دوربین مداربسته برای خودرو چیست؟
 • 2022-01-18

دوربین مداربسته برای خودرو چیست؟

دوربین های مدار بسته یکی از تجهیزاتی است که امروزه از آن ها در بسیاری از مکان ها از جمله خانه ها، پارکینگ های عمومی و خصوصی، مجتمع های تجاری و اداری و ... استفاده می شود و نقش بسیار پر رنگی را در تامین امنیت افراد ایفا می کنند. دوربین های مدار بسته نسل جدیدی از تکنولوژی می باشند که توانسته است به سرعت در همه جای دنیا رایج شود به گونه ای که حتی از آن در خودروها نیز استفاده می شود. در این مقاله از وب سایت اسمارت کو قصد داریم تا به بررسی موضوع دوربین مدار بسته برای خودرو بپردازیم و درباره این موضوع اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

دوربین مدار بسته چیست؟

 

در مقالات گذشته درباره دوربین های مدار بسته و تعریفی جامع از آن پرداخته ایم و در این قسمت نیز به آن اشاره می کنیم. دوربین مدار بسته یک تجهیز امنیتی است که به وسیله یک مدار بسته کار می کند و فیلم ها و تصاویری از محیط مورد نظر در اختیار افراد قرار دهد. در واقع می توان اذعان داشت که تصاویر دوربین ها از طریق یک مدار بسته به دستگاه ضبط یا نمایشگرها متصل می شود و به ثبت و ضبط تصاویر مربوط به محیط می پردازد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که به غیر از دستگاه مرکزی ضبط یا نمایش، هیچ دستگاه و یا فرد دیگری توانایی مشاهده و یا ضبط تصاویر را نخواهد داشت و به همین دلیل است که یک مدار بسته بین دوربین و نمایشگر تشکیل می گردد. قابل ذکر می باشد که تفاوت این سیستم با سیستم انتقال تصاویر تلویزیونی در بسته بودن مدار آن می باشد. اما تصاویر تلوزیونی برای تمام گیرنده های استاندارد قابل دریافت خواهند بود.

 

دوربین مدار بسته خودرو چیست؟

 

دوربین مدار بسته خودرو یک نوع دوربین می باشد که به منظور دوربین ثبت وقایع یا حوادث داخل و خارج از خودرو مورد استفاده قرار می گیرد و در تامین امنیت خودرو و سرنشینان می تواند مهم باشد. در هر حالت تصویر برداری از خودرو انجام می شود خواه راننده در حال حرکت بوده و خواه به هنگامی که ماشین خاموش است و هیچ حرکتی ندارد، این موضوع یکی از ویژگی های بسیار مهم دوربین های مدار بسته خودرو به شمار می آید.

 

بسیاری از افرادبرای تامین امنیت خودرو و خودشان از این دوربین استفاده می کنند و آن را برای خودرو خود تعبیه می نمایند. ممکن است به دوربین مدار بسته خودرو، دوربین ثبت وقایع نیز اطلاق گردد. دوربین های مدار بسته خودرو فقط مخصوص وسایل نقلیه طراحی شده و به بازار عرضه شده است و بهره گیری از آن ها در ساختمان ها مناسب نمی باشد بلکه برای سازه های بزرگ مانند خانه ها و مجتمع های تجاری و اداری بهتر است که از دوربین های مدار بسته مخصوص استفاده شود.

 

از جمله موضوعات بسیار مهمی که باید بدانید این است که دوربین های مدار بسته مخصوص خودرو یا دوربین های هوشمند خودرو امکانات بسیاری دارند و این موضوع به عنوان یکی از ویژگی های بسیار این دوربین ها شناخته می شود. از جمله ویژگی های بسیار مهم دوربین های هوشمند خودرو می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • امکانات ارتباطی آنلاین Video Live
 • ارتباط صوتی و تصویری دو طرفه
 • ارتباط با فضای ابری Over the Cloud
 • ارتباط از طریق کامپیوتر و مرورگرها

 

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا این دوربین های هوشمند قابلیت ردیابی خودروGPS Tracking ) را به صورت کاملا آنلاین به مالک ارائه می دهد. با داشتن این قابلیت حتی اگر خودرو مورد نظر سرقت شود می توان آن را به راحتی ردیابی کرد. در واقع قابل ذکر است که دوربین خودرو نمی تواند از همه اتفاقات جلوگیری به عمل آورد اما می تواند تمام وقایع و اتفاقات را به راحتی ثبت و ضبط نماید و توسط مالک نیز قابل کنترل می باشد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که در برخی از دوربین ها امکان دسترسی به اطلاعات GPS خودرو تا 7 روز قبل نیز امکان پذیر می باشد.  

 

 دوربین های هوشمند خودرو

 

باید بیان شود که دوربین های مدار بسته خودرو به صورت معمول از یک الی دو لنز تشکیل شده‌ اند که قابلیت نصب در هر مکان از خودرو را دارا می باشند. لازم به ذکر می باشد که این دوربین ‌ها کاربرد‌های بسیار مختلفی دارند و از ان ها می توان استفاده های زیادی کرد  اما مهمترین و اساسی ترین کاربرد این نوع از دوربین های هوشمند، فیلم ‌برداری از جلو، عقب و داخل کابین خودرو است که شما عزیزان با این دوربین‌ ها می توانید تمامی وقایع اطراف خودرو خود را ضبط کنید.

 

برخی از مدل های این نوع از دوربین ها به گونه ای می باشد که شما عزیزان می توانید تصاویر را به صورت آنلاین بر روی گوشی خود مشاهده کرده و از اتفاقات اطراف خودرو خود آگاه شوید. در برخی دیگر از مدل های دوربین مداربسته خودرو بیش از دو لنز وجود دارد که می توانید هر لنز را در مکان خاصی از خودرو نصب نمایید. با توجه به نیاز شما دوربین ‌های خودرو می ‌توانند کاربرد‌های بسیاری داشته باشند و امنیت را برای درخواست کنندگان به ارمغان بیاورند. بسیار مهم است که این دوربین ها را از فروشگاه ها و شرکت های معتبر در این زمینه تهیه فرمایید. اسمارت کو در کنار شما عزیزان است تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 مقالات مرتبط:

 

نکات نگهداری از دوربین های مدار بسته

دوربین مدار بسته بی سیم

 

کاربردهای دوربین مدار بسته خودرو چیست؟

 

همان گونه که در قسمت فوق نیز اشاره داشتیم، دوربین های مدار بسته خودرو کاربردهای بسیاری دارند که با توجه به نیاز شما تعیین می گردند. از جمله کاربردهای خاص دوربین های هوشمند خودرو را می توان به صورت زیر شرح داد:

 

 • ثبت و ضبط وقایع جاده توسط دوربین های هوشمند

 

ثبت و ضبط وقایع و اتفاقات به هنگام رانندگی می تواند بسیار مهم باشد. ممکن است به هنگام رانندگی اتفاقات ناخواسته و اما مهمی رخ دهد که داشتن و ثبت کردن تصاویر و فیلم های مربوطه می تواند کمک بزرگی به افراد نماید. به همین دلیل است که یکی از کاربردهای بسیار مهم دوربین مدار بسته خودرو ثبت و ضبط وقایع آن می باشد. اگر خودرو شما تصادف کند یا هر اتفاق دیگری برای ان به وجود بیاید، شما یک فیلم و مستند کامل از شرح اتفاقات خواهید داشت و می توانید به راحتی آن را در اختیار پلیس قرار دهید.

 

 • ثبت خاطرات سفر با دوربین مدار بسته خودرو

 

بسیاری از افراد علاقه دارند تا به هنگام سفر وقایع و خاطرات خود را ثبت و ضبط نمایند. در این مورد نیز سازندگان دوربین مدار بسته خودرو آپشن هایی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته اند. آن ها می توانند خاطرات خود به هنگام سفر را با استفاده از دوربین هایی که در ماشینشان تعبیه کرده اند ثبت کرده و لحظات لذت بخش خود را یاد آوری نمایند.

 

 • دوربین دنده عقب خودرو

 

یکی دیگر از ویژگی های دوربین های هوشمند خودرو، دوربین دنده عقب می باشد که می تواند در هر لحظه به کمک راننده آمده و راننده را از برخورد به اشیاء مطلع سازد. به صورت کلی این دوربین می تواند دید بسیار بهتری به راننده بدهد. لازم به ذکر می باشد که در اکثر مدل ‌های دوربین خودرو، یک لنز کوچک نیز وجود دارد که شما می توانید به راحتی از آن به عنوان دوربین دنده عقب خودرو بهره ببرید.  کاربرد دوربین دنده عقب به شکل زیر می باشد:‌

 

دوربین دنده عقب خودرو

 

دوربین را بر روی سپر خودرو خود نصب نماید و در این حالت هر وقت که شما دنده را در حالت عقب قرار دهید دوربین به صورت خودکار روشن می ‌شود و تصاویر عقب خودرو را برای شما بر روی نمایشگر ماشین، نمایش می‌ دهد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که برق دوربین از چراغ دنده عقب برای خودرو فراهم می شود.  

 

 • ثبت وقایع و اتفاقات داخل خودرو

 

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم خودرو، ثبت وقایع داخل خودرو می باشد که می تواند در تامین امنیت افراد نقش بسیار مهمی را ایفا نماید. برای این منظور شما عزیزان می توانید  لنز دوم دوربین را در داخل کابین خودرو، قرار دهید و سپس تمام اتفاقات داخل خودرو را ضبط کنید. این دوربین هم می تواند برای رانندگان تاکسی بسیار مناسب و تاثیر گذار باشد.

 

قابلیت ها و ویژگی های دوربین خودرو چه می باشد؟!

 

سازندگان و مهندسان برای دوربین های مدار بسته خودرو یک سازی ویژگی ها و قابلیت ها را در نظر گرفته اند که به نوعی می تواند کاربرد این نوع دوربین هوشمند را بسیار ساده نماید. شایان به ذکر می باشد که قابلیت ها و امکاناتی که در دوربین خودرو در دسترس است با توجه به نوع دوربین ممکن است متفاوت باشد و همه دوربین ها قابلیت ها و ویژگی های یکسانی ندارند. در زیر به بررسی قابلیت ها و ویژگی های دوربین مدار بسته خودرو می پردازیم:

 

 • Push notifications (  قابلیت اعلان های فشاری ‌)

 

یکی از انواع قابلیت ها و ويژگی های خاص دوربین های مدار بسته خودرو تشخیص ضربه و اعلام آن از طریق ارسال عکس از لحظه اتفاق به تلفن همراه یا کامپیوتر می باشد.

 

 • Remote Live View ( نمایش زنده از راه دور ‌‌)

 

تحت نظارت قرار دادن خودرو و تماشای آن از طریق فضای ابری به صورت زنده یکی دیگر از قابلیت های بسیار مهم دوربین های هوشمند مدار بسته می باشد.

 

 • Remote Video Playback ( پخش ویدئو از راه دور ‌)

 

این آپشن یکی از قابلیت های خاص می باشد که به عنوان مزیت دوربین مدار بسته خودرو نیز شناخته می شود. فیلم های ثبت شده از طریق تلفن همراه و کامپیوتر قابل بازبینی خواهد بود.

 

 • Video Backup ( پشتیبان گیری از ویدئو ‌ )

 

بسیاری از دوربین های مدار بسته این قابلیت را دارند. در این ویژگی می توان به راحتی فیلم های ذخیره شده به فضای ابری و یا کارت حافظه انتقال داد و آن ها را ذخیره کرد.

 

ویژگی های دوربین خودرو

 

 • Live GPS

 

مشاهده اتومبیل در هر لحظه و موقعیت مکانی و با هر سرعتی در برخی از دوربین های مدار بسته نیز به کار رفته است.

 

از دیگر ویژگی ها و قابلیت های دوربین مداربسته خودرو می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • ضبط Time Lapse
 • سیستم هوشمند دستیار راننده (ADAS)
 • تشخیص و ضبط وقایع و حرکات (  Motion Detection)
 • تشخیص و ضبط ضربات وارده (Impact Detection ) در حین رانندگی و یا پارک خودرو
 • ضبط تا 60 فریم بر ثانیه
 • ضبط صدای داخل کابین و بیرون خودرو با وجود میکروفن با کیفیت و قوی
 • قابلیت بازبینی تصاویر (Play Back) بر روی مانیتور داخل خودرو و ...  

 

دوربین مداربسته خودرو دید در شب:

 

یکی از قابلیت های بسیار مهم دوربین های مدار بسته خودرو، دید در شب می باشد که کارایی خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که بسیاری از سیستم های دوربین مدار بسته هوشمند زیر مجموعه ای از دوربین های مداربسته دید در شب هستند. در واقع این دوربین ها دارای IR LED هستند که می توانند دید در شب را برای رانندگان عزیز فراهم سازند.

 

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر دوربین را در درون اتاقک داخلی خودرو قرار داده باشید باعث می شود نتوانید از دوربین های دید در شب استفاده نمایید. به دلیل آن که  نور مادون قرمز IR دوربین مداربسته به شیشه برخورد خواهد کرد و سپس به داخل خودرو منعکس شده و تصاویر به دست آمده در شب از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهند بود. بنابراین برای داشتن بهترین پوشش تصویر باید دوربین را در فضای خارجی و بر روی وسیله نقلیه نصب کرد و از آن بهره برد.

 

حافظه دوربین مدار بسته خودرو

 

حافظه دوربین مدار بسته خودرو:‌

 

برای برخی از دوربین های مدار بسته خودرو حافظه ای تعبیه شده است که بتواند تصاویر و فیلم ها را ثبت و ضبط نماید. قابل ذکر است که دوربین‌های خودرو در مدل‌ های مختلف از 32 تا 64 گیگابایت حافظه را دارا می باشند. در برخی از مذل های دوربین های هوشمند نیز این امکان وجود دارد که پس از پر شدن حافظه، فیلم‌ های جدید بر روی فیلم ‌های قبلی که دیگر استفاده خاصی ندارد ضبط شوند و این گونه دیگر شما نیازی به پاک کردن فیلم های قبلی و بلا استفاده نخواهید داشت. شما علاوه بر ضبط مداوم می ‌توانید تصاویر ضبط شده را بر روی گوشی خود نیز مشاهده نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوربین های مدار بسته خودرو و هم چنین تهیه آن ها به وب سایت اسمارت کو مراجعه کرده و با کارشناسان برتر این مجموعه مشورت نمایید.

 
: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

بهترین دوربین مداربسته کدام است؟
2022-01-18

ارایه دوربین های مداربسته با کیفیت و قیمت مناسب از جمله اهداف این شرکت بزرگ بوده که تا به امروز هم خوب از عهده این دو ویژگی برآمده است.

تکنولوژی دوربین مداربسته
2022-01-18

در تکنولوژی دوربین مدار بسته انواع دوربینهای آناالوگ و دیجیتال برای انواع نیاز افراد تولید و عرضه شده است، در واقع تولید کنندگان برای افزایش بازار فروش دوربین مداربسته نسبت به تولید نمونه های متنوع اقدام کرده اند.

شرایط نگهداری از دوربین مداربسته چیست ؟
2022-01-18

هیچ مکان و هیچ تاسیساتی به طور کامل در برابر نفوذ دزدان و مجرمان محفوظ نیست، بنابراین یک عنصر حیاتی در حفاظت از اماکن و کسب و کارها، استفاده از سیستم دوربین مداربسته برای نظارت تمامی فعالیت‌های جاری است.

دوربین مداربسته داهوا چیست؟
2022-01-18

شرکت فناوری داهوا، یکی از شرکت های بزرگ در حیطه ی دوربین های مداربسته در بازار جهانی می باشد و بخش از عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده، قطعا کاربران بسیاری در جست و جو اطلاعات اولیه برای راه اندازی دستگاه خود هستند.

خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته
2022-01-18

در گذشته، زمانی که ضبط‌ها را بر اساس تشخیص حرکت اشیا تنظیم می‌کردیم، دوربین‌های مدار بسته با هرگونه تغییر الگوریتمی در پیکسل‌های تصویر شروع به ضبط می‌کردند که در بسیاری از موارد منجر به خطا و سردرگمی کاربران سیستم‌های نظارت تصویری می‌شد.

شاتر در دوربین مداربسته چیست؟
2022-01-18

در گذشته دوربین ها از نوار یا فیلم برای ثبت تصاویر استفاده می کردند. برای گرفتن عکس، فیلم باید مدتی در معرض نور قرار گیرد و اگر زمان لازم کمتر از زمان تابش نور به فیلم باشد، تصویر کدر می شود. تصویر اشباع یا کاملا سفید می شود. شاتر لنزی است که زمان نوردهی را تنظیم می کند. برای عکس گرفتن در این نوع دوربین ها باید دکمه عکس را فشار دهید و شاتر برای مدتی باز می شود و دوباره بسته می شود که به این زمان زمان شاتر یا شاتر تایم می گویند.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد