تعمیر قفل برقی درب حیاط
  • 2023-09-09

تعمیر قفل برقی درب حیاط

ما می دانیم که عملکرد قفل برقی چیست و چقدر در ایمنی عبور و مرور نقش دارد. زمانی که قفل برقی خراب شود و به دلیل پایان عمر دستگاه یا شرایط دیگر نیاز به تعمیر داشته باشد، باید برای تعمیر قفل برقی درب حیاط و تنظیم آن اقدام نماییم. در این مقاله از سایت اسمارت کو علت بسته نشدن این قفل در را در کنار سایر مشکلات احتمالی بررسی خواهیم کرد.


آموزش تعمیر قفل برقی درب حیاط

تعمیر آن شامل یک فرآیند گام به گام از بازرسی و عیب یابی تا تعمیر عیوب و نقص در عملکرد قفل برقی می باشد. این فرآیند حساس است و نباید به افراد غیر متخصص سپرده شود. در صورت عدم رفع قفل ها در اسرع وقت، امنیت ساختمان و محوطه به خطر می افتد. نکته مهم بعدی برقی بودن این تجهیزات است و اگر توسط افراد غیرحرفه ای انجام شود قطعا خطرات جدی را به همراه دارد. اگر مهارت و دانش لازم را ندارید خودتان اقدام به تعمیر قفل برقی نکنید. برای این کار حتما از یک برقکار کمک بگیرید.


پرسنل تعمیر باید علت اصلی خرابی را بدانند و آن را بررسی کنند. دلایل اصلی آسیب فیزیکی، قطع برق و مشکلات قفل است. همچنین ممکن است قطعات داخلی قفل برقی نیاز به تعمیر داشته باشد.پرسنل تعمیر و نگهداری در مراحل عیب یابی آموزش دیده اند و مراحل تعمیرات را گام به گام طی می کنند.


دلیل اصلی خرابی قفل برقی درب حیاط

مانند هر وسیله دیگری، قفل برقی دارای طول عمری است که باید به آن توجه کرد. اگر دوره مورد انتظار برای عملیات قفل سپری نشده است و شما با شکست مواجه شدید، باید علت خرابی را بررسی کنید. بیایید در مورد دلایل اصلی خرابی این نوع قفل درب و اینکه آیا نیاز به تعمیر دارد صحبت کنیم.
 


آسیب فیزیکی

عامل اصلی که باعث خرابی زودهنگام قفل برقی می شود همین عامل است. آسیب های فیزیکی و مخاطرات زیست محیطی مختلفی وجود دارد. قفل های برقی ممکن است در اثر ضربه یا دستکاری آسیب ببینند. همچنین به دلیل استفاده نادرست می تواند سریعتر از حد انتظار مستهلک شود. عوامل محیطی مانند رطوبت زیاد هوا و گرما یا سرمای شدید می توانند باعث شوند که ما نیاز به تعویض یا تعمیر زودرس داشته باشیم.

 

 دلیل اصلی خرابی قفل برقی درب حیاط


 
قطع برق

قفل برقی یا هر وسیله الکتریکی دیگری برای تغذیه و عملکرد صحیح نیاز به یک جریان الکتریکی استاندارد دارد. یکی از مواردی که کارشناس تعمیر قفل برقی بررسی می کند جریان برق و اختلالات احتمالی آن است.ساکنان اغلب در هنگام قطع برق کامل متوجه این مشکل می شوند. گاهی ممکن است فقط برخی از سیم های ساختمان که به قفل متصل می شوند مشکل داشته باشند. گاهی اوقات جریان آنقدر ضعیف است که بتوان چراغ را روشن کرد، اما برای روشن کردن قفل برقی کافی نیست. یک تعمیرکار باید تمام این موارد را با ابزار لازم اندازه گیری کند.


 
مشکل در زبانه قفل

عملکرد قفل برقی کلونی و زبانه دار به دلایل مختلفی می تواند مشکل ساز باشد. مهمترین آنها نقص سیم کشی و استفاده از کابل های نامناسب است که اجازه نمی دهد جریان کافی به کانکتور برسد. مشکلات دیگری مانند وجود انسداد، زنگ زدگی یا زبانه غیر استاندارد نیز می تواند از حرکت صحیح آن جلوگیری کند. ما به شما توصیه می کنیم که یک قفل برقی با نام تجاری معتبر و باکیفیت خریداری کنید.


مراحل عیب یابی قفل برقی درب حیاط

متخصص تعمیر قفل برقی که آموزش های لازم را در مورد مکانیسم این دستگاه دیده است، معمولاً در همان اوایل متوجه مشکلات احتمالی می شود. او منبع مشکل را پیدا کرده و با مراحل زیر آن را برطرف می کند:


بررسی فنی درب

اولین کاری که متخصص انجام می دهد این است که مطمئن شود درب به درستی به لولا متصل شده است، درب و گیره به هم می رسند و به درستی باز و بسته می شوند. کیفیت لولا نیز یکی از عوامل موثر بر عملکرد قفل است.


 
ضخامت کابل را بررسی کنید

کابل قفل باید حداقل 0.2 میلی متر باشد. اگر باریک باشند، نمی توانند جریان مورد نیاز قفل الکتریکی را تامین کنند. داشتن باتری پشتیبان نیز یکی از راه حل های جایگزین در صورت قطع برق است.
 


روغن کاری نامناسب

یکی از دلایل خرابی قفل برقی درب استفاده از روغن غیر استاندارد برای روانکاری قفل می باشد. اگر روغن اشتباهی برای این منظور استفاده شود، سیستم مکانیکی قفل را درگیر کرده و باعث قفل شدن سیستم مکانیکی می شود. در صورت بروز این مشکل، به سادگی قفل را با مواد مناسب بشویید.


قدرت زبانه

اگر زبانه ها شل هستند، چاره ای جز تعویض آنها وجود ندارد. علاوه بر این مراحل، بهتر است کارشناسان نحوه استفاده از درب و قفل برقی را از ساکنان و کاربران جویا شوند و در صورت عدم رعایت استانداردها و شرایط نگهداری به آنها اطلاع دهند.


چگونه از تخریب قفل الکتریکی توسط مغزی جلوگیری کنیم؟

اگر واحد شما در یک مجتمع مسکونی یا تجاری است، ماجرای معیوب بودن قفل برقی می تواند برای شما و همه ساکنان یک مشکل کابوس و هزینه بر باشد. زیرا علاوه بر هزینه تعویض مغزی قفل برقی باید منتظر خرید مغزی باشید تا کلید شخصی ساکنین را بازسازی کنید. البته این کار بهتر است توسط یک متخصص یا کلیدساز انجام شود. زیرا در صورت تعویض قطعه اشتباه ممکن است قفل دچار مشکلات جدیدی شود.

 

 چگونه از تخریب قفل الکتریکی توسط مغزی جلوگیری کنیم؟


علت خرابی مغزی قفل برقی چیست؟

جنس اصلی اکثر قفل های برقی مانند سیزا و یوتاب از برنج است و کلید اصلی آنها نیز از همین ماده ساخته شده است. اکنون در مجتمع های بزرگ عده ای از اهالی به دلیل عدم آگاهی کلید فولادی یا غیر برنجی می خرند. آهن خورنده جنس برنج است و پس از استفاده مکرر از این کلید ها، مغزی آسیب دیده و پس از مدتی از کار می افتد. مقاله چگونگی تعویض مغزی قفل برقی درب حیاط را بخوانید.


روش های جلوگیری یا رفع خرابی قفل برقی چیست؟

عموماً هزینه تعویض کلید قفل برقی در جامعه نسبتاً زیاد است دلیل آن این است که علاوه بر تعویض خود کلید، تعویض کلیه کلیدهای ساختمان نیز ضروری است. حالا اگر ساختمانی هر چند ماه یکبار 60 کلید نیاز داشته باشد، برای خرید قفل برقی حدود 600 هزار تومان هزینه دارد که معادل قیمت قفل برقی ایتالیایی است. دو راه حل پیشنهاد می شود که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.


1- استفاده از قفل اصلی برنجی

یکی از راه های جلوگیری از شکست مغزی قفل، استفاده از کلیدهای اصلی یا کلیدهای برنجی است. مدیر ساختمان می تواند تعداد کلیدهای مورد نیاز ساختمان را لیست کند و کلید اصلی قفل برقی را از نمایندگی مجاز دریافت کند. به این ترتیب احتمال خرابی قفل کاهش می یابد و عمر مفید تجهیزات بسیار بهبود می یابد. اما مشکل اینجاست که یونیت ها بدون هماهنگی می توانند از کلید اصلی، کلید آهنی بسازند و دوباره مشکل پیش می آید.


2- استفاده از تگ یا کارت بجای کلید

راه حل اساسی که ما به طور خاص توصیه می کنیم استفاده از کنترل دسترسی و استفاده از کارت یا تگ به جای کلید در قفل برقی است. هنگام استفاده از دستگاه، نیازی به عملیات فیزیکی نیست، فقط تگ یا کارت را به محل نصب بیاورید تا درب باز شود و به جای کلید قفل برقی از کارت استفاده کنید.


کنترل دسترسی عملکرد هایی غیر از باز کردن درها دارد. به عنوان مثال، مدیران ساختمان می توانند کارت های استفاده نشده و دزدیده شده را از گیرندگان، یا حتی کارت های ساکنانی که به سادگی ساختمان را ترک کرده اند، حذف کنند. استفاده از کارت به جای کلید، امن تر است. زیرا کارت ها را نمی توان به راحتی کپی کرد، اما کلیدها را می توان در هر سازنده کلید کپی کرد.بر اساس این توضیحات، ما سه توصیه برای ساختمان های بلند مرتبه ارائه می کنیم تا از سیستم های RFID یا کارت خوان نهایت استفاده را ببرند.


اگر ساختمان در حال ساخت است و آیفون تصویری انتخاب نشده است، بهتر است از پنل خوان تصویری یا صوتی استفاده کنید. مزیت این پنل ها استفاده از گیرنده Rfid در داخل پنل تصویر آیفون است که به معنی عدم نصب قطعات اضافی بر روی دیوار است. در زمان نگارش این مقاله، اکثر تولیدکنندگان آیفون تصویری پنلی با عملکرد کارت خوان عرضه کرده اند و کاربران می توانند در هنگام خرید یکی از مدل های ساده یا مدل کارت خوان را انتخاب کنند. حتی با تعداد کمی از دستگاه ها، استفاده از پنل های کارت خوان را توصیه می کنیم. زیرا حتی اگر قفل در حیاط خراب باشد استفاده از کارت برای رفت و آمد راحتتر است.


 نمونه پنل کارتخوان

حال، اگر قبلا از آیفون تصویری غیرکارت خوان استفاده کرده اید، می توانید از قفل با کارت خوان نیز استفاده کنید. در این قفل ها از سیستم Rfid استفاده شده و با نزدیک نگه داشتن کارت به رادار در باز می شود. این قفل های الکترونیکی دارای یک مدار الکترونیکی هستند که وظیفه آن ذخیره اطلاعات کارت مجوز است. قطعه دیگری به نام رادار در قسمت بیرونی درب نزدیک مغز قفل برقی نصب می شود و ساکنین می توانند با بستن کارت و برچسب، درب ساختمان را باز کنند. این قفل ها علاوه بر پشتیبانی از کشیدن کارت، از کنترل از راه دور نیز پشتیبانی می کنند که می تواند درب را در فاصله حدود 20 متری باز کند. این ویژگی برای مجتمع های دارای نگهبان مفید است.
 
در نهایت، اگر قبلاً از قفل برقی بدون کارت و آیفون تصویری استفاده کرده ‌اند و می ‌خواهند از سیستم Rfid استفاده کنند، باید از نوع دیگری از گیرنده کارت‌ خوان مستقل استفاده کنند. این آخرین راهی است که برای کاهش استهلاک قفل برقی و خرابی مغزی قفل درب حیاط توصیه می کنیم. استفاده از پلاستیک و سیستم کنترل دسترسی ناامن نه تنها امنیت را بهبود نمی ‌بخشد، بلکه ممکن است دسترسی سارقان به ساختمان را آسان‌تر کند.


مزایای استفاده از قفل درب اتوماتیک چیست؟

قفل درب اتوماتیک یکی از وسایل کمکی وضروری است که با ویژگی های خود توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.در زیر به مزایای قفل اتوماتیک اشاره شده است.


امنیت بالا

امنیت یکی از مهمترین مزیت های قفل اتوماتیک است. قفل های برقی دارای ویژگی هایی هستند که امنیت و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. با این قفل ها نمی توان با ضربه یا ابزار دیگری در را باز کرد و در آن نفوذ کرد.
با قفل های برقی امکان سه بار قفل درب نیز وجود دارد و با استفاده از دکمه آیفون به راحتی می توانید بدون نیاز به کلید درب را باز کنید. لازم به ذکر است که پس از بسته شدن درب، مجدداً سه قفل می شود.

 

 مزایای استفاده از قفل درب اتوماتیک چیست؟

 


امکان کنترل از راه دور

یکی دیگر از مزایای قفل اتوماتیک درب، قابلیت اتصال با ریموت کنترل و آیفون است. با استفاده از این قابلیت نیازی به دسترسی مستقیم به درب نیست و با استفاده از ابزارهای موجود می توان از راه دور با آن کار کرد. برای مثال با استفاده از قفل برقی برای باز کردن درب اتوماتیک پارکینگ مجبور نیستید از ماشین خود پیاده شوید و با ریموت کنترل درب به راحتی باز یا قفل می شود.


سازگاری با انواع سیستم های امنیتی

قفل برقی برای استفاده در مراکزی که نیاز به کنترل ورود و خروج افراد وجود دارد نیز بسیار مناسب است.این قفل ها با توجه به قابلیت هایی که دارند به راحتی با سیستم های امنیتی مختلف مانند کنترل تردد، شناسایی افراد از طریق کارت یا اثر انگشت سازگاری دارند. بنابراین با استفاده از قفل ها به راحتی می توان ورود و خروج افراد را در مراکز مختلف ردیابی کرد.


نصب ساده

نصب قفل های برقی به دلیل پیچیدگی آسان است. نصب آنها نیاز به دانش یا علم خاصی ندارد. بنابراین بدون نیاز به نصب هیچ سیستم یا برنامه ای به راحتی می توانید آن را نصب کنید.


کلام آخر

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و گسترش صنعت و سیستم های امنیتی، قفل های جدیدی وارد بازار شده است که کار را آسان کرده است. قفل درب اتوماتیک یکی از وسایل امنیتی جدید است که این روزها به دلیل ساختمان مسکونی طرفداران زیادی پیدا کرده است. این قفل ها با برق کار می کنند و بسته به نوع سیستمی که روی آن طراحی شده اند، می توان آنها را از راه دور کنترل کرد.


بنابراین نیازی به تعمیر یا تعویض این مدل قفل به این زودی نداریم، بهتر است ظاهر قفل و تجهیزات، بسته شدن درب را به درستی زیر نظر داشته باشیم و سرعت آن را تنظیم کنیم. اگر به دنبال خرید با کیفیت ترین نوع قفل برقی موجود در بازار هستید، طیف کارشناسان ماهر ما به خوبی به شما خدمات خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید و سفارش انواع قفل برقی با همکاران ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما راهنمایی های لازم را ارائه نمایند.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد