فاکتورهای مهم در خرید دوربین مداربسته حرارتی
  • 2022-04-13

فاکتورهای مهم در خرید دوربین مداربسته حرارتی

دوربین های فیلمبرداری حرارتی امروزه کارآمدترین راه حل نظارت 24/7 موجود در بازار نظارت تصویری را ارائه می دهند. بر خلاف سایر راه حل های ویدئویی، دوربین های حرارتی برای ضبط ویدئویی با کنتراست و کیفیت بالا به نور نیاز ندارند و از طریق ملودی های بصری مانند گرد و غبار، مه، دود یا برخی از برگ های سبز قابل مشاهده هستند. به همین ترتیب، ادغام دوربین های فیلمبرداری حرارتی می تواند مزایای تجزیه و تحلیل بهتر با آلارم های کاذب کمتر را برای افزایش پوشش و بازگشت سرمایه بیشتر به کاربران نهایی ارائه دهد.


اهداف نظارت تصویری و پیاده سازی سیستم امنیتی

 

هر شرکتی برای انتخاب یک سیستم نظارت تصویری خطرات و نیازهای امنیتی متفاوتی دارد. با این حال، اهداف مشترکی وجود دارد که شرکت ها باید برای اطمینان از ایمنی محل، کارکنان و مشتریان خود به دنبال آن باشند.هدف اول کاهش احتمال سرقت خارجی و داخلی است. سرقت همیشه یکی از بزرگترین تهدیدات برای هر کسب و کاری است. اگرچه سارقان خارجی یک تهدید هستند، اما سارقان داخلی و شناخته شده می توانند در درازمدت به کل تجارت آسیب وارد کنند.

بنابراین، کارشناسان امنیتی به درستی معتقدند که سرقت از داخل می تواند در درازمدت بسیار خطرناکتر از سرقت از بیرون باشد. با این حال، کاهش خطرات و حوادث مرتبط با سرقت می‌تواند از هزاران کسب‌وکار محافظت کرده و به پیشرفت آنها کمک کند.


مزایای نصب دوربین مدار بسته حرارتی


هشدارهای کاذب و نظارت شبانه دو چالش رایج ایمنی محیطی هستند. به لطف فناوری نظارت بر نصب دوربین مدار بسته حرارتی، استفاده از سیستم دوربین امنیتی حرارتی به کاهش تعداد کل هشدارهای کاذب و افزایش قابلیت های نظارت تصویری در شب کمک می کند.


جوامع دروازه‌ها و مجتمع‌های مسکونی در همه جا به اهمیت پاسخگویی به این چالش‌ها پی می‌برند. برای تشخیص اشتباه هشدار ایمنی محیطی، در سیستم هرج و مرج ایجاد می کند.اگر اخطار قطع شد، پرسنل امنیتی باید منطقه را برای تأیید صحت آن بازرسی کنند. تنها پس از اینکه تماس واقعاً تأیید شد، می‌تواند با پروتکل‌های امنیتی مناسب کار کند.


دوربین های امنیتی حرارتی می توانند همه اشیاء مهم را در شب و روز بدون مزاحمت هایی مانند برگ ها، تاریکی، مه یا حتی دست و پا زدن و همچنین ساختار کلی دوربین بر اساس گرما ببینند. دزد یا هر موجود زنده ای که در پشت مانع یا دیوار یا هر نوع شی دیگری قرار دارد، این دوربین مداربسته می تواند با توجه به گرما و حرارت بدن آن را شناسایی و ثبت کند.


لنز بسیاری از دوربین های معمولی برای یک مسافت مشخص مناسب است و فاصله را به خوبی پوشش نمی دهد و عکس های با کیفیتی را نخواهد داد. با این حال، برای دوربین های حرارتی، فاصله مهم نیست و آنها می توانند هر موجود زنده ای را از فاصله دور تشخیص دهند.


یکی دیگر از مزایای این نوع دوربین ها استفاده از فیلم های مستند است، بسیاری از مستندسازان از این دوربین ها برای گرفتن حیوانات وحشی و حیوانات مختلف استفاده می کنند. زیرا این دوربین ها حتی در تاریکی مطلق نیز به خوبی کار می کنند و نیازی به لامپ و سایر وسایل روشنایی محیطی ندارند.


مقاومت در برابر آب و هوا یکی دیگر از ویژگی های مثبت این نوع دوربین مداربسته است، بسیاری از دوربین های مداربسته در مواقعی مانند باران و طوفان محدود هستند و نمی توانند تصاویر مورد نظر شما را به خوبی ثبت کنند. زیرا بلایای طبیعی مانند برف و باران می تواند فضا را تاریک تر کند و به طور مستقیم بر کیفیت تصاویر نهایی این دوربین ها تاثیر بگذارد.اما دوربین مداربسته حرارتی حتی در بدترین شرایط آب و هوایی نیز مشکلی ندارد و می تواند مانند قبل تصاویر و فیلم مورد نظر را ثبت کند.

 

فاکتورهای مهم هنگام خرید دوربین مدار بسته حرارتی

 

دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به قابلیت ها و ویژگی های خود در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. خرید دوربین های مداربسته حرارتی زمانی فقط برای نظارت و عملیات نظامی انجام می شد و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای بازرسی ساختمان ها (رطوبت، عایق، سقف و غیره)، پیشگیری از آتش سوزی، کنترل ترافیک جاده، کنترل ترافیک و چیدمان چراغ قرمز در تقاطع ها (بر اساس ترافیک و تراکم جمعیت عابران پیاده و وسایل نقلیه) استفاده می شود.

 

مزایای نصب دوربین مدار بسته حرارتی

 

از آنها برای اندازه گیری دمای بدن انسان (برای پیشگیری و کنترل بیماری کووید-19)، بازرسی های صنعتی، تحقیقات علمی، کنترل مرزها، کنترل دقیق مراکز نظامی و شناسایی سلاح ها و سایر اشیاء استفاده می شود.با توجه به امکانات فوق، خرید دوربین های مداربسته حرارتی بسیار متنوع می شود، در هنگام خرید این دوربین باید ویژگی ها و فاکتورهای مهمی را در نظر گرفت که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.


دوربین مداربسته حرارتی چگونه کار می کند؟


یکی از دلایل خرید دوربین مداربسته حرارتی این است که عملکرد آن با دوربین های معمولی متفاوت است زیرا دوربین های معمولی مانند چشم انسان نور مرئی ساطع شده از اجسام را در طول روز تشخیص می دهند در حالی که دوربین های حرارتی مادون قرمز را تشخیص می دهند. مادون قرمز می تواند نورهایی را که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست ببیند و آنها را به تصویر بصری تبدیل کند.


در واقع دوربین مداربسته حرارتی تصاویر را بر اساس نور مادون قرمز دریافت می کند و عملکرد آن بر اساس نور، مرئی نیست و برای کار در شب مناسب است.همانطور که همه ما می دانیم، همه اجسام، حتی یخ، دارای انرژی حرارتی هستند. هر چه دمای ساختمان ها بیشتر باشد، انرژی گرمایی بیشتری ساطع می کنند. دقت این نوع دوربین ها به قدری بالاست که اگر دو جسم با دمای متفاوت در شرایط نوری بسیار کم یا تاریکی مطلق با هم می توانند آنها را تشخیص داده و دمای آنها را تعیین کنند. به همین دلیل است که اکثر مردم نگران خرید دوربین های مداربسته حرارتی برای محیط های تاریک و دودزا نیستند.


فاکتورهای مهم هنگام خرید دوربین مداربسته حرارتی


مشخصات مهمی که در انتخاب و خرید دوربین مداربسته حرارتی باید در نظر گرفته شود شامل رزولوشن، دامنه، میدان دید، حساسیت حرارتی، محدوده طیفی وHe می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.


    شاخص NETD


زمانی که به جزئیات فنی دوربین حرارتی نگاه می کنید، ممکن است با اصطلاح "NETD" برخورد کنید. مخفف "تفاوت نویز یا تفاوت دما" است و معیاری است که حسگر تصویر حرارتی می تواند تفاوت های بسیار کوچک در تشعشعات حرارتی را در یک تصویر تشخیص دهد. NETD معمولا به عنوان میلیوین (mK) شناخته می شود، همچنین گاهی اوقات به عنوان "کنتراست حرارتی" نیز شناخته می شود. این معیار تاثیر زیادی در کیفیت تصویر، دقت و حساسیت اندازه گیری دما دارد و هر چه نویز بیشتر باشد، مقدار NETD ردیاب نیز بیشتر می شود، بنابراین می توان گفت NETD معیار مهمی در خرید دوربین مداربسته حرارتی است.


    شاخص محدوده

 

برد یا محدوده دما یکی از شاخص های مهم هنگام خرید دوربین مداربسته حرارتی است که دوربین در آن کالیبره شده و می تواند عملیات اندازه گیری دما را انجام دهد. نصب دوربین در محیط های صنعتی و اندازه گیری دمای کوره نیاز به طیف وسیعی دارد.


میدان دید


میدان دید میزان فضایی است که دوربین دارد و دوربین می تواند تصاویر خوبی ارائه دهد، این نشانگر به واحد درجه نیز معروف است و میدان دید بر اساس لنز دوربین تعیین می شود. برای پروژه ای که در آن امکان نصب دوربین مدار بسته حرارتی در نزدیکی مرکز وجود دارد، به یک لنز با زاویه دید FOV (45 درجه یا بالاتر) نیاز دارید. برای کار در فواصل طولانی به یک لنز تله فوتو (12 درجه یا 6 درجه) نیاز دارید. بنابراین در خرید این نوع دوربین ها باید زاویه دید را نیز در نظر گرفت.یکی دیگر از پارامترهای مهم هنگام خرید دوربین مداربسته حرارتی فاصله کانونی لنز است. فاصله کانونی میدان دید فعلی (IFoV) سیستم دوربین را تعیین می کند.

 

خرید دوربین مداربسته حرارتی

 


    Pitch Pitch Pitch / ارتفاع فاصله پیکسل


فاصله پیکسلی فاصله بین مرکز دو پیکسل یک میکروبولومتر است. در سنسورهای تصویر حرارتی با میکرون (میکرو متر) اندازه گیری می شود.


    شاخص وضوح


رزولوشن نیز یک شاخص مهم برای خرید دوربین مدار بسته حرارتی است. به طور کلی، دوربین مدار بسته با وضوح بالاتر به این معنی است که تصویر حاوی پیکسل های بیشتر، جزئیات بیشتر و احتمال اندازه گیری دقیق تر است. همانطور که می دانیم وضوح تصویر دوربین برای کاربران بسیار حائز اهمیت است و با توجه به محیط نصب و برنامه های مورد نظر میزان مورد نیاز تعیین می شود. به طور کلی برای پروژه های معمولی نیازی به خرید دوربین مداربسته با کیفیت بالا نیست و می توانید با دوربینی با قیمت کمتر و رزولوشن کمتر، نظارت را انجام دهید.


دوربین‌های با وضوح پایین برای اندازه‌گیری اهداف در فاصله نزدیک مناسب هستند و اندازه‌گیری از راه دور به دوربینی با وضوح بالا نیاز دارد، اگرچه در صورت تمایل به تصاویر با وضوح بالا، دوربین با وضوح بالا لازم است.
دوربین های حرارتی به مردم اجازه می دهند با چشمان خود ببینند.

 

تشعشعات حرارتی نامرئی ساطع یا منعکس شده از همه اجسام، صرف نظر از شرایط نوری منتشر می شود. برخی از بزرگترین مزایای تصویربرداری حرارتی امنیت است. دوربین های امنیتی به یک عنصر محافظتی برای بسیاری از شرکت های بزرگ (یا نه) در سراسر کشور تبدیل شده اند و در چنین شرایطی، نیاز به تولید تصاویر با کیفیت برای محافظت پایدار در برابر مزاحمان احتمالی حیاتی است. دوربین های حرارتی دارای حفاظت عالی در شرایط چالش برانگیز هستند.

 

دوربین‌های فیلم‌برداری حرارتی اکنون می‌توانند در جاهایی که دوربین‌های مداربسته استاندارد به خوبی کار نمی‌کنند استفاده شوند . آنها دیگر برای کاربردهای نظامی خاص در نظر گرفته نمی‌شوند.دوربین های حرارتی حتی کوچکترین تغییر دما را تشخیص می دهند و امکان تشخیص فوری درگیری ها یا تهدیدها را فراهم می کنند. آنها انرژی حرارتی را از بدن می گیرند و آن را به یک تصویر قابل مشاهده تبدیل می کنند.

 

کنتراست حرارتی بین اشیا در شرایط نور کم، اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری سریع آگاهانه را فراهم می کند - اطلاعاتی که دوربین های مرئی استاندارد نمی توانند ارائه دهند. دوربین های حرارتی نیازی به نور ندارند. بنابراین سایه هایی که بیشتر مزاحمان برای پنهان کردن یا حرکت استفاده می کنند از بین رفته اند.با فناوری ارائه شده توسط حرارتی امکان رصد در تاریکی زمین و نفوذ از طریق مه امکان پذیر است. با اندازه نوری مناسب، کاراکترهای اندازه انسان را می توان تا فاصله 30 کیلومتری شناسایی کرد.


ویژگی های مهم دوربین های حرارتی


• محیط و نور


هنگامی که با پروژه های نظارت خارجی، مانند حفاظت از محیط زیست برای یک تأسیسات سر و کار دارید، تقریباً مطمئن هستید که سناریوها یا مناطق خاصی را مشاهده خواهید کرد که در آن نور کمتری وجود ندارد.این امر به ویژه زمانی که خورشید در حال غروب است و شما روی نور مصنوعی که ممکن است به آن دسترسی داشته باشید یا نداشته باشید تمرکز می کنید و همچنین باید برای حفظ دید دوربین مداربسته به طور ویژه تنظیم شود.


• کارکرد مختلف


مانند چشم انسان، دوربین‌های مداربسته معمولی بر نور بازتابی تکیه می‌کنند که توسط موانع بصری خاصی مسدود می‌شود. دوربین‌های حرارتی نه تنها می‌توانند در تاریکی کامل ببینند، بلکه به کاربران این امکان را می‌دهند که از طریق تاری که دوربین‌های قابل مشاهده مانند دود، گرد و غبار یا مه را پنهان می‌کند، به وضوح ببینند.

 

ویژگی های مهم دوربین های حرارتی


• کاهش مشکلات طبیعی


تجزیه و تحلیل نظارت تصویری می تواند به سادگی پردازش تصویر دیجیتال باشد که از الگوریتم های از پیش تنظیم شده در تلاش برای شناسایی خودکار اشیا یا فعالیت های مورد علاقه استفاده می کند.متأسفانه، هنگام استفاده از دوربین‌های مرئی، هنگامی که نوسانات نور، شرایط کم نور، یا پدیده‌های طبیعی رایج مانند باد، باران یا حضور حشرات به‌ویژه در شب وجود دارد، مشکلاتی در قابلیت اطمینان آنالیز وجود دارد.


امنیت بالا و قیمت مناسب

 

با تمام مزایای ذکر شده، ارائه شده توسط دوربین مداربسته حرارتی، فناوری آن ثابت کرده است که یک گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند امنیت بالا را با قیمت مناسب دریافت کنند.محدوده تیراندازی فوق کارآمد حرارتی. تعداد دوربین ها و قطب های نصب شده مورد نیاز برای اکثر پروژه ها را کاهش می دهد و به نور گران قیمت و اضافی نیاز دارد. استفاده از آنالیز ویدیویی با حرارتی یک سیستم تشخیص نفوذ بسیار موثر است و هشدارهای کاذب را در مقایسه با دوربین های قابل مشاهده کاهش می دهد.

 

آخرین کلمه


همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، هنگام خرید دوربین مداربسته حرارتی باید ویژگی ها و فاکتور های زیادی را در نظر بگیریم که در این مقاله به مهمترین آنها اشاره کردیم. دوربین های حرارتی به دلیل کاربردها و ویژگی های متعدد بسیار محبوب شده اند.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

اهمیت نصب دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی
2022-04-13

دوربین مداربسته راهی برای حفظ امنیت ساختمان های مسکونی به شمار میرود. لزوم اهمیت نصب دوربین های مداربسته، بی شمار است. در این مقاله به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

قابلیت های مهم در خرید دوربین مداربسته داهوا
2022-04-13

برای اینکه بتوانیم انتخابی آگاهانه در مورد تجهیزات نظارت تصویری داشته باشیم، باید از اثربخشی و توانایی آنها برای خرید دوربین مداربسته داهوا با انتظارات مناسب، هزینه کافی و آگاهی از خدمات پس از فروش آگاه باشیم.

شاتر در دوربین مداربسته چیست؟
2022-04-13

در گذشته دوربین ها از نوار یا فیلم برای ثبت تصاویر استفاده می کردند. برای گرفتن عکس، فیلم باید مدتی در معرض نور قرار گیرد و اگر زمان لازم کمتر از زمان تابش نور به فیلم باشد، تصویر کدر می شود. تصویر اشباع یا کاملا سفید می شود. شاتر لنزی است که زمان نوردهی را تنظیم می کند. برای عکس گرفتن در این نوع دوربین ها باید دکمه عکس را فشار دهید و شاتر برای مدتی باز می شود و دوباره بسته می شود که به این زمان زمان شاتر یا شاتر تایم می گویند.

خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته
2022-04-13

در گذشته، زمانی که ضبط‌ها را بر اساس تشخیص حرکت اشیا تنظیم می‌کردیم، دوربین‌های مدار بسته با هرگونه تغییر الگوریتمی در پیکسل‌های تصویر شروع به ضبط می‌کردند که در بسیاری از موارد منجر به خطا و سردرگمی کاربران سیستم‌های نظارت تصویری می‌شد.

نویز در تصاویر دوربین مداربسته و روش های کاهش آن
2022-04-13

نویز در تصاویر دوربین مدار بسته دلایل زیادی می تواند داشته باشد و هر دوربین مداربسته ای به دلیل خاصی دچار این مشکل می شود. با بررسی دقیق اجزای یک دوربین مداربسته، می توانید علت اصلی را شناسایی کرده و سعی کنید آن را از بین ببرید.

نقش دوربین مداربسته حرارتی در کنترل تردد چیست؟
2022-04-13

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین و خاص ترین وسایل و تجهیزات در کنترل تردد و عبور و مرور افراد و هم چنین تامین امنیت آن ها می باشد. این دوربین ها می توانند از هر لحاظ به کمک افراد جامعه بیایند و آن ها را از خطرات احتمالی به هنگام عبور و مرور حفظ نمایند.

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد