آیا استفاده از دوربین مداربسته درب اتوماتیک ضروری است؟
  • 2023-10-14

آیا استفاده از دوربین مداربسته درب اتوماتیک ضروری است؟

دوربین های امنیتی درب اتوماتیک یکی از مهمترین ابزارهای امنیتی می باشد. دوربین های مدار بسته بر اساس حالت انتقال تصویر به سه دسته IP، آنالوگ و AHD بی سیم تقسیم می شوند. دوربین ها را بر اساس ظاهر می توان به سه دسته Dom، Speed Dom و Bolt تقسیم کرد. شرایط این دوربین ها متفاوت است. تعیین کنید که آیا دوربین باید بر اساس محل نصب آن نصب شود یا خیر. یکی از مکان هایی که شما کاملاً به داشتن دوربین نیاز دارید، درب ورودی است. با نصب دوربین ها در این مکان از تمامی حرکات آگاه می شوید و همچنین امنیت مکان را افزایش می دهید. در این مقاله در مورد لزوم نصب دوربین های امنیتی درب اتوماتیک صحبت خواهیم کرد. پس از آشنایی با این محصول، خرید شما آسان خواهد بود.


دوربین درب اتوماتیک فروشگاه

دوربین های مداربسته در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، مغازه ها و فروشگاه ها نیز مکان هایی هستند که نیاز به دوربین دارند، در زیر به نکاتی از انتخاب و نصب دوربین های مداربسته اشاره می کنیم.


1-کیفیت تصویر:

کیفیت تصویر برای دوربین های مداربسته به خصوص برای املاک و جواهرات فروشی ها بسیار مهم است.کیفیت تصویر اولین کلمه برای عملکرد دوربین است و یکی از مزیت های دوربین ها نسبت به یکدیگر به شمار می رود.


2- میدان دید دوربین:

برخی از مناطق فروشگاه، مانند اتاق پرو، نیازی به دوربین مداربسته ندارند و نباید در دید دوربین باشند. در عوض، مکان‌هایی مانند پیشخوان‌های صندوق، درها، و اقلام فروشگاه باید به طور کامل توسط دوربین پوشش داده شوند.

 

 دوربین درب اتوماتیک فروشگاه


3- محل نصب دوربین:

قبل از خرید دوربین، باید محل نصب آن را در نظر بگیرید. نصب دوربین های امنیتی درب اتوماتیک یکی از بهترین گزینه هاست. محل نصب دوربین بسیار مهم است، اگر در مکان پرتی یا مکانی با دید ضعیف نصب شود، کارایی خود را از دست می دهد.


مدل خاصی از دوربین های مداربسته درب اتوماتیک وجود ندارد که فقط در فروشگاه ها استفاده شود. اما می‌توانید از مارک‌های باکیفیت و قابل اعتماد که متناسب با محیط شکل گرفته و کارآمد هستند، استفاده کنید.


به محل نصب دوربین مدار بسته درب اتوماتیک مراجعه کنید

مهمترین و اصلی ترین نکته در نصب دوربین امنیتی درب اتوماتیک محل قرارگیری آن است. باید بدانید که برای هر دربی باید کدام دوربین را وصل کنید.باید محل نصب دوربین را تعیین کنید، زیرا جابجایی مجدد آن ممکن است به دوربین آسیب برساند. دوربین از لحظه نصب تمام تصاویر را ضبط می کند. سعی کنید هنگام نصب این دوربین ها از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.


کیفیت تصویر دوربین های مداربسته درب اتوماتیک

کیفیت تصویر دوربین های مدار بسته درب اتوماتیک یکی از مهمترین ویژگی های این دوربین ها می باشد. کیفیت یک دوربین را می توان بر اساس پیکسل، سازنده، اندازه دوربین، لنز و غیره تا حدی حدس زد. برند یک دوربین تاثیر بسزایی در کیفیت تصویر آن دارد. اگر بخواهید کیفیت دو دوربین را با هم مقایسه کنید، هر دو دوربین باید در یک سطح و میدان دید یکسان باشند. به طور معمول دوربین های مدار بسته مورد استفاده در درب های اتوماتیک از کیفیت بالایی برخوردار بوده و عملکرد خوبی دارند. نصب دوربین مدار بسته در مکان هایی مانند درب اتوماتیک یکی از ضروری ترین موارد این روزها است. البته ناگفته نماند که از آنجایی که دوربین های امنیتی درب اتوماتیک حرکت را کنترل می کنند، وجود آنها بیش از جاهای دیگر ضروری است.


نصب دوربین های مداربسته اتوماتیک در رستوران ها

انتخاب و نصب دوربین های درب اتوماتیک در رستوران شما یکی از بهترین گزینه ها برای نظارت و ایجاد امنیت است.این دوربین ها وقوع جرائمی مانند سرقت را کاهش می دهند. در برخی نقاط از این دوربین ها برای ورود و خروج افراد خاص استفاده می شود. رستوران ها نیز از این دوربین ها برای شناسایی مشتریان و کنترل دسترسی آنها استفاده می کنند. رستوران ها باید دوربین را در جای دیگری به جز درهای خود نصب کنند.

رستوران ها اغلب شلوغ هستند و این مکان ها به دوربین های بیشتری نیاز دارند. آشپزخانه، کنار صندوق‌دار و محوطه رستوران همگی مکان‌هایی هستند که نیاز به نصب دوربین دارند. نصب دوربین های نظارتی درب اتوماتیک تمامی این مکان ها را پوشش می دهد و به راحتی می تواند ورودی و امنیت رستوران را تضمین کند.

 

نصب دوربین های مداربسته اتوماتیک در رستوران ها


مزایای نصب دوربین در رستوران ها و مکان های شلوغ

دوربین های مدار بسته در مکان های پر رفت و آمد مانند رستوران ها بسیار کاربردی هستند. از این محصولات می توان برای کنترل ترافیک، کنترل مشتریان و نظارت بر افراد استفاده کرد. بدون جلب توجه به خود یا به خطر انداختن خود، می توانید از طریق دوربین به طور کامل محیط خود را زیر نظر بگیرید. برای جلوگیری از دعوا در رستوران ها می توانید از دوربین استفاده کنید.یکی از مهمترین نکات محل نصب دوربین مداربسته است. نصب دوربین های امنیتی درب اتوماتیک بهترین راه برای انجام این کار است. به این ترتیب همه افراد رفت و آمد ضبط می شوند و می توانید در صورت نیاز از این تصاویر ضبط شده استفاده کنید.


ویژگی های مهم هنگام انتخاب دوربین درب اتوماتیک

در انتخاب انواع دوربین مداربسته باید به نکات زیادی توجه کرد. دوربین برای این عملیات باید ویژگی های فعال داشته باشد. در این قسمت از مقاله به توضیح برخی از این ویژگی ها می پردازیم.


1-مارک دوربین:
 

یکی از آنها برند دوربین است. دوربین های این گونه درب ها را باید از برندهای معتبر خریداری کرد.


2- با فضا سازگار شوید:

نباید از دوربین مداربسته ای استفاده کنید که با ظاهر، دکوراسیون و رنگ در در تضاد باشد. دوربین باید کاملاً با در سازگار باشد تا بتوان آن را پوشانده و به راحتی تصاویر را ضبط کرد. مدل های دوربین باید با محیطی که در آن استفاده می شود سازگار باشد.


3- انعطاف دوربین و میدان دید وسیع:

باید از دوربین های مداربسته ای استفاده کنید که انعطاف پذیری بالایی دارند و می توانند به خوبی همه مکان ها را زیر نظر بگیرند.


4- تضمینی:

همیشه از فروشگاه های معتبر خرید کنید. گارانتی یکی از بهترین نشانه های کیفیت محصول است. با وجود گارانتی، این شرکت مسئولیت محصولات خود را بر عهده می گیرد و در مدت زمان مشخصی پس از فروش، مشکلات خود را برطرف می کند.


5-ظاهر دوربین:

شکل دوربین مداربسته جدا از طرح و رنگ باید با محیط همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال می توان از دوربین های Speed Dome در پارکینگ ها استفاده کرد. به طور کلی، شکل دوربین باید با درب های اتوماتیک سازگار باشد.


مزایای دوربین مدار بسته برای مشاغل

اطمینان از داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته قوی و «مناسب برای هدف» برای اطمینان از حفاظت از کسب و کار و/یا محل شما حیاتی است. همچنین به بهبود عملکرد و کارایی کسب و کار کمک می کند، که در ادامه با جزئیات بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.


پیشگیری از جرم

نصب یک سیستم دوربین مدار بسته به شما کمک می کند تا از مجرمان و سرقت ها فورا جلوگیری کنید. اکثر مهاجمان بدون اقدامات امنیتی مناسب به دنبال اهداف آسان هستند. منظره آشنا از یک سیستم دوربین مدار بسته نصب شده در محل کار شما، آنها را از انجام کار منصرف می کند زیرا نمی خواهند در دوربین شکار شوند.توصیه می کنیم توجه داشته باشید که هم فضای داخلی و هم بیرونی پوشیده شده است، به این معنی که هیچ منطقه ای بدون مراقبت باقی نمی ماند. شما می توانید با قرار دادن دوربین های مداربسته در مکان های استراتژیک و پرتردد، حرکت افراد را در سراسر کسب و کار خود ثبت کنید.


کاهش هزینه های امنیتی

تامین امنیت به خصوص امنیت 24 ساعته نیاز به نیروی کار دارد. سیستم‌های دوربین مدار بسته به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند، به شما کمک می‌کنند تا کل محل کسب و کار خود را از دستگاه‌های مختلف مشاهده کنید و به کاهش تعداد کارمندان کمک کنید.


ما به مشتریان توصیه می کنیم برای محافظت کامل 24 ساعته از مانیتورینگ دوربین مداربسته خارج از ساعات کاری استفاده کنند. سیستم های دوربین مدار بسته کنترل از راه دور معادل داشتن یک نگهبان در محل بدون هزینه زیاد است. در بسیاری از موارد، سیستم قادر است قبل از وقوع جرم از وقوع آن جلوگیری کند، اما اگر نتواند از فعالیت مجرمانه جلوگیری کند، بلافاصله به پلیس اطلاع داده می شود.

 

مزایای دوربین مدار بسته برای مشاغل


جلوگیری از خرابکاری

داشتن یک سیستم دوربین مداربسته معمولاً برای جلوگیری از مصمم‌ترین خرابکاران نیز کافی است، مجرمان نمی‌خواهند دستگیر شوند، بنابراین مکان‌هایی را هدف قرار می‌دهند که هیچ دوربین مدار بسته‌ای وجود ندارد که فعالیت مجرمانه احتمالی را ضبط کند.ما توصیه می کنیم که دوربین مداربسته شما نه تنها مناطق پر رفت و آمد را هدف قرار دهد، بلکه مناطقی که احتمال وقوع خرابکاری وجود دارد را نیز هدف قرار دهد - سیستم باید از شما در برابر بسیاری از حوادث و موقعیت ها محافظت کند. خطرات احتمالی کاملاً محافظت می شوند، بنابراین هنگام برنامه ریزی طرح بندی سیستم خود، مناطق خطر بالقوه را در نظر بگیرید.


برای جمع آوری شواهد، ضبط های دوربین را ارائه دهید

هر نوع جنایتی علیه کسب و کار شما می تواند برای شما دردسرهای زیادی ایجاد کند، اما درک اینکه چه چیزی، چرا، و چه کسی از جرایم به شما کمک می کند تا بفهمید آنها چه کرده اند، چرا اتفاق افتاده اند و چه کسی مرتکب جنایت شده است. ارائه شواهدی از جنایتی که رخ داده است. اطمینان حاصل کنید که پلیس می تواند اقدامات مناسب را انجام دهد. ما حداقل 30 روز ضبط را تنظیم کرده‌ایم، و با تنظیمات تجزیه و تحلیل می‌توانیم دوربین را طوری تنظیم کنیم که وقتی حرکت تشخیص داده می‌شود، ضبط کند تا بتوانید به‌راحتی فیلم و همچنین فضای ذخیره‌سازی سرور را پیدا و مکان یابی کنید.یکی از موفق‌ترین نمونه‌های استفاده از فیلم‌های دوربین‌های مداربسته برای کشف جرم، پس از شورش‌های لندن در سال 2011 بود که در آن بیش از 1000 نفر طی یک هفته پس از شورش‌ها شناسایی و به دلیل در دسترس بودن فیلم دوربین‌های مداربسته با کیفیت بالا، شناسایی و متهم شدند.


حل اختلافات

داشتن شاهد بصری یک عمل یا اعمال یکی از مزیت های اصلی دوربین مدار بسته است. اگر اختلافی وجود داشته باشد، می‌توان از فیلم‌های دوربین مداربسته در حین جمع‌آوری شواهد برای همکاری در گزارش‌دهی و رسیدن به ته ماجرا استفاده کرد. یک لنز واضح، مختصر و با کیفیت می‌تواند به شناسایی علت دقیق اختلاف قبل از اینکه همه چیز از کنترل خارج شود کمک کند و به دستیابی به یک راه حل عادلانه بین کارمندان، مدیران و یا ذینفعان خارجی کمک کند.


نظارت کارکنان

دلایل تجاری مشروع زیادی وجود دارد که کارفرمایان از دوربین مدار بسته برای نظارت بر کارمندان استفاده کنند. برخی از مبانی قانونی برای نظارت عبارتند از:


  • اطمینان حاصل کنید که رویه های بهداشتی و ایمنی رعایت می شود
    • حفظ ایمنی کارکنان از طریق پیشگیری از جرم
    • نظارت و بهبود بهره وری
    • جلوگیری از تخلفات کارکنان
    • صنعت خدمات مالی و انطباق با الزامات نظارتی.نظارت بر کارمندان در محل کار مشمول قوانین حفاظت از داده ها و حقوق بشر است، بنابراین به عنوان کارفرمایی که از سیستم دوربین مدار بسته استفاده می کند، نمی توانید از این سیستم برای به خطر انداختن اعتماد متقابل استفاده کنید. ثانیا، قوانین و اصول حفاظت از داده ها نحوه جمع آوری و پردازش داده های شخصی کارکنان را مشخص می کند، و ثالثاً، حقوق حریم خصوصی کارکنان باید رعایت شود، نه بیش از حد مداخله گر و مهمتر از همه، بی طرفانه.

برای جلوگیری از هرگونه مشکل قانونی، توصیه می کنیم که در مورد استفاده از دوربین مدار بسته با کارکنان خود صحبت کنید و قبل از اقدام از مشاوره حرفه ای بخواهید.


نظارت بر کل محل کسب و کار و مناطق اطراف

شما نمی توانید همزمان همه جا باشید. یک سیستم دوربین مداربسته تنها با یک دستگاه می تواند چشمان زیادی را در اطراف محل شما قرار دهد. این به شما امکان می دهد کارایی و بهره وری کسب و کار خود را بهبود ببخشید و هر حوزه ای را که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشد مشاهده کنید - تصویر واضحی از آنچه در کسب و کار شما هر روز اتفاق می افتد به شما ارائه می دهد. مدیریت کسب و کار را در اختیار شما قرار می دهد که در نهایت کل شرکت شما را بهبود می بخشد.


کلام اخر

دوربین های امنیتی درب اتوماتیک یکی از بهترین امکانات برای ثبت ورود و خروج افراد می باشد. دوربین ها 24 ساعته کار می کنند و امنیت ساختمان را افزایش می دهند. در این مقاله با مزایای نصب دوربین های امنیتی درب اتوماتیک آشنا شدید، اما باید توجه داشته باشید که محل خرید آنها نیز اهمیت دارد. برای کسب امتیاز باید محصولات آنها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

 

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد