هندریل شیشه ای فیکس پوینت چیست؟
  • 2023-01-17

هندریل شیشه ای فیکس پوینت چیست؟

یکی از اصلی ترین ویژگی های ایمنی راه پله هندریل است که به جلوگیری از سقوط و آسیب  در ارتفاع کمک می کند. این قطعات راه پله را می توان از مواد مختلفی مانند فلز، چوب یا شیشه ساخت تا جلوه های بصری متفاوتی به دست آورد. نوع هندریل پله استفاده شده نیز بر ظاهر راه پله تاثیر زیادی می گذارد. هندریل بخشی از راه پله است که افراد هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها برای حمایت و ثبات قدم در طول مسیر به آن تکیه می کنند.  در حقیقت هندریل مانعی است که از افتادن افراد از کنار پله ها جلوگیری می کند.

هندریل باید آنقدر محکم باشد که در صورت افتادن یا فشار دادن شخصی در برابر شکستن  مقاومت کند. انواع متنوعی از هندریل به عنوان حفاظ در سمت راه پله ها در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که با این وجود ما در این مقاله به بررسی هندریل شیشه ای فیکس پوینت می پردازیم و با ارائه این مقاله از سایت اسمارت کو اطلاعات مفیدی را در این خصوص برای شما بیان خواهیم کرد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله  را تا انتها مطالعه کنید.

 

معرفی هندریل شیشه ای فیکس پوینت

هندریل  به عنوان یک دست انداز ریلی بر روی نرده های شیشه ای، دیوار و پایه نصب می شود. از این تجهیزات به عنوان یک راهنما یا تکیه گاه در زمان بالا رفتن از راه پله ها برای ثبات قدم و حفظ تعادل استفاده می شود. در بین انواع هندریل می توان فیکس پوینت را به عنوان مدرن ترین و به روز ترین هندریل معرفی کرد. در این نوع محصول بر روی نرده شیشه ای در محل اتصال به بدنه توسط دستگاه مخصوصی سوراخکاری انجام می شود که پس از آن قطعات نگهدارنده شیشه نیز از طریق این سوراخ ها به بدنه اصلی نرده شیشه ای متصل می شود.

یکی از مهترین موارد در زمان نصب هندریل شیشه ای فیکس پوینت این است که باید زیر سازهای مناسب جهت امنیت و ایستایی لازم در دیتیل های مناسب اتصال قطعات به بدنه جانبی سطوح به درستی انجام شود. در واقع این نوع محصول به عنوان یکی از مینیمال ترین نوع نرده شیشه ای است که در راه پله ها به کار می رود البته این مدل از هندریل روکار است و جذابیت سطح بیشتری از شیشه بر روی نرده به راحتی خود را نشان می دهد. اجزای بکار رفته در هندریل فیکس پوینت شامل شیشه و بست نگهدارنده یا پوینت گلس است که علاوه بر فراهم کردن امنیت و ایستایی در راه پله ظاهری زیبایی نیز به این مکان در موقعیت های مختلف می بخشد.

 

معرفی هندریل شیشه ای فیکس پوینت


مزایای استفاده از هندریل شیشه ای فیکس پوینت

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که استفاده از پروفیل هندریل شیشه ای فیکس پوینت چه مزایایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که استفاده از هندریل آنقدر رایج شده است که در اغلب مکان ها برای حفظ امنیت و ثابت قدم در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد در واقع این تجهیزات نقش مهمی در حفظ امنیت ایفا می کنند.

هندریل ها دارای یک ریل بلند هستند که به یک پست پشتیبانی چسبانده شده است در واقع این مدل از هندریل معمولا از مواد محکمی مانند آلومینیوم ساخته می شود. این آیتم به گونه‌ای طراحی شده است که در هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از مجموعه‌ای از پله‌ها یا یک سطح شیبدار، امنیت بیشتری را برای افراد فراهم می کند که در طول مسیر به آن می توان تکیه کرد.

 

ایمنی در آب و هوای نامساعد

شرایط نامساعد جوی مانند باران و برف می تواند پیاده روی در بیرون را برای همه کمی خطرناک کند. سطوح مرطوب می تواند باعث لیز خوردن و افتادن افراد، به ویژه سالمندان و کسانی که مشکلات حرکتی دارند، می شود. نرده‌های روی سطح شیبدار و پله‌ها می‌توانند به افراد کمک کنند با ارائه یک شیء ثابت برای نگه داشتن آن در هنگام عبور از سطوح لغزنده، از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنند. این ویژگی ها کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که افراد می توانند با خیال راحت به مقصد خود برسند.


کمک به حمل اجسام سنگین

هندریل ها به علاوه بر حفظ تعادل و ثبات فرد می توانند حمل اجسام سنگین را نیز آسان تر کنند. آنها می توانند با ایفای نقش راهنما هنگام حمل یک شیء دست و پا گیر و بالا رفتن از سطح شیب دار یا مجموعه ای از پله ها، از زمین خوردن جلوگیری کنند. بسته به طراحی نرده، می تواند سطحی یکنواخت برای شما فراهم کند که می توانید از آن برای تحمل وزن جسمی که حمل می کنید استفاده کنید.


آرامش روانی را فراهم می کند

برای افراد دارای معلولیت، یا کسانی که از شرایط خاصی رنج می برند که می تواند بر تحرک آنها تأثیر بگذارد، مانند سرگیجه، داشتن چیزی برای درک که بتواند تعادل آنها را حفظ کند بسیار آرامش بخش است. این به آنها اطمینان می دهد که تا زمانی که به ریل نزدیک هستند سقوط نخواهند کرد یا تعادل خود را از دست نخواهند داد. آرامشی که هنگام لمس نرده ها تجربه می کنند به آنها اعتماد به نفس می دهد تا از پله ها یا رمپ ها بدون درخواست کمک از افراد دیگر بالا بروند.


حفظ تعادل

پروفیل هندریل آلومینیومی جلوگیری از سقوط افراد به آنها کمک می کند تعادل خود را حفظ کنند این ویژگی هندریل ها به ویژه برای کودکان خردسال، سالمندان و افراد دارای معلولیت بسیار مهم است.این مدل از هندریل  دارای یک ریل بلند است که بر روی شیشه محافظ نصب می شود که البته معمولا از مواد محکمی مانند آلومینیوم ساخته می شود. این مدل از هندریل به گونه‌ای طراحی شده است که در هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از مجموعه‌ای از پله‌ها یا یک سطح شیبدار، به عنوان یک تکیه  گاه عمل می کنند.

یکی دیگر از مزایای این مدل از هندریل این است که بر عکس سایر هندریل ها که در موقعیت های مختلف نصب می شود  را می توان به طور دقیق و بدون خطای انسانی در محل نصب کرد به این دلیل که این نوع هندریل قابل رگلاژ و قابل تنظیم است. از مزایای دیگر هندریل فیکس پوینت این است که قطعات بکار رفته در آن از جنس استیل ، آلومینیوم و فولاد است که در فرم و حالت های مختلف طراحی می شود به علاوه در این نرده می توان از شیشه ها با رنگ های مختلف استفاده کرد.

 

 مزایای استفاده از هندریل شیشه ای فیکس پوینت


 
فضاهای قابل استفاده از هندریل شیشه ای فیکس پوینت

از هندریل شیشه ای فیکس پوینت اغلب در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می شود البته این مدل از هندریل در موقعیت های مختلفی از این ساختمان ها در  تراس، راه پله، اطراف استخر، بالکن و روف گاردن نصب می شود.


مراحل نصب و اجرای هندریل شیشه ای فیکس پوینت

در ابتدای نصب هندریل شیشه ای فیکس پوینت باید از همان ابتدای آغازین، شیشه ها  را در محل های اتصال به بدنه سوراخکاری کرد تا قطعات نگهدارنده شیشه از محل این سوراخکاری ها به بدنه جانبی به راحتی متصل شوند. بعد از آن برای جلوگیری از اتصال فولاد سخت کاری شده و شکستن شیشه از واشرهای تفلونی استفاده می شود در واقع این واشرها بین قطعات فولادی و شیشه قرار می گیرند واز شیشه در مقابل فولاد محافظت می کنند. سپس از قطعات کلاهک برای قرار گیری شیشه در محل خود استفاده می شود. این کلاهک موجب اتصال و فیکس نمودن شیشه در هندریل می شود. در پایان نیز طبق خواسته کارفرما هندریل بر روی شیشه قرار می گیرد.

یکی از تجهیزات به روز و جدیدی است که معمولا برای کمک به افراد در حفظ ثبات و تسهیل حرکت استفاده می شود. نمونه‌هایی از مکان‌هایی که نرده‌ها ممکن است یافت شوند نظیر مواردی همچون راه پله، تونل مترو، و در امتداد سطح شیبدار است . با این اوصاف ارتفاعی که نرده ها در آن قرار می گیرند معمولاً یک موضوع نظارتی است که اگر آنها به درستی نصب نشوند، پیش آمدهای ناگواری را به همراه داشته باشد به همین دلیل باید طبق مقررات ایمنی در محل نصب شود. 

 

ویژگی های هندریل شیشه ای 

نرده های شیشه ای علاوه بر زیبایی بادوام هستند و به راحتی نصب می شوند. از مزایای استفاده از نرده شیشه ای نظافت آسان و عدم پوسیدگی در برابر رطوبت و .. در نتیجه عمر طولانی تری نسبت به انواع نرده ها دارد و ایمنی بالاتری را به همراه دارد. هندریل شیشه ای نمای زیبایی به محیط می بخشد و فضا را بزرگتر می کند. این شیشه ها علاوه بر پله ها برای بالکن نیز بسیار محبوب هستند. از انواع نرده های شیشه ای بدون قاب و حاشیه دار برای احاطه استخرها و وسایلی استفاده می شود که نمی خواهید دید خوب شما را خراب کند.

برای سفارش هندریل شیشه ای فیکس پوینت می توانید به سایت اسمارت کو مراجعه کنید. البته استفاده از هندریل  شیشه ای در فضای داخلی ساختمان تاثیر بسزایی در زیبایی ساختمان دارد و زیبایی منحصر به فردی به آن می بخشد. نرده های شیشه ای با توجه به طرح ها و دکوراسیون های پر زرق و برق، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند همچنین در بسیاری از معماری های مدرن و مینیمالیستی نیز استفاده می شوند.شیشه هندریل به طور کلی از شیشه چند لایه ساخته می شود که در عرض های 5، 6، 8، 10 میلی متر موجود است در واقع استحکام این نرده ها به ضخامت لایه های شیشه سکوریت مربوط می شود.

 

ویژگی های هندریل شیشه ای 


سخن پایانی

هندریل شیشه‌ای و سیستم‌های نرده حفاظ راه پله‌ها، ، استخر، بالکن و سایر تاسیسات شیک و پیچیده را ایجاد می‌کنند در واقع  آنها فرم و عملکرد را با هم ترکیب می کنند. نرده های شیشه ای را می توان در هر شکل و طرحی تولید کرد و هم در فضای داخلی و هم در فضای باز نصب کرد. سیستم‌های نرده شیشه‌ای  برای پروژه‌های مسکونی و تجاری  و اداری مناسب هستند و دارای انواع مختلفی نیز می باشند.

سیستم‌های نرده شیشه‌ای به شما امکان می‌دهند یک نمای جامع با ظاهری مدرن و لوکس داشته باشند و در عین حال ایمنی را بدون مانع فراهم کنند. با نرده های شیشه ای ضخیم و مستحکم، ظاهری مدرن به فضای خود ببخشید و ارزش آن را افزایش دهید. ماهیت شفاف نرده های شیشه ای حس فضای بیشتری را فراهم می کند، زیرا نور از میان آنها عبور می کند. نرده های شیشه ای معمولاً در مراکز خرید، رستوران ها، اماکن عمومی و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا بسیار بادوام هستند و برای مدت طولانی دوام می آورند.

هندریل بخشی از راه پله است که افراد هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها برای حمایت و ثبات قدم در طول مسیر به آن تکیه می کنند.  در حقیقت هندریل مانعی است که از افتادن افراد از کنار پله ها جلوگیری می کند. هندریل باید آنقدر محکم باشد که در صورت افتادن یا فشار دادن شخصی در برابر شکستن  مقاومت کند. یکی از اصلی ترین ویژگی های ایمنی راه پله هندریل این است که به جلوگیری از سقوط و آسیب  در ارتفاع کمک می کند. این قطعات راه پله را می توان از مواد مختلفی مانند فلز، چوب یا شیشه ساخت تا جلوه های بصری متفاوتی به دست آورد.

نوع هندریل پله استفاده شده نیز بر ظاهر راه پله تاثیر زیادی می گذارد. یکی از تجهیزات به روز و جدیدی است که معمولا برای کمک به افراد در حفظ ثبات و تسهیل حرکت استفاده می شود. نمونه‌هایی از مکان‌هایی که نرده‌ها ممکن است یافت شوند نظیر مواردی همچون راه پله، تونل مترو، و در امتداد سطح شیبدار است . با این اوصاف ارتفاعی که نرده ها در آن قرار می گیرند معمولاً یک موضوع نظارتی است که اگر آنها به درستی نصب نشوند، پیش آمدهای ناگواری را به همراه داشته باشد به همین دلیل باید طبق مقررات ایمنی در محل نصب شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هندریل شیشه ای فیکس پوینت به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

مزایای استفاده از هندریل استیل چیست؟
2023-01-17

نرده ها میله های افقی یا شیب دار هستند که می توانند به عنوان تکیه گاه و راهنما استفاده شوند. حفاظ ها از یک یا گروهی از مصالح ساختمانی ساخته می شوند و برای جلوگیری از سقوط در نزدیکی لبه آزاد یک سطح مرتفع که به عنوان گذرگاه عمل می کند، نصب می شوند.

هندریل پله برقی چیست؟
2023-01-17

هند ریل در واقع به ریلی اطلاق می شود که به عنوان تکیه گاه و یا نگهدارنده در کنار پله برقی، سکو و غیره به کار می رود و عموما در کنار راه پله و در یک ارتفاع مناسب نصب می شود

کامپوننت هندریل شیشه ای به چه صورت نصب می شود؟
2023-01-17

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات روزافزون دیگر امکان استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای وجود دارد. این امکان مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است.

قیمت هندریل چگونه محاسبه می شود؟
2023-01-17

هندریل در واقع نقش تکیه گاه در مکانهایی مانند راه پله را دارد و باعث جلوگیری از سقوط افراد می شود. هندریل در انواع مختلفی وجود دارد که قیمت گذاری آن بر اساس نوع و جنس هندریل مانند استیل یا الومینیوم تعیین می شود.

پوشش هندریل چیست؟
2023-01-17

گارد یا حفاظ ساخته شده از یک یا مجموعه ای از مصالح ساختمانی می باشد که جهت حفاظت از سقوط در مجاورت لبه های آزاد سطوح مرتفع که محل عبور و مرور می باشد نصب می گردد.

جدیدترین روش اجرای هندریل شیشه ای چیست؟
2023-01-17

هندریل شیشه ای یک عنصر ضروری در نرده های شیشه ای است که در صورت استفاده صحیح می تواند ارزشمند باشد. برای اجرای هندریل شیشه ای، تعدادی از اصول باید به شدت رعایت شود.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد