دلایل صدا دادن جک پارکینگ چیست؟
  • 2022-11-09

دلایل صدا دادن جک پارکینگ چیست؟

همان طور که می دانید، حتی بهترین درب های پارکینگ ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. گاهی اوقات شما نیاز به درب جدید دارید زیرا ماشین به درب قدیمی آسیب می رساند. اغلب، فرسودگی در این حوزه ممکن است موجب صدا دادن جک پارکینگ باشد. یکی از مزایای خوب جک درب پارکینگ جدید دسترسی به آخرین ویژگی های ایمنی و امنیتی است.

در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با دلایل صدا دادن جک پارکینگ لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری را در این حوزه کسب کنید. هم چنین با مراجعه به سایت اسمارت کو می توانید با عملکرد این نوع درب ها آشنا شده و سطح اطلاعات و آگاهی خود را بالا ببرید. 

 

دلایل صدا دادن جک پارکینگ چیست؟

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که شما فقط ممکن است به یک جک درب پارکینگ جدید نیاز داشته باشید اگر…

1. لرزش: آیا درب شما عملکرد نرم خود را از دست داده است؟ فرسودگی ممکن است باعث شود که در خانه شما تکان بخورد، سر و صدا کند و غلت بزند و در این فرآیند صدای زیادی ایجاد کند. علت ممکن است شکستگی قطعاتی باشد که منجر به حرکت ناهموار می شود.

2. قطعات شکسته: صحبت از قطعات شکسته شد، آیا درب شما به طور کلی از کار افتاده است؟ در حالی که تعویض قطعه شکسته آسان است، اما در صورت آسیب جدی، خرید درب جدید ارزان تر و ایمن تر است. درب را به دقت بررسی کنید، و اگر قسمت پایینی آن شکسته است، یا اگر درب چوبی شما دارای ترکش و لبه های شکسته است، مطمئناً تعویض آن ضروری است.

3. آسیب جک درب: آیا با لمس یک قطعه فلزی گهگاه دچار شوک الکتریکی می شوید؟ آیا سیم های برق شل، فرسوده یا شکسته وجود دارد؟ سیم های شکسته خطرناک هستند و می توانند به درب شما آسیب دائمی وارد کنند.

4. انجام حرکات تند و سریع: آیا درب شما هر زمان که آن را باز یا بسته می کنید، تند تند باز و بسته می شود؟ حرکت ناسازگار هشداری است مبنی بر اینکه درب ممکن است با فروریختن کامل مواجه شود. در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که مشکل ممکن است مربوط به قطعات در و یا بازکن آن باشد. حرکت تند و سریع می تواند باعث آسیب به ماشین و جک درب پارکینگ شما شود.

5. آویزان شدن درب: درب پارکینگ در حالت بسته باید به طور مساوی روی زمین قرار گیرد، حتی اگر زمین شیب دار باشد. شکاف ناشی از خرابی مکانیکی یک دعوت آشکار از حشرات، مارها، موش‌ها و سایر آفات است تا به پارکینگ شما بیایند. باد و باران می توانند به شکاف نفوذ کنند و گرما یا تهویه مطبوع می توانند از آن خارج شوند.

6. عایق ناکافی: قبوض آب و برق بسیار بیشتر از قبل است. اگر پارکینگ گرم یا خنک دارید، کمبود عایق یا آسیب به عایق، قبض آب و برق شما را بالا می ‌برد. جک درب قدیمی خود را با یک جک درب مدرن و عایق تعویض کنید و مراقب کاهش قبوض آب و برق خود باشید.

7. صدای خوبی ندارد: در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید دری که به خوبی تعمیر می شود باید نسبتاً ساکت باشد. درهای بالای سر همیشه کمی سر و صدا ایجاد می کنند، اما اگر صداهای خراش جیرجیر را بشنوید، اتفاق بدی در حال رخ دادن است. حداقل برای شناسایی ریشه مشکل، درب را بازرسی کنید. راه حل ممکن است یک روغن کاری ساده باشد، اما همچنین می تواند نشان دهنده یک فنر آسیب دیده یا شکسته باشد که می تواند خطرناک باشد. به یاد داشته باشید، هرگز سعی نکنید فنر درب پارکینگ را خودتان تعمیر کنید - در صورت شکستن فنر ممکن است به شدت آسیب ببینید.

8. اول ایمنی: در بررسی دلایل صدا دادن بهترین جک پارکینگی ایرانی باید بدانید که حتی اگر جک درب قدیمی شما به طور رضایت بخشی کار می کند، ممکن است ویژگی های ایمنی مهمی را که خانواده و خودروی شما را در معرض خطر قرار می دهد از دست داده باشد. جک های درب ‌های مدرن همیشه باید دارای فناوری حسگری باشند که اگر شی‌ای در مسیر آن قرار دارد، درب بسته را معکوس می ‌کند. سنسورهای درب مادون قرمز در پایه باز شدن درب، در صورت قطع شدن پرتو جلوگیری می کنند. لبه جلویی درب بسته شدنی باید دارای سنسورهایی باشد که در صورت برخورد با مانع فوراً در را معکوس کنند. ممکن است بتوانید این ویژگی ها را روی درب خود تعبیه کنید، اما ممکن است تهیه درب مدرن ساده تر باشد.

9. درهای ناامن: درهای قدیمی ممکن است طعمه آسان سارقان باشند، زیرا ممکن است درب فاقد استحکام ساختاری باشد. قطعات قدیمی و زنگ‌زده ممکن است نفوذ را برای کسی آسان کند. درب بازکن‌ های قدیمی پارکینگ مانع از سرقت کدهای کنترل از راه دور توسط کدشکن‌ها نمی ‌شوند. اگر درب شما امن به نظر نمی رسد، آن را تعویض کنید.

 

نکات قابل توجه در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگی باید بدانید که بلند کردن درب پارکینگ با فنر شکسته دشوار است. اگر کاری را خودتان انجام دهید می تواند به کمر شما آسیب برساند. با این حال، هنگامی که کابل ‌ها هم می ‌شکنند، درست کردن آن به همان اندازه خطرناک و چالش برانگیز است. بنابراین، شما باید بیشتر از یک درب پارکینگ شکسته نگران جک آن باشید. کابل های درب پارکینگ به دلایل بی شماری می شکند، اما بیشتر از همه به این دلیل که فرسوده شده اند. با این حال، اگر کابل روزی شکست، در مورد اینکه چگونه می توانید خودتان درب پارکینگ را بلند کنید، صحبت می کنیم.

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که اولین کاری که هرگز نمی خواهید انجام دهید این است که خودتان یک درب پارکینگ را بلند کنید، مخصوصاً با کابل هایی که قطع شده اند. حداقل می خواهید از یکی از دوستان یا اعضای خانواده کمک بگیرید تا بلند شوید.

یک نیمکت یا چهارپایه بردارید و آن را نزدیک درب بسته پارکینگ قرار دهید. سپس با استفاده از یک میله آن را باز کنید، به اندازه ای که شما و دوستتان بتوانید دستانشان را زیر آن ببرید. مرحله بعدی بلند کردن همزمان با یک نشانه صوتی است.

سپس چهارپایه یا نیمکت را زیر درب پارکینگ قرار داده و با احتیاط روی آن قرار دهید که از بسته شدن درب جلوگیری می کند. سپس یک نیمکت یا چهارپایه دیگر بردارید و آن را در سمت دیگر درب پارکینگ قرار دهید. هر دوی شما باید خود را روی نیمکت قرار دهید و درب پارکینگ را به طور کامل در حالت باز قرار دهید.

 

- از شکستن درب گاراژ جلوگیری کنید

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که یکی از راه هایی که می توانید از شکستن کابل های جک درب پارکینگ جلوگیری کنید، سرمایه گذاری در تعمیر و نگهداری حرفه ای سالانه است. تعمیر و نگهداری حرفه ای تضمین می کند که اگر کابل ها فرسوده شده باشند، با تعویض به موقع کابل ها قابل تشخیص است. همچنین زمانی که زمان تعویض کابل های درب پارکینگ فرا می رسد، همیشه شرکتی را استخدام کنید که از بهترین کیفیت کابل ها استفاده می کند. کابل های درب پارکینگ به دلیل وزن درب پارکینگ تحت مقدار زیادی بار هستند، بنابراین باید از بهترین کیفیت برخوردار باشند. به عنوان یک قاعده کلی، کابل های ضخیم باید برای جک های درب پارکینگ چوبی و فولادی استفاده شود.

 

- سعی نکنید کابل های درب گاراژ را خودتان عوض کنید

زیت نصب جک پارکینگی امنیتی برای خانه با کابل شکسته دارای مجموعه ای از کابل های خطرناک است. از آنجایی که کسی که بدون تجهیزات حرفه‌ای  نیست، تلاش می‌کند تا آن را تعمیر کند، می‌تواند بیش از آنکه فایده داشته باشد، ضرر داشته باشد. با وجود آموزش های زیادی که به صورت آنلاین پیدا می کنید، تلاش برای انجام آن می تواند عوارض متعددی ایجاد کند. علاوه بر این، ممکن است جک درب پارکینگ خود را غیرقابل اعتماد کنید، که هرگز چیز خوبی نیست. به جای اینکه خودتان کابل درب پارکینگ را بلند و تعمیر کنید، با تیمی از متخصصان معتبر تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهند. این به شما در صرفه جویی در زمان، پول و ناامیدی در کوتاه مدت و بلند مدت کمک می کند.

 

عوامل موثر در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ 

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که دو جزء اصلی برای درب پارکینگ وجود دارد، نوع موتور و نوع درایو.

دو نوع موتور برای جک پارکینگ برای ورودی پارکینگ کم عرض وجود دارد، برق AC و .DC  درب بازکن های پارکینگ که توسط یک موتور AC کار می کنند معمولا بلندتر، بزرگتر و سنگین تر هستند زیرا به قطعات بیشتری نیاز دارند. درب بازکن های پارکینگ که با موتور DC کار می کنند بیشترین قدرت را ارائه می دهند و نرم ترین موتورهای در حال کار در صنعت هستند. آنها ساکت ‌تر و سبک ‌تر هستند و به ویژگی ‌های بیشتری مانند استارت و توقف نرم در بازکن اجازه می ‌دهند که سایش و پارگی در موتور را کاهش دهد.

 

- انواع درایو جک درب بازکن گاراژ

نوع درایو به سادگی راهی است که جک درب پارکینگ شما همراه با راهنما هنگام باز و بسته شدن حرکت می کند. راهنما، ریل بلندی است که بالای مرکز در وصل شده و به درب بازکن شما متصل می شود. در این راهنما یک پیچ، زنجیر یا تسمه وجود دارد که چرخ دستی را در امتداد راهنما حرکت می دهد تا درب شما را باز و بسته کند.

 

- تسمه جک درب بازکن پارکینگ

جک پارکینگ چه زمانی دچار اختلال می شود؟ در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که درب بازکن پارکینگ، تسمه ای بسیار بی صدا است. مدل ‌های بازکن تسمه‌ای از بی ‌صداترین درب بازکن‌ های پارکینگ هستند که می ‌توانید بخرید. این درب بازکن ها مخصوصاً برای پارکینگ هایی که به خانه متصل هستند عالی هستند. همه ما شنیده‌ایم که صدای جک درب پارکینگ پر سر و صدا چگونه است، با درب بازکن تسمه در هنگام کار کردن درب بازکن، صدا و لرزش کمتری را تجربه خواهید کرد. درایو تسمه معمولاً به عنوان یک عامل ارتقاء دهنده از طریق یک زنجیر در دسترس است، زیرا درب بازکن تسمه‌ای پارکینگ بی‌صدا و تسمه‌محور است. 

طراحی تسمه اجازه می دهد تا جک درب پارکینگ عملکرد نرم تری داشته باشد که سطح سر و صدای کلی را کاهش می دهد. عملکرد نرم تر به این معنی است که لرزش کمتری وجود ندارد. نه تنها کم صداتر است، بلکه تسمه لاستیکی تقویت شده با فولاد بسیار قوی و بادوام است.

 

سخن پایانی

در بررسی دلایل صدا دادن جک پارکینگ باید بدانید که جک درب پارکینگ بیشترین قدرت را با سریع ترین سرعت کار به شما می دهند. اگر یک درب پارکینگ بزرگ به ارتفاع 14 سانت یا درهای یک تکه با ارتفاع 8 سانت دارید، پس اینها درب بازکن هایی هستند که می خواهید استفاده کنید. این به این دلیل است که در بازکن های پیچ درایو یک سیستم درایو مستقیم انحصاری دارند که قدرت بیشتری را از موتور بدون استفاده از سیستم کاهش دنده منتقل می کند.

راهبند زنجیری برای باز و بسته شدن درب استفاده می کند. این سیستم برای اکثر درب های پارکینگ مناسب است. درایو زنجیره ای سال هاست که وجود داشته است و با تعمیر و نگهداری معمول مدت طولانی دوام خواهد آورد. درب بازکن های زنجیری معمولاً با قیمت مناسب تری در دسترس هستند. سعی کنید از طریق مشاوره با افراد خبره و آگاه و کارشناسان و متخصصان این حوزه سطح علم و آگاهی خود را بالا برده و افزایش دهید.

: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

جک برقی چیست ؟ انواع جک برقی را بیشتر بشناسیم
2022-11-09

یکی از مهم ترین اجزای درب های اتوماتیک و هوشمند، جک های برقی می باشند. این جک ها به انواع و اقسام مختلفی تقسیم شده که از آن ها می توان به جک پنوماتیکی، جک برقی هیدرولیکی و جک الکترونیکی اشاره داشت. در این مطلب به بررسی انواع جک های برقی پرداخته ایم.

معیارهای خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-11-09

چیزی که درب معمولی را به درب ریموت یا اتوماتیک تبدیل می کند جک نام دارد. جک را می توان مهمترین قسمت درب ریموت کنترل دانست. با این حال خریداران گزینه ها و خریدهای زیادی برای جک درب پارکینگی دارند چرا که این جک ها در انواع مدل ها، برندها و از همه مهمتر دارای ویژگی های منحصر به فردی در بازار هستند.

جک درب پارکینگ Fadini چیست؟
2022-11-09

جک پارکینگی فادینی (FADINI) محصول ایتالیایی یکی از اولین متخصصان در زمینه درب اتوماتیک می باشد. طیف گسترده ای از جک های پارکینگی فادینی قابل نصب بر روی انواع درب های مسکونی، تجاری و شرکتی می باشد. جک پارکینگی فادینی برای درب های دوبل، لولای پارکینگ مناسب است و دارای روکش مقاوم برای کار مداوم می باشد.

تجهیزات جانبی در خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-11-09

جک درب پارکینگ ، یکی از تجهیزات بسیار کارآمد و رایج است که امروزه در پارکینگ اکثر ساختمان‌ها وجود دارد. این دستگاه به دلیل میزان راحتی که برای اهالی ساختمان فراهم می‌کند، بسیار محبوب است. این محبوبیت عاملی بوده که باعث رواج یافتن استفاده از راهنمای خرید جک درب پارکینگ شده است.

راهنمای خرید جک درب پارکینگ چیست؟
2022-11-09

بدیهی است که بدون راهنمای خرید جک درب پارکینگ، نمی توانید یک خرید مطمئنی داشته باشید. همانطور که بسیاری از برندها معمولا جک های پارکینگی تولید می کنند و هر کدام ویژگی ها و کیفیت متفاوتی دارند. بنابراین داشتن دانش جامع از انواع جک پارکینگی پیش نیاز قبل از خرید می باشد.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ به چه صورت است؟
2022-11-09

جک های درب پارکینگ در طول روز به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرند و طی این استفاده های مکرر، جک ها دچار سایش و اصطکاک در خود خواهند شد. به همین دلیل لازم است تا بخش های مختلف این جک ها را روغن کاری نمود تا از سایش و خراب شدن جک های به کار رفته در آن ها پیشگیری شود

هلدینگ گلدن گیت در راستای توسعه زیر ساخت های حفاظتی، امنیتی و هوشمند سازی صنعت ساختمان از سال 84 فعالیت خود را در زمینه فروش درب های اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته و هوشمند سازی آغاز نمود و همچنین با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به عنوان یک برند معتبر در بازار شناخته شده است. گلدن گیت با رویکرد تولید ملی و تکیه بر این اصل مهم در سال 95 کارخانه درب های اتوماتیک را در منطقه صنعتی عباس آباد احداث کرد و توانست با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی محصولاتی را با شعار "هوشمند زندگی کن "دررده شرکت های معتبر ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تولید نماید. امید است با بهره گیری از سرمایه انسانی و دانش بومی بتوان سطح کیفی زنگی هوشمند را در جهت آسایش، امنیت و رفاه هموطنان عزیز بالا برد چرا که پیشرفت در زندگی دیجیتال و در عصر امروز یک ضرورت و دغدغه برای گلدن گیت محسوب می گردد. ما بی صبرانه از نمایندگان با انگیزه و حرفه ای در جهت فروش و پشتیبانی محصولات گلدن گیت دعوت می کنیم تا به شبکه فروش و خدمت رسانی به هموطنان عزیز در سراسر ایران بپیوندند.آدرس : تهران، اتوبان آزادگان غرب به شرق بعد از پل شهید صنیع خانی، بازار بزرگ آهن مکان، فاز سوم مرکزی، پلاک 490-491

کدپستی : 1881636394
ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه

GoldenLogo
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به هلدینگ گلدن گیت می باشد