بررسی عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی
 • 2022-07-04

بررسی عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی


نسل جدیدی از انواع درب های اتوماتیک در بازار موجود است که هر کدام طراحی منحصر به فردی دارد و برای مکان خاصی نیز مناسب می باشد. درب های اتوماتیک از جمله درب هایی هستند که به دلیل تسریع در باز و بسته شدن درب در بین مشتریان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. درب اتوماتیک تلسکوپی نمونه ای از درب های اتوماتیک است که امروز استفاده از آن بسیار رایج شده است.

 با نصب این مدل از درب اتوماتیک راحت تر و دقیق تر می توان ورودی را کنترل کرد. کنترل آسان هوشمند ، ایجاد کلیدهای مجازی برای کاربران ، کنترل تجهیزات الکتریکی کمکی،  پیکربندی دهانه های کوچک و بزرگ ، کنترل تجهیزات الکتریکی کمکی، گزارش وضعیت درب و ....از جمله ویژگی های درب اتوماتیک تلسکوپی محسوب می شود. این مدل از درب اتوماتیک در مکان های که ظرفیت تردد بالایی دارند اما دارای فضای محدودتری هستند مناسب می باشد. 

درب اتوماتیک تلسکوپی بیشتر در فضاهایی با عرض کم مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی منحصربه فردی دارد بدین شکل که این مدل از درب های اتوماتیک دارای 2 لت متحرک به یک سمت می باشد که درآن لت دوم متحرک با نصف سرعت لت اول حرکت می کند تا بصورت هماهنگ بر روی لت ثابت و یا دیوار قرار گیرند. خاطر نشان می کنیم که با توجه به شرایط و مختصات محل مکان ورودی نصب این مدل از درب اتوماتیک در حالت های مختلف انجام می شود. در این مقاله از سایت اسمارت کو قصد داریم به بررسی عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی بپردازیم؛ اگر شما قصد خرید درب اتوماتیک تلسکوپی را دارید و در این باره اطلاع کمتری دارید بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.


درب اتوماتیک تلسکوپی

این مدل از درب اتوماتیک در مکان هایی که فضای محدوتری دارند اما تردد در این مکان ها به نسبت زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.عموما در مکان هایی که فضا محدوتر است افراد درب اتوماتیک تلسکوپی را در محل ورودی نصب می کنند. با توجه به طراحی این مدل از درب افراد زیادی می توانند بدون اینکه منتظر بمانند به راحتی به ساختمان وارد یا از آن خارج شوند.
ساختار درب های اتوماتیک تلسکوپی بدین شکل است که از 2 یا 4 لت اسلایدی ساخته شده است .

در زمان باز و بسته شدن درب هر کدام از لت ها به صورت کشویی در امتداد هم می لغزند.باز و بسته شدن لت های بررسی عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی منحصر به فرد بوده به این صورت که یکی از لت ها جلوی لت دیگری قرار می گیرند و در نهایت به کناره درب جمع می شوند. با توجه به ساختار درب اتوماتیک تلسکوپی جایگزین کردن این مدل از درب ها به جای مدل های دیگری از درب اتوماتیک در مکان های تنگ و باریک بهترین راه حل محسوب می شود.

همان طور که بیان کردیم درب اتوماتیک تلسکوپی طراحی فوق العاده ای دارد به این شکل که این مدل از درب اتوماتیک با 2 لت متحرک که در یک جهت یکسان حرکت می کنند یا 4 لت متحرک که در دو جهت حرکت می کنند ساخته شده است. در مکان هایی ورودی که عرض بزرگتری دارند عموما از درب های اتوماتیک تلسکوپی 4 لته بیشتر استفاده می شود. در مکان هایی با عرض تنگ تر نیز درب اتوماتیک تلسکوپی دو لته که تنها به کناره راست حرکت می کنند یا فقط به کناره سمت چپ حرکت می کنند به کار می رود.  

 

 درب اتوماتیک تلسکوپی

 

ویژگی های درب اتوماتیک تلسکوپی

این مدل از درب اتوماتیک نیز مانند سایر درب های دیگر دارای یک سری از ویژگی های مطلوب است که همین ویژگی ها موجب شده است تا در بسیاری از مکان ها از درب اتوماتیک تلسکوپی استفاده شود.


ویژگی های درب اتوماتیک تلسکوپی عبارت اند از:

 • برای فضاهای کم عرض گزینه مناسبی است چراکه در این مکان ها می توان با بکارگیری درب اتوماتیک تلسکوپی در محل ورودی بهتر مکان مربوطه را مدیریت و کنترل کرد.
 • در فضاهای با عرض 6 متر با محدودیت فضایی 2/3 متر نصب درب اتوماتیک تلسکوپی راه حل مناسبی است.
 • بر روی درب هایی ورودی با ارتفاع 3 متر به راحتی نصب می شود.
 • دارای میکروکنترلر هوشمند و قابلیت تنظیم برای کاربران در محل ورودی است.
 • درب اتوماتیک تلسکوپی دارای سیستم هشمند ضد برخورد با افراد در مکان مربوطه است.
 • دارای چرخ های پلیمری است که به دلیل همین چرخ های پلیمری حرکت آرام و روانی دارد.
 • درب اتوماتیک تلسکوپی از اتلاف انرژی و ورود صدا و گرد و غبار به داخل ساختمان تا حد قابل قبولی جلوگیری می کند.
 • این مدل از درب های اتوماتیک دارای قفل الکترونیکی است. قفل الکترونیکی موجب بسته شدن درب های متحرک از طریق هنگرها به صورت اتوماتیک می شود.
 • مطابق با آخرین تکنولوژی و استانداردهای جهانی تولید شده است.
 • دارای سیستم متشکل از تکنولوژی کاملا الکترونیکی و مکانیکی با کارایی متفاوت می باشد.
 • درب اتوماتیک تلسکوپی دارای ویژگی های مطلوبی است که در بالای متن آنها را برای شما بیان کردیم. از این مدل درب اتوماتیک اغلب در هتل ها، بانکها، فرودگاه ها، بیمارستان ها،
 • مراکز عمومی،اماکن تفریحی، اماکن دولتی، فروشگاه های زنجیره ای و ایستگاه های قطار شهری استفاده می شود.

 

عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی به چه شکل می باشد؟

همان طور که از نام این درب اتوماتیک پیداست عملکرد آن مشابه تلسکوپ می باشد و برای فضاهای کم عرض کارایی بهتری دارد. با نصب آن در مکان مورد نظر بهتر می توان محل ورودی را مدیریت کرد. درب اتوماتیک تلسکوپی طراحی منحصر به فردی دارد به همین دلیل از آن دربیشتر مکان ها استفاده می شود. در زمان باز شدن درب دقیقا لت های متحرک در هر دو طرف بر روی یک لت جمع می شود و درب به راحتی باز می شود. و در زمان بسته شدن درب باز هم لت های متحرک از روی هم جدا می شود و به موازات هم روبه روی یکدیگر قرار می گیرند در این زمان هم درب کاملا بسته می شود.

کاربردهای درب اتوماتیک تلسکوپی  در مدل های متنوع از جمله یک طرفه و دو طرفه در بازار وجود دارد. افراد با توجه به شرایط مکانی می توانند هر کدام را که مایل بودند انتخاب و خریداری کنند.
عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی مشابه درب های خطی می باشد. ساختار این مدل از درب اتوماتیک تلسکوپی به گونه ای است که هر لت از درب تلسکوپی شامل سه لنگه می شود که دوتای آن ها متحرک و یکی از آن ها ثابت می باشد. باز و بسته شدن این مدل از درب اتوماتیک با توجه به ساختاری که دارد بدین شکل است که در هنگام باز شدن، دو لنگه متحرک به روی هم و هر دو روی لنگه ثابت جمع می شوند.

 

عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی به چه شکل می باشد؟


استفاده از دربهای اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای چه مکان هایی مناسب تر است؟

استفاده از درب اتوماتیک تلسکوپی در مکان هایی که عرض کمتری دارند اما تردد افراد در این مکان ها بالا است بسیار رایج می باشد. به دلیل کارآیی بالای این مدل از درب ها در اغلب مکان ها نظیر هتل ها، بانک ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکزعمومی، اماکن تفریحی، اماکن دولتی، فروشگاه های زنجیره ای، ایستگاههای قطار شهری از درب اتوماتیک تلسکوپی استفاده می شود. به دلیل ساختار و طراحی خاصی که دارند در مکان هایی با عرض ورودی کم نصب این مدل از درب ها بهترین راه حل می باشد چراکه این نمونه درب ها در حدود 70 درصد بازشو دارند. کنترل و مدیریت کردن تردد افراد با نصب درب اتوماتیک تلسکوپی بهتر و دقیق تر انجام می شود.

 

انواع درب اتوماتیک تلسکوپی

انواع متنوعی از درب اتوماتیک تلسکوپی در بازار موجود است که هر کدام ساختار و طراحی به خصوصی دارد و با توجه به شرایط مکانی مورد استفاده قرار می گیرد.انواع این درب‌های اتوماتیک عبارتند از::

درب تلسکوپی با 2 لت:

درب تلسکوپی با 2 لت یک مدل از درب اتوماتیک تلسکوپی است که 2 لنگه متحرک دارد. لنگ های درب این مدل از درب تلسکوپی با توجه شرایط مکانی به سمت راست یا به سمت چپ حرکت می کنند.


درب تلسکوپی با 4 لت:

این مدل از درب ها نیز 4 لنگه متحرک دارند که 2 لنگه متحرک آن همزمان به سمت راست و 2 لنگه متحرک آن نیز همزمان به سمت چپ حرکت می کند. به دلیل 4 لنگه بودن این مدل از درب ها باید مکان مورد نظر از فضای مناسب تری برخوردار باشد.


درب تلسکوپی با 3 لت: 

به دلیل 3 لنگه بودن درب در این مدل درب های تلسکوپی یک لت ثابت و 2 لت دیگر نیز متحرک است. 2 لت متحرک با هم حرکت می کنند و روی لت ثابت قرار می گیرند. 


درب تلسکوپی با 6 لت:

به دلیل 4 لت بودن این مدل درب تلسکوپی2 لت آن  ثابت و 4 لت دیگر نیز متحرک است. قرار گیری لت های متحرک و ثابت در درب تلسکوپی 6 لت بدین شکل است که 2 لت متحرک با هم و همزمان، به سمت راست حرکت کرده و روی لت ثابت سمت راست قرار می گیرند و همچنین همزمان دو، لت دیگر نیز به سمت چپ حرکت کرده و روی لت ثابت سمت چپ به طور کامل جا می شود.

 

انواع درب اتوماتیک تلسکوپی


سخن پایانی

با پیشرفت دانش بشری در صنعت درب و پنجره سازی امروزه انواع متنوعی از درب های اتوماتیک طراحی و تولید شده است. درب اتوماتک تلسکوپی نمونه ای از درب های اتوماتیک است که ساختار و طراحی منحصر به فردی دارد.

این مدل از درب اتوماتیک در مکان هایی که فضای محدودتری دارند اما تردد در این مکان ها به نسبت زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.عموما در مکان هایی که فضا محدودتر است افراد درب اتوماتیک تلسکوپی را در محل ورودی نصب می کنند. با توجه به طراحی این مدل از درب افراد زیادی می توانند بدون اینکه منتظر بمانند به راحتی به ساختمان وارد یا از آن خارج شوند.
درب ها به جای مدل های دیگری از درب اتوماتیک در مکان های تنگ و باریک بهترین راه حل محسوب می شود.

همان طور که بیان کردیم درب اتوماتیک تلسکوپی طراحی فوق العاده ای دارد به این شکل که این مدل از درب اتوماتیک با 2 لت متحرک که در یک جهت یکسان حرکت می کنند یا 4 لت متحرک که در دو جهت حرکت می کنند ساخته شده است. در مکان های ورودی که عرض بزرگتری دارند عموما از درب های اتوماتیک تلسکوپی 4 لته بیشتر استفاده می شود. در مکان هایی با عرض تنگ تر نیز درب اتوماتیک تلسکوپی دو لته که تنها به کناره راست حرکت می کنند یا فقط به کناره سمت چپ حرکت می کنند به کار می رود. 

درب اتوماتیک تلسکوپی دارای ساختار منحصر به فردی است که با توجه شرایط مکانی مورد نظر نصب می شود. استفاده از این مدل درب اتوماتیک اغلب در هتل ها، بانکها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز عمومی،اماکن تفریحی، اماکن دولتی، فروشگاه های زنجیره ای و ایستگاه های قطار شهری به نسبت سایر مکان ها رایج تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درب اتوماتیک تلسکوپی و همچنین عملکرد این مدل از درب ها به سایت اسمارت کو مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

جک پارکینگی ( درب اتوماتیک) جک برقی تابا
2022-07-04

جک پارکینگی درب اتوماتیک تابا محصول شرکت تابا در کشورمان است که این روزها در بازار با سایر برندهای خارجی در حال رقابت کردن است. جک برقی تابا جنس فلزی دارد که با توجه به درب پارکینگ در سمت چپ و یا راست درب نصب می شود.

قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟
2022-07-04

یکی از ایرادات درب اتوماتیک قطعی منبع تغذیه آن است که کارکرد درب را دچار اختلال می کند، حال می خواهیم بدانیم قطعی منبع تغذیه درب اتوماتیک به چه علت است؟

5 نکته مهم در استفاده از درب اتوماتیک برای اتاق های ایزوله
2022-07-04

درب های اتوماتیک یکی از مهم ترین شاخصه های لازم برای ایجاد اتاق های ایزوله در محیط هایی همچون محیط بیمارستان و یا آزمایشگاه ها می باشند. برای نصب این دربها در مکان مذکور باید نکاتی رعایت شود که عملکرد مناسبی ایفا نماید که در ادامه به آن می پردازیم.

درب اتوماتیک کشویی نصب کنم یا درب گردان؟
2022-07-04

اگر به فکر انتخاب درب برای پارکینگ یا ملک خود هستید بهتر است قبل از خرید حتما اطلاعات کافی درباره انواع درب اتوماتیک کسب کنید. در اینجا می خواهیم بدانیم بهتر است درب اتوماتیک کشویی نصب کنیم یا درب گردان؟

درب اتوماتیک شیشه ای چشمی چیست؟
2022-07-04

نحوه کار چشم ها به این صورت است که وقتی روبروی هم قرار می گیرند، یک خط نور مادون قرمز در جلوی در تولید می کنند (با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست) و وقتی مانعی بین این دو چشم وجود دارد، ارتباط نوری آنها برقرار می شود.

تفاوت درب اتوماتیک با درب هوشمند چیست؟
2022-07-04

فناوری امنیتی به کاربران این امکان را می دهد که درها را به صورت خودکار، از راه دور و بدون کلید قفل و باز کنند. در اینجا به منظور آشنایی با این مطلب که درب اتوماتیک چه تفاوتی با درب هوشمند دارد لازم است ادامه مقاله را دنبال کنید و برای کسب آگاهی بیشتر به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد