بهره برداری از درب اتوماتیک با استفاده از پنل های خورشیدی
 • 2023-10-17

بهره برداری از درب اتوماتیک با استفاده از پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی نتیجه مونتاژ سلول های خورشیدی هستند. هر پنل مقدار مشخصی انرژی تولید می کند. کارخانه ها از چندین پنل خورشیدی برای به دست آوردن انرژی استفاده می کنند. این پنل ها نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. ترکیب پنل خورشیدی یک نیمه هادی است. به این پنل ها خورشیدی یا فتوولتائیک نیز می گویند. این پنل ها به چند مدل مختلف تقسیم می شوند. در این مقاله از سایت اسمارت کو در مورد پنل های خورشیدی و کاربرد این پنل ها در درب های اتوماتیک صحبت خواهیم کرد.


درب اتوماتیک پنل خورشیدی چگونه کار می کند؟

این درب ها همچنین قابلیت انتقال انرژی به پنل های ساخته شده از سلول های خورشیدی، اینورتر و باتری های ذخیره انرژی را دارند. اگر از این فناوری در تمام لوازم خانگی استفاده کنیم، اول از همه در مصرف برق صرفه جویی زیادی خواهیم کرد. دوم اینکه استفاده از انرژی پاک امری طبیعی است و گامی بلند در حفاظت از محیط زیست و افزایش عمر کره زمین است.

 

چه رابطه ای بین درب های اتوماتیک و پنل های خورشیدی وجود دارد؟

همانطور که در مورد عملکرد پنل ها اشاره کردیم، وظیفه اصلی پنل های خورشیدی تبدیل انرژی فوتون های خورشیدی به جریان الکترونیکی و انتقال این جریان به سیستم انرژی خورشیدی برای تولید برق خورشیدی است.اکنون در فرآیند دریافت انرژی خورشیدی، فوتون های خورشیدی باردار می شوند که مستقیماً به یک سیستم اتمی خاص متصل می شوند. از نظر ولتاژ و جریان خروجی به ترتیب 12 ولت، 24 ولت، 48 ولت در 50 وات، 100 وات، 200 وات و 250 وات معمولاً در سیستم های انرژی خورشیدی استفاده می شود.


با توجه به اینکه درب های اتوماتیک دائما حرکت نمی کنند، می توان از درب های خورشیدی برای صرفه جویی در مصرف برق و انرژی استفاده کرد که بهترین انتخاب برای خانه های شخصی مانند ویلا و کلبه می باشد. فناوری درب بازکن پارکینگ در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، سلول های خورشیدی درب خورشیدی برای درب های DS و مزایای اضافی آن مانند تولید انرژی رایگان که به محیط زیست آسیب نمی زند.

 

چه رابطه ای بین درب های اتوماتیک و پنل های خورشیدی وجود دارد؟


هنگام نصب و استفاده از درب های خورشیدی به نکات زیر توجه کنید:

نوع درب اتوماتیک مورد استفاده:

انواع درب اتوماتیک در بازار وجود دارد مانند درب های ریلی و اهرمی که عملکرد آنها یکسان نیست مانند کاربری تجاری و مسکونی که مصرف انرژی متفاوتی دارند که با توجه به نوع درب باید سفارش داد.

 

منطقه نصب:

باید در مکانی باشد که بیشترین نور را دریافت کند.


نکات مهم در عملکرد درب های اتوماتیک


تشخیص حرکت و حسگرهای نوری با آزمایش نحوه عملکرد درب‌ های اتوماتیک بهتر درک می شوند. اکثر درب های اتوماتیک با سنسورهای تشخیص حرکت کار می کنند. اکثر آشکارسازهای حرکت از پالس های مایکروویو یا حسگرهای مادون قرمز غیرفعال برای تشخیص حرکت استفاده می کنند. درب های اتوماتیک همچنین می توانند ساعات کار را از طریق یک سیستم کنترل دسترسی یا یک سیستم ویدئویی تشخیص دهند. به جای حس کردن حرکت یا فشار، درب برای باز شدن به سیگنالی از سیستم کنترل دسترسی متکی است.


این سیگنال می تواند از یک کارت کلید، گوشی هوشمند یا دستگاه دیگری باشد که در سیستم کنترل دسترسی برنامه ریزی شده است. درب های اتوماتیک کنترل شده توسط سیستم های کنترل دسترسی مبتنی بر دستگاه های ویدئویی هوشمند برای ساختمان های مسکونی و ساختمان های تجاری که فقط افراد مجاز باید به آنها دسترسی داشته باشند ایده آل هستند. اکثر ساختمان های مسکونی و تجاری به یک سیستم کنترل دسترسی یا ویدئو برای مقررات آتش نشانی و ایمنی نیاز دارند. این سیستم نقش مهمی در بهبود عملکرد درب های اتوماتیک دارد.


اجرای انواع درب اتوماتیک

اجزای سازنده اپراتور درب اتوماتیک در نتیجه، با سیستم های تشخیصی پیشرفته، کارکنان برای به روز رسانی سیستم خود نیازی به بازدید فیزیکی از ساختمان ندارند.هنگامی که سنسور تشخیص می دهد که شخصی باید وارد ساختمان شود، سیگنالی را به مکانیسم باز کردن در می فرستد. مکانیزم باز کردن درب با موتور الکتریکی کار می کند که بسته به نوع درب آن را باز می کند. درب های اتوماتیک به روش های مختلفی کار می کنند.

 • درهای کشویی برای ترافیک دو طرفه ایده آل هستند.
  • درب های کشویی اتوماتیک را می توان بر روی ریل های بالایی آویزان کرد و یا با استفاده از میله و غلطک نصب کرد.
  • درهای گردان برای ترافیک یک طرفه ایده آل هستند.
  • درهای گردان اتوماتیک که به سمت داخل یا خارج باز می شوند.
  • درهای تاشو برای ورودی های کوچک نیز ایده آل هستند.
  • درب های تاشو اتوماتیک خود را جمع می کنند تا یک راهرو ایجاد کنند.
  • درهای گردان برای مناطق پر رفت و آمد ایده آل هستند.
  • درب های گردان اتوماتیک امکان خروج و ورود همزمان را فراهم می کنند.
  • درب سمت راست تاسیسات به نوع تردد عابران پیاده در تاسیسات و فضای موجود بستگی دارد.

جزئیات نحوه عملکرد درب های اتوماتیک چیست؟

درب های اتوماتیک با سنسورهای حساس به افراد این امکان را می دهند که بدون دست زدن به در از ورودی عبور کرده و بدون دست زدن به آن وارد شوند.ساکنان آپارتمان از ورود بدون لمس استقبال می کنند زیرا نیاز به لمس سطوح پرخطر را از بین می برد و مکان را برای همه ایمن تر می کند. افرادی که به دنبال پیاده سازی ورود بدون تماس به یک ساختمان آپارتمانی یا فضای تجاری با دسترسی محدود هستند، به درب اتوماتیک و سیستم کنترل دسترسی نیاز دارند.


اپلیکیشن موبایل راه حل ایده آلی است زیرا امکان دسترسی از طریق گوشی هوشمند را فراهم می کند. این بدان معناست که هر فردی که وارد ساختمان می شود تنها به گوشی هوشمند شخصی خود نیاز دارد. آنها مجبور نیستند صفحه داخلی گوشی و اسکنر کارت را لمس کنند. با درب های اتوماتیک مردم دیگر نگران ورود افراد مختلف به ساختمان نخواهند بود. بنابراین؛ مشکلات کمتری پیش می آید.


سنسور نوری درهای کشویی اتوماتیک از سنسورهای نوری برای تشخیص حرکت و فعال کردن عملکردهای باز و بسته شدن خودکار استفاده می کنند. این سنسورها بر روی درب های اتوماتیک نصب می شوند و از بالا و کنار چارچوب درب کار می کنند. حسگرها از فناوری مادون قرمز یا مایکروویو برای تشخیص حرکت استفاده می‌کنند و اغلب در محیط‌های تجاری و صنعتی استفاده می‌شوند تا دسترسی آسان را برای افراد دارای مشکل فیزیکی و ناتوان برای کارایی و ایمنی فراهم کنند.

 

جزئیات نحوه عملکرد درب های اتوماتیک چیست؟


درب های اتوماتیک چه ویژگی هایی دارند؟

مکانیزم محرک برای سنجش نور یا حرکت به یک موتور اصلی الکتریکی متصل می شود که مکانیزم کلاچ متصل به موتور کمکی یا دنده و پنل درب را کار می کند. موتور کمکی و درب توسط تسمه ها یا کابل های داخلی معمولاً لاستیکی به هم متصل می شوند که به طور خودکار در را باز و بسته می کنند. غلتک های درب اتوماتیک بسته به نوع درب یا کاربرد به روش های مختلفی آویزان یا نصب می شوند.


برخی از درب‌های شیشه‌ای بدون قاب که همسطح با زمین قرار نمی‌گیرند، از نرده‌ها آویزان می‌شوند، اما در حین کار روی آن‌ها غلت می‌خورند. درهای دارای ریل اتوماتیک می توانند در یک طرف با غلتک ها و ریل هایی باشند که با سطح زمین در تماس هستند. همچنین؛ آنها را می توان در یک قاب فلزی با کوپلینگ و غلتک در سطح بالای سر و کف نصب کرد.


سیستم درب اتوماتیک چگونه کار می کند؟

عملیات درب اتوماتیک با ساده ترین سیستم شروع می شود. درب های گردان با لولاهای ثابت به سمت داخل یا خارج باز می شوند و با درب های گردان روی هم می لغزند.درب های گردان اتوماتیک حداکثر حفاظت را در برابر عوامل خطرناک دارند.این درب دارای پرتو چشمی برقی می باشد. این سنسور برای تأیید نزدیک یا دور بودن یک شی از درب استفاده می شود.


به عبارت دیگر فناوری به کار رفته در درب های اتوماتیک مزایای زیادی برای ساختمان خواهد داشت. سنسورهایی که در اپراتور درب اتوماتیک قرار دارند سیگنالی را ارسال می کنند که باز و بسته شدن درب را نشان می دهد. با کمک این سنسورها درب فعال می شود و همچنین به راحتی بسته می شود بدون اینکه به چیزی برخورد کند. با این حال، اگر پرتوهای حسگر به طور ناگهانی قطع شود، بلافاصله سیگنالی برای توقف فرآیند خاموش شدن به دستگاه ارسال می شود.

 

نقش سنسورها در عملکرد درب های اتوماتیک چیست؟

سنسورهای تعبیه شده در این سیستم های درب در حین کار به درستی و واکنشی عمل می کنند. آنها از طریق ریزپردازنده در واحد کنترل موتور برای فعال کردن فرمان های مختلف درب ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این، کنترل پنل ها دارای مدارهای تأخیر زمانی داخلی هستند که درب را تا زمانی که سنسورها پاک شوند یا سطح درب تمیز شود، باز یا بسته نگه می دارد. تعامل هماهنگ این سنسورهای مختلف بسیار مهم است و در صورت عملکرد مناسب، درب اتوماتیک به خوبی کار می کند.عبور عابر پیاده از درب های اتوماتیک باید ساده و بدون وقفه باشد و فناوری های به کار رفته در این درب ها این امکان را فراهم می کند.


هنگامی که این سنسورها غیرفعال یا دستکاری شوند یا به دلیل عدم نگهداری منظم به درستی کار نکنند، درب کنترل شده آسیب می بیند. سیستم های حرکتی از جمله موتورهای کنترلی و روش های انتقال در درب های اتوماتیک از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است. برخی از آنها پایدارتر و قابل اعتمادتر از بقیه هستند. برخی از محصولات ممکن است از چرخ دنده ها و قطعات پلاستیکی استفاده کنند که دوام کمتری نسبت به سایرین دارند. گاهی اوقات این قطعات برای اطمینان از عملکرد ایمن درب اتوماتیک یا غیرفعال کردن یک دستگاه درب معیوب طراحی می شوند. برای محصولات گران‌تر و بادوام‌تر، محصولات با زنجیره‌ای یا سخت‌افزار فولادی تولید می‌شوند و معمولاً برای کارکرد درب به یک صفحه کنترل الکترونیکی پیچیده‌تر تکیه می‌کنند.

 

استفاده از کلید دستی برای درب اتوماتیک

علاوه بر کنترل سنسور، بسیاری از درها دارای کلید دستی نیز هستند. ممکن است متوجه شوید که آنها با علامت های خاصی روی سوئیچ مشخص شده اند.این سوئیچ ها با سنسورها کار می کنند تا در را باز کنند و هنگامی که سنسورها مسلح بودن منطقه را تأیید کردند، کنترل موتور را فعال می کنند. پیچیده ترین سیستم درب اتوماتیک از نوع گردان است.


این نوع درب ها معمولا در فرودگاه ها، هتل ها و هر منطقه ای که حفاظت صوتی یا حرارتی مورد نیاز است یافت می شود. معمولاً کلیدهای دستی درب وجود دارد که می تواند برای کاهش سرعت درب استفاده شود، به عنوان مثال برای کاربران ویلچر، و مانیتورهایی که برای نشان دادن وضعیت عملیاتی درب به کارکنان تعمیر و نگهداری استفاده می شوند. این سوئیچ ها اغلب دارای حافظه ای هستند که خطاهای عملیاتی را ذخیره می کند. اینها برای بازیابی در آینده توسط پرسنل خدمات ثبت می شوند.


هنگام بررسی نحوه عملکرد درب های اتوماتیک، پیچیدگی این سیستم های درب به تعداد بیشتری از سنسورهای ایمنی و کنترل های موتور نیاز دارد. این درب های گردان علاوه بر انواع دستگاه ها و قطعات مورد استفاده در درب های اتوماتیک دارای سنسورهایی هستند که در لبه های درب یا پانل های ثابت و تیرهای مجاور قرار می گیرند تا سرعت چرخش درب مشخص شود. فلش‌های غیرفعال کردن درب اضافی زمانی وجود دارند که یک شی یا شخص سعی می‌کند در زمان نامناسبی وارد در شود و باید یک دستگاه توقف اضطراری برای جلوگیری از چرخش در نصب شود.

 

استفاده از کلید دستی برای درب اتوماتیک


علت خرابی درب اتوماتیک چیست؟

با وجود تمام ایمنی این درب ها صدمات زیادی وجود دارد که باید بررسی و به طور قطعی ترمیم شوند. عوامل موثر شامل طراحی یا نظارت ضعیف، عدم نگهداری مناسب و عدم ارائه برند صحیح درب اتوماتیک می باشد.بسیاری از این عوامل منجر به آسیب می شوند.

 • طراحی ضعیف معمولاً دلیل اصلی آسیب نیست.
  • تمیز نکردن به موقع درب های اتوماتیک
  • استفاده نادرست از درب های اتوماتیک
  • فشار فیزیکی برای باز کردن در
  • ضربه های فیزیکی به قسمت های حساس و شکننده
  • عدم بررسی به موقع عملکرد قطعات و سنسورهای درب اتوماتیک

اخرین کلام

درب های اتوماتیک در ورودی ساختمان های مهم و حتی آپارتمان های مسکونی استفاده می شود. دانستن نحوه عملکرد درب های اتوماتیک به ماندگاری بیشتر آنها کمک می کند. پس از اتمام نصب درب اتوماتیک، برای استفاده صحیح از درب اتوماتیک،نصاب یا سازنده باید دفترچه راهنمای رسمی محصول را ارائه دهد. تولید کنندگان درب های اتوماتیک باید اطمینان حاصل کنند که پرسنل آنها برای درک مسئولیت های مناسب برای نگهداری از این محصولات به طور کامل آموزش دیده اند.

دستورالعمل‌های مفصلی که مسئولیت‌های مالک یا کاربر برای اطمینان از عملکرد ایمن سیستم درب اتوماتیک را مشخص می‌کند معمولاً توسط تیم نصب ارائه می‌شود.درب های اتوماتیک معمولا پس از خرید با گارانتی همراه هستند و بسیاری از نمایندگی ها خدمات تعمیر درب اتوماتیک را به مشتریان خود ارائه می دهند.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد