قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟
  • 2022-06-06

قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟

دکمه خاموش کردن اضطراری که گاهی اوقات سوئیچ EPO نامیده می شود یک دستگاه قرمز بزرگ در مراکز داده است که برق یک تجهیزات خاص یا کل یک مرکز را در مواقع اضطراری قطع می کند. در حقیقت یک اقدام ایمنی برای قطع سریع برق به یک قطعه خاص یا کل تأسیسات در مواقع اضطراری است.

این دکمه اجازه می دهد تا تمام برق، از جمله منابع تغذیه اضطراری و باتری ها به طور ایمن از یک مکان مرکزی خاموش شوند. در اینجا به منظور بررسی این مطلب که قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است لازم است ادامه آن را دنبال کنید و به سایت اسمارت کو به عنوان مرجعی برای ارائه خدمات در این حوزه مراجعه کنید.

 

قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟

در بررسی این مطلب که قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است باید گفت که دکمه های EPO را می توان در مکان هایی مانند کارخانه های تولیدی، تاسیسات مخابراتی و مراکز داده فناوری اطلاعات (IT) یافت. هدف از قطع برق به صورت متمرکز، محدود کردن خسارت در صورت وقوع فاجعه و ایمن‌تر کردن آن برای برخورد پرسنل امداد با شرایط اضطراری است. تاریخچه دکمه EPO به آتش سوزی در پنتاگون در سال 1959 برمی گردد که بیش از 6 میلیون دلار خسارت به بار آورد.

سه سال بعد انجمن ملی حفاظت از آتش اولین استاندارد خود را برای حفاظت از سیستم های کامپیوتری الکترونیکی منتشر کرد که بعداً به NFPA 75 معروف شد. در حالی که NFPA 75 از نظر فنی یک استاندارد توصیه شده است، طبق قانون الزامی نیست مگر اینکه توسط قانون تصویب شود. حوزه قضایی محلی حتی در این صورت، ممکن است با مرجعی که صلاحیت دارد، قابل مذاکره باشد.

الزامات خاص در مورد اندازه، محل قرارگیری و دسترسی یک دکمه EPO متفاوت است و به حوزه قضایی محلی بستگی دارد. از لحاظ تاریخی، دکمه های EPO باید در هر درب خروجی نصب شوند. با این حال، از نسخه 2011 NEC، امکان قرار دادن یک سوئیچ EPO در اتاق مجاور با تأیید بازرس کد و آتش نشانی وجود دارد.

تیم‌های مرکز داده که یک دکمه EPO را نصب می‌کنند باید به وضوح وجود دکمه را علامت‌گذاری کنند و آن را در زیر یک جعبه روشن و درپوش بالابر، ترجیحاً با زنگ هشدار یکپارچه نصب کنند تا از خطر برخورد تصادفی توسط شخصی و ایجاد خرابی غیرعمدی جلوگیری شود. این از لحاظ تاریخی یکی از دلایل اصلی قطع شدن مرکز داده بوده است، معمولاً زمانی که دکمه با باز کردن در اشتباه گرفته می‌شود.

منبع تغذیه درب اتوماتیک دارای یک دستگاه باز و بسته شدن خودکار درب است که برای باز کردن یا بسته شدن درب طراحی شده است. سیستم منبع تغذیه شامل یک ترانسفورماتور کاهنده است که یک سیم پیچ اولیه به طور مستقیم به منبع برق متصل است و سیم پیچ های ثانویه از سیم پیچ های ثانویه اول و دوم تشکیل شده است تا ولتاژ جریان متناوب را با نسبت از پیش تعیین شده کاهش دهد. اولین واحد منبع تغذیه متصل به سیم پیچ ثانویه اول ترانسفورماتور کاهنده است. 

 قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟

نکات قابل توجه در بررسی در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک 

در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک باید گفت که سیستم منبع تغذیه معمولی همچنین شامل یک ترانسفورماتور کاهنده 102 است که دارای سیم پیچ اولیه (ورودی) متصل به کلید برق 101 و سیم پیچ ثانویه (خروجی) است که ولتاژهای جریان متناوب آن کمتر از ولتاژ اعمال شده به سیم پیچ اولیه است. برای ارائه ولتاژ خروجی کمتر از ولتاژ ورودی باید بررسی هایی صورت گیرد. همچنین یک برد مدار چاپی کنترلی 110 وجود دارد که حاوی تراشه های مدار مجتمع و اتصالات برای قطعات الکترونیکی است که اعمال مختلف را کنترل می کند.

PCB کنترلی 110 شامل یک ریزپردازنده 111 است که عملکرد کلی را کنترل می کند، یک واحد ورودی کلید 114 که مستقیما یک ورودی کلید مورد نظر را از کاربر دریافت می کند و آن را در اختیار ریزپردازنده 111 قرار می دهد، یک واحد حسگر حالت عملیاتی 115 که نظارت می کند. حالت های مختلف عملکرد درب نتایج را به ریزپردازنده 111 و یک درایور بار AC 113 ارائه می دهد که به بار AC 103 اجازه می دهد تا در پاسخ به تولید یک سیگنال کنترلی از ریزپردازنده 111 وارد عمل شود.

PCB کنترلی 110 همچنین شامل: یک صفحه نمایش 116 است که به صورت بصری داده های مختلفی مانند وضعیت فعلی درب اتوماتیک را هنگام دریافت سیگنال کنترل ریزپردازنده 111 نشان می دهد. در حقیقت در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک باید گفت که واحد منبع تغذیه شامل یک منبع تغذیه اول است که برق را برای اعمال به واحد کنترل تولید می کند، و منبع تغذیه دوم که برق را برای اعمال به درایور در یا لامپ می رساند.  این عمل بار اول به عنوان یک بار جریان مستقیم عمل می کند که از توان DC استفاده می کند و بار دوم مربوط به بار جریان متناوب است. 

یک سیستم منبع تغذیه نشان داده شده است که دارای یک دستگاه باز و بسته شدن خودکار درب است که برای عملکرد باز کردن یا بستن خودکار درب طراحی شده است که به درب اتوماتیک اجازه می دهد تا کارها را انجام دهد. سیستم منبع تغذیه اختراعی شامل یک ترانسفورماتور کاهنده است که دارای سیم پیچ اولیه مستقیماً به سیم برق و سیم پیچ های ثانویه تشکیل شده از سیم پیچ های ثانویه اول و دوم است تا ولتاژ جریان متناوب را با نسبت از پیش تعیین شده قطع کند.

 اولین واحد منبع تغذیه که به سیم پیچ ثانویه اول ترانسفورماتور کاهنده متصل می شود و ولتاژهای AC کاهش یافته را به ولتاژهای جریان مستقیم تبدیل می کند تا آنها را به واحد کنترل برساند و یک منبع تغذیه دوم که به سیم پیچ ثانویه دوم ترانسفورماتور کاهنده متصل می شود و ولتاژ AC کاهش یافته را به ولتاژ DC تبدیل می کند تا آنها را به درایور در یا لامپ برساند. این سیستم منبع تغذیه همچنین شامل درایور در یا لامپ است که یک ترمینال ورودی متصل به واحد منبع تغذیه دوم و پایانه‌ های خروجی به ترتیب به موتور درب و یک لامپ متصل است که به آنها اجازه می‌دهد وارد عمل شوند. 

 

مواردی که باید در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک بدانید

در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک ترانسفورماتور کاهنده 105 شامل دو سیم پیچ ثانویه 105a و 105b است که ساختار آنها از ناپایداری قدرت اعمال شده به اجزای الکترونیکی مانند زمانی که موتور درب 31 برای باز یا بسته شدن خودکار درب 20 فعال می شود، جلوگیری می کند.

 

مواردی که باید در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک بدانید

 

- سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور کاهنده 105 مستقیماً به سیم برق 100 متصل می شود.

هنگامی که سیم برق 100 به منبع برق متصل می شود، برق مستقیم به ریزپردازنده 121 به درایور موتور/لامپ 124 از طریق واحدهای منبع تغذیه اول و دوم 122 و 123 داده می شود. هنگامی که کلید برق 104 روشن نیست، بار AC 103 و درایور بار AC 125 به برق AC وصل نمی شوند، و حتی اگر ریزپردازنده 121 در حال کار باشد، فرآیند سیستم درب با عملکرد دستگاه انجام نمی شود. هنگامی که سیم برق به منبع برق متصل می شود، صرف نظر از حالت باز یا بسته بودن برق، می توان درب را به طور خودکار باز و بسته کرد. برای افراد ماهر در این هنر آشکار خواهد بود که می توان تغییرات مختلفی را در برای باز و بسته شدن خودکار درب انجام داد. 

- آنچه ادعا می شود این است:

1. در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک یک سیستم منبع تغذیه که دارای دستگاه باز کردن یا بستن خودکار درب است که برای عمل باز کردن یا بستن خودکار درب طراحی شده است، برای کنترل عملکرد خود و سیستم منبع تغذیه شامل موارد زیر است:

یک ترانسفورماتور کاهنده که دارای یک سیم پیچ اولیه برای دریافت برق خط از طریق سیم برق و سیم پیچ های ثانویه تشکیل شده از سیم پیچ ثانویه اول و سیم پیچ ثانویه دوم برای کاهش ولتاژ جریان متناوب (AC) با نسبت از پیش تعیین شده قبل از عرضه به اجزای داخلی؛

منبع تغذیه اول وسیله ای است که به سیم پیچ ثانویه اول ترانسفورماتور کاهنده برای تبدیل اولین ولتاژ AC کاهش یافته به اولین ولتاژ جریان مستقیم (DC) و برای تامین اولین ولتاژ DC به وسیله کنترل متصل است.

منبع تغذیه دوم به معنای اتصال به سیم پیچ ثانویه دوم ترانسفورماتور کاهنده برای تبدیل ولتاژ AC کاهش یافته دوم به ولتاژ DC دوم، و تامین ولتاژ DC دوم به وسیله حرکت درب

محرک درب یا لامپ مذکور به معنای داشتن یک ترمینال ورودی به وسیله منبع تغذیه دوم و پایانه‌ های خروجی متصل به موتور درب و یک لامپ است که به این ترتیب امکان فعال شدن موتور درب و لامپ مذکور فراهم می ‌شود.  سوئیچینگ برق به معنی اتصال برق خط و وسیله موردنظر است.

2. در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک یک سیستم منبع تغذیه برای ماشین لباسشویی همانطور که در ادعای 1 ذکر شده است که بیشتر شامل موارد زیر است:

یک لامپ که توسط منبع تغذیه دوم تغذیه می شود.

3. در حالی که سیم برق به برق خط مذکور متصل است، درب می تواند به طور خودکار باز و بسته شود، باز و بسته شدن خودکار مذکور مستقل از حالت سوئیچینگ است.

4. سیستم منبع تغذیه که دارای سیستم درب اتوماتیک است، شامل بار AC، درایور بار AC، وسیله محرک درب برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک مذکور، و کنترل کننده برای کنترل وسایل حرکت درب. و درایور بار AC.

 

- در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک سیستم منبع تغذیه شامل:

یک ترانسفورماتور دارای یک سیم پیچ اولیه، یک سیم پیچ ثانویه اول و یک سیم پیچ ثانویه دوم، سیم پیچ اولیه به وسیله ای گفته می شود که نیروی برق را از منبع تغذیه تجاری دریافت می کند، سیم پیچ ثانویه اول تولید ولتاژ اول و سیم پیچ ثانویه دوم که ولتاژ دوم را تولید می کند.

یک ترانسفورماتور اولین واحد منبع تغذیه برای دریافت ولتاژ اول گفته شده و تبدیل ولتاژ اول گفته شده به اولین ولتاژ DC که به کنترل کننده مذکور عرضه می شود.

یک واحد منبع تغذیه دوم برای دریافت ولتاژ دوم و تبدیل ولتاژ دوم مذکور به ولتاژ DC دوم که به واحد محرک درب مذکور عرضه می شود. 

یک سوئیچ که بین منبع تغذیه تجاری مذکور و بار متناوب گفته شده متصل است.

6. منبع تغذیه ادعا شده در ادعای 5، که در آن واحد منبع تغذیه دوم به یک لامپ متصل است.

7. منبع تغذیه ادعا شده در ادعای 5، که در آن بار AC از گروه متشکل از یک انتخاب می شود.

8. روشی برای تامین سیستم درب اتوماتیک که شامل درب اتوماتیک، بار AC، درایور بار AC، وسیله محرک درب برای باز و بسته کردن درب مذکور و کنترل کننده برای کنترل وسایل محرک درب و درایور بار AC می باشد.

 در بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک سیستم منبع تغذیه شامل:

-  این روش شامل مراحل زیر است:

در بررسی این مطلب که قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است باید گفت که تبدیل یک ولتاژ AC تجاری به یک ولتاژ اول و یک ولتاژ دوم با استفاده از ترانسفورماتور دارای یک سیم پیچ اولیه، یک سیم پیچ ثانویه اول و یک سیم پیچ ثانویه دوم امکان پذیر است که در آن ولتاژ اول و ولتاژ دوم توسط سیم پیچ های ثانویه اول و دوم تولید می شود. به ترتیب می توان به بررسی قطعی منبع تغذیه در درب های اتوماتیک پی برد.

 

نتیجه گیری

می توانید به منظور بررسی علت قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک با متخصصیان و کارشناسان این حوزه مشورت کنید تا با راهنمایی های آن ها علت عدم کارایی و عدم فعالیت سیستم های درب اتوماتیک خود را پی ببرید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

ریموت بلوتوثی چیست و چه‌ کارایی دارد؟
2022-06-06

ریموت ها در واقع کنترل کننده هایی هستند که می توانند عملکرد یک دستگاه را از راه دور و به آسانی کنترل کرده و بر آن نظارت داشته باشند. این ریموت ها در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود می باشند که یکی از پر کاربرد ترین و پر طرفدارترین آن ها، ریموت بلوتوثی می باشد.

بررسی عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی
2022-06-06

درب اتوماتیک تلسکوپی در مکان هایی که فضای محدوتری دارند اما تردد در این مکان ها به نسبت زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار درب های اتوماتیک تلسکوپی بدین شکل است که از 2 یا 4 لت اسلایدی ساخته شده است . در زمان باز و بسته شدن درب هر کدام از لت ها به صورت کشویی در امتداد هم می لغزند. باز و بسته شدن لت های درب اتوماتیک تلسکوپی به این صورت است که یکی از لت ها جلوی لت دیگری قرار می گیرند و در نهایت به کناره درب جمع می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ بهترین گزینه برای فضاهای کوچک و بزرگ
2022-06-06

شیشه اسلایدینگ که با نام های شیشه کشویی، پنجره ریلی ، درب متجرک نیز شناخته شده می باشد، مناسب برای جاهایی است که فضای کافی برای باز شدن درب و پنجره ندارد. با این تکنولوژی، صنعت درب و پنجره متحول شد.

درب اتوماتیک اسمارت چیست و چگونه کار می کند؟
2022-06-06

در ساختمان ‌سازی انواع درب‌ها کاربرد دارد و بر حسب نیازی که وجود دارد، می ‌توان از مدل‌ ها و سیستم ‌های مختلفی استفاده کرد. همان گونه که می دانیم امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز ساخت وسایل و امکاناتی که به رفاه و آسایش انسان کمک کند بیش تر می شود و همان گونه که هر کدام از تجهیزات مورد استفاده انسان پیشرفت می کند، درب های اتوماتیک یکی از این وسایل و تجهیزات است که امروزه به دلیل مزایایی که دارد، کاربردش رایج شده است و در مکان های مختلف شاهد کاربرد این نوع درب هستیم.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد