چگونه امنیت انتقال تصویر دوربین مداربسته را بالا ببریم؟
  • 2022-05-15

چگونه امنیت انتقال تصویر دوربین مداربسته را بالا ببریم؟

استفاده از تجهیزات ایمنی همچون دوربین مدار بسته در بالا بردن امنیت ساختمان نقش بسزایی دارد.دوربین مدار بسته یکی از تجهیزات مدرن و جدیدی است که می توان به کمک آن امنیت ساختمان را بالا برد. به کمک این وسیله می توان تصاویر مربوط به افراد را ثبت و ضبط کرد تا از ورود  و خروج افراد به داخل ساختمان آگاه شد. در ساختمان هایی که به سیستم دوربین مدار بسته مجهز هستند احتمال سرقت به نسبت قابل توجهی کاهش می یابد. در این مقاله از سایت اسمارت کو قصد داریم موضوع چگونه امنیت تصویر دوربین مدار بسته را بالا ببریم را مورد بررسی قرار دهیم پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.


چگونه امنیت انتقال تصویر دوربین مداربسته را بالا ببریم؟


با توجه به اهمیت بالا بردن انتقال تصویر در دوربین مدار بسته می توان با کمک چند روش امنیت انتقال تصویر را در دوربین مدار بسته بالا برد. این راهکارها در دوربین های مدار بسته ای که نیاز به دستگاه دی وی آر دارند شامل موارد زیر می باشد:


انتخاب یوزر و پسورد مناسب


1-یوزر و پسورد را خودتان انتخاب کنید. در ابتدا بعد از اتصال به اینترنت بهتر است یوزر و پسورد را برای ورود به دستگاه انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که یوزر و پسورد راه عبور شما به سیستم است تا بتوانید به عنوان کاربر وارد شوید.
2-اغلب سیستم های دوربین مدار بسته دارای نام پسورد پیش فرض هستند. به یاد داشته باشید که به پسورد پیش فرض زیاد اطمینان نکنید اصولا این پسوردهای پیش فرض زیاد در دسترس هستند. به همین خاطر بهتر است بر روی دی وی آر یوزرنیوم یک پسورد مناسب تعیین کنید. این امر موجب می شود که هیچ کس نتواند به پسورد ورودی شما دسترسی پیدا کند. برای بالا بردن امنیت تصویر در دوربین مدار بسته بهتر است پسورد و یوزر شما متعلق به خودتان باشد و کسی نتواند به آن دسترسی پیدا کند.
3-برای بالا بردن انتقال تصویر در دوربین مدار بسته باید رمز وای فای شما ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و همچنین اعداد باشد تا کسی نتواند آن را حدس بزند. دستگاه ضبط کننده دوربین مدار بسته از طریق کابل به مودم وای فای متصل می شود. افرادی که به وای فای متصل هستند به راحتی می توانند به رمز آی پی های متصل به مودم شما دسترسی پیدا کنند. در صورتی که از پسوردهای پیش فرض استفاده کنید این افراد به راحتی می توانند به تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته شما دسترسی پیدا کنند. به همین خاطر بهتر است در انتخاب پسورد و یوزر دقت لازم را داشته باشید و از ترکیب حروف بزرگ و کوچک به همراه اعداد در وارد کردن یوزر و پسورد استفاده کنید. بدین صورت افراد هکر نمی توانند رمز وردی شما را حدس بزنند و وارد سیستم دوربین مدار بسته شوند.
4- اگر اطلاعات کافی در مورد وارد کردن یوزر و پسورد برای دوربین مدار بسته خود ندارید بهتر است در ابتدا برای نصب از یک تکنیسین کمک بگیرید و بعد از نصب کامل دوربین مدار بسته برای بالا بردن امنیت دوربین مدار بسته دوباره یوزر و پسورد خودتان را تغییر دهید.


امنیت انتقال تصویر  با توجه به نوع دوربین مدار بسته


دوربین های وایرلس


دوربین های وایرلس از جمله دوربین های مدار بسته است که نیاز به دستگاه دی وی آر ندارند و به عنوان یک دوربین مدار بسته بی سیم در بازار به فروش می رسند. دوربین های وایرلس از جمله دوربین های پیشرفته ای است که به صورت مستقیم به وای فای مودم وصل می شود و انتقال تصویر در این مدل از دوربین های مدار بسته به صورت نقطه نقطه  انجام می شود. برای بالا بردن امنیت انتقال تصویر در دوربین وایرلس باید چند تا از این دوربین ها را در گوشه، گوشه ساختمان نصب کرد. بدون شک امنیت انتقال تصاویر در دوربین های وایرلس بالاتر خواهد رفت.

 

دوربین وای فای

 

دوربین وای فای


دوربین وای فای نیز یکی از دوربین های مدار بسته بی سیم محسوب می شود. به خاطر اینکه این دوربین های مدار بسته مستقیم به وای فای ساختمان متصل می شود باید در حفظ و نگهداری یوزر و پسورد دقت لازم را داشته باشید. این مدل از دوربین ها امنیت بالایی دارند به علاوه به راحتی نصب می شوند. در زمان نصب دوربین مدار بسته وای فای باید با صبر و حوصله پیش روید.


 بهتر است کار نصب نرم افزاری دوربین مدار بسته را خودتان انجام دهید. برای بالا بردن امنیت انتقال تصاویر در این مدل از دوربین های مدار بسته بهتر است رمز یوزر و پسورد مناسبی را انتخاب کنید تا بعدها این رمز پسورد در اختیار افراد سودجو و هکر قرار نگیرد. در زمان انتخاب این مدل از دوربین های مدار بسته وای فای به این نکته دقت داشته باشید که سراغ اجناس بی کیفیت با قیمت ارزان تر نروید. دوربین مدار بسته وای فای در قیمت های بالا قطعا امکانات امنیتی بالاتری دارد.


 برای نصب دوربین مدار بسته وای فای در ابتدا باید شما وارد سایت تولید کننده شوید و با شماره و ایمیل خودتان در سایت ثبت نام کنید. یکی از نکات ضروری و مهم در زمان ثبت نام این است که با شماره و ایمیل خودتان در سایت تولید کننده ثبت نام کنید. بعد از آن نیز رمز و کلمه عبور مناسبی را انتخاب کنید تا هیچ کاربر دیگری نتواند وارد سیستم دوربین مدار بسته شما شود. بدین شکل شما می توانید با بکار بردن رمز ورود مناسب به عنوان یک سد حفاظتی در برابر افراد سود جو عمل کنید تا نتوانند به تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته دسترسی داشته باشند.


خریداری از فروشگاه های معتبر


حتما به این نکته دقت داشته باشید که از فرشگاه های معتبر خریداری کنید. برای اطمینان بیشتر بهتر است از فروشنده اطلاعات کامل و دقیقی در مورد دوربین مدار بسته و تجهیزات جانبی آن کسب کنید. اغلب برخی از فروشنده ها یا از روی عمد و یا به دلیل نداشتن اطلاعات لازم دوربین مدار بسته ای را به شما می فروشند که سیستم آن قابلیت امنیت انتقال تصویر را ندارد. نسبت به این قضیه باید حساسیت زیادی به خرج دهید و از فروشنده همه اطلاعات ریز و درشت را در مورد سیستم دوربین مدار بسته جویا شوید. بالا بردن امنیت انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته از اهمیت بالایی برخوردار است که با توجه به راه کارهای بالا می توان امنیت انتقال تصاویر را در دوربین مدار بسته بالا برد.


رعایت نکات کلیدی  برای بالا بردن امنیت دوربین مدار بسته


سیستم دوربین مدار بسته از جمله سیستمهای مدرن و به روزی است که باید در فرایند استفاده از آن به برخی از نکات کلیدی توجه داشته باشید. در ادامه با ما همراه شوید تا این نکات کلیدی را برای شما بیان کنیم.


نکات کلیدی برای بالا بردن امنیت تصاویر در دوربین مدار بسته شامل موارد زیر است:


تغییر دادن رمز عبور


برای امنیت تصاویر ضبط شده در دوربین مدار بسته بهتر است هر چند مدت یک بار رمز ورود به سیستم دوربین مدار بسته را تغییر دهید. در انتخاب رمز ورود حتما به این نکته دقت داشته باشید که از ترکیب حروف کوچک و بزرگ به همراه اعداد و ارقام استفاده کنید.

 

 امنیت دوربین مدار بسته


استفاده از رمز عبور متفاوت


اگر چند دوربین مدار بسته در گوشه و کنار ساختمان خود نصب کرده اید بهتر است برای امنیت بالای هر کدام از دوربین های مدار بسته رمز ورود متفاوتی را انتخاب کنید. اگر شما برای هر دوربین مدار بسته رمز جداگانه ای اختصاص دهید به هیچ عنوان کاربران دیگر نمی توانند به سیستم دوربین مدار بسته شما وارد شوند.

 

بروز رسانی


هر چند مدت یک بار سیستم دوربین مدار بسته خود را بروز رسانی کنید. سعی کنید از امکانات بیشتر نرم افزاری در سیستم دوربین مدار بسته خود بهره بگیرید تا هر گونه راه نفوذ کاربران به سیستم مدار بسته را ببندید.


سخن پایانی

 

دوربین مدار بسته از جمله سیستم های پیشرفته ای است که در بالابردن امنیت ساختمان و کاهش سرقت سارقان نقش موثری دارد. سارقان در صورت مشاهده سیستم دوربین مدار بسته به ماهیت و اهمیت امنیت در ساختمان پی می برند و در بیشتر مواقع از سرقت کردن از ساختمان منصرف می شوند. 


سیستم های دوربین مدار بسته قابلیت فوق العاده ای در ثبت و ضبط تصاویر مربوط به ساختمان دارد. برای اینکه امنیت انتقال تصاویر در سیستم دوربین مدار بسته را بالا ببرید بهتر است در زمان انتخاب یوزر و پسورد دقت لازم را داشته باشید. برای امنیت بالای سیستم دوربین مدار بسته بهتر است دستگاه ذخیرساز مربوط به ضبط تصاویر را در خارج از دید عمومی قرار دهید تا افراد دیگر برای دست یابی به اطلاعات مربوط به تصاویر به دستگاه آسیبی وارد نکند. با توجه به مشغله کاری و ترافیک شهری افراد کمتر به فروشگاه های موجود در شهر سر می زنند.


 برای خرید دوربین مدار بسته با کیفیت شما هم می توانید از طریق فروشگاه های معتبر دوربین مدار بسته خود را انتخاب و خریداری کنید. انواع متنوعی از برندهای دوربین مدار بسته در بازار موجود است شما می توانید دوربین مدار بسته را از برند معتبر خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اسمارت کو مراجعه کنید. کارشناسان ما پاسخگوی همه سوالات شما خواهند بود.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

فیلم های دوربین مدار بسته در کجا ذخیره می شود؟
2022-05-15

فیلم های ضبط شده توسط دوربین مداربسته اهمیت بسزایی دارن این فیلم ها توسط دستگاههای دیجینال ذخیره میشند که شاملdvr، nvr، xvr میباشند که حجم ذخیره سازی نیز بستگی به میزان هارد دستگاه دارد.

ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری
2022-05-15

فضای ابری در زمینه دوربین های مداربسته، سرویسی جدید است که به کاربران امکان ذخیره سازی اطلاعات را در یک بستر امن تحت شبکه می دهد. این فناوری، پروسه دریافت اطلاعات را بسیار ساده می کند و برای بسیاری از افراد به یک سیستم صرفه جویی در زمان تبدیل شده است.

آیا امکان هک شدن در دوربین مدار بسته وجود دارد؟
2022-05-15

هک یعنی ورود غیر مجاز افراد به سیستم نرافزاری که دوربین های مدار بسته هم از این قاعده مستثنی نیستند و قابل هک شدن می باشند. در ادامه نحوه هک کردن دوربینها توسط هکرها و روش هایی برای افزایش امنیت دوربین های مداربسته و جلوگیری از هک شدن در اختیارتان قرار می دهیم.

آیا دوربین مدار بسته بدون اینترنت هم کار می کند؟
2022-05-15

آیا می خواهید بدانید دوربین های مداربسته بدون اینترنت کار می کنند یا خیر ؟ این بستگی به مدلی دارد که شما استفاده می کنید. برخی از دوربین ها به این صورت کار می کنند و برخی دیگر کار نمی کنند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این مطلب که آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت کار می کند؟ لازم است ادامه آن را دنبال کنید و به منظور کسب آگاهی بیشتر به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

آیا دوربین مدار بسته قابلیت ضبط صدا دارد؟
2022-05-15

بعضی از دوربین های مدار بسته دارای میکروفون هستند و قابلیت ضبط صدا را دارند این دوربینها در کنار ضبط و ذخیره تصاویر میتوانتد صدای اطراف را نیز ذخیره کنند و با توحه به نیاز مخاطب بسیار کاربردی می باشند. برای تشخیص این قابلیت از وجود میکروفون روی دوربین مطمعن شوید.

اهمیت دوربین مداربسته برای ادارات و شرکت ها
2022-05-15

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی در سرتاسر دنیا به شمار می آید که می تواند آسایش، رفاه، امنیت و راحتی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد. وجود دوربین های مدار بسته یک نیاز اساسی برای همه شرکت ها و اداره ها محسوب می شود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد