جدیدترین روش اجرای هندریل شیشه ای چیست؟
  • 2021-11-10

جدیدترین روش اجرای هندریل شیشه ای چیست؟

هندریل شیشه ای یک عنصر ضروری در نرده های شیشه ای است که در صورت استفاده صحیح می تواند ارزشمند باشد. برای اجرای هندریل شیشه ای، تعدادی از اصول باید به شدت رعایت شود. در این مقاله به بررسی نکات مهم در خصوص اجرای هندریل شیشه ای می پردازیم. با ما در اسمارت کو همراه باشید.


یکی از جالب ترین روش ها برای هندریل شیشه ای استفاده از روش نقطه ثابت است. این روش نصب بسیار شیک و پرطرفدار است و از نظر امنیت بسیار عالی است. در این روش برای تثبیت کامل نرده شیشه ای از اتصالات دکمه ای که معمولاً اتصالات فولادی یا آلومینیومی هستند استفاده می شود. این مونتاژ با پانل های شیشه ای انجام می شود.


شیشه های مورد استفاده در این طرح معمولاً شیشه سکوریت با ضخامت بیشتر از 10 میلی متر است و گاهی اوقات از سبک های 16 میلی متری استفاده می شود تا ایمنی کار را تا حد زیادی افزایش دهد. برای نصب صحیح هندریل شیشه ای به روش نقطه ثابت زیر هر شیشه 4 سوراخ در نظر گرفته شده است که محل دقیق نورگیر ها را ثابت می کند، تثبیت قسمت های دیوارهای کناری پله ها یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد. این روش باید به دقت ارزیابی شود.


هندریل شیشه ای این سبک معمولا از ترکیبی از لوله های فولادی و آلومینیومی با شیشه ضخیم استفاده می کند. پروفیل های فولادی به کار رفته در آن باید استانداردهای لازم را داشته باشند. این سبک عملکرد هندریل شیشه ای بسیار بادوام است.


جدیدترین روش اجرای هندریل شیشه ای


روش دیگری که برای پیاده سازی هندریل شیشه ای استفاده می شود، روش اسپیگت است. این روش اگرچه بسیار جدید است، اما ساده است و سرعت اجرای سریع تری دارد. در این روش پین های سر نیزه ای هندریل شیشه ای وظیفه تثبیت صفحات شیشه ای را بر عهده دارند که این پین ها معمولا از فولاد بوده و دارای 4 پیچ می باشند.


پیچ و مهره ها محکم به راه پله ها و بالکن ها متصل می شوند. پایه های بازدارنده اغلب از نظر ارتفاع متفاوت هستند، اما شایع ترین آنها 12 تا 20 سانتی متر است. ضخامت شیشه ها 20 میلی متر است و می توان آن ها را در حالت ثابت قرار داد. اگر طول پانل های شیشه ای مورد استفاده بین 100 تا 120 سانتی متر باشد، دو شاخه مورد نیاز است.


حال در صورت افزایش طول پانل باید تعداد پایه های استفاده شده را افزایش داد. در این روش ابتدا باید محیط پروژه به درستی ارزیابی شود و هر بخش به چند پایه نیاز دارد، ارزیابی پایه های استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر این فرآیند به درستی انجام نشود شاهد مشکلات و ... خواهیم بود.


اجرای هندریل شیشه ای با بست


این روش در لیست روش های کلاسیک قرار دارد و از نظر هزینه بسیار ارزانتر از روش های دیگر است و می تواند انتخاب جالبی برای منازل باشد. در این روش از پایه های فلزی استفاده می شود و هندریل شیشه ای نیز با فلز ترکیب می شود.


این سبک هندریل شیشه ای به گونه ای است که یک لوله یا پروفیل فولادی با اتصالات خاصی به هم متصل می شود.توجه داشته باشید که پنل های شیشه ای مورد استفاده در این روش ضخامت کمتری دارند و برای استحکام بیشتر باید از پایه های فلزی استفاده کرد. این روش ارزان است و از نظر امنیتی عادی است، بنابراین در چند سال گذشته تا به امروز بسیار محبوب بوده است. شاید از نظر زیبایی به زیبایی سایر گزینه ها نباشد اما به دلیل سرعت نصب بالا ممکن است با سلیقه افراد اضافی سازگار باشد.

 

اجرای هندریل شیشه ای


برای اجرای هندریل شیشه ای، ابتدا باید تعیین کنید که هر قسمت از فیلد چقدر با قسمت دیگر متفاوت است. این تمایز می تواند بر اندازه کلی کار و نوع شیشه استفاده شده تأثیر بگذارد. شایان ذکر است که امنیت مورد استفاده برای فصل های مختلف هندریل شیشه ای متفاوت است و خوب است که یک بازرسی اولیه دقیق داشته باشید. شایان ذکر است که استفاده از پنل های شیشه ای با ضخامت کم باعث افزایش ایمنی کار می شود.


هندریل شیشه ای خاکسپاری و اجرای سطح U-Channel


پروفیل های آلومینیومی با سطح U شکل بسیار بارز و مهم در این روش کاربردی هندریل شیشه ای هستند. فراموش نکنید که این پروفیل ها به عنوان نرده شیشه ای استفاده می شوند و بسیار مهم هستند.این پروفیل ها به طور کلی به دو صورت طراحی می شوند. مدل سطح و توکار که هندریل شیشه ای روی آن تعبیه شده است مانند مدل توکار است. شیشه ای که برای ساخت این مدل نرده استفاده می شود معمولا سالم یا لمینت است. ضخامتی که برای شیشه باید رعایت شود نباید کمتر از 12 میلی متر باشد زیرا ایمنی شیشه بسیار مهم است.


حال اگر شرایط پروژه به گونه ای باشد که نیاز به افزایش ارتفاع پانل های شیشه ای بیشتر باشد، باید تعداد پایه های U شکل را نیز افزایش داد تا تعادل حاصل شود. توجه داشته باشید که نرده های شیشه ای به صورت تک دیواری نصب و اجرا می شوند و پایه عمودی برای آن ها وجود ندارد. استفاده از روش برای مجتمع های تجاری یا اماکن عمومی می تواند انتخابی بسیار هوشمندانه و پرطرفدار باشد. نرده های شیشه ای با ظاهر زیبا و قابلیت انعکاس نور طبیعی گزینه بسیار مناسبی برای ساختمان هایی با معماری مدرن هستند. 


چرا هندریل شیشه ای مهم است


شیشه علاوه بر شفافیت ظاهری، بسیار محکم است و می تواند در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم باشد. بنابراین نرده های شیشه ای از نظر ایمنی بسیار عالی خواهند بود. طراحی نرده های شیشه ای نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و در هر قسمت از آن دقت لازم است.


از نرده های شیشه ای نیز در بالکن ها استفاده می شود. به این ترتیب ظاهری شفاف ایجاد می کند. شیشه ای که برای این منظور استفاده می شود سه برابر استحکام بیشتری نسبت به سایر اقلام دارد. این شیشه ها می توانند فشار و ضربه های خارجی را تحمل کنند.


از رنگ های مختلفی برای شیشه استفاده می شود که می تواند در نمای بیرونی و داخلی ساختمان بسیار موثر باشد. ارتفاع استفاده شده در نرده های شیشه ای مناسب برای بالکن به طور کلی بین 110 سانتی متر تا 140 سانتی متر است که البته در صورت درخواست می توان آن را سفارشی کرد و ضخامت شیشه های مورد استفاده در نرده های شیشه ای مناسب برای بالکن معمولا 12 و 16 میلی متر است. اگر بالکن ها بلندتر هستند، ضخامت شیشه باید افزایش یابد. بیشتر افراد به سراغ قیمت نرده شیشه ای می روند، در نظر داشته باشید که در قسمت بعدی به طور مفصل به این موضوع پرداخته خواهد شد، اما در نظر داشته باشید که قیمت واحد نرده شیشه ای بر اساس متر مربع است.


قیمت هندریل شیشه ای


قیمت یک محصول یک سوال رایج این روزها و بسیار مهم است. برای تعیین قیمت نرده شیشه ای باید پارامترهای قیمت گذاری را به درستی تعیین کرد. یکی از مهم ترین عوامل در قیمت نرده شیشه ای این است که از چه نوع نرده ای استفاده می شود، چه به عنوان نرده توکار و چه روکار.بررسی سبک های پایه نیز بسیار مهم است، خود پایه ها هزینه زیادی دارند و هر چه پایه ها بیشتر استفاده شود تعرفه نهایی بالاتر می رود، بنابراین باید تخمین دقیقی از عدد پایه در عمق قیمت گذاری انجام شود.

 

قیمت هندریل شیشه ای


یکی از موضوعات مهم در تعیین قیمت نرده شیشه ای، شیشه است. توجه داشته باشید که اگر جنس شیشه به کار رفته در نرده های شیشه ای سکوریت باشد هزینه آن نسبت به مدل های دیگر بیشتر است.ضخامت شیشه یکی دیگر از پارامترهای قیمت گذاری است، زیرا شواهد نشان می دهد که ضخامت های بالاتر در نرده های شیشه ای هزینه بیشتری دارند.


اگر می خواهید نمونه اولیه حصار شیشه ای داشته باشید باید در نظر داشته باشید که برآوردهای کلی اولیه بسیار مهم است و اگر برآوردها به درستی انجام شود می توانید مشکلات را در آینده تشخیص دهید. کاربرد شیشه آسان تر خواهد بود.

 
واحد قیمت گذاری نرده های شیشه ای بر اساس متر مربع و گاها بر اساس متر می باشد.یکی دیگر از پارامترهای مهم تعرفه ای در نرده های شیشه ای زمان اعمال است. توجه داشته باشید که نرده های شیشه ای برای استحکام باید به صورت استاندارد نصب شوند، بنابراین اگر محیط پروژه به امنیت بیش از حد معمول نیاز داشته باشد، هزینه ها بیشتر خواهد بود. شایان ذکر است که نوع بست هر قسمت از نرده شیشه ای بسیار حائز اهمیت است.


کاربرد نرده شیشه ای با سیستم های ایمنی


برای نصب نرده های شیشه ای باید از سیستم های ایمنی استاندارد استفاده شود. به عنوان مثال، در صورت استفاده از روش نرده شیشه ای فرورفته، باید تعدادی عملیات مهندسی لازم روی کف یا کار پایه سرامیکی انجام شود. پروفیل های U شکل باید مشخص شوند و همچنین میزان تحمل آنها باید در نظر گرفته شود. پروفیل های U شکل باید روی زمین قرار گیرد و سپس سنگ فرش به درستی اجرا شود. در صورت استفاده از مدل های نرده شیشه ای باز، زیرسازی آهنی نرده ها باید به درستی اجرا شود. دیوارهای جانبی باید از نظر استحکام ارزیابی شوند.


پایه های پروفیل پایه شیشه ای مرحله بعدی هستند و لازم است از کیفیت پایه ها اطمینان حاصل کنید. در سیستم های نرده شیشه ای نقطه ثابت ابتدا باید محل نصب مشخص شود و از بست های مخصوص برای محافظت از شیشه استفاده شود. حصار شیشه ای باید با دقت کامل ساخته شود. خوب است در فرآیند ساخت حصار اشتباه نکنید. گاهی اوقات کوچکترین اشتباه می تواند به کل پروژه آسیب برساند. اگر برای تراس از نرده شیشه ای استفاده می شود، باید جنبه هایی مانند رطوبت، سرما، باد و مشکلات احتمالی را نیز در نظر گرفت. این نوع نرده ها اغلب دارای عایق حرارتی هستند.

 

دیوارهای محافظ ظاهری شفاف دارند و طول و عرض مورد استفاده بسته به شرایط متفاوت است. هنگام سفارش نرده شیشه ای برای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی، ایمنی باید تضمین شود و مناسب ترین روش حصار کشی باید اعمال شود.


اتصالات نرده شیشه ای


اتصالات نرده شیشه ای ممکن است بسته به نحوه نصب شیشه متفاوت باشد. نوع و اجرای پروژه ممکن است تعیین کننده نوع اتصالات هندریل شیشه ای باشد. به عنوان مثال در روش اتصال نرده شیشه ای به دیوار بهترین یراق آلات اتصالات نقطه ثابت می باشد. اتصالات شیشه نرده یکی از مهمترین قسمت های اجرا و نصب می باشد. اتصالات هندریل شیشه ای علاوه بر ایجاد ارتباط بین شیشه، حفظ زیبایی و ظاهر سازه را نیز بر عهده دارند. اما مهم ترین فاکتورها در انتخاب یراق نرده شیشه ای نوع کاربری و استحکام و کیفیت آن است.


تمیز کردن و نگهداری هندریل شیشه ای


از آنجایی که شیشه یک ماده شفاف است که دید واضحی را فراهم می کند، آلودگی روی سطح آن بسیار آزاردهنده و کاملا مشهود است. البته میزان این آلودگی به محیط زیست نیز بستگی دارد. نرده های شیشه ای که در فضای باز استفاده می شوند، آلودگی بیشتری را تحت بارندگی یا فضولات پرندگان و گرد و غبار جذب می کنند. اما تمیز کردن منظم می تواند تضمین کند که منظره زیبای نرده شیشه ای خراب نخواهد شد.

 

نگهداری هندریل شیشه ای


برای تمیز کردن هندریل شیشه ای، می توانید از برف پاک کن های شیمیایی ایمن که برای تمیز کردن شیشه پنجره و آینه استفاده می شود استفاده کنید. برای لکه‌های سخت مانند باران و فضولات حیوانی، بهترین گزینه لکه‌های شیشه قوی مبتنی بر فناوری نانو است و برای این موضوع، لکه‌های قوی روی نانوسیم‌ها را توصیه می‌کنیم. همچنین توصیه می کنیم از یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر استفاده کنید تا سطح شیشه را تا حد امکان بدون خش نگه دارید. یادتان باشد استفاده از کمی پاک کننده کافی است و نیازی نیست دستمال را به این مواد آغشته کنید.


کلام آخر


نرده های شیشه ای عناصری هستند که در پروژه شما را مانند الماس می درخشند از پله هایی که تماما از نرده های شیشه ای ساخته شده اند بالا بروید داشتن منظره ای باشکوه لذت زندگی در ویلا را دوچندان می کند عناصر خنثی مانند شیشه سکوریت که یک نکته مهم است، نکته در استفاده از ساختمان های تجاری و اداری مدرن شیشه به دلیل شفافیت در طراحی داخلی و خارجی خانه استفاده می شود جایگاه ویژه ای دارد استفاده از نرده های شیشه ای در صنعت ساختمان امروزی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در گذشته شکل و جنس نرده ها دارای معایب زیادی بود که استفاده از نرده های شیشه ای در معماری امروزی جایگزین بسیار خوبی برای نرده های قدیمی بوده است. با ما در اسمارت کو در تماس باشید.

 
: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

پروفیل هندریل شیشه ای چیست؟
2021-11-10

هندریل ها یا دست اندازها یکی از مهم ترین تجهیزات در ساختمان ها می باشند که می توانند به عنوان جان پناه نیز مورد استفاده قرار گیرند. یکی از بهترین انواع حفاظ ها، هندریل های شیشه ای می باشد که برای نصب آن ها باید از پروفیل های آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ بهره برد.

مزایای استفاده از هندریل استیل چیست؟
2021-11-10

نرده ها میله های افقی یا شیب دار هستند که می توانند به عنوان تکیه گاه و راهنما استفاده شوند. حفاظ ها از یک یا گروهی از مصالح ساختمانی ساخته می شوند و برای جلوگیری از سقوط در نزدیکی لبه آزاد یک سطح مرتفع که به عنوان گذرگاه عمل می کند، نصب می شوند.

هندریل پله برقی چیست؟
2021-11-10

هند ریل در واقع به ریلی اطلاق می شود که به عنوان تکیه گاه و یا نگهدارنده در کنار پله برقی، سکو و غیره به کار می رود و عموما در کنار راه پله و در یک ارتفاع مناسب نصب می شود

پروفیل هندریل آلومینیومی چیست؟
2021-11-10

پروفیل هندریل الومینیومی به عنوان یک تکیه گاه در راه پله اکثر ساختمانها کاربرد دارد. ویژگی های الومینیوم از جمله دوام و زیبایی ان باعث شده در ساخت اغلب هندریل ها کاربرد داشته باشد.

هندریل بیمارستانی چیست و چه مزایایی دارد؟
2021-11-10

هندریل ها یا نرده ها یکی از تجهیزات بسیار مهم در سازه هایی مانند ساختمان های فلزی، سازه های صنعتی، مراکز درمانی مانند بیمارستان ها و ... می باشد. در مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان، به ضرورت استفاده از هندریل ها اشاره شده است. یکی از انواع هندریل ها، نوع بیمارستانی آن است که معمولا از متریال پی وی سی ساخته می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای مناسب بانک ها
2021-11-10

درب ورودی بانکها علاوه بر فراهم‌ نمودن امنیت باید از کارایی خوبی جهت سهولت رفت و آمد مراجعان برخوردار باشد و همچنین جلوه مناسبی به برای ورودی بانک‌ به همراه داشته باشد. دربهای اتوماتیک شیشه ای بهترین گزینه برای ورودی بانک ها هستند که در انواع مختلف در بازار وجود دارند. در این مقاله به انواع دربهای شیشه ای اتوماتیک مناسب برای بانک اشاره می کنیم.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد