مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی
  • 2023-12-26

مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی

در گذشته از درب های معمولی استفاده می شد ولی با پیشرفت تکنولوژی در صنعت درب امروزه از درب های اتوماتیک استفاده می شود.درب های اتوماتیک به دلیل کارآیی بالایی که دارند امروزه در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

درب های اتوماتیک نسبت به درب های معمولی امنیت بالایی دارند و همین امر موجب شده است تا اکثر افراد به جای درب های معمولی این درب ها را انتخاب کنند. باتوجه به تقاضای بالا برای درب های اتوماتیک،انواع متنوعی از درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی در بازار موجود است. هر کدام از درب های اتوماتیک برند ایرانی و خارجی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که با توجه به این امر هر کدام نیز قیمت های متفاوتی از یکدیگر دارند. اما به احتمال زیاد با این سوال مواجه شوید که درب اتوماتیک ایرانی را بخرید یا درب اتوماتیک خارجی؟

 پاسخ به این سوال مستلزم شناخت هر کدام از درب های اتوماتیک و مقایسه کردن هر دو درب با هم است. ما در این مقاله از سایت اسمارت کو قصد داریم به مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی بپردازیم بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با هر دو این درب تا انتهای مقاله با ما در اسمارتکو همراه شوید.

 

درب اتوماتیک

در گذشته از درب های معمولی همچون درب های چوبی استفاده می شد اما به تدریج استفاده از درب های کرکره ای، شبکه ای و آهنی جایگزین درب های چوبی شد. این مدل از درب ها وزن زیادی داشتند و البته برای هر باز و بسته کردن درب ها باید نیروی بیشتری را صرف کرد.

اما به تدریج با پیشرفت تکنولوژی، درب های دیگری همچون درب های اتوماتیک طراحی ، تولید و به بازار عرضه شد. درب های اتوماتیک در واقع درب های برقی هستند که مدل های متنوعی دارند و تنها با استفاده از یک ریموت از راه دور باز و بسته می شوند.

با استفاده از درب های اتوماتیک نیاز به استفاده از نیروی دست نیست و در شرایط نامساعد تنها می توانید با همان حال که در خودرو نشسته اید تنها با فشردن دکمه ریموت، درب اتوماتیک را باز و بسته کنید.

امنیت درب اتوماتیک نیز بالاتر است و جایگزین خوبی برای درب های ساده و معمولی هستند. درب های کرکره ای و ساده با قفل جداگانه و معمولی بسته می شود که با استفاده از قفل معمولی نمی توان امنیت درب های معمولی را بالا برد اما درب های اتوماتیک بدین شکل نیستند و با قفل کردن برقی امنیت آن چندین برابر می شود.

درب های اتوماتیک کاربردهای فراوانی دارند و در بسیاری از مکان ها از جمله بانک ها، بیمارستان ها، مراکز تجاری و .... از درب های اتوماتیک استفاده می شود. درب های اتوماتیک علاوه بر اینکه عملکرد بالایی در باز و بسته شدن درب دارند از طرفی بر زیبایی ساختمان نیز تاثیر زیادی دارند.

 

درب اتوماتیک

 

در فصل تابستان و زمستان درب های اتوماتیک به دلیل سرعت بالای که در باز و بسته کردن درب دارد و تا زمان تشخیص افراد در جلوی چشمی باز نمی شود همین امر موجب می شود که از هدر رفتن انرژی در این فصول نیز جلوگیری کند.

درب های اتوماتیک انواع متنوعی در بازار دارد که شما با توجه به نیاز و بودجه خود می توانید در بین انواع متنوعی از درب های اتوماتیک هر کدام را که مایل بودید خریداری کنید. از طرفی رنگ و مدل های متنوعی از درب اتوماتیک با توجه به نوع مکان مورد نظر طراحی شده است که شما با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید درب اتوماتیک را خریداری کنید.

 

مقایسه درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی دارای ویژگی ها و طراحی مختص به خود هستند بنابراین در انتخاب درب اتوماتیک مناسب در ابتدای کار باید به نیازهای خود و همچنین به کیفیت ساخت درب اتوماتیک توجه داشته باشید و دربی را انتخاب کنید که مناسب بوده و بتواند کارآیی بالایی داشته باشد. در مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی می توان بیان کرد که نصب درب‌های اتوماتیک ایرانی را کار سخت و پیچیده ای نیست و  به طور معمول افراد عادی نیز می توانند درب اتوماتیک را نصب کنند اما در این بین  نصب درب اتوماتیک خارجی نیاز به نصب توسط تکنسین‌های ماهر دارد.

توجه داشتن به خدمات پس از فروش و گارانتی محصول نیز اهمیت بالایی دارد. با این اوصاف می توان بیان کرد که خدمات پس از فروش درب های اتوماتیک خارجی نسبت به درب های اتوماتیک ایرانی بیشتر است. بنابراین در زمان خرید درب اتوماتیک باید به این نکته دقت داشته باشید و البته دربی را انتخاب کنید که با توجه به بودجه و نیاز شما باشد. در ادامه به مقایسه درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی از برخی از جهات می پردازیم در ادامه نیز با ما همراه شوید.

 

مقایسه جک بازویی ایرانی و خارجی

در مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی به مقایسه جک بازویی در هر دوی این درب می پردازیم.

جک بازویی پارکینگ در هر دوی این درب از برخی از جهات همچون کیفیت ساخت، ویژگی ها و امکانات و هزینه  با یکدیگر متفاوت هستند که ما در ادامه این تفاوت های را شرح خواهیم داد.

 

کیفیت ساخت

در مقایسه جک بازویی از نظر کیفیت و ساخت در درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی می توان بیان کرد که  جک بازویی خارجی از مواد مرغوب و با کیفیتی ساخته شده است و علاوه بر آن دارای قطعات یدکی نیز می باشد.

اما در مقابل برخی از جک بازویی ایرانی کیفیت جک بازویی خارجی را ندارند و قطعات یدکی به کار رفته در جک بازویی نیز کیفیت بالایی ندارد و بسیار ضعیف عمل می کند.

 

امکانات و ویژگی‌ها

در جک بازویی ‌ ایرانی اغلب امکانات کمتری وجود دارد اما در مقابل جک بازویی خارجی امکانات بیشتری نظیر سیستم حسگر برای تشخیص موانع برای جلوگیری از آسیب به ماشین آلات و افراد دارند. البته برخی از جک بازویی در درب اتوماتیک خارجی دارای کنترل از راه دور هستند که همین امر استفاده از درب اتوماتیک خارجی را تسهیل می بخشد.

 

هزینه

در مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی از نظر هزینه نیز می توان بیان کرد که جک بازویی خارجی اگر چه دارای امکانات بیشتر و کیفیت بالاتری است اما قیمت آن نسبت به جک بازوی ایرانی دارد بالاتر است.

 

مقایسه قیمت درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که مشتریان در زمان خرید درب اتوماتیک به آن اهمیت می دهند، قیمت درب اتوماتیک است. درب  اتوماتیک ایرانی نسبت به درب اتوماتیک خارجی قیمت پایین تری دارد. اگر چه درب اتوماتیک خارجی قیمت بالاتری دارد اما می توان بیان کرد که درب اتوماتیک خارجی به دلیل کیفیت بالا، دوام و طول عمر بالایی نیز دارد. البته درب های اتوماتیک ایرانی هم هست که علاوه بر اینکه کیفیت بالایی که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

مقایسه قیمت درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی

 

مقایسه موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

در درب اتوماتیک، موتورهای ریلی برای حرکت و باز و بسته شدن درب ‌های اتوماتیک بکار می روند . موتورهای ریلی به کار رفته در درب اتوماتیک ایرانی و خارجی از برخی از جهات با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه به مقایسه موتورهای ریلی می پردازیم.

 

کیفیت ساخت

در درب های اتوماتیک خارجی،موتورهای ریلی کیفیت بالایی دارند و البته دارای قطعات یدکی اصلی و با کیفیت نیز هستند. در این برخی از موتورهای ریلی در درب های اتوماتیک دارای قطعات یدکی ضعیف تری نیز هستند.

 

 

قدرت موتور

در درب اتوماتیک خارجی، موتورهای ریلی به طور معمول دارای قدرت بیشتری در جابجایی درب هستند و به دلیل قدرت بالای موتورهای ریلی در درب می ‌توانند به راحتی درب ‌های سنگین و بزرگ را جابه جا کنند. اما برخی از موتورهای ریلی درب اتوماتیک ایرانی نسبت به درب اتوماتیک خارجی قدرت کمتری دارد  و از طرفی قدرت جابه جا کردن درب های بزرگ و سنگین را ندارد.

 

سرعت حرکت

در درب اتوماتیک  خارجی، موتورهای ریلی سرعت بیشتری دارند به همین دلیل باز و بسته شدن درب با سرعت بالاتری انجام می گیرد. اما در برخی از درب های اتوماتیک ایرانی به این شکل نیست و سرعت باز و بسته شدن درب پایین تر است.

 

هزینه

موتورهای ریلی در درب اتوماتیک خارجی نسبت به نسخه های ایرانی قیمت بالاتری دارند.

 

عوامل موثر در زمان خرید درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

در زمان خرید درب اتوماتیک ایرانی و خارجی باید به برخی از عوامل موثر در خرید این محصولات توجه داشته باشید. در ادامه این عوامل را بیان خواهیم کرد.

 

کیفیت ساخت

در زمان خرید درب اتوماتیک ایرانی و خارجی در همان ابتدای کار باید به کیفیت ساخت هر دو درب توجه داشته باشید. توجه داشتن به کیفیت ساخت درب عاملی مهم در انتخاب آن می‌باشد.

به طور معمول درب اتوماتیک خارجی از مواد با کیفیت تری تولید می شود، که می‌تواند موجب افزایش عمر مفید و کیفیت درب شود. در مقابل، برخی از درب ‌های اتوماتیک ایرانی هستند که از مواد با کیفیت پایین ‌تری تولید می شوند که همین امر می‌تواند موجب کاهش عمر مفید و کیفیت درب شود.

 

 

نوع درب

در زمان خرید درب اتوماتیک ایرانی و خارجی باید به نوع درب  و اینکه درب اتوماتیک به صورت درب تایپ، لغزشی و بازویی است توجه کنید. علاوه بر آن نیز باید وزن، ابعاد و مدل درب را هم توجه داشته باشید.

 

توان موتور

 

توان موتور یکی دیگر از مواردی است که در زمان خرید درب اتوماتیک باید به آن توجه داشته باشید. توان موتور باید بالا باشد تا بتواند درب را با وزن سنگین به راحتی باز و بسته کند.

 

عوامل موثر در زمان خرید درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

 

سرعت حرکت

سرعت حرکت درب نیز یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب درب است. باتوجه به این امر سرعت حرکت درب باید طوری باشد که درب به راحتی باز و بسته شود. البته برخی از مدل های درب اتوماتیک خارجی هستند که سرعت  بیشتری دارند. اما به این نکته دقت داشته باشید که سرعت حرکت بیش از حد بالا  نیز موجب ایجاد وابستگی زیاد به برق می شود که  این امر ممکن است در برخی از مناطق باعث ایجاد مشکل شود.

 

ایمنی

باتوجه به اینکه درب های اتوماتیک خارجی با استانداردهای ایمنی بالاتری تولید می شود و البته دارای تجهیزات سنسوری برای تشخیص موانع است می توان ایمنی این گونه درب ها را بالاتر دانست.

 

طول عمر

باتوجه به کیفیت مطلوبی که درب های اتوماتیک خارجی دارند می توان بیان کرد که اینگونه درب ها قیمت بالاتری دارند که البته مقرونه به صرفه نیز هستند به این دلیل که طول عمر بالایی دارند.

 

سخن پایانی

این روزها درب های اتوماتیک در اکثر مکان ها دیده می شود که تسهیل در باز و بسته شدن درب، زیبایی  و امنیت بالای درب از مهمترین دلایل محبوبیت درب های اتوماتیک است.

درب های اتوماتیک با استفاده از ریموت به راحتی باز و بسته می شود و برای باز و بسته کردن درب ها با وزن بالا دیگر نیاز به وارد کردن نیروی دست نیست بلکه تنها با فشردن دکمه ریموت از راه دور، درب اتوماتیک به راحتی باز و بسته می شود. در گذشته از درب های معمولی همچون درب های چوبی استفاده می شد اما به تدریج استفاده از درب های کرکره ای، شبکه ای و آهنی جایگزین درب های چوبی شد. این مدل از درب ها وزن زیادی داشتند و البته برای هر بار باز و بسته کردن درب ها باید نیروی بیشتری را صرف کرد.

اما به تدریج با پیشرفت تکنولوژی، درب های دیگری همچون درب های اتوماتیک طراحی ، تولید و به بازار عرضه شد. درب های اتوماتیک در واقع درب های برقی هستند که مدل های متنوعی دارند و تنها با استفاده از یک قفل برقی ریموت دار از راه دور باز و بسته می شوند

با استفاده از درب های اتوماتیک نیاز به استفاده از نیروی دست نیست و در شرایط نامساعد تنها می توانید با همان حال که در خودرو نشته اید تنها با فشردن دکمه ریموت، درب اتوماتیک را باز و بسته کنید.

ما در این مقاله به مقایسه درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی پرداختیم و این دو درب را از برخی از جهات با یکدیگر مقایسه کردیم. اگرچه تقاضا برای درب های اتوماتیک خارجی به نسبت درب های اتوماتیک ایرانی بالاتر است اما با وجود تحریم های اقتصادی در کشورمان اغلب افراد به سمت خرید درب های اتوماتیک ایرانی روی می آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید به سایت اسمارت کو مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشد و اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت xساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد