌توانیم از طریق جزئیات ترافیکی در مکان‌های مختلف، شرایط ترافیکی آن‌ها را نیز رصد کنیم، استفاده از این فناوری می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد که موقعیت مکانی ایده‌آلی داشته باشند. عدم کارکرد همانطور که قبلا ذکر شد، از عملکرد این دوربین ها می توان برای کنترل دسترسی، کاهش جرم و جنایت و جمع آوری شواهد استفاده کرد.

 

هنگام تشخیص حرکت دوربین مدار بسته ممکن است با چه خطاهایی مواجه شویم؟

 

تعدادی از عوامل می توانند در تشخیص حرکت دوربین مداربسته اختلال ایجاد کنند که ممکن است در هر محیطی متفاوت باشد.

 

خطاهای احتمالی در داخل ساختمان:

 

در محیط های داخلی، انعکاس نور، روشن یا خاموش شدن چراغ ها، مانیتور کامپیوتر یا لپ تاپ، تغییر نور، یا حرکت حیوانات یا پرندگان، همگی می توانند باعث تشخیص حرکت کاذب توسط دوربین های مدار بسته شوند.

 

تشخیص حرکت دوربین مدار بسته

 

خطاهای احتمالی در محیط خارجی:

 

در یک محیط بیرونی، عوامل زیر می توانند باعث خطا و هشدارهای کاذب شوند.

 

    تکان دادن برگ درختان

    باران و برف

    گرد و غبار موجود در هوا

    حیوانات عبوری: قرار دادن حیواناتی مانند سگ، گربه، پرندگان و دید در مقابل دوربین ممکن است باعث شود که دوربین آنها را به اشتباه تشخیص دهد و با آنها به عنوان تشخیص حرکت رفتار کند.

    قطرات باران روی شیشه دوربین در هوای بد

    جابجایی خطوط برق و کابل ها در اثر حرکت باد

 

نکته آخر

 

 همانطور که قبلا ذکر شد، خطاها و هشدارهای کاذب در تشخیص حرکت سیستم های دوربین مدار بسته می تواند مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کند که می تواند روند نظارت و کنترل محیطی را کند، کند. شرکت های نظارت تصویری از جمله اسمارت کو راه حل های جامعی برای این مشکل ارائه کرده اند که می تواند به کاربران کمک کند تا محیط را به طور دقیق نظارت کنند. یک راه حل، ارائه سنسورهای PIR است که در بسیاری از دوربین های مداربسته جدید، به ویژه دوربین های داهوا وجود دارد تا هشدارهای کاذب به حداقل برسد.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

نویز در تصاویر دوربین مداربسته و روش های کاهش آن
2022-03-16

نویز در تصاویر دوربین مدار بسته دلایل زیادی می تواند داشته باشد و هر دوربین مداربسته ای به دلیل خاصی دچار این مشکل می شود. با بررسی دقیق اجزای یک دوربین مداربسته، می توانید علت اصلی را شناسایی کرده و سعی کنید آن را از بین ببرید.

نقش دوربین مداربسته حرارتی در کنترل تردد چیست؟
2022-03-16

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین و خاص ترین وسایل و تجهیزات در کنترل تردد و عبور و مرور افراد و هم چنین تامین امنیت آن ها می باشد. این دوربین ها می توانند از هر لحاظ به کمک افراد جامعه بیایند و آن ها را از خطرات احتمالی به هنگام عبور و مرور حفظ نمایند.

دوربین مداربسته ضد آب چیست؟
2022-03-16

نتخاب دوربین مدار بسته ضد آب بهترین انتخاب برای محیط های بیرونی است. امروزه اکثر شرکت های بزرگ نظارت تصویری دوربین های خود را با قابلیت ضد آب تولید و تجهیز می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، همواره شاهد تغییرات مختلفی در قابلیت ضدآب دوربین های مدار بسته هستیم.

دوربین مداربسته هایک ویژن چیست؟
2022-03-16

شرکت هایک ویژن را می توان یک بازار بی رقیب در عرصه تولید محصولات حفاظتی علی الخصوص تجهیزات مدار بسته به شمار آورد. در طی روز به طور کلی بیش تر از 200 هزار دوربین و سی هزار دستگاه ریکوردر در این شرکت تولید می شود که این میزان باعث شده تا مقام بیش ترین تولید دوربین های مدار بسته در دنیا را به خود اختصاص دهد.

دوربین مداربسته هایلوک چیست؟
2022-03-16

یکی از قابلیت های قدرتمند و بسیار کاربردی در دوربین هایلوک قابلیت WDR می باشد. WDR مخفف Wide Dynamic Range است. نور و روشنایی مناسب یکی از عوامل مهم برای ایجاد تصاویر با کیفیت است. اما اگر میزان نور محیط زیاد باشد، تصاویر تاریک و سیاه کاهش می یابد و بررسی وقایع مشکل می شود.

دوربین مداربسته تیاندی چیست؟
2022-03-16

از جمله فعالیت های برند تیاندی می توان به تولید محصولات باکیفیت، راهکارهای متنوع با توجه به فضای نصب دوربین مدار بسته، سیستم کنترل تردد هوشمند و ... اشاره کرد.مشتریان تیاندی در بیش از 60 کشور و 500 شهر در سراسر جهان از خدمات و محصولات این برند از جمله دوربین های مداربسته تیاندی استفاده می کنند.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد